ساخت صفحه سفارشی در وردپرس با قالب جداگانه برای برگه

3.5 / 5. تعداد رای: 6

ساخت صفحه سفارشی در وردپرس با قالب جداگانه برای برگه

حتما متوجه هستید که بسیاری از سایت‌های وردپرس آرایش متفاوتی برای برگه‌های مختلف دارند. یک برگه سفارشی به شما این امکان را می‌دهد که آرایش‌های متفاوتی در ظاهر برگه‌های مختلف داشته باشید. با ساخت صفحه سفارشی در وردپرس می‌توانید این کار را انجام دهید.

قالب جداگانه برای برگه در وردپرس

معمولاً وب‌سایت‌ها در هر زمینه‌ای که فعالیت کنند مثل تولید محتوا تا فروشگاه و ارائه خدمات، برای جلب رضایت مشتری و برای اینکه مشتری بیشتری جذب کنند سعی می‌کنند در تاریخ‌های به‌خصوص مانند عید نوروز، سالگرد تأسیس شرکت و غیره خدمات جدیدی ارائه می‌دهدند، ازجمله تخفیف‌های شگفت‌انگیز. پس شما که مدیر سایت هستید می‌توانید برای تاریخ‌های مناسبت‌های عمومی و یا مناسبت‌هایی مربوط به شرکت و وب‌سایت خودشان خدمات جدیدی که می‌خواهید به کاربرانتان ارائه دهید را در قالب یک برگه جدید اطلاع‌رسانی کنید.

برای اینکه راحت‌تر متوجه شوید اجازه دهید یک مثال بزنیم. به‌عنوان‌مثال سایت خودمان، میهن وردپرس برای روز جمعه سیاه یک صفحه سفارشی جدید ایجاد کرده بودیم تا به شما همراهان همیشگی میهن وردپرس اطلاع دهیم تخفیف شگفت‌انگیز جمعه سیاه بر روی تمامی محصولات اعمال‌شده است.

پس برای مدیران سایت مهم است که بتوانند در صورت لزوم یک صفحه سفارشی در قالب وردپرسی خود ایجاد کنند که با بقیه صفحات قالب وردپرسی‌‌شان متفاوت باشد. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که گرافیک صفحه سفارشی مهم‌ترین بخش طراحی آن است. پس با توجه به سلیقه خود باید استایل و تم متفاوتی برای برگه جدید بسازید. در این قسمت ما به شما آموزش می‌دهیم چگونه یک برگه سفارشی بسازید.

ساخت صفحه سفارشی در وردپرس

بر اساس قرارداد وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که پست‌ها و عکس‌ها را بسازید. تم وردپرس شما ظاهر صفحه شمارا با به‌کار بردن قالبی بنام page.php کنترل می‌کند.

این قالب همه برگه‌های شمارا در وردپرس تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته همه صفحه‌ها مثل هم نیستند. تغییرات کوچک در آرایش و ظاهرشان می‌تواند آن‌ها را منحصربه‌فرد و مفیدتر کند. شما می‌توانید برای کاربران قدیمی امکاناتی مانند ارائه خدمات جدید برای آن‌ها که موجب جلب رضایت کاربران قدیمی می‌شود و حتی ارائه خدماتی متفاوت برای کاربرانی که به‌تازگی عضو سایتتان شده‌اند از طریق همین صفحات سفارشی که ایجاد کرده‌اید، انجام دهید.

این صفحات سفارشی معمولاً ظاهرشان با ظاهر بقیه صفحات سایت متفاوت است، معمولاً رنگ‌بندی، چیدمان، نوع جمله بندیی‌ها و غیره متفاوت است. به این صفحات، صفحه سفارشی می‌گویند. این برگه‌ها با هدف‌های خاص طراحی می‌شوند و امکان دارد تاریخ انقضا داشته باشند.

چراکه ممکن است برای مناسبت خاصی طراحی‌شده باشند و پس به اتمام رسیدن زمان نیازی به آن برگه نخواهد داشت و می‌خواهید برگه را حذف کنید.

ساختن یک برگه سفارشی در وردپرس نیاز به یک درک مقدماتی از HTML, CSS و PHP دارد.

طبق گفته‌ها بیایید اولین برگه سفارشی‌تان را در وردپرس بسازیم.

ساختن برگه سفارشی در وردپرس

شما می‌توانید با استفاده از صفحه ساز قالبی که بر روی سایتتان نصب کرده‌اید این برگه سفارشی را بسازید و یا اگر قالب سایتتان صفحه ساز ندارد قادر خواهید بود با استفاده از صفحه سازهای معروفی مانند ویژوال کامپوزر شروع به ساخت یک برگه سفارشی کنید. اگر با کدهای HTML آشنایی دارید می‌توانید خود شخصاً یک صفحه سفارشی ایجاد کنید.

بهتر است در طراحی یک صفحه به گرافیک آن اولویت بیشتری دهید و از گرافیک ظاهری متفاوت و زیباتری استفاده به نسبت گرافیک برگه‌های قالب سایتتان استفاده کنید. اما بااین‌حال می‌توانید المان‌های سایت خود را در این صفحات مورداستفاده قرار دهید.

روند ساخت یک برگه سفارشی

ابتدا در برنامه نوت پد کامپیوتر خود یک فایل ایجاد کنید و در قسمت محتوای فایل کد زیر را وارد کنید.

<?php /* Template Name: CustomPageT1 */?>

این کد به‌آسانی به وردپرس می‌گوید که این فایل یک قالب است و باید به‌عنوان یک برگه اختصاصی استفاده شود. شما می‌توانید هراسمی برای قالب خود انتخاب کنید.

زمانی که کد را وارد کردید فایل را در دسکتاپ خود به نام custompaget1.php ذخیره کنید.

شما می‌توانید فایل خود را با هر نامی ذخیره کنید، فقط مطمئن شوید که .php فرمت فایل است.

برای قدم بعدی شما نیاز دارید به وب‌سایت خود با استفاده از FTP client متصل شوید.

زمانی که به پوشه قالب فعلی‌تان یا child theme متصل شدید شما آن را در /wp-content/themes/ به‌طور مستقیم پیدا می‌کنید. سپس قالب برگه سفارشی را درتم خود آپلود کنید.

حالا شما نیاز دارید که وارد پنل مدیریت وردپرس شوید تا یک برگه جدید بسازید یا برگه‌ای که از قبل وجود داشته را اصلاح کنید.

در صفحه اصلاح قسمت  ‘Page Attributes’ را پایین بکشید و شما منوی قالب را پیدا خواهید کردید. روی آن کلیک کنید تا قالبی که ساخته‌اید را انتخاب کنید.

حالا اگر قالب را عوض کردید و از صفحه دیدن کردید حالا شما یک صفحه خالی می‌بینید این موضوع به این خاطر است که قالب شما خالی است و به وردپرس نمی‌گوید چه چیزی نشان دهد. نگران نباشید ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه به‌آسانی قالب برگه سفارشی خود را تصحیح کنید.

اصلاح قالب برگه سفارشی

قالب برگه سفارشی شما مانند هر قالب فایل دیگری در وردپرس است. شما می‌توانید هر HTML یا برچسب قالب یا کد PHP در این فایل اضافه کنید.

آسان‌ترین راه برای شروع کار با برگه سفارشی‌تان کپی کردن قالب برگه‌ای است که از قبل وجود داشته و با استفاده از تم شما آماده‌شده است.

FTP client خود را بازکنید و به پوشه تم‌هایتان بروید. در آنجا فایلی به نام page.php. پیدا خواهید کرد. شما نیاز دارید این فایل را روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

فایل php را در یک برنامه تکست ادیتور مانند نوت پد بازکنید و همه محتوای آن را به‌جز قسمت فوقانی کپی کنید.

عکس از سایت اضافه شود.

خط اول که کامنت گذاری شده را حذف نکنید. حالا نیاز دارید فایل قالب برگه سفارشی را بازکنید و در آخر آنجا الحاق کنید. برگه سفارشی شما احتمالاً به شکل زیر خواهد بود.

<?php /* Template Name: CustomPageT1 */ ?>

<?php get_header(); ?>

<div id="primary" class="content-area">
 <main id="main" class="site-main" role="main">
 <?php
 // Start the loop.
 while ( have_posts() ) : the_post();

 // Include the page content template.
 get_template_part( 'template-parts/content', 'page' );

 // If comments are open or we have at least one comment, load up the comment template.
 if ( comments_open() || get_comments_number() ) {
 comments_template();
 }

 // End of the loop.
 endwhile;
 ?>

 </main><!-- .site-main -->

 <?php get_sidebar( 'content-bottom' ); ?>

</div><!-- .content-area -->

<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>فایل برگه سفارشی خود را ذخیره کنید و آن را در پوشه تم‌های خود با استفاده از FTP آپلود کنید.

شما می‌توانید با استفاده از قالب برگه سفارشی که ساخته‌اید از صفحه دیدن کنید. این دقیقاً مانند صفحات دیگر شما در وردپرس به نظر می‌آید.

شما می‌توانید به اصلاح قالب برگه سفارشی خود ادامه دهید. شما می‌توانید آن را به هر صورتی که بخواهید تغییر دهید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید ستون کناری را حذف کنید یا کد پی اچ پی سفارشی خود را اضافه کنید یا می‌توانید هر HTML دیگری که خواستید را اضافه کنید.

شما می‌توانید با اصلاح برگه در وردپرس به محدر هر چیزی را اضافه کنید. شما می‌توانید محتوای برگه را خالی بگذارید و محتوای سفارشی را مستقیماً در قالب برگه خود بگذارید.

موفق باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U317304 ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام. سوالی که داشتم اینه که اگر با این روش برگه بسازیم اونوقت چجوری اون رو سئو کنیم ؟ چون افزونه یوآست نمیتونه محتوای این صفحه ها رو تشخیص بده

 2. U9570 ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  آقای راد من هرکاری میکنم گزنه قالب برگه نمایش داده نمیشه
  مشکل میتونه از کجا باشه ؟ دقیقا طبق همین آموزش جلو رفتم

 3. U39930 ۱ خرداد ۱۴۰۰

  بسیار کارامد و عالی بود ممنون

 4. U38595 ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

  سلام و عرض ادب
  من قالب جدیدی نمی خواهم ایجاد کنم. قالب اکسترا را دارم. می خواهم برای بعضی صفحات از لوگو متفاوت استفاده کنم. اگه ممکنه راهنمایی کنید که چطوری میشه فقط لوگو را در صفحات تغییر داد. ممنونم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

   با سلام
   برای این کار باید کدنویسی قالب رو تغییر بدید و این ویژگی رو اضافه کنید تا بتونید برای یک صفحه ی خاص از یک لوگول متفاوت استفاده کنید

 5. U32356 ۳ آذر ۱۳۹۹

  سلام. دبیر بنده از من خواسته که با ادیت کردن قالب ها یک قالب تک صفحه‌ای درست کنم
  اما من هرکار میکنم قالب حالت بلاگ دارد!
  بطور مثال در قالب وانپرس اصلا اون چیزی که من در لوکال هاست میبینم با چیزی که در دموی قالب بود یکی نیست
  درصورت ممکن راهنمایی‌ام کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳ آذر ۱۳۹۹

   با سلام
   قالب های رایگان تک صفحه ای زیادی برای وردپرس هست توی گوگل سرچ کنید

 6. U25121 ۸ تیر ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشد
  بند طبق آموزش شما پیش رفتم و یک برگه با قالبی متفاوت ساختم ولی زمانی که انتشار می دهم، صفحه اصلی سایت با آدرس برگه نمایش داده می شود ، در حالت پیش نمایش همه چیز خوبه .
  لطفا جواب بدید، مشکل از چی می تواند باشد.

 7. U26531 ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام جناب حسینی ، برای تغییر صفحه وبلاگ و قالب نوشته ها باید چیکار کنم؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بستگی به قالب شما داره این موضوع. فایل صفحه بلاگ رو باید توی قالب پیدا کنید.

 8. U26712 ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام برای ایجاد سیستم نوبت دهی چه افزونه ای رو پیشنهاد میکنید

 9. U26351 ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

  سلام. من رراهنمایی میخام.
  من مدرس یه دوره آموزشی هستم.
  میخام فیلم های اموزشیمو بزارم تو سایتم و به ترتیب زیر هم قراربگیرن. و بعد از خرید در اختیار خریداران در پروفایلشون قرار بدم. چگونه اینکارو انجام بدم؟ لطفا راهنمایی

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

   با سلام
   برای بخش ورود و ثبت نام کاربران در سایت میتوانید از افزونه میهن پنل استفاده بفرمایید و سپس محصولات دانلود خود را با افزونه های مرتبط به آن اضافه کنید

 10. کاربر مهمان ۷ دی ۱۳۹۷

  سلام من نمیتونم منوی template رو پیدا کنم اگه میشه راهنمایی کنید .با تشکر.

 11. کاربر مهمان ۱ آبان ۱۳۹۷

  سلام
  من می خواستم در سایت از دو قالب استفاده کنم به این صورت که صفحه اصلی یک قالب و صفحه بلاگ یک قالب متفاوت. مطلبی در سایت اگر در این مورد دارین بفرمایید لطفا و اگر نیست ممنون می شوم راهنمایی بفرمایین

  • Reza Rad رضا راد ۲ آبان ۱۳۹۷

   سلام دقیقا از مقاله همین صفحه باید استفاده کنید. امکان درج دو قالب متفاوت وجود ندارد

 12. U8170 ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

  درود بر شما
  من میخوام یه صفحه داشته باشم برای عکس های تکی . به این صورت که وقتی به صفحه عکس وارد میشیم عکس رو قرار بدم و کنارش توضیحات و مشخصات و لینک دانلود قرار برم ماننده سایت های دانلود فایل . بهترین روش چیه به نظر شما ؟ افزونه ای هست برای این کار ؟ فقط نمیخوام قالب نصب کمک . بخشی از سایت میخوام این امکان رو داشته باشم . باید صفحه جدا طراحی کنم ؟ ممنون میشم بهترین راهکارو بهم بگین
  سپاس

  • U11404 ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

   سلام
   کاربر گرامی با صفحه ساز انفولد به راحتی می توانید امکان مورد نظرتان را ایجاد کنید.

 13. U12577 ۴ خرداد ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر. سوالی داشتم درمورد اسلایدر
  https://github.com/jnicol/particleground
  فایل زیپ رو اکسترکت کردم. ممکنه راهنمایی کنید که به چه شکل این اسلایدر رو در صفحه اول سایتم نمایش بدم؟

 14. کاربر مهمان ۲۱ دی ۱۳۹۶

  سلام
  برای اینکه دسته بندی و برچسب رو هم توی این قسمت فعال کنیم، چیکار باید بکنیم؟
  ممنونم از این آموزشتون

  • Reza Rad رضا راد ۲۲ دی ۱۳۹۶

   سلام باید کدنویسی کنید برای این مورد. آموزش طراحی قالب وردپرس رو توی سایت ببینید

 15. کاربر مهمان ۲۱ دی ۱۳۹۶

  عرض سلام
  بنده میخواستم یک باکس دانلود+توضیحات بسازم و اونو به هر مطلبی که نیاز به باکس دانلود داره اضافه کنم.فکر میکنم بشه یک همچین صفحه ی سفارشی ای ساخت و کد مربوط به باکس دانلود رو تو اون صفحه قرار داد . اما ایا روش دیگه ای برای این کار هست؟ مثلامیشه با شورت کد هم انجام داد؟ یا روش استاندارد این کار چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. کاربر مهمان ۳ آذر ۱۳۹۶

  واقعا عالی بود…مرسی
  یه سوال خدمتتون هم دارم اینکه یه سری صفحه درست کردم که کدوم قالب اختصاصی خودشونو دارن و از کد زیر برای تفیکیک قالب ها استفاده کردم

  و از wp_query برای نمایش پست ها با پارامتر categoy_name استفاده کردم و الان دنبال اینم که ادمین سایت خواست با انتخاب قالب مورد نظر در قسمت page ها صفحه ای جدید درست کنه و همچنین دسته جدید و پست های اون صفحه مرتبط با دسته جدید، چیکار کنم که اون صفحه این پست ها رو نشون بده؟ چون این کار ممکنه بار ها انجام بشه.
  ممنون

 17. کاربر مهمان ۵ آبان ۱۳۹۶

  سلام ، خسته نباشید ، ممنون از مطلب خوبتون ، من یک فایل page.php ایجاد کردم ، هدر ، فوتر ، سایدبار فراخوانی کردم ، میخواستم بدونم با چه کدی میتونم در قسمت بادی باکسی ایجاد کنم که وقتی تو ایجاد برگه داخل ویرایشگر برگه چیزی مینویسنم اونو نمایش بده تو برگه ؟

  با تشکر

 18. کاربر مهمان ۸ شهریور ۱۳۹۶

  سلام خدمت شما
  من می‌خواستم در زیر پست‌هام یعنی همه‌ی پست‌هام بیام و فیلم‌های آموزشی خودم را نیز قرار بدم یعنی شخص در پایان مطالب با آموزش‌هام مواجه بشه مثله شما مثلاً گذاشتید پکیج‌ها آموزشی در زیر پست به صورت جدا قرار گرفته نه چسبیده‌ من برای این کار چی‌کار باید بکنم که بتونم دسته‌ای خاص رو بعد قرار دادن آموزش‌ها اینطوری قرار بدم با تشکر

 19. کاربر مهمان ۲۳ تیر ۱۳۹۶

  سلام چطوری اسم برگه رو انتخاب کنم؟

 20. کاربر مهمان ۲۰ تیر ۱۳۹۶

  سلام اگه بخوایم این کار ها رو برای پست تایپ انجام بدیم چی کار باید بکنیم؟

 21. کاربر مهمان ۸ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  امکانش هست قالب جدا (مثل آموزش فوق) برای نوشته ها تعریف مشه مثل برگه ها؟

 22. کاربر مهمان ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  من تمام مراحل رو به درستی انجام میدم اما در ویژگی های برگه گزینه قالب فعال نمیشه
  اگر امکانش هست راهنمایی کنید

 23. کاربر مهمان ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  با سلام من می خواستم توی یکی از برگه های سایتم  تمامی منو ها  رو حذف کنم وفقط پست ها باشه آیا افزونهای برای این کار هست  لطفا راهنمایی کنید با تشکر 

  • Reza Rad رضا راد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

   سلام باید قالب از این امکان پشتیبانی کند مثل قالب be

   • کاربر مهمان ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

    سلام من از این قالب be استفاده میکنم میخوام صفحه ی درباره ی ما رو قالبش رو عوض کنم و این رو بذارم http://themes.muffingroup.com/be/launch/ باید چیکار کنم؟ 🙁
    نمیدونم چجوری میشه قالب یه برگه رو عوض کنم اونم با این قالب.

    • Reza Rad رضا راد ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

     سلام از بخش نمایش > import demo می توانید دموی launch را نصب کنید سپس به عنوان صفحه درباره ما قرار دهید

 24. کاربر مهمان ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

  سلام و عرض ادب، ممنون از سایت خوبتون…بنده فایل blog.php ساختم و تگ مورد نظر رو هم به بالای این فایل اضافه کردم و توی مرحله ساخته برگه هم قالب رو blog انتخاب کردم و توی تنظیمات > خواندن برای نوشته ها برگه مورد نظر رو انتخاب کردم!تمام کارهای بالا رو انجام دادم چون میخوام بلاگم جدا از صفحه اصلی باشه ولی 3تا پست توی صفحه اصلی نمایش داده بشه.. اما زمانی که همه این کارهارو انجام میدم اما بجای اینکه تنظیمات فایل blog.php نمایش داده بشه تنظیمات index.php داده میشه و انگار نه انگار که من برای اون صفحه فایل تعریف کردم… تمام استایل ها و کد هاش رو از زوی فایل index.php میخونه و کاملا به فایل blog.php بی توجه هست.اینم فایل بلاگم:http://uupload.ir/files/whdd_blogpage.jpgممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

   سلام متشکرم. اسم فایل رو چیز دیگه ای قرار بدید مثلا ali.php

   • کاربر مهمان ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

    اینکارو انجام دادم بازهم حل نشد مشکل…

    • Reza Rad رضا راد ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

     یک مرحله از کار رو دارید اشتباه انجام میدین. این روش بارها و بارها تست شده و جواب داده

   • کاربر مهمان ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

    یک نکته هم باید اضافه کنم اونم اینکه تا زمانی که بعنوان پیوند یکتا برای نوشته ها انتخاب نشده مشکلی نداره و قالب رو اونجوری که من خواستم لود میکنه و فقط توش مطلبی نیست اما زمانی که بعنوان برگه نوشته ها توی تنظیمات وردپرس انتخابش میکنم این مشکل بروز میکنه…

 25. U3937 ۲۴ بهمن ۱۳۹۵

  سلام مهندسمن میخام قالب صفحه فرود یا همون لندینگ پیج بسازم ، بصورتی که هدر و فوتر دیفالت قالبم لود بشه اما نشون داده نشه به کاربر درواقع میخام صفحم فول واید باشه هدر و فوتر نباشه و از ویژوال هم برای ساختش استفاده می کنم 

 26. U2778 ۵ آذر ۱۳۹۵

  با سلام منون بخاطر مطالب ارزشمندتون اگه همینطور پیش برید بهترین سایت در  زمینهوردپرس خواهید شدفقط چگونه میشه یک قالب جدا برای این صفحه ای که ساختیم در نظر بگیریم. مثلا بنده یک سایت فروشگاهی دارم و میخوام یکی از قالب های شرکتی شما رو خریداری کنم و در این صفحه ای که در آموزش بالا ساختیم قرار بدم ؟؟؟خیلی سایت وردپرسی دیدم که این کارو انجام دادنباتشکر

  • Reza Rad رضا راد ۵ آذر ۱۳۹۵

   سلام متشکرم. خیر قالب جداگانه نمیشه. میتونید سی اس اس و اچ تی ام ال برای هر صفحه بنویسید

 27. U2707 ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

  سلام و خسته نباشید :)من یه برگه با ویژوال کامپوزر به اسم A ساختم و میخام هر نوشته ای که میسازم، برگه A بطور پیشفرض توش قرار بگیره. خود ویژوال کامپوزر یه گزینه ذخیره قالب داره، اما وقتی برگه A رو ویرایش میکنم باید از اول وارد همه نوشته هام بشم و دوباره تغییرشون بدم.آیا راهی وجود داره که با تغییر برگه A همه نوشته هایی که از این قالب استفاده میکنن اتوماتیک تغییر کنند؟(از افزونه insert page هم برای تبدیل برگه به ویجت استفاده کردم ولی محتوا رو درست نشون نمیده)ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید