ثبت‌نام ورود

جلسه 18: قالب وردپرس چیست

قالب وردپرس چیست

قالب وردپرس چیست
قالب وردپرس چیست

در این جلسه از دوره آموزش وردپرس به این می‌پردازیم که اصلا قالب وردپرس چیست و چرا باید یک قالب برای سایت خود انتخاب کنیم.

با استفاده از قالب در وردپرس شما میتوانید تعداد بسیاری سایت وردپرسی بسازید که هر کدام از انها دارای شکل متفاوتی هستند.

همچنین در این جلسه به آموزش کار با بخش نمایش و پوسته‌ها می‌پردازیم. به‌صورت کلی این بخش مربوط به تغییرات ظاهری وب‌سایت می‌باشد. به‌عبارت‌دیگر، نمایش بخشی برای مدیریت پوسته‌های وردپرس و ایجاد تغییرات در کدهای قالب وردپرس و همچنین شخصی‌سازی قالب وردپرس می‌باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که وب‌سایت شما حتی با دارا بودن قابلیت بسیار بالا اگر ظاهری مناسب و کاربرپسند نداشته باشد، به‌سرعت شکست خواهد خورد. اما این مسئله به‌راحتی و فقط با نصب قالب حل می‌شود. به نسبت زمینه‌ی عملکرد باید طراحی و ظاهر وب‌سایت‌ها متفاوت باشد. به‌طور مثال قالب‌های متفاوتی برای سایت‌های فروشگاهی، خبری، مجله‌ای، وبلاگ، شرکتی و … وجود دارد؛ پس قالبی را انتخاب می‌کنیم که مرتبط باهدف راه‌اندازی وب‌سایتتان باشد.

مدیریت قالب وردپرس

برای انتخاب قالب‌های وردپرسی باید در پیشخوان سایت خود به مسیر نمایش > پوسته‌ها بروید. شما به‌صورت پیشفرض 3 قالب وردپرسی در اینجا مشاهده می‌کنید که می‌توانید هر یک از این قالب‌ها را روی وبسایت خود فعال کنید و تغییر دهید. برای اینکه بتوانید قالب دلخواه خود را فعال کنید روی دکمه “فعال کنید” کلیک کنید.

زمانی که قالب سایت خود را تغییر دهید ظاهر سایت شما تغییر پیدا می‌کند ولی محتوای شما به همان شکل قبل خواهد بود. سه قالبی که به‌صورت پیش‌فرض در این صفحه مشاهده می‌کنید بسیار ساده هستند و بیشتر برای افرادی که قصد دارند یک سایت شخصی راه‌اندازی کنند مناسب می‌باشند.

در پاسخ به این سوال که قالب وردپرس چیست باید بگوییم در وردپرس قالب‌های بسیاری وجود دارد و شما می‌توانید توسط این قالب‌ها امکانات زیادی به وب‌سایت خود اضافه کنید. توسط این قالب‌ها می‌توانید سایت فروشگاهی، شرکتی و… راه‌اندازی کرده و صاحب یک وب‌سایت حرفه‌ای باشید. در اینجا توضیح می‌دهیم که از چه روش‌هایی می‌توان یک قالب مناسب برای سایت انتخاب کرد.

راهنمای انتخاب قالب وردپرس

برای انتخاب قالب وردپرس روش‌های متفاوتی وجود دارد. درروش اول شما می‌توانید وارد سایت wordpress.org شوید و توسط بخش Themes یک سری قالب در اختیار شما قرارگرفته است. شما از این قالب‌ها می‌توانید به‌صورت رایگان استفاده کنید. زمانی که روی قالب موردنظر کلیک کنید می‌توانید یک پیش‌نمایش از آن مشاهده کنید و اطلاعات آن را ببینید. همچنین می‌توانید تعداد نصب قالب را مشاهده کرده و سپس روی سایت خودان را نصب کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از این قالب‌ها در سایت‌های ایرانی مناسب نیست. چراکه این قالب‌ها راست‌چین نبوده و مناسب زبان‌های راست به چپ نمی‌باشند. علاوه بر این دارای فونت و زبان فارسی نیز نیستند. اما ما در سایت میهن وردپرس این مشکل را برطرف کرده‌ایم و اگر شما وارد وب‌سایت ما شوید و در صفحه اصلی سایت روی قالب وردپرس > قالب رایگان وردپرس کلیک کنید می‌توانید اکثر این قالب‌ها را به‌صورت راست‌چین شده و فارسی دریافت کنید.

شما می‌توانید به‌صورت رایگان این‌گونه قالب‌ها را از میهن وردپرس دریافت کرده و روی سایت خودتان آنها را فعال نمایید. این‌گونه قالب‌ها برای وب‌سایت هایی که تازه راه‌اندازی شده‌اند و بازدید زیادی ندارند کاربرد دارد و امکانات اصلی نیاز ندارند. به‌عنوان مثال برای یک وب‌سایت شخصی یا سایتی که قصد دارد یک مدل محصول خاص را معرفی کند مفید است.

چرا از قالب‌های رایگان استفاده نکنیم

اگر شما صاحب یک وب‌سایت فروشگاهی هستید و می‌خواهید محصولات زیادی را در سایت خود قرار دهید و قرار است که در آینده بازدید سایت شما بیشتر شود باید از قالب‌های حرفه‌ای و غیر رایگان استفاده نمایید. این‌گونه قالب‌ها در سایت‌های مختلفی فروخته می‌شوند. به‌عنوان مثال در وب‌سایت میهن وردپرس در بخش قالب وردپرس > قالب حرفه‌ای سه قالب حرفه‌ای برای شما نمایش داده‌شده است.

قالب اهورا برای هر نوع وب‌سایتی مناسب می‌باشند و شما می‌توانید از این سه قالب برای سایت خود استفاده کنید. تلاش گروه میهن وردپرس بر پایه بهتر کردن و بهبود این قالب‌ها، افزودن امکانات و برطرف کردن مشکلات این سه قالب است. شما می‌توانید برای می‌توانید برای وبسایت های مختلف از این سه قالب استفاده کنید.

همچنین شما می‌توانید قالب‌های حرفه‌ای دیگری را توسط جستجو در گوگل پیدا کند. به‌عنوان مثال عبارت WordPress Themes را جستجو کرده و یک لیست از وب‌سایت هایی را مشاهده می‌کنید که قالب‌های رایگان و غیر رایگان را به شما ارائه می‌کنند. همان‌طور که توضیح دادیم قالب‌های رایگان امکانات زیادی ندارند و قالب‌های حرفه‌ای و غیر رایگان هستند که قابلیت‌های خوبی را به شما ارائه می‌دهند.

معمولاً در وب‌سایت های ایرانی قالبی وجود ندارد که غیر رایگان باشد و افراد ایرانی آن را ساخته باشند و این موضوع ممکن است خیلی کم اتفاق بیفتد و به‌طور معمول ترجمه قالب‌های خارجی هستند. میهن وردپرس جزء اولین وب‌سایت هایی است که سعی کرده است قالب‌هایی بسازد که هم‌تراز با قالب‌های خارجی باشد که از ۰ توسط افراد ایرانی نوشته‌شده است.

بهترین قالب وردپرس چیست

اکنون وب‌سایت های خارجی که در این زمینه فعالیت دارند را باهم بررسی می‌کنیم. یکی از بهترین سایت‌ها در این زمینه wordpress.org است که قالب‌های معمولی را به شما ارائه می‌کند. دومین سایت themeforest.net است که یک وب‌سایت خارجی است که می‌توان گفت مرجع خرید قالب‌های حرفه‌ای در دنیا می‌باشد. بهترین قالب‌های انگلیسی دنیا را شما می‌توانید در این وب‌سایت به‌صورت دلاری تهیه کنید.

البته در کنار این وب‌سایت یک سری سایت وجود دارند که این قالب‌ها را از themeforest.net خریداری کرده و به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. اما باید این را هم در نظر بگیرید که هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست و این‌گونه سایت‌ها در این قالب‌ها کدهای مخرب قرار داده‌اند که باعث می‌شود مشکلات زیادی برای سایت شما پیش بیاید. به‌عنوان مثال ممکن است که سایت شما هک شود، توسط سایت‌ها ایمیل‌های تبلیغاتی ارسال شود یا اینکه در سایت شما تبلیغات نمایش داده شود.

هنگامی‌که از این‌گونه قالب‌ها در سایت خود استفاده می‌کنید بعد از گذشت مدتی برای سایت شما مشکلات امنیتی پیش می‌آید و یا اینکه ممکن است سایت شما هک شود. همچنین ممکن است سایت شما بعد از مدتی در گوگل نمایش داده نشود و هزاران مشکل دیگری که شاید برای شما اتفاق بیفتد.

چرا قالب فارسی شده نخریم!

ما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل این قالب‌ها را حتماً از وب‌سایت themeforest.net تهیه کنید و هرگز از سایت‌های رایگان این قالب‌ها را تهیه نکرده و روی سایت خودتان فعال نکنید. در کنار این وب‌سایت ها برخی از سایت‌های ایرانی وجود دارند که نقطه بین این سایت‌ها محسوب می‌شوند و این قالب‌ها را فارسی کرده و به شما با واحد تومان می‌فروشند که در مقابل قیمت‌های سایت themeforest.net قیمت کمتری دارند.

اما چندین مشکل در اینجا وجود دارد که برای شما توضیح می‌دهیم. اولین مشکلی که ممکن است پیش بیاید این است که شما اطلاع ندارید که شخصی که این قالب‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد این قالب‌ها را از سایت themeforest.net تهیه‌کرده و یا اینکه از سایت‌های نال شده آنها را دانلود کرده است و در این حالت تفاوتی ندارد که شما از سایت‌های نال یا سایت‌های ایرانی این قالب‌ها را تهیه کنید.

دومین مشکلی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که بعد از گذشت مدتی برای این قالب‌ها آپدیت هایی ارائه می‌شود تا مشکلات آنها را حل کند و بااین‌وجود شاید وب‌سایتی که از آن قالب را تهیه‌کرده‌اید این آپدیت را به شما ارائه نکند. اما وب‌سایت themeforest.net حتماً این آپدیت ها را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

تنها قالب اوریجینال خریداری کنید!

در هنگام بروز چنین مشکلی اگر وب‌سایت شما با مشکل مواجه شود شما نمی‌توانید آن مشکل را حل کنید و مجبور شوید که چند برابر هزینه دلاری قالب جهت حل مشکلات پیش آمده در سایت خود هزینه کنید. از طرف دیگر اگر این سایت‌ها به شما آپدیت های جدید را نیز ارائه دهند ممکن است که در آپدیت جدید فرایند فارسی سازی و راست‌چین کردن را انجام ندهند و با این کار بخشی از وب‌سایت شما انگلیسی می‌شود و یا یک قسمت از سایتتان چپ‌چین شده و مشکلات مختلف دیگری که ممکن است اتفاق بیفتد.

در این صورت است که قالبی که به‌دست شما می‌رسد درهرصورت اورجینال نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتماً قالب‌های خارجی را از وب‌سایت اصلی آنها تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از سایت‌های themeforest.net،monster template، wordpress.org و هر سایت اصلی دیگری استفاده کنید. درواقع بهتر است که هزینه‌ای را به طراح سایت پرداخت کنید تا عملیات فارسی سازی را برای شما انجام دهد.

شما می‌توانید با مبلغی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان یک قالب تهیه کنید که قرار است همیشه برای شما کار کند و دیگر مشکلی نخواهید داشت. همچنین به‌صورت خودکار آپدیت می‌شود و سایت شما همیشه در حالت استیبل خواهد بود.

روش پیدا کردن سازنده اصلی قالب وردپرس

زمانی که شما در گوگل عبارت “قالب وردپرس” را جستجو می‌کنید وب‌سایت های گوناگونی برای شما نمایش داده می‌شوند. در اینجا به‌عنوان مثال وارد سایت میهن وردپرس می‌شویم و سپس می‌توانیم بررسی کنیم قالب‌هایی که در این سایت قرار دارند توسط این وبسایت ساخته‌شده‌اند یا خیر. برای این کار نامان قالب وردپرسی را در گوگل جستجو کنید و می‌توانید ببینید که در چه سایت‌هایی این قالب منتشرشده است. در اینجا اگر سایت دیگری نیز این قالب را ارائه کرده باشد باید حتماً به سایت سازنده لینک داده‌شده باشد.

اگر قالبی را جستجو کرده و ببینید که تعداد بسیاری سایتان را ارائه می‌کنند متوجه می‌شوید که این قالب یک قالب ایرانی نیست و تنها توسط سایت موردنظر ساخته نشده است. به‌عنوان مثال زمانی که قالب انفولد را در گوگل جستجو می‌کنید صدها سایت آن را به شما ارائه می‌کنند و برای پیدا کردن سایت سازنده کافی است که عبارت Enfold WordPress Theme را جستجو کرده و سایت سازنده را پیدا کنید. در اینجا مشاهده می‌کنید که این قالب در سایت themeforest.net موجود است و شما باید حتماً آن از همین سایت تهیه کنید.

قالب وردپرس پیشنهادی ما

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قالبی را انتخاب کنید که از پایه فارسی باشد. چراکه این قالب مخصوص سایت‌های فارسی ساخته‌شده است. ما در میهن وردپرس تا سال گذشته قالب‌های مختلفی مانند انفولد، اوادا، The7، فلت سام، بی تم را برای فروش ارائه می‌کردیم ولی به دلیل وجود مشکلاتی که برای شما توضیح دادیم تصمیم گرفتیم که آنها را از روی سایت حذف کنیم.

دلیل انجام این کار این بود که در آپدیت های ارائه‌شده توسط سازنده مشکلاتی وجود داشت و ما به دلیل اینکه ان قالب را نساخته بودیم اطلاع نداشتیم که مشکل از کجا است. همچنین برخی مواقع فراموش می‌کردیم بعضی از قسمت‌ها را فارسی سازی و راست‌چین کنیم و برخی مشکلات دیگری که در این میان به وجود می‌آمد.

در نهایت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از سایت سازنده قالب خودتان را تهیه کنید. می‌توانید قالب‌ها را سایت themeforest.net به‌صورت دلاری تهیه کنید و یا اینکه از وب‌سایت میهن وردپرس از بخش قالب‌ها > قالب حرفه‌ای آنها را خریداری کنید که کاملاً قابلیت ایجاد تغییرات را دارا می‌باشند.

با توجه به اینکه ادامه این آموزش توسط قالب اهورا است پس بهتر است این قالب را انتخاب کنید.

در سایت اصلی وردپرس هزاران قالب رایگان وجود دارد. اما در نظر داشته باشید قالب‌ها فارسی‌سازی نشده‌اند و نظم وب‌سایت فارسی شمارا از بین می‌برند. شما می‌توانید نسخه‌ی فارسی‌سازی شده قالب‌ها را از سایت میهن وردپرس دانلود کرده و استفاده کنید.

کار با بخش نمایش در وردپرس

مدیریت قالب‌های وردپرس همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از پیشخوان وردپرس بخش نمایش امکان‌پذیر است. پس از کلیک بر روی قسمت نمایش» پوسته‌ها این امکان به شما داده می‌شود که قالب‌های وب‌سایت خود را مدیریت کنید. بخش پوسته‌ها دارای زیر عنوان‌های بسیار متعددی است؛ که هریک از آن‌ها امکانات و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. که در زیر آن‌ها را به‌اختصار به شما توضیح داده و شمارا با کارکرد هریک از آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

نمایش پوسته
نمایش پوسته

حذف قالب وردپرس

این قسمت برای مدیریت و نصب قالب‌های وردپرس به‌کار می‌رود. با ورود به این بخش می‌توانید لیستی از قالب‌های نصب‌شده روی سایت وردپرسی خود را ببینید و قالب موردنظر خود را فعال کنید، و یا قالب‌های وردپرس قبلی را حذف کنید. برای انجام این کار می‌توانید  آموزش نصب قالب وردپرس را مطالعه کنید.

سفارشی‌سازی

یکی از مزیت‌های قالب‌های وردپرسی امکان اختصاصی کردن قالب برای کاربر می‌باشد. برای سفارشی‌سازی قالب نصب‌شده روی سایت شما به‌کار می‌رود. سفارشی‌سازی قالب حتی اگر در این زمینه مهارتی نداشته باشید به‌راحتی قابل انجام است. همچنین از این قسمت می‌توانید سایت خود را به‌صورت زنده مشاهده کرده و ابزارک‌ها، رنگ‌بندی قالب، تنظیمات برگه، CSS و بخش‌های دیگر قالب سایت خود را تغییر دهید، و تغییرات ایجادشده را همان لحظه مشاهده کنید.

این مهم را در نظر داشته باشید که تا زمانی که تنظیمات این بخش را ذخیره نکرده‌اید تغییرات در سایت نمایش داده نمی‌شود. شما می‌توانید با نصب افزونه‌ها و پلاگین‌های متفاوت امکانات بیشتری برای سفارشی‌سازی کردن سایت در اختیار داشته باشید. شما بر اساس نیازتان به بخش‌های مختلف وردپرس اختصاصی سازی را انجام می‌دهید. به این صورت که به‌دلخواه خود بخش‌های مدیریت را سفارشی‌سازی کنید و یا بخش‌های دیگری را غیرفعال کنید.

بخش سفارشی‌سازی در وردپرس، با نصب قالب‌های متفاوت تغییر می‌کند. (بسته به حرفه‌ای بودن قالب) جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه آموزش سفارشی‌سازی قالب وردپرس را مطالعه کنید.

فهرست‌ها

فهرست‌ها درواقع مجموعه‌ای از لینک‌ها هستند که در جعبه‌ی منو سایت قرار دارد. فهرست‌ها ازآن‌جهت اهمیت دارند که وب‌سایت را یکپارچه می‌کنند. این بخش برای مدیریت منوهای وردپرس به‌کار می‌رود. درواقع اگر سایت شما دارای فهرست نباشد کاربر با حجم زیادی از محتوای به‌هم‌ریخته و نامنظم روبرو خواهد شد، که این مسئله باعث گیج شدن کاربر می‌شود. پس از ضروریات است که سایت شما دارای فهرست و چینش مناسب باشد. شما در این بخش می‌توانید سلسله‌مراتب منو را برای نمایش به کاربر تعریف کنید. چینش و نحوه قرارگیری این لینک‌ها کاملاً دست شما است، و به‌دلخواه خود می‌توانید آن‌ها را تغییر بدهید.

شما می‌توانید در وردپرس بدون نیاز به کد نویسی فهرست‌ها را ایجاد کرده و سفارشی‌سازی کنید. گزینه‌هایی که در این قسمت در اختیار شما قرار داده‌شده به روند ساخت سفارشی‌سازی سایت شما کمک زیادی می‌کند.

از اینجا می‌توان فهرست‌های بخش‌های مختلف قالب را تغییر داد. (این بخش تنها در صورتی نمایش داده می‌شود که قالب شما از فهرست‌ها پشتیبانی کند) آموزش مدیریت منوها در وردپرس

ابزارک‌ها

ابزارک، قطعه کدهایی است که به شما این امکان را می‌دهد گزینه‌های مختلف را در هر قسمت از سایت که نیاز دارید جایگذاری کنید. حال این موضوع که ابزارک‌ها را در کدام قسمت وب‌سایت بتوانید جایگذاری کنید کاملاً بستگی به نحوه‌ی کد نویسی قالب سایت شما دارد.

بخش ابزارک‌ها یکی از قسمت‌هایی است که بیشتر در قالب‌های حرفه‌ای وردپرس با آن سروکار دارید. این بخش برای مدیریت مکان‌های مختلف سایت شما ازجمله فوتر، هدر، ساید بار (ستون‌های کناری) و بخش‌های دیگر قالب بکار می‌رود. ابزارک به شما کمک می‌کند یک سری امکانات مانند تقویم، دیدن آخرین نوشته‌ها و… در اختیار کاربران قرار دهید. پس از ورود به بخش ابزارک، با لیستی از ابزارک‌هایی که قالب وب‌سایتتان در اختیارتان گذاشته روبرو می‌شوید. به‌آسانی و تنها با کشیدن موس می‌توانید این ابزارک‌ها را در جایگاه موردنظرتان جایگذاری کنید. شما می‌توانید برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه آموزش کار با ابزارک در وردپرس را مطالعه کنید.

همچنین شما می‌توانید از طریق ابزارک‌ها قابلیت‌های متعددی را به قالب سایت خود اضافه کنید. ( این نکته را در نظر داشته باشید که این بخش تنها در صورتی نمایش داده می‌شود که قالب شما از ابزارک پشتیبانی کند. برای آموزش افزودن ابزارک به قالب وردپرس اینجا کلیک کنید.)

ویرایش قالب وردپرس

شما می‌دانید که به کمک افزونه‌ها و یا حتی ابزارک‌های وردپرس می‌توانید امکانات و ظاهر وب‌سایت خود را حرفه‌ای و جذاب کنید. اما شاید نیاز به یک امکان یا ویژگی خاص برای سایت خود داشته باشید؛ که در این خصوص افزونه و یا حتی ابزارک خاصی برای شما وجود نداشته باشد. نگران نباشید خوشبختانه وردپرس برای این مشکل هم راه‌حل خوبی را در اختیار شما قرار داده است و آن چیزی نیست جز ویرایشگر قالب وردپرس.

اگر توجه کرده باشید از بخش نمایش یک گزینه وجود دارد به نام ویرایشگر قالب، که بعد از کلیک کردن روی این گزینه می‌توانید قالب خود را به خوبی ویرایش کنید. اما شاید با همان نگاه اول هم متوجه این موضوع شده باشید که این قسمت نیاز به داشتن دانش برنامه‌نویسی دارد. درواقع ویرایشگر قالب کدهای html، Css و php قالب را به شما نمایش می‌دهد. شما با ورود به بخش ویرایشگر، می‌توانید از سمت چپ فایل موردنظر خود را انتخاب کرده و کدهای این فایل را تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنم اگر بادانش برنامه‌نویسی html، Css و php آشنایی ندارید این کدها را تغییر ندهید. چراکه ممکن است هرلحظه تنظیمات وب‌سایت را به‌هم‌ریخته و سایت را از بین ببرید.

چرا ویرایشگر قالب؟

درواقع چیزی که ما از ظاهر سایت می‌بینیم در اصل یک سری کد برنامه‌نویسی هستند که پردازش و اجرا می‌شوند؛ و درنهایت یک خروجی که همان ظاهر وب‌سایت ما است را نمایش می‌دهند. اگر شما دانش برنامه‌نویسی دارید به‌راحتی می‌توانید کدهای قالب خود را از بخش ویرایشگر قالب، ویرایش و کاملاً شخصی‌سازی کنید. هر بخش یا قسمتی که به نظر شما نیاز است را به‌ظاهر سایت خود اضافه کنید. ویرایشگر قالب این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که فایل‌های php ،CSS و حتی Javascript را بتوانید به‌صورت مرتب ببینید و ویرایش کنید. اما به یاد داشته باشید هر تغییری که شما در این قسمت ایجاد کنید همان لحظه روی وب‌سایت شما اعمال می‌شود. پس دو پیشنهاد برای شما داریم:

 1. سعی کنید همیشه یک نسخه آفلاین روی لوکال هاست از سایت خود داشته باشید و این‌گونه تغییرات را در آن بخش انجام بدهید.
 2. اگر می‌خواهید واقعاً روی سایت اصلی تغییرات را انجام دهید این مهم را فراموش نکنید که ساعاتی این تغییرات را اعمال کنید که ترافیک سایت شما یا به عبارتی تعداد کاربران سایت شما حداقل باشد.

هر دو نکته بالا به این دلیل ذکر شد که هر تغییراتی که شما در وب‌سایت شخصی خود اعمال کنید در همان زمان قابل‌مشاهده برای کاربر است. تغییرات در ابتدا ممکن است حساب‌شده نباشد و اگر اشتباهی رخ دهد که ظاهر سایت را به هم بریزد؛ مطمئناً تجربه خوبی برای کاربری که دقیقاً همان لحظه دارد از مطالب وب‌سایت شما استفاده می‌کند ندارد. مطمئناً نیازی نیست که به این موضوع اشاره‌ کنیم که کاربران سایت ما درواقع سرمایه‌های کسب‌وکار ما محسوب می‌شوند.

امیدوارم این مقاله در خصوص کار با بخش نمایش در وردپرس به شما کمک کرده باشد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آموزش کامل وردپرس

این جلسه بخشی از دوره رایگان آموزش وردپرس هست. با مشاهده کامل دوره می‌توانید ساخت سایت را آموزش ببینید.

دوره رایگان آموزش وردپرس
سوالی دارید؟ از ما بپرسید

 1. کاربر مهمان U34518 ۱۷ دی ۱۳۹۹

  با سلام و احترام
  بنده از وب سایت تم فارست قالبی به اسم phlox pro را پسندیدم و میخوام بخرم و سوالاتی خدمتتون داشتم:
  1-آیا قالب مورد نظر ما محدودیت استفاده دارد؟یعنی با active کردن بر رویه یک دامنه امکان استفاده رویه دامنه دیگری ندارد؟
  2-اگر نسخه نالش را از وبسایتhttps://weadown.com مشکلی ندارد؟
  3-در بخشی دیدم که این قالب از راستچین (Rtl) پشتیبانی میکند.چجوری باید از rtl استفاده کرد؟و قالب را به فارسی ترجمه کرد؟
  4-و سوال بعدی که داشتم:در زمینه طراحی ست اداری و گرافیک فعالیت دارم و میخوام بدون مراجعه حضوری با شخصی قرارداد ببندم و مبلغ را دریافت کنم یعنی شخص داخل وبسایتم ثبت نام و احراز هویت کند و قراردادی داخل وبسایت امضا و مبلغ داخل پنل در بخشی به نام درگاه به صورت نوتیفیکیشن برای کاربر بازی و مبلغ نمایش داده شود.دقیقا باید از چه افزونه ها و چه چیزهایی استفاده کنم؟
  لطفا کاملا راهنماییم کنید
  با تشکر از تیم خوبتون

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۸ دی ۱۳۹۹

   درود بر شما
   ۱. بله
   ۲. کاملا اشتباه هست.
   ۳. کافیست روی وردپرس فارسی نصب کنید.
   ۴. ووکامرس یا افزونه‌های سفارش گیری استفاده کنید.
   سپاس از شما

 2. کاربر مهمان U28396 ۱۷ دی ۱۳۹۹

  سلام، وقت بخیر
  شما اگر خودتون طراح قالب اهورا نبودید بین قالب اهورا و دیوی کدوم رو انتخاب می کردید؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۷ دی ۱۳۹۹

   سلام
   قطعا قالب اهورا. امکانات قالب اهورا و نحوه طراحی اون خیلی متفاوت هست

 3. کاربر مهمان U17258 ۱۱ دی ۱۳۹۹

  با عرض سلام
  آیا امکان خرید قالب سایت اصلی میهن وردپرس امکان پذیر می باشد؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۲ دی ۱۳۹۹

   درود بر شما ما از قالب اهورا استفاده میکنیم البته با شخصی‌سازی هایی که روی اون انجام شده

 4. کاربر مهمان U17258 ۱۱ دی ۱۳۹۹
 5. کاربر مهمان U33791 ۰۱ دی ۱۳۹۹

  با سلام
  بنده به توصیه شما از وبسایت تم فارست خرید کردم ولی چند تا نکته هست:
  1-لایسنس تم فارست موجود را اگر بر روی لوکال هاست فعال کنم مشکلی به وجود نمیاد؟
  2-در هنگام درون ریزی دموها قفل است و نیاز به لایسنس دارند و میخوام بر روی لوکال هاست طراحی و بر روی هاست قرار بدم
  3-یکسری دمو رایگان وجود دارد ولی در هنگام ایمپورت خطای For better and faster result, it’s recommended to install the demo on a clean WordPress website. نمایش داده میشود.مشکل از کجاست؟با اینکه وردپرس را تازه نصب کردم
  قالب خریداری شده PHLOX PRO میباشد
  خیلی گنگ و سخت است کارکردن باهاش لطفا راهنمایی بفرمایید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۰۲ دی ۱۳۹۹

   با سلام
   ۱. اگر از وی پی ان استفاده کنید مشکلی نیست. البته تا حد امکان استفاده نکنید بهتره ۲. بله باید فعال بشه ۳. خطا نیست یک پیشنهاد هست.

 6. کاربر مهمان U33738 ۰۱ دی ۱۳۹۹

  آقا رضا سلام ؛
  1- برای یک سایت که برای برنامه نویسی ساختم چه قالبی خوبه ؟
  2- خودت از مک بوک استفاده میکنی یا آی مک ؟

 7. کاربر مهمان U32440 ۰۷ آذر ۱۳۹۹

  سلام.چگونه در سایت تم فارست پرداخت داشته باشیم؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 8. کاربر مهمان U30442 ۲۱ مهر ۱۳۹۹

  سلام استاد وقت بخیر یک سوال
  اگر من به صورت اتفاقی یک سایتی ببینم که از قالبش خوشم بیاد و بخوام همون رو اجرا کنم در کل چطور میتونم متوجه شم اسم اون قالب چی هست ؟؟؟

 9. کاربر مهمان U30163 ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

  سلام
  باتشکر از زحمات شما
  من میخواستم سایت فروش مصالح ساختمانی مثل گچ و سیمان را بزنم بنظر شما کدام یکی از قالب ها مناسب تر است؟

 10. کاربر مهمان U30304 ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

  با سلام برای مشاور املاک کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟

 11. کاربر مهمان U29185 ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

  سلام دورود
  اگه قالبی رو که از شما خریداری کردیم رو بخوایم روی لوکال هاست تست کنیم بعد به روی هاست اصلی نصب کنیم مشککلی نداره ؟

 12. کاربر مهمان U25315 ۰۶ مرداد ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید عذر میخوام اینجا پیام میگذارم نمیدونم چرا نشد در قسمت قالب میهن مارکت پیام بگذارم سوالی داشتم میشه اسلایدر رو با رولوشن اسلایدر ساخت؟ و اینکه من میخوام عکس در اسلایدر متحرک باشه شما میتونید بهمکمک کنید راه حلی بفرمایید؟ ممنون میشم

 13. کاربر مهمان U29300 ۰۲ مرداد ۱۳۹۹

  اگر من بخوام از قالب اهورا در یک سایت که به صورت آزمایشی در اون کار میکنم استفاده کنم بعدا می تونم در سایت اصلیم ازش دوباره استفاده کنم؟ اگر نه راهکار شما چیه؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

   سلام
   بله روی سایت آزمایشی لایسنس رو غیرفعال کنید و سپس روی سایت اصلی فعال کنید

 14. کاربر مهمان U29300 ۰۲ مرداد ۱۳۹۹

  سلام، از هر قالبی که خریداری میکنیم از شما مثل اهورا روی چند وبسایت می تونیم استفاده کنیم؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

   سلام
   با هر خرید لایسنس شما میتونید لایسنس رو فقط روی یک دامنه فعال کنید

 15. کاربر مهمان U29315 ۳۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام
  خسته نباشید
  توی این ویدیو عنوان کردید که قالب رو از مرجع اصلی اش مثل theme forest بگیریم.
  قالبها انگلیسی هست. این مشکل رو چطور برطرف کنیم ما ؟ چون کد نویسی که نمیتونیم انجام بدیم و قالب انگلیسی به کار ما نمیاد.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳۰ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   بله پیشنهاد ما این هست که قالب ها رو از مرجع اصلی خریداری کنید یا قالب هایی را خریداری کنید که توسط طراح ایرانی بصورت فارسی طراحی شده

 16. کاربر مهمان U29154 ۲۱ تیر ۱۳۹۹

  سلام لطفا یک قالب رایگان
  سازگار با المنتور معرفی کنید

 17. کاربر مهمان U29132 ۲۰ تیر ۱۳۹۹

  با سلام و احترام. كداميك از قالبهاي شما كه داراي اموزش كامل هم باشدمناسب كلينيك پزشكي است ؟ البته من بر روي سايت خودم محصول نوبت دهي بروكلي را هم نصب كرده ام و از طريق ان ميخواهم سيستم نوبت دهي را فعال كنم. و سوال ديگر اينكه افزونه اي براي اينكه كاربران فقط از طريق شماره موبايل و بدون ثبت ايميل در سايت ثبت نام كنند داريد ؟ و سوال اخر اينكه زماني كه من قالب را خريداري كردم امكان نصب ان توسط كارشناسان شما وجود دارد يا خير ؟
  متشكرم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۱ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   قالب های چندمنظوره مثل اهورا مناسب هستند. ما برای ورود و ثبت نام کاربر افزونه میهن پنل رو داریم اما نیاز به ایمیل هست حتما و امکان حذف این مورد رونداره. بله نصب قالب به صورت رایگان توسط ما انجام میشود

 18. کاربر مهمان U28063 ۲۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام اقای حسین راد سوالی داشتم من سایتمو دارم در زمینه ی نرم افزار و بازی به جلو میبرم یک کمکی میتوانید کیند یک قالب منحصر به فرد و زیبا پیشنهاد کنید که در وردپریس هم باشه و من نخوام پولی بدم خیلی ممنونم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۱ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   ما پیشنهاد میکنیم از قالب های حرفه ای استفاده کنید نه قالب رایگان
   قالب های حرفه ای مثل اهورا و آریایی مناسب هستند

 19. کاربر مهمان U28619 ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

  سلام، منظور از اینکه قالب رایگان امکانات کمی ارائه می‌ده چی هست؟؟ چه امکاناتی یک قالب ارائه می‌ده؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   منظور امکان شخصی سازی قالب و تغییر اون مطابق با نیاز وسلیقه شماهست

 20. کاربر مهمان U28565 ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

  سلام
  من امزوز یک پیام دادم که گویا درست مطرح نکردم . می خوام بدونم آیا ارزش داره که از اون قالب فلاتسام صرفنظر کنم و قالب فروشگاهی میهن مارکت رو بخرم یا هز همون بلاتسام با افزونه های شما استفاده کنم ؟
  ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   بستگی به نظر خودتون داره اما به لحاظ طراحی و امکانات قالب میهن مارکت قوی تر هست

 21. کاربر مهمان U28565 ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

  برای این می پرسم که قبلا در سال 98 قالب فلاتسام رو برادرم از شما خرید اما اردیبهشت 99 که خواست برای من خرید کنه در سایت شما نبود و دلیلش رو امروز بعد دیدن اموزش شما فهمیدم .
  ما فلاتسام رو از یک سایت دیگه خریدم .
  با توضیح های امروز شما موندم …

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   نسخهای که سال ۹۸ به شما تحویل دادهایم نسخه اصلی هست. اما پیشنهاد میکنیم برای سایت های جدید خود از سایت تم فارست خریداری کنید. حتی اگر مشکلی از نظر امنیت نداشته باشد آپدیت ها را راحتتر دریافت خواهید کرد.

 22. کاربر مهمان U28565 ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

  سلام ممنون از زحمت های شما .
  قالب فلاتسام را که شما سال قبل داشتید یا سایت های دیگر دارند هرکدوم خودشون فارسی کردن؟

 23. کاربر مهمان U25070 ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

  سلام خداقوت
  می‌خواستم سایتی رو درست کنم که تو اون یه سری اطلاعات در مورد گیاهان توش بزارم، شما چه قالبی رو پیشنهاد می‌کنید؟
  ممنون

 24. کاربر مهمان U28009 ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

  سلام ببخشید من یک قالب سایت مشاوره ایی( شامل پنل قیمت و سبدخرید باشه ،سپس بعد از انتخاب پنل و پرداخت به ناحیه کاربری انتقال پیداکنه). میخاستم ،نمیدونم کدوم قالب را انتخاب کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   میتونید از قالب چند منظوره مثل اهورا به همراه افزونه ورود وثبت نام کاربری میهن پنل استفاده کنید

 25. کاربر مهمان U27000 ۲۱ خرداد ۱۳۹۹

  سلام
  توی سایتتون قالب وودمارت رو ندارید؟
  به نظرتون به جای قالب فروشگاهی وودمارت چه قالبی مناسبتره؟
  من روی سایتم قالب وودمارت رو نصب کردم ولی الان وقتی آدرس سایت رو میزنم یه صفحه سیاه ظاهر میشه و پیغام زیر رو بهم میده که

  هم اکنون در خبر نامه ما عضو شوید
  جدیدترین اخبار محصولات و کدهای تخفیف را دریافت خواهید کرد
  آدرس ایمیل ثبت نام
  و کسی هم بهم جواب نمیده برای رفع مشکلم چی کار کنم اینکه مزاحم شما شدم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۱ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   خیر این قالب رو نداریم. قالب فروشگاهی میهن مارکت رو پیشنهاد میکنیم