مدیریت فهرست ها در وردپرس

آموزش مدیریت فهرست ها در وردپرس

در این قسمت از دوره رایگان آموزش قدم به قدم وردپرس می خواهیم بپردازیم به بخش فهرست ها در وردپرس. بخش منو های وردپرس یا همان فهرست های وردپرس برای افزودن منو در وبسایت تان کاربرد دارد. شما می توانید به وسیله این بخش، منو های سایت خود را بدون نیاز به کدنویسی مدیریت کنید، آیتم های جدید به منوی خود اضافه کنید و منو ها و زیر منو های خود را حذف و یا ویرایش کنید.

manage-menus-in-wordpress-1

برای مدیریت فهرست ها می بایست وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود بشوید و از قسمت نمایش و زیر مجموعه فهرست ها کلیک کنید تا صفحه ای مانند صفحه زیر  باز شود.

Main WordPress

 

اصلا نترسید ! چیز سختی نیست. شما می توانید از منوی سمت راست، هرگونه گزینه ای که در منو خود به آن احتیاج دارید مانند برگه ها، نوشته ها، پیوند های دلخواه و دسته ها را می توانید از این قسمت انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که دسته ی محصولات خود و دیگر دسته های مورد نیاز خود را مشاهده نکردید، از قسمت بالای صفحه بر روی گزینه تنظیمات صفحه بزنید و تیک دسته مورد نظر خود را به پنل سمت راست اضافه کنید.

شروع کار با فهرست ها

ابتدا نام فهرست خودتان را وارد کرده و ساخت فهرست را کلیک کنید تا فهرست شما ساخته شود.

بعد از ساخت فهرست، در قسمت برگه ها می توانید برگه هایی که در وردپرس ساخته اید را اضافه کنید. در صورتی که برگه ای نساخته باشید می توانید آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس را بخوانید.

همچنین در قسمت نوشته ها می توانید مطلب مورد نظر خود را انتخاب و به منو خود اضافه کنید.در صورتی که نوشته ای ندارید، آموزش مدیریت نوشته در وردپرس را بخوانید.

در قسمت پیوند دلخواه، می توانید یک لینک دلخواه به همراه نام دلخواه خود را به منوی خود اضافه کنید که این بخش بسیار کاربردی می باشد.

در قسمت دسته ها، می توانید دسته ی نوشته مورد نظر خود ( به عنوان مثال دسته بندی نشده ) را به فهرست اضافه کنید. در صورتی که دسته ای برای نمایش نمی بینید می توانید از بخش نوشته ها بر روی دسته ها کلیک کنید و دسته جدیدی برای بخش نوشته های خود بسازید.

نکته : برای اضافه شدن هر قسمت در فهرست ها می بایست تیک کناری آیتم را فعال کرده و بر روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید.

نکته۲: شما می توانید آیتم های مورد نظر خود را از برگه ها ، دسته بندی ها و لینک های دلخواه به فهرست خود اضافه کنید و یا با drag & drop کردن آیتم ها آنها رو مرتب سازی کنید.(منظور از مرتب کردن این است که می توانید فیلد ها را به شکل سلسله مراتبی، که شامل منو و زیر منو می شود، تغییر دهید)

تنظیمات فهرست

زمانی که فهرست های خود را مرتب کردید، زمان قرار دادن این فهرست ها در منوی خودتان می رسد.این بخش شامل دو گزینه اصلی می شود که می بایست آن ها را تنظیم کرد.

  • اضافه شدن خودکار برگه‌ها : در این بخش این مجوز را به فهرست خود می دهید که برگه های رتبه بالا را به صورت خودکار بتواند به فهرست اضافه کند.
  • نمایش موقعیت جغرافیایی : در این بخش لیستی از انواع جایگاه فهرست های شما را نشان می دهد و از شما می خواهد که فهرست جاری طراحی شده خود را بر روی جایگاه تنظیم کنید.

نکته : به هیچ عنوان دو فهرست را به یک جایگاه متصل نکنید ولی عکس آن مشکلی ندارد.(یک فهرست را می توان به دو جایگاه متصل نمود.)

در ضمن برای فعال شدن فهرست بعد اتمام کار فهرست ها، بر روی ذخیره فهرست کلیک کنید.

امیدواریم که بعد از خواندن این مقاله، بتوانید به خوبی با این بخش از وردپرس کار کنید.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آموزش کامل وردپرس

این آموزش قسمتی از آموزش قدم به قدم وردپرس هست. شما می‌توانید در دوره آموزش کامل وردپرس شرکت کنید و کار با وردپرس را بصورت ویدیویی یاد بگیرید.

پکیج آموزش کامل وردپرس