سایت برتر

بهترین هاست وردپرس و بهترین شرکت های هاستینگ ایران

بهترین هاست وردپرس و بهترین شرکت های هاستینگ ایران

انتخاب هاست همیشه دغدغه و مشکل اصلی تمام ما وبمستر‌ها بوده. اگر بخواهیم یک سایت قوی و پرسرعت (و البته امن) راه‌اندازی کنیم، کدام هاست ایرانی برای ما مناسب‌تر است. طبیعتا هاستینگ‌های خارجی بسیار زیادی داریم اما به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم خدمات این شرکت‌ها را دریافت کنیم. از طرفی بسیاری از ما دوست داریم سایت‌مان روی سرور‌های داخلی میزبانی شود. قبلا رضا حسینی راد در پادکست جنگ روانی وبمستر‌ها بصورت مختصر درباره متد‌های میزبانی سایت در ایران و خارج از ایران توضیح داد اما حالا می‌خواهیم ببینیم بهترین هاست برای وردپرس کدام است و شرکت‌های هاستینگ ایرانی را با هم مقایسه کنیم.

نکته: امیدواریم شرکت‌های هاستینگ به‌جای دلخور شدن از ما، به‌فکر بهبود خدمات خود باشند. 🙂 این مقایسه، نتیجه ۶ سال تجربه ما و مشتریان ما در زمینه میزبانی سایت‌های وردپرسی است.

نکته ۲: این مقاله، رپورتاژ آگهی یا تبلیغات نیست و صرفا برای اطلاع شما عزیزان از عملکرد شرکت‌های مختلف ایرانی تهیه شده.

بهترین شرکت های هاستینگ ایران

ایران سرور
میزبان فا
میهن وب هاست
گنجه هاست
نت افراز

بهترین هاست وردپرس

قبل از هر چیز، اجازه دهید شما را با برخی از اصلاحات آشنا کنیم:

هاست داخلی: منظور از هاست داخلی، میزبانی سایت شما در داخل ایران و در دیتاسنتر‌های ایرانی است.

هاست خارجی: منظور از هاست خارجی، میزبانی سایت شما در خارج از ایران و دیتاسنتر‌های معتبر خارجی است.

هاست ضد تحریم: منظور از هاست ضد تحریم، هاست داخلی است که برای مقابله با تحریم‌های خارجی از سیستم ضد تحریم استفاده می‌کند. یعنی می‌توانید بدون مشکل از سرویس‌های تحریم شده استفاده کنید.

سی پنل و دایرکت ادمین: کنترل‌پنل‌هایی هستند که به شما اجازه مدیریت سایت‌تان را می‌دهدند. اگر بخواهیم بگوییم سی‌پنل بهتر است یا دایرکت‌ادمین باید گفت سی پنل بهتر است. اما هاستینگ‌های ایرانی که از سی‌پنل استفاده می‌کنند کمی مشکوک هستند. 🙂 یعنی سی‌پنل را دور زده‌اند! چون سی‌پنل ایران را تحریم کرده.

مقایسه هاستینگ‌های ایرانی

متاسفانه عادت اکثر ما انسان‌ها، تصمیم‌گیری بر اساس تفکرات شخصی و احساسات است. اما باید با استفاده از شاخص‌های دقیق تصمیم‌گیری کنیم. پس بیایید در این مقاله به جای اینکه بگوییم این شرکت گل‌و‌بلبل است و این شرکت اصلا خوب نیست، بر اساس KPI‌های دقیق عملکرد شرکت‌های مختلف را بررسی کنیم. سپس تصمیم با شماست که از کدام شرکت استفاده کنید و ببینید بهترین هاست ایرانی کدام است.

ما در این مقایسه، شاخص‌های سرعت، پشتیبانی، منابع سخت‌افزاری، قیمت و امنیت را در نظر می‌گیریم. مابقی شاخصه‌ها در جدولی که در انتهای مقاله قرار خواهیم داد، در اختیار شماست.

ایران سرور

ایران سرور
ایران سرور

از نظر سرعت می‌توان گفت ایران سرور سرعت بالایی دارد. از آنجایی که محل میزبانی سرویس‌های هاست وردپرس ایران سرور بصورت پیشفرض روی ایران قرار دارد، پس سرعت بالایی را در میزبانی سایت مشاهده خواهیم کرد. البته نمی‌توان شاخصی از سرعت هیچ‌کدام از هاستینگ‌ها ارائه داد چون میزان استفاده هر سایت از منابع سرور بسیار مهم است.

از نظر پشتیبانی، باید گفت بارها و بارها تیکت‌هایی را برای این شرکت ارسال کردیم.

پشتیبانی ایران سرور
پشتیبانی ایران سرور

میانگین زمان پاسخگویی ایران سرور به تیکت‌ها، ۳۰ دقیقه می‌باشد و این زمان بسیار خوبی برای پاسخگویی است. از حق نباید گذشت. 🙂

منابع سخت‌افزاری ایران سرور در حدی مطلوب است. هرچند ایران سرور از QEMU برای مجازی‌سازی سرور‌ها استفاده می‌کند و روی هر سرور معمولا ۶۴ گیگ رم و ۸ استه سی‌پی‌یو در نظر می‌گیرد. با وجود تعداد سایت‌های زیادی که روی هر سرور میزبانی می‌شوند (و این مورد کمی دل زننده است) منابع خوبی از جمله ۲۵۶ مگابایت رم برای هر پروسه در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

منابع سخت‌افزاری ایران سرور
منابع سخت‌افزاری ایران سرور

از نظر قیمت باید گفت ایران سرور در رده هاستینگ‌های گران قیمت قرار می‌گیرد. عرض دیگری درباره قیمت‌گذاری ایران سرور نیست.

ایران سرور را باید در رده هاستینگ‌های امن قرار داد. وجود آنتی‌شل پیشفرض سرور و فایروال CSF ایران سرور را امن نگه می‌دارد.

گنجه هاست

گنجه هاست
گنجه هاست

بعد از تست سایت شرکت اهورا پخش امین روی گنجه هاست متوجه شدیم که سرعت سایت‌های میزبانی شده روی گنجه هاست بسیار مناسب است. از طرفی کاربران وردپرسی ما با پشتیبانی خوبی از سمت این هاستینگ مواجه شدند. دارا بودن ماژول‌های مورد نیاز وردپرس، سرعت بالا و ارائه سرویس‌ها در ایران و خارج از ایران باعث شد این هاستینگ را به لیست بهترین هاست‌های وردپرس اضافه کنیم.

از نظر سرعت می‌توان گنجه هاست را پرسرعت‌ترین سرویس‌دهنده این لیست معرفی کرد. وجود منابع سخت‌افزاری قوی روی سرور‌های گنجه‌هاست دلیل این حرف ماست.

از نظر پشتیبانی، گنجه هاست باز هم در رده یکی از بهترین سرویس‌دهنده‌های این لیست قرار خواهد گرفت.

قیمت سرویس‌های ویژه گنجه هاست تقریبا بالاست. ظاهرا سیاست‌گذاری ارائه سرویس گنجه‌هاست بر‌اساس میزبانی تعداد سایت‌های کمتر روی یک سرور با کیفیت بالا است.

امنیت سرویس‌های گنجه‌هاست با وجود CXS روی سرور‌ها تقریبا تضمین شده است و می‌توانیم در کل بگوییم یکی از بهترین انتخاب‌های این لیست را می‌توان سرویس گنجه هاست اعلام کرد.

میزبان‌فا

میزبان‌فا
میزبان‌فا

میزبان‌فا از نظر سرعت در لیست هاست‌های پر سرعت قرار می‌گیرد. چون سرویس‌های داخل ایران این شرکت در دیتاسنتر‌های معتبری میزبانی می‌شوند. البته همانطور که درباره ایران سرور هم اعلام کردیم، شاخصه سرعت بصورت دقیق قابل اندازه‌گیری نیست. اما تست وب‌سایت اصلی mizbanfa در پیج اسپید گوگل، زمان پاسخگویی سرور را ۳۰۰ میلی‌ثانیه تخمین زد که میزان بسیار مناسبی است.

پشتیبانی میزبان‌فا را همین امروز با نوشتن این مقاله تست کردیم. با ارسال یک تیکت پشتیبانی به میزبان‌فا و این تیکت در عرض ۳ دقیقه پاسخ داده شد. این عالیست! البته این یک مقدار میانگین نیست و تنها با یک تیکت ارسالی نمی‌توان شاخصه دقیقی برای پشتیبانی این شرکت تعیین کرد. ممکن است مقدار زمان پاسخگویی میزبان‌فا کمتر یا بیشتر باشد. در نظر داشته باشید این تیکت برای بخش پشتیبانی این شرکت ارسال شد.

پشتیبانی میزبان‌فا
پشتیبانی میزبان‌فا

منابع سخت‌افزاری میزبان‌فا با ارسال همین تیکت مشخص شد. طبق گفته کارشناسان میزبان‌فا، میزان مموری قابل استفاده در پلن هاست وردپرس ویژه بصورت نامحدود در نظر گرفته شده که البته این عالیست.

از نظر قیمت باید بگوییم میزبان‌فا هم در رده هاستینگ‌های لوکس با قیمت بالا قرار می‌گیرد.

و با توجه به استفاده از فایر‌وال‌های امنیتی میزبان‌فا هم در رده هاستینگ‌های امن قرار می‌گیرد.

میهن وب هاست

میهن وب هاست
میهن وب هاست

بسیاری از دوستان میهن وب هاست را با میهن وردپرس اشتباه می‌گیرند. 🙂 مجموعه میهن وب هاست از مجموعه میهن وردپرس کاملا جداست.

میهن وب هاست در مقایسه با هاستینگ‌های بالا روی تعداد کاربر تمرکز کرده و به همین دلیل، با قیمت‌های پایین سعی در جذب تعداد مشتری بیشتر دارد.

از نظر سرعت، میهن وب هاست در رده هاستینگ‌های معمولی است. چرا که سرعت سایت‌هایی که روی میهن وب هاست میزبانی کردیم در حد عالی نبود اما قابل قبول بود.

از نظر منابع، میهن وب‌هاست منابع معقولی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم اگر سایت پر بازدیدی ندارید روی هاست اشتراکی میهن وب هاست حساب باز کنید. البته در برخی مواقع از هاست اشتراکی میهن وب هاست خطای Connection Refused دریافت می‌کردیم. این مشکل برای تمام سایت‌هایی که در چند سال اخیر روی میهن وب هاست میزبانی کردیم وجود داشت.

از حیطه پشتیبانی، باید گفت میهن وب هاست پشتیبانی خوبی دارد. بصورت میانگین در عرض ۳۰ دقیقه به تیکت‌ها پاسخ می‌دهد و این مقدار قابل قبولی برای یک شرکت هاستینگ با این تعداد کاربر است.

قیمت‌گذاری میهن وب هاست بسیار مناسب است. اگر قصد دارید سایت استارت آپ خود را راه‌اندازی کنید پیشنهاد ما میهن وب هاست است. چون هزینه‌های بسیار کمی برای سرویس‌های خود در نظر گرفته است.

امنیت میهن وب هاست تقریبا تضمین شده است. تاکنون مشکلی از نظر امنیت با میهن وب هاست مشاهده نکرده‌ایم.

نت افراز

نت افراز
نت افراز

از نظر سرعت، نت افراز در رده هاستینگ‌های کم سرعت ایرانی قرار می‌گیرد. این موضوع از آنجا به ما اثبات شده که بارها و بارها مشتریان ما با این هاستینگ از نظر سرعت با مشکلاتی مواجه بوده‌اند. منابع سخت‌افزاری این هاست به دلیل تعداد بالای اکانت‌های قرار گرفته روی یک سرور و قیمت بسیار کم سرویس‌ها در کنار فضای بسیار زیادی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد متاسفانه کم است و باعث مشکلاتی برای کاربران وردپرسی شده.

از نظر پشتیبانی، نت افراز یکی از بهترین هاستینگ‌های ایرانی است. بارها و بارها پیش آمده مشتریان ما تیکت‌های پشتیبانی را برای نت افراز ارسال کرده‌اند و در عرض چند دقیقه پاسخ تیکت بصورت دقیق برای آن‌ها ارسال شده.

امنیت نت‌افراز بالاست. اما این امنیت بالا باعث شده آنتی شل نصب شده روی سرور (که احتمالا CXS است) حتی به نسخه‌های قدیمی وردپرس یا فایل‌های js قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرسی هم ایراد می‌گیرد. البته این ایراد از طرفی بد نیست. چون باعث عدم وجود مشکل امنیتی در سایت شما می‌شود.

در صورتی که یک وب‌سایت وردپرسی با بازدید نسبتا کم دارید، نت افراز پیشنهاد خوبیست. قیمت‌های نت افراز با وجود فضای بسیار زیادی که در اختیار شما قرار می‌گیرد بسیار کم است.

هاست پیشنهادی میهن وردپرس

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا و تجربه تیم پشتیبانی میهن وردپرس از هاستینگ‌های ایرانی، در حال حاضر پیشنهاد ما استفاده از خدمات ایران سرور می‌باشد.

نتیجه گیری شما درباره بهترین هاست ایرانی

اگر شما هم تجربه خوب یا بد خرید هاست از سرویس‌های ایرانی را داشته‌اید. لطفا با ما در میان بگذارید. 🙂 به نظر شما بهترین هاست وردپرس را از کدام شرکت هاستینگ ایرانی می‌توان خرید؟

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

لطفا در این بخش، تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. سوالات ارسالی در این بخش تایید نخواهد شد. لطفا سوالات خود را از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. U41733 ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

  ایران سرور : در حال حاضر از لحاظ پشتیبانی ضعیف شده ولی قبلا خوب بوده ولی از نظر کیفیت هاستینگ های خارجی اش خوب می باشد.(ضمانت بازگشت وجه دارد =واقعی)
  میهن وب هاست :از لحاظ پشتیبانی فنی بسیار ضعیف می باشد با وجود اینکه سریع پاسخ می دهند ولی پشتیبانهای آن از لحاظ دانش فنی خیلی ضعیف هستند و کانفیگهای هاستهای ارایه شده توسط آنها بسیار بسیار بد می باشد.ودر صورت ایراد داربودن هاستینگها، وجه شما را باز نمی گردانند.(ضمانت بازگشت وجه شما را ندارد.)=غیر قابل اطمینان
  میزبان فا :بعضی از هاستهای این شرکت خوب می باشد نه تمام آنها -پشتیبانی متوسط روبه ضعیف-ساعتهای پشتیبانی محدود به زمانی که در شرکت حضور دارند.تیم پشتیبانی از دانش ضعیفی برخوردار می باشند..(ضمانت باز گشت وجه دارد = دروغین) -غیر قابل اطمینان
  نت افراز: از لحاظ کیفیت هاستینگ متوسط می باشد اون هم فقط هاستینگهای خارجی این شرکت مناسب می باشد.
  وب رمز : از لحاظ پشتیبانی خوب می باشند و کیفیت و کانفیگ هاستینگهای این شرکت مناسب می باشد و از سرعت خوبی برخوردار می باشند.چه خارجی و چه هاستینگهای ایرانی این شرکت=(ضمانت بازگشت وجه دارد.)
  نکته اول : ولی قبل از هر اقدامی تحقیقی کامل انجام دهید واز کسانی که سایت دارند و چندین سال در این زمینه فعالیت دارند پرس و جو کنید تا از جانب شرکتهای هاستینگ کلاهی سرتان نرود.
  نکته دوم : گول تبلیغات دروغین شرکتهای ارایه دهنده هاستینگ را نخورید و تا تحقیق نکردید و مطمئن نشدید اقدام به خرید نفرمایید.
  نکته سوم : برای شروع هیچ موقع هاستهای بلند مدت مثلا 3 ماهه یا 6 ماهه یا یکساله شرکتهای هاستینگ را نخرید و برای شروه با سیستم ماهیانه کار کنید تا مطمئن شوید هاستی که انتخاب کرده اید مناسب سایت شما هست یا نه و یا از لحاظ کیفیتی و پشتیبانی مناسب می باشد یا خیر چون در صورت خریدهای بلند مدت با توجه به تخفیفات وسوسه انگیز ارایه شده از جانب اینگونه شرکتها احتمال سوخت پول شما وجود دارد چون خیلی از شرکتها پول شما را باز نمی گردانند و یا اگر برگردانند فقط به حساب شما در سایت خودشان واریز می نمایند که آن هم با ندادن وجه هیچ فرقی نمی کند.گرچه اندک شمارند شرکتهای هاستینگی که به ضمانت اعلامی خود عمل نمایند.

 2. U28270 ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

  سلام من از میهن وب هاست استفاده میکنم .

  سلام من راستش پشتیبانی میهن وب هاست خیلی اذیت میکنم و انها با خوش اخلاقی پاسخ من را میدهند .

  میهن وب هاست . 1:قیمت عالی 2:کیفیت عالی 3:پشتیبانی عالی 4:تضمین کیفیت

  این سایت من از که با میهن وب هاست ساخته شده است . من با کمک پشتیبانی میهن وب هاست سرعت لود سایت را 15 صدم ثانیه رسونده ام

 3. U41427 ۲۲ تیر ۱۴۰۰

  با سلام و احترام.
  من میخواهم تجربه خود را از خرید هاست وردپرس ایران سرور با شما به اشتراک بگذارم.
  من هاست وردپرس ایران سرور خریدم و هاست خود را به این شرکت منتقل کردم . در ابتدا گفتند با توجه به سیاست های شرکت ایران سرور ، باید خودتان فول بک آپ تهیه کنید و در یک فایل در هاست خود قرار دهید تا به راحتی با یک کلیک قابل دانلود باشد . سپس که هاست به ایران سرور منتقل گردید ، بعد از گذشت 5 روز سرعت سایت کاهش یافت و پس از پیگیری های فراوان و تیکت های بسیار زیادی که ارسال کردم قرار شد سرور سایت من را تغییر دهند ولی پس از انتقال سایت به سرور جدید متاسفانه مشکلات بیشتر شد و سایت من فقط در مرورگر فایر فاکس بالا می آمد و در بقیه مرورگرها و دستگاه های مختلف با مشکل مواجه بود و سایت بالا نمی آمد و اگر هم سایت بالا می آمد سرعت سایت بسیار بسیار پایین بود. این در حالی بود که سایت من 3 سال بدون هیچ مشکلی و در تمام مرورگرها و تمام دستگاه ها به راحتی در دسترس بود . پس از پیگیری های فراوان این جانب ، شرکت ایران سرور به من گفت که از نظر ما هیچ مشکلی وجود ندارد !!! و مشکل از ip خودت است و یا دستگاه کامپیوتر خودت مشکل دارد !!! من گفتم چطور ممکن است سایت من که 3 سال در صفحه اول گوگل بوده و هیچ مشکلی نداشته است در حال حاضر با مشکل ip مواجه شده باشد؟!!! گفتند مودم خودت مشکل دارد . و باید این مشکل از طرف خودت حل شود و از نظر شرکت ایران سرور هیچ مشکلی وجود ندارد و هیچ راه حلی هم به من پیشنهاد ندادند.
  من هم تصمیم گرفتم که بعد از گذشت فقط 14 روز از خرید هاست وردپرس ایران سرور ، و قبل از اتمام قرار داد ، هاست خود را به شرکت نت افراز منتقل کردم. چون هر چه بیشتر زمان می گذشت سئو و بازدید سایت من کمتر می شد.
  من فقط 1 تیکت برای شرکت نت افراز جهت انتقال سایت ارسال کردم و خودشان به سرعت هاست من را منتقل کردند و تا الان هم هیچ مشکلی وجود نداشته و سایت همیشه با سرعت بسیار بالا در دسترس است.
  خواستم این تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارم. ممکن است ایران سرور تا الان بسیار عالی بوده باشد ولی من تجربه بسیار بدی از انتقال هاست خود به این شرکت داشتم.
  با تشکر.

 4. U30244 ۱۶ تیر ۱۴۰۰

  سلام.
  مقاله خیلی خوبی هست.
  فقط ایران سرور واقعا اخیرا سرور بی کیفیتا رايه می کنند.
  من رو کلی دیوایس مختلف و با اینترنت وای فای و موبایل دیتا تست کردم و دیدم سایتم اصلا بالا نمیاد. یا باید فیلترشکن بزنم یا ای پی رو یک روش دیگه عوض کنم. و هر موقع هم تیکت میزنم میگند نه مشکلی نیست. الان حالا شریک و سایر دوستانی که وارد سایت می‌شوند هم دقیقا به این مشکل من می‌خورند و متاسفانه ایران سرور به ما دروغ میگه.
  به نظر شما بعد ایران سرور کدوم هاست بهتره؟ گنجه هاست یا میهن وب‌هاست؟
  ممنونم

  • U35495 ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

   سلام
   من تجربه دارم در باره خرید هاست از گنجه هاست و میهن وب هاست
   گنجه هاست اصلا گزینه مناسبی نیست سرعت بسیار پایین
   شما از میهن وب هاست خرید کنید

 5. U10344 ۰۵ تیر ۱۴۰۰

  ایران سرور تا سال 99 خوب بود و ما همه سایتامونو بردیم روی ایران سرور. اما نمیدونم چه بمبی توشون ترکیده که از سال 1400 هم خودشون نابود شدن هم سایت های ما رو نابود کردن. ما هم هاست وردپرس ایران سرور رو داریم و هم سرور مجازی . متاسفانه توی هر دو تا سرویس دچار قطعی های بسیار زیاد، خطای 503 مکرر و مشکلات سرعت بسیار شدید هستیم. فقط شبها که ترافیک کمه سرورهاشون خوب جواب میده، روزها افتضاح شده.
  ما هم مجبور شدیم سایت هامون رو انتقال دادیم. خلاصه من تا پارسال به همه میگفتم فقط ایران سرور، ولی الان به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم

 6. U11168 ۰۵ تیر ۱۴۰۰

  سلام من خیلی وقته از سرورپارس استفاده میکنم و سرعت خوب بوده
  نظر شما چیه د رمورد سرور پارس

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۰۵ تیر ۱۴۰۰

   سلام شرکت خوبی هست. تاکنون آمار دقیقی از این شرکت به دست ما نرسیده به همین دلیل توی لیست نیست

 7. U40462 ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

  اگر سرویس بی کیفیت و پشتیبانی ضعیف میخواید از میزبان فا خرید کنید!

 8. U40448 ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  سلام من میخوام سایتم رو به ایران سرور انتقال دهم و پلن هست وردپرس سه ماهه بگیرم برای آزمایش میخواستم بدونم هاست سه ماهه تفاوت با هاست سالانه در سءو ایجاد می کند

 9. U40423 ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  من هم از میهن وب هاست استفاده کردم هم میزبانفا هم ایران سرور
  میزبانفا افتضاح
  ایران سرور موقعی که بکاپ برای انتقال میخوای اذیت میکنن
  میهن وب هاست هم برای سایت های عادی خوبه
  ولی این مقاله که نوشتید نواقص زیاد داره
  از همه اینها بهتر سون هاست هست
  چرا اسمی ازش نبردید؟
  من به عنوان کسی که از خدمات سون هاست استفاده میکنم بسیار راضیم از این مجموعه.
  اکثر مقاله هاتون میخونم ولی این مقاله اصلا کارشناسی نشده است
  دقیقا دارید روند کاری زرین پ * ل در پیش میگیرید. مواظب اعتبار سایتتون باشید.

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

   درود بر شما دلیل اینکه از سایت خاصی نام برده نشده این هست که اطلاعات کافی جمع آوری نشده از سمت ما و مشتریان ما برای این وبسایت. قطعا سایت های خوب زیادی هستند در ایران. موفق باشید.

   • U40423 ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

    سپاس از پاسختون
    انتخاب یک سرویس دهنده مناسب همیشه دغدغه وبمستران بوده، کسانی تجربه زیادی در این امور دارند راهنمای این عزیزان هستند. موفق باشید

  • U32565 ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

   سلام
   من هم از سون هاست استفاده میکنم و راضی ام

 10. U32565 ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر
  چرا سون هاست رو معرفی نکردید
  من از 70 درصد شرکت ها هاست گرفتم و الان از 7هاست استفاده میکنم و کاملا راضیم

 11. U38530 ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

  به خدا قسم از هاست میزبان فا بدتر پیدا نمیشه صد رحمت به ایران سرور که پول زیادی میگره در عوض هزار بار بهتر از میزبان فا هستش

 12. U40141 ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

  من میزبانفا داشتم دو سه روزه منتقل کردم به پارس وب سرور. میزبانفا اولش خوب بود متاسفانه میزان رم و cpu اختصاص داده شده رو بسیار محدود کرده و با وجود اینکه ۱۰ گیگابایت فضا در اختیار داری ولی با توجه به رم پایین سرور قابل استفاده نیست و همش سایتمون هنگ بود. تیکت هم میدادیم میگفتند سرویس های بهتر داریم خریداری کنید. هه

 13. U40133 ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

  سلام
  من تازه با شما آشنا شدم
  لطفا برای تهییه محتوا خیلی خرج کنید
  منه جوون شده از نون شبم بزنم آموزشایی که بدردم بخوره رو تهییه میکنم
  آموزشای فرندلی ای مثل استاد سعید طوفانی
  مرسی از این همه اطلاعات مفیدتون

 14. U39907 ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

  درود
  به نظر شما میزان رم واسه یه تراکنش PHP نیم گیگ باشه خوبه ؟

 15. U39956 ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

  سلام دوستان
  میزبان فا هیچگونه اهمیتی به مشتری نمیده و مشکلات این شرکت تمومی نداره.
  چند مورد از مشکلاتی که به شخصه به آن ها برخورد کردم:
  1-مهم ترین مشکلی که باید همه بدانند تغییر مشخصات سرویس خریداری شده بدون اطلاع مشتری است. در فروردین ماه 1400 طرحی با عنوان فروش ویژه سرویس ها بصورت 3 ساله با 70 درصد تخفیف قرار دادند. من هم خام تبلیغات شدم و سرویسی 3 ساله را تحت عنوان هاست وردپرس خریداری کردم که منابع رم و سی پی یو در آن نامحدود است. حال بعد از گذشت یک ماه و نیم از خریداری سرویس،مشاهده می کنم برای کلیه سرویس هایی که تحت عنوان نامحدود به فروش رساندند محدودیت رم و سی پی یو ایجاد کردند و سرویس های هاست اشتراکی را هم محدودتر کردند آن هم بدون اطلاع رسانی قبلی و با کند شدن شدید سایت بصورت اتفاقی این مورد را مشاهده کردم. این شرکت با ترفند فروش عیدانه و تبلیغات وسیع توانست سرویس های بی کیفیت خود را به راحتی با چند برابر قیمت واقعی به فروش برساند. یعنی ما در ظاهر پول یک سانتانه را پرداخت کردیم ولی پراید را تحویل گرفتیم و شرکت هم عین خیالش نیست. به همین راحتی!
  2- عدم پاسخگویی مناسب به تیکت هایی که نیاز به دانش فنی بالایی دارد یعنی تیکت هایی را که نمی توانند پاسخ بدهند به کارشناسی ارجاع می دهند و همینگونه می ماند تا شما فراموش کنید و تیکت را خودشان ببندند.فکر می کنم این شرکت فقط و فقط 1 نیروی فنی برای مدیریت سرور ها دارد.
  3- تغییر محل سرور دیتاسنتر به صورت کاملاً حرفه ای، به چه صورت؟ پیام می دهند به علت جابجایی دیتاسنتر سرویس شما به مدت 12 ساعت با اختلال مواجه است بعد مشاهده می کنید بعلت جابجایی دیتاسنتر سرور ها تا 4 روز خاموش هستند و برای این موضوع از شما پوزش می خواهند. به همین راحتی!
  این 3 مورد مشکلاتی بود که به شخصه با آن مواجه شدم.
  دوستان عزیز به یاد داشته باشید هیچگاه فریب تبلیغات و تخفیفات بسیار بالا را نخورید.

 16. U37688 ۰۲ خرداد ۱۴۰۰

  سلام و احترام و عالی….فقط ببخشید یه سوالی داشتم شاید جسارت کرده باشم ولی با اجازه میپرسم و نمیدونستم کجا بپرسم سوال های متفرقه ها رو….میشه برای کل سایت حالت شب رو بزارید مثلا برای مقاله ها شب چشم ها رو خیلی اذیت میکنه….فقط یه پیشنهاد بود وگرنه سایتتون عالی و ممنون از اقای حسینی راد….موفق باشید ان شاءالله.

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

   سلام سپاس از شما پیشنهاد خوبیه بررسی میکنیم.

  • U36328 ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

   سلام میتونید یه افزودنی روی کروم یا فایرفاکس نصب کنید که این کار رو انجام میده و کاملا رایگان هست.
   مثلا Dark Reader

 17. U39922 ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

  کم فروشی شرکت میزبان‌فا و کاهش سهم پردازنده سرویس فروخته شده بعد از فروش!

  بسمه تعالی /
  مدتی هست که سرویس هاستی که از شرکت میزبان‌فا خریدم مثل سرویس سایر مشترکین این شرکت دچار اختلالات شدید و افت سرعت شده، پس از بررسی متاسفانه متوجه عملکرد بسیار نامتعارف این شرکت شدم که این مورد اصلاً قابل چشم‌پوشی نیست! چراکه شرکت میزبان‌فا بدون اطلاع اینجانب (مشترک) بطور مخفیانه و یواشکی سهم پردازنده سرویس خریداری شده (هاست اشتراکی نسل 9 هاست سی پنل ایران – پلن استاندارد – Pro ) را از ۵ گیگاهرتز (یعنی ۵۰۰۰ مگاهرتز) به ۲۳۰۰ مگاهرتز کاهش داده!!!
  باتوجه به سرویس خریداری شده و پاسخ کارشناس فنی میزبان‌فا در تیکت، نشان دهنده این است که شرکت میزبان‌فا (بعد از فروش سرویس) بدون اطلاع مشترکین مبادرت به کاهش سهم پردازنده سرویس تمامی مشترکین، آنهم به کمتر از نصف کرده است!!!!!!!!!!!!!!!
  خب واقعا چرااااا؟؟؟ اسم این کارو چی باید گذاشت؟؟؟؟ غش در معامله؟؟ دزدی؟؟؟ کم فروشی؟؟؟ چی؟؟؟ خودتون بگید…
  /
  قرآن کریم: وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ | وای برکم‌فروشان (سوره مُطَفِّفِینَ آیه ۱)

  ———-

 18. U39907 ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

  دوستان کسی در مورد شرکت برتینا اطلاعات داره ؟
  سایتهای مهمی رو دارن مثل دیجی کالا صنعتی شریف و ..
  لطفا اگه دوستان تجربه ای دارن درخصوص هاستهای اشتراکی برتینا در اختیار ما بزارن
  سپاس

  • U32565 ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

   سلام
   دیجی کالا سرور اختصاصی داره و از شرکت اسیا تک سرور گرفته
   بنظرم برو از 7 هاست بگیر

  • U41157 ۱۲ تیر ۱۴۰۰

   سلام بر شما
   من دامنه ی خودم را از شرکت برتینا تهیه کردم ،از لحاظ پشتیبانی میتونم بگم که من رو غافل گیر کردند چون شاید کمتر از یک ده دقیقه جوابم را میدادند و کاملا راهنمایی هاشون راهگشا بود .درمورد خرید دامنه از این شرکت تجربه داشتم ولی در مورد هاست هنوز خودم تردید دارم از چه شرکتی تهیه کنم.
   موفق باشید

 19. U39861 ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  من تجربه چندین ساله خودم رو بگم
  1- ایران سرور: به نظرم سرعت نسبتا خوبی داره، پشتیبانیش معمولا دیر جواب میده (بعضی وقتا 2-3 ساعت طول میدن) و یه سری محدودیت توی پارامترهای php دارن مثلا max execution time خیلی محدوده، برای درون ریزی دمو قالب همیشه به مشکل میخورید و قیمتش هم به نظرم بالاتر از چیزیه که میارزه. ولی من خودم هنوز چنتا سایت دارم روی ایران سرور
  2- میزبان فا: علاوه بر کیفیتش پایینه قیمتش خیلی بالاس، پشتیبانیش هم افتضاح و بابت کاری که خودشون انجام دادن و سایت ما به مشکل خورد مسئولیت نپذیرفتن ما هم سرویسمون رو لغو کردیم ولی پول رو عودت ندادن! در یک کلام همونطور که بقیه دوستان گفتن میزبان فا بدترین انتخابه
  3- سون هاست: سرعتش به نظرم نسبت به ایران سرور پایینتره. پشتیبانیش ولی نسبتا خوبه و به موقع جواب میدن. قیمتش هم معقوله
  4- نت افراز: سرعتش به نظرم از این چیزی که میگید بهتره، قیمتش خیلی خوبه، پشتیبانیش هم راضی بودم. ولی تا حالا سایت پربازدید روی سرویس های نت افراز نداشتم!
  5- میهن وب هاست: 5-6 سالی هست که دیگه ازش سرویس نگرفتم یادمه که اون موقع مشکلات زیادی باهاشون داشتم
  پارس پک هم قبلا استفاده کردم بد نبود ولی به درد سایت های پربازدید نمیخوره
  برتینا، سرور پارس و هاست ایران هم ترجیح میدم اصلا امتحانشون نکنم
  گنجه هاست هم تا حالا نشنیده بودم، باید یه مدت امتحانش کنم

 20. U34762 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  باسلا ببخشید افزونه‌ی سراغ ندارید که بتونیم توی کامرس عکس های ۳۶۰ درجه بزاریم
  می خوام عکس های ۳۶۰ درجه ای از محصولات تو سایت بذارم

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

   سلام برای اینکار باید عکس ۳۶۰ درجه با دوربین مخصوص اینکار بگیرید و با افزونه های نمایش ۳۶۰ درجه نمایش بدید.

 21. U39538 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام و عرض ادب

  بنده اول ایران سرور بعد میهن وب هاست ، سپس میزبان فا و آخرش گنجه!
  اوایل قبل وبسایت اصلی هم نت افزار بود!

  ولی شخصا گنجه رو ترجیح میدم هم از نظر سرعتم هم از نظر پشتیبانی که واقعا عالیه ! همین وبسایتم رو تو تموم این شرکتا گذاشتم بیشتر از 3 ماه ولی رو گنجه از همه بهتر بود!
  نظر شخصی و تجربی بنده است

 22. U23099 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

  با سلام وقت بخیر
  اصلا اصلا اصلا سراغ میزبان فا نرین که پشیمون میشین.یعنی افتضاح هستش . سایت تون نابود میشه.قیمت هاشون هم خیلی بردن بالا
  واقعیتش بخوام بگم و ناحقی نکنم دو سال پیش اره عالی بود من راضی بودم.
  ولی متاسفانه الان افتضاح هستش .بنده همه سایت هام انتقال دادم .البته با تاخیر بعد نابود شدن سایت هام
  اشتباه بنده نکنید
  ایران سرور و هاست پربازدید میهن وب هاست دارم استفاده میکنم راضیم
  فقط ایران سرور قیمت هاش یکم نجومی ولی ارزشش داره

 23. U39341 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید من یه سوال دارم ولی هر چند تیکت فرستادم ارسال نشد سوال من اینهسلام خسته نباشید من یه چند روزه دارم رو لوکال هاست کار میکنم ولی امروز صبح xampp روشن نمیشد my sqlهی ارور میداد روی change user account control sttings هم اوردم روی اخرین سطح ولی بازم ارور میده چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما
   آنتی ویروس و فایروال رو غیرفعال کنید اگر مشکل حل نشد زمپ رو مجدد نصب کنید

 24. U38555 ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام، وقتتون بخیر. ممنونم از همه ی آموزش هاتون
  من به تازگی قصد دارم شرکت طراحی سایت راه اندازی کنم، به نظرتون چند گیگ فضا نیازه؟
  ایران سرور قیمت های بالایی میده، به نظرتون میهن وب هاست از نظر سئو و سرعت مناسب هست یا از همون ایران سرور هاست رو خریداری کنم؟
  لطفا پاسخ بدین . ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما
   امکان اینکه دقیقا یک شرکت رو معرفی کنیم و 100 در 100 خدماتشون رو تضمین کنیم نیست. ما در این مقاله مقایسه های لازم رو انجام دادیم تا خود کاربر با توجه به شرایط تصمیم بگیرند

 25. U39252 ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

  میزبان فا افتضاح ترین شرکت هست
  تجربه من در میزبان فا
  من سرویس ثبت کردم با تخفیف ثبت شد 2 روز اقدام به پرداخت کردم به درگاه میرفت مبلغ پرداخت میشد گفتم یک تیک ثبت کنم ببینم مشکلی ایجاد نمیکنه بعد پرداخت کنم ثبت کردم بعد 1 ساعت کارشناس گفت شما میتوانید با تخفیف خرید اولی سفارش دهید چون زمان تخفیف گذشته است اومدم دیدم مبلغ فاکتور افزایش یافته بعد ثبت کردم گفتم چرا افزایش دادید گفتن سیستم بعد اتمام تخفیف ها حذف میشه بعد اومدم دیدم فاکتور هم لغو شده اخه چطور وقتی که مبلغ پرداخت می شد بعد ثبت تیک اینا حذف کردن !! معلوم بود چون 50000 تومن ضرر میکردن اصلا اونا حق تغییر فاکتور را ندارن !! تو قوانین شرکتشون هم ثبت نشده پیشنهاد من خرید از ایران سرور هست .

 26. U33468 ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون
  طی این مدت با چند شرکت تجربه داشتم:
  من از میزبان وردپرس، هاست نگار ، گنجه هاست و وب رمز هاست خریداری کردم.
  میزبان وردپرس پشتیبانی خیلی سریعی داشتند و دارای قیمت بسیار مناسبی بودند اما از سرعت و آپتایم ضعف داشتند.
  هاست نگار پشتیبانی نسبتآ خوبی داشتند و قیمت های خوبی هم ارائه می کردند سرعت خوبی داشتند اما آپتایم ضعیف.
  گنجه هاست از نظر پشتیبانی خوب هستند و قیمت بالایی دارند و از نظر سرعت عالی هستن هم اکنون سایتم های کانتنت روی این شرکت میزبانی میشود و دارای آپتایم بالای اند.
  وب رمز از نظر پشتیبانی یک سروگردن از این شرکت ها بهتر بود قیمت بالا و سرعت خوبی داشتند و دارای آپتایم بالای 99% بودند.

 27. U33469 ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

  سلام من از پلن اول هاست وردپرس پارس سرور استفاده میکنم میشه بررسیش کنید؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

   سلام از روی پلن ها نمیشه گفت هاست خوبی هست یا نه. باید موارد دیگری در نظر گرفته بشه

   • U33469 ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

    میشه کلا هاست های سرور پارس رو بررسی کنید می‌خوام سالانه تمدید کنم اگه خوب نیست برم یه جا دیگه

    • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

     متاسفانه تجربه‌ای از کار باهاشون نداریم. در زمینه سرور که عالی بودن و از قدیمی‌های این حوزه هستن

 28. U38288 ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

  هاست داخلی بهتره یا خارجی؟

 29. U38838 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

  درود به شما دوست عزیز 🌷

  آیا نوع هاست بر روی بازدید سایت تاثیر داره؟

  بعضی سایتها هستند که همچین ادعایی دارند مبنی بر فروش هاست های مختلف با بازدیدکنندگان چند هزار نفری؟

  آیا همچین موضوعی صحت داره؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید 🌺🌷

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

   درود بر شما بله قطعا هر چقدر منابع هاست بیشتر باشه بازدید بیشتری رو پشتیبانی میکنه

  • U40639 ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

   من تا حالا با برتینا، هاست دی ال، نت افراز و چندتای دیگه که اسمشون یادم نیست سایت داشتم و آخرش به سون هاست رسیدم و الان چند سالی هست که از هاست وردپرس خارجشون استفاده میکنم و از همه چیزش خیلی راضی هستم. البته از هاست ایرانش استفاده نکردم و نمیدونم کیفیتش چه طوری هست.