صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

3.9 / 5. تعداد رای: 24

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

در تبلیغات اینترنتی اصلاحی به نام صفحه فرود داریم. امروز یکی از کاربران از من درخواست کرده بود تا مقالاتی در مورد landing page یا همان صفحه فرود در میهن وردپرس بنویسم. گاها در کنفرانس ها و جلسات بازاریابی اینترنتی با واژه ای به نام لندینگ پیج یا صفحه فرود مواجه شده اید. واقعا صفحه فرود چیست و منظور ما از کلمه صفحه فرود یعنی چه؟

صفحه فرود یا landing page چیست؟

به طور واضح و خلاصه خدمتتون عرض کنم ، گاها در تبلیغات اینترنتی دیده اید که سایت تبلیغ دهنده کاربر را به صفحه خاصی هدایت می کند. یعنی تجمع افراد در آن صفحه بیشتر از سایر صفحات سایت می شود و صد درصد هدف مدیر سایت از این تجمع فروش محصول یا خدمات و کسب در آمد است. چون کسی برای رضای خدا تبلیغات میلیونی روی یک مقاله انجام نمی دهد. اگر هم تبلیغاتی روی یک مقاله انجام شود در نهایت هدف شخص ، کسب در آمد از آن صفحه است.

خب فکر می کنم تا حدودی با صفحه فرود آشنا شدید. اما صفحه فرود برای مدیر سایت چه کاری انجام می دهد.

صفحه فرود در کل دو کار می تواند برای ما انجام دهد. دو کار مهم:

1: کسب اطلاعات از مشتری ( جهت تبلیغات اینترنتی و ایمیل مارکتینگ )

شما می توانید در صفحه فرود فرمی را به کاربر نمایش دهید و از کاربر بخواهید در ازای دریافت یک مقاله یا فایل نایاب در خبرنامه ایمیلی شما عضو شود یا ایمیل خود را وارد کند. بعد از وارد کردن ایمیل و ارسال فایل برای کاربر شما یک لیست مطمئن از ایمیل های کاربران دارید و می توانید برای ارسال تبلیغات ایمیلی خود از آن استفاده کنید. یک راه خوب و مطمئن برای معرفی محصول یا خدمات به کاربر سایتتان.

2: معرفی محصول یا خدمات بصورت مستقیم یا غیر مستقیم

راه دوم استفاده از صفحه فرود معرفی یک محصول یا خدمات به کاربر است. شما بصورت مستقیم می توانید محصول یا خدمات خود را در همان صفحه به کاربر معرفی کنید تا کاربر در صورتی که از محصول یا سرویس شما خوشش آمد این محصول یا خدمات را خریداری کند و در ازای آن به شما پول پرداخت کند.

البته می توانید مقاله ای را در صفحه فرود قرار دهید و در انتهای مقاله محصول را معرفی کنید. این یک روش هوشمندانه تر محسوب می شود.

چند نکته در مورد ساخت صفحه فرود:

 1. سعی کنید از ویدیو یا فیلم در صفحه فرود استفاده کنید.
 2. سعی کنید تا حد امکان از کلمات و تصاویر زیبا و مفهومی استفاده کنید.
 3. از قرار دادن بنر های چشمک زن و متون رنگارنگ که باعث اذیت کردن چشم کاربر می شود خودداری کنید.
 4. روانشناسی رنگ ها ( که قبلا بصورت کامل در موردش توضیح دادم ) را حتما در طراحی صفحه فرود لحاظ کنید.
نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U338138 ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام خدمت آقای راد و تیم خوبشون
  در مورد این صفحات فرود، چطور باید مشخص کنیم که صفحه ای که ساختیم صفحه فرود هست یا نه؟
  چون تو آموزش ساخت سایت مپ با رنک مث گفتید که نیاز نیست صفحات فرود در سایت مپ باشه

  در مورد روش ساخت این صفحات اگر توضیح بیشتری بدهید ممنون میشم

  • Reza Rad رضا راد ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

   سلام اون با صفحات فرود سایت فرق داره. عرض کردم از اون بخش استفاده نکنید. برای ساخت لندینگ پیج بهتره از برگه های وردپرس استفاده کنید.

 2. U26500 ۳۰ فروردین ۱۳۹۹

  ممنون که کار را برای دیکران آسان تر میکنید.کم هستند کسانی که خودشونو به خاطر دیگران به زحمت می اندازند.وممنون از تیم خوب سایت میهن وردپرس.