تبلیغات کلیکی چیست؟ بهترین سرویس تبلیغات کلیکی در ایران

4.3 / 5. تعداد رای: 7

تبلیغات کلیکی چیست؟ بهترین سرویس تبلیغات کلیکی در ایران

تبلیغات کلیکی یکی از راه های پربازده برای تبلیغات کسب‌وکارها است که بسیار از وب‌سایت‌ها از این روش تبلیغ استفاده می‌کنند. از آنجایی که تبلیغات کلیکی یکی از مهم‌ترین راه‌های جذب مشتری و مخاطب در بازاریابی اینترنتی به شمار می‌رود، اگر دوست داشتید درباره این حوزه بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنم مقاله دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کنید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر این مدل تبلیغات و 9 سایت برتر تبلیغات کلیکی در ایران بپردازیم.

این مقاله صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و توسط هیچ‌یک از سرویس‌های تبلیغات کلیکی در ایران پشتیبانی مالی نمی‌شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی در ایران
تبلیغات کلیکی در ایران

تبلیغات کلیکی یا PPC مخفف اصطلاح (Pay Per Click) یک روش تبلیغ آنلاین است که در آن تبلیغ دهندگان به ازای هر کلیک از طرف کاربران به تبلیغ محصول یا خدمات خود به سرویس‌دهنده و سایت ناشر هزینه پرداخت می‌کنند. شما در این روش تنها در صورتی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرده باشد.

انواع تبلیغات کلیکی در ایران و جهان

تبلیغات کلیکی یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ به حساب می‌آید که بدلیل کم‌هزینه‌تر بودن و هدفمندتر بودن آگهی در این نوع تبلیغات توجه صاحبین مشاغل را به خود جلب کرده است. باید بدانید تبلیغات کلیلی نوع‌های مختلفی دارد که در اینجا به شما چند مورد را معرفی می‌کنم. انواع تبلیغات کلیکی که به ازای هر کلیک روی تبلیغ محاسبه می‌شود، به شرح زیر می‌باشند:

تبلیغات کلیکی همسان یا Native

تبلیغات کلیکی Native یا همسان یکی از محبوب‌ترین نوع تبلیغات می‌باشد که در آن شکل و طراحی تبلیغ شما باید مشابه با سایت تبلیغ‌کننده باشد که کاربران متوجه تبلیغی بودن آن نشوند. این نوع تبلیغ در گوگل نیز استفاده می‌شود. شاید دیده باشید که وقتی یک کلمه کلیدی را سرچ می‌کنید در لیست نتایج گوگل لینک‌هایی نمایش داده می‌شود که کنار آن‌ها به اختصار کلمه AD قرار دارد و به یقین متوجه تفاوت‌های نامحسوس در این نوع لینک‌ها با دیگر لینک‌ها شده‌اید. دقیقا این نوع تبلیغات را همسان می‌گوییم.

تبلیغات جستجویی یا Search Ads

در این نوع تبلیغات کلیکی بر اساس جستجوی کاربران می‌باشد. وقتی کاربران موضوعی را جستجو می‌کنند، برای داشتن بهترین بازده از این تبلیغ، دیده شدن در همان جستجوی اول کاربران است. در این روش کلمات کلیدی که مرتبط با کسب‌وکار شما است در نظر گرفته می‌شود و کاربران با جستجوی این کلمات کلیدی با تبلیغ شما روبرو می‌شوند. در این روش اگر تبلیغ شما محتوای زیادی نداشته باشد، ولی چون طبق کلمه کلیدی جست‌وجو شده است، بازدهی عالی خود را خواهد داشت و امکان دیده شدن تبلیغ شما در صفحات اول را دارد. در اصل این نوع تبلیغات به مخاطبان هدف شما نمایش داده می‌شود.

تبلیغات کلیکی بنری یا Banner Ads

تبلیغات کلیکی بنری از اولین نوع تبلیغات کلیکی در ایران است. درگذشته تبلیغات کلیکی بنری به شکل اجاره‌ای بوده و به ازای هر نمایش بنر هزینه پرداخت می‌کردند؛ اما امروزه هزینه تبلیغات به ازای هر کلیک روی تبلیغ هزینه پرداخت می‌شود. برای مثال وقتی به سایت پربازدید وارد می‌شوید، یک سری لینک‌ها و بنرهای چشمک‌زن بزرگ و کوچک را مشاهده می‌کنید، این عکس‌های لینک دار شمارا به وب‌سایت تبلیغ دهنده هدایت می‌کند و باعث افزایش بازدید آن وب‌سایت می‌شود.

تبلیغات کلیکی ریتارینگ یا Retargeting

ریتارینگ به معنی هدف‌گیری مجدد است؛ یعنی هدف قرار دادن مشتریان و مخاطبانی که قبلاً از وب‌سایت شما بازدید داشتند و به هر علتی موفق به خرید محصول یا خدمات شما نشده‌اند را مجدداً به سایت شما علاقه‌مند‌می کند. در این روش با ارائه پیشنهاد‌هایی هیجان‌انگیز مانند، تخفیفات ویژه و … مشتریان قبلی یا بالقوه را دوباره هدف‌گیری می‌کند و با این روش نرخ تبدیل سایت تبلیغ دهنده را افزایش می‌دهد.

تبلیغات کلیکی گوگل یا Google PPC Ads

 تبلیغات کلیکی گوگل یا Google PPC Ads
تبلیغات کلیکی گوگل یا Google PPC Ads

تبلیغات گوگل که یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های معرفی وب‌سایت‌ها و لینک دهی سایت‌ها است، به‌عنوان یکی از قوی‌ترین شبکه تبلیغات کلیکی و آنلاین محسوب می‌شود، اما این نوع تبلیغات کلیکی در ایران به علت تحریم با محدودیت‌هایی روبرو است. در این روش کلمات کلیدی مربوط به وب‌سایت و فعالیت خود را مشخص کرده و محتوای خود را لینک به‌صورت ادوردز به موتور جستجوی گوگل سفارش می‌دهد.اکثر وب‌سایت‌های جهان برای افزایش بازدید و نرخ کلیک از این روش استفاده می‌کنند.

تبلیغات کلیکی در شبکه‌های اجتماعی

بعد از تبلیغات کلیکی گوگل، از شبکه‌های اجتماعی که بیشترین مخاطبان و مشتریان را به خود اختصاص داده‌اند می‌توان استفاده کرد. شبکه اجتماعی فیس بوک دارای بیش از 1 میلیارد کاربرد فعال دارد، به خاطر این تعداد بالا مخاطبین برای تبلیغات کلیکی بسیار مناسب هست.از شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و لینکدین نیز برای تبلیغات کلیکی در ایران می توان استفاده کرد.

تبلیغات کلیکی ویدیویی یا Video PPC Ads

از دیگر روش‌های تبلیغات کلیکی در ایران، می‌توان از تبلیغات کلیکی ویدئویی بهره برد؛ مانند فیلم‌هایی که در یوتیوب پخش می‌شوند و قبل از پخش آگهی‌های تبلیغاتی در 5 ثانیه را نشان می‌دهد، شما با کلیک کردن روی این لینک‌ها به وب‌سایت تبلیغ دهنده هدایت می‌شوید. این تبلیغ‌ها در طول پخش ویدئو و یا در حاشیه نیز نشان داده می‌شوند و بسیاری عقیده دارند تأثیر این روش بیشتر از سایر روش‌های کلیکی هست.

تبلیغات کلیکی درون برنامه ای یا In Application

تبلیغات کلیکی درون برنامه‌ای از دیگر روش‌های پربازده تبلیغات کلیکی در ایران است. شرکت‌های سازنده نرم‌افزار موبایل و کامپیوتر بستری را برای تبلیغات در نظر می‌گیرند و از این روش برای خود کسب درآمد و هزینه خود را جبران می‌کنند. امروزه به علت دسترسی بیشتر افراد به موبایل و اینترنت، استفاده از این روش اهمیت زیادی برای کسب‌وکارها پیدا کرده است. چون دسترسی افراد به اپلیکیشن های ساخته شده آسان‌تر از وب‌سایت‌ها است و بیشتر این اپلیکیشن ها سازگاری بیشتری را نسبت به وب‌سایت‌ها، با موبایل دارند، برای کاربران و مخاطبان هدفمند جذاب‌تر هستند و می توان جذب به‌راحتی افراد بیشتری را برای تبلیغ خود جذب کرد.

مزایای تبلیغات کلیکی در ایران

به‌طورکلی هرکدام از این تبلیغات کلیکی مزایایی ویژه‌ای دارند که باهم متفاوت است. با توجه به این نکته در این بخش مزایا و ویژگی‌های این روش‌ها را موردبررسی قرار می‌دهیم.

مزایای تبلیغات کلیکی در ایران
مزایای تبلیغات کلیکی در ایران

سرعت جواب‌دهی بالا

استفاده از روش‌های سنتی تبلیغات یا دیگر روش‌های بازاریابی مانند هزینه کردن و زمان گذاشتن بر سئو سایت، می‌تواند دررسیدن به فروش یا موفقیت کسب‌وکار ماه یا سال‌ها طول بکشد؛ اما با هزینه کردن برای تبلیغاتی کلیکی در مدت‌زمان بسیار کم می‌توانید نتایج قابل قبولی را به دست آورید.

هدف قرار دادن مخاطبین خاص و هدفمند

در این روش از تبلیغات کلیکی در ایران شما می‌توانید مخاطبین خاص را مورد هدف قرار دهید. شما می‌توانید در سرویس‌دهنده‌های قوی مخاطب خاص خود را طبق ساعت نمایش تبلیغتان، سن، جنسیت مخاطب، محل جغرافیایی را انتخاب کنید تا تبلیغ شما بهترین عملکرد و بازدهی را داشته باشد.

قابل‌ سنجش بودن هزینه و سود

در تبلیغات کیلیکی با کمک ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس می‌توانید گزارش و اطلاعات کاملی از نتایج این تبلیغات را داشته باشید و آن‌ها را بررسی و تحلیل کنید.

افزایش نرخ مشتریان

تبلیغات کلیکی راهی برای پیدا کردن مشتریان ثابت و مستعد خرید هست. پس وقتی کاربری به دنبال محصول یا خدماتی است، با جستجو در گوگل به‌راحتی می‌تواند نتایج خوبی به دست آورد و روی این تبلیغات کلیک خواهد کرد.

آشنایی با برند شما (Brand Awareness)

در تبلیغات کلیکی حتی اگر مخاطب روی تبلیغ شما کلیک نکند، همین مشاهده تبلیغ به‌نوعی آشنایی با برند شما برای مخاطب نیز خواهد بود.

معایب تبلیغات کلیکی در ایران

تبلیغات کلیکی علاوه بر مزایای خوبی که دارد، معایبی را نیز به همراه خود دارد که آن‌ها را بیان می‌کنیم. حتما به نکات زیر دقت کنید و از ارائه دهندگان سرویس تبلیغات کلیکی معتبر در کشور استفاده کنید. متاسفانه کلاه‌برداری در هر صنعتی هست اما اینجا تا متخصص نباشید متوجه نمی‌شوید.

دیده شدن در مقابل صرف هزینه

تبلیغات کلیکی تا زمانی کار می‌کند که پولی را به سرویس‌دهندگان تبلیغ پرداخت می‌کنید و وقتی این پرداختی تمام و قطع شود، ورودی کاربران به سایت شما نیز قطع می‌شود و کوتاه‌مدت است.

نیازمند به تجربه و دانش

برای اجرای مؤثر و برنامه‌ریزی اصولی تبلیغات کلیکی، حتماً باید تجربه و علم کافی در این زمینه را داشته باشید، چراکه نبود تجربه باعث هدر رفتن هزینه و بودجه شما می‌شود و تبلیغات شما بدون نتیجه خواهد بود.

عدم رسیدن به فروش

گاهی اوقات باوجود داشتن مخاطبین هدفمند، کلیک‌های صورت گرفته بر تبلیغ شما منجر به فروش محصول یا خدمات شما نمی‌شود.

از دست دادن مخاطبین بیشتر

خیلی از کاربران وب‌سایت، علاقه‌ای به کلیک روی تبلیغات را ندارند و از سایت دیگر برای خرید محصول یا مطالب خود استفاده می‌کنند. پس بهترین کار در این مواقع سرمایه‌گذاری روی سئو سایت در کنار تبلیغات کلیکی می‌باشد.

داشتن کلیک های فیک یا ساختگی زیاد

بعضی از سرویس‌دهندگان تبلیغات برای خالی کردن جیب مشتریان خود از ربات‌های مختلف استفاده می‌کنند و با این تعداد کلیک‌های فیک ربات گونه روی تبلیغ نمی‌توان درصد کلیک‌های واقعی را فهمید.

بهترین سرویس تبلیغات کلیکی در ایران

در این بخش به معرفی برترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران و نحوه کار آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

تبلیغات کلیکی یکتانت

10 تا از بهترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران
10 تا از بهترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران

سایت یکتانت یکی از بهترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران است که از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت پیشرفت بسیار خوبی داشته است. تبلیغات کلیکی در این سایت به روش‌های تبلیغات همسان، تبلیغات بنری و تبلیغات ریتارگتینگ صورت می‌گیرد. همچنین می‌توانید تبلیغات را بر اساس نوع دستگاه نمایش موبایل، دستکتاپ ، تاریخ شروع و پایان و بر اساس محل جغرافیایی مشخص کنید.

در یکتانت شما می‌توانید تبلیغ خود را بر اساس نوع دستگاه‌های نمایش (دسکتاپ، موبایل، اندروید و iOS)، تاریخ و ساعت شروع و پایان هر تبلیغ، استان‌های کشور و اپراتورهای اینترنتی مانند کاربران شاتل، آسیاتک، مبین‌نت و ایرانسل، همراه اول و رایتل نمایش دهید.

تبلیغات کلیکی ماهان سورف

این وب‌سایت از قدیم‌ترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران است که در سال 1391 شروع به کارکرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این سایت واحد پولی دلاری آن است که در عرصه بین‌المللی فعالیت می‌کند. البته به‌صورت ریالی هم می‌توانید هزینه تبلیغات خود را پرداخت کنید.

تبلیغات کلیکی مدیا اَد

از دیگر سایت‌های برتر تبلیغات کلیکی در ایران مدیااد است که فعالیت خود را بانام شرکت پگاه داده کاوان شریف در سال 96 آغاز کرد.
سایت مدیا اد دارای 58 میلیون کاربر، 12 میلیارد بازدید ماهانه است که سایت‌های معتبری مانند همشهری، فارس، جام جم و … از ناشران آن باشند. برای تبلیغات از روش همسان، ریتارگتینک، تبلیغات ویدیوئی و بنری استفاده می‌کند.

تبلیغات کلیکی صبا ویژن‌

صبا ویژن که در سال 85 تبلیغات کلیکی در ایران را آغاز کرد و از روش‌های تبلیغات نمایشی، ویدئویی و اپلیکیشن استفاده می‌کند. امکانات سیستم هدف‌گیری این شرکت مانند شرکت یکتانت و مدیااد است با این تفاوت که قابلیت تارگتینگ این شرکت موضوع محتوا را تشخص داده وسپس تبلیغات مرتبط را نمایش می‌دهد. هزینه تبلیغات این شرکت بر اساس تعداد بازدید و تعداد نمایش مشخص می‌شود.

تبلیغات کلیکی سنجاق

تبلیغات کلیکی سنجاق از دیگر سرویس‌دهندگان تبلیغات آنلاین است که از روش‌های همسان، ویدیوئی و بنری برای تبلیغ استفاده می‌کند. تفاوت این وب‌سایت با دیگر رقیبان خود در کمتر بودن کاربران و رسانه‌هایش است.

تبلیغات کلیکی تپسل

این شبکه بیشتر در تبلیغات دیجیتالی فعالیت دارد و در سال 1394 آغاز به کارکرد. این شرکت در اوایل فعالیت خود از تبلیغات ویدئویی و درون برنامه‌ای استفاده می‌کرد اما اکنون از تبلیغات کلیکی و بنری نیز به خدمات خود اضافه کرده است. به علت داشتن کاربران زیاد و اجرای منظم و ایده‌های خلاقانه بزرگ‌ترین برندهای ایران از این وب‌سایت برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

تبلیغات سایت کلیک اول

این سایت تبلیغات کلیکی در ایران در سال 394 فعالیت خود را آغاز کرد. سایت کلیک اول در کلمه کلیدی و کاهش رتبه الکسا ششمین سایت جستجوی گوگل در ایران شناخته شده است؛ و خدماتی دیگر مانند سئوسایت، بهبود رتبه الکسا، بازدید ویدئو، افزایش تعداد لایک، ورودی گوگل، بازدید سایت نیز دارد.

تبلیغات کلیکی پارت کلیک

یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران پارت کلیک است که درزمینهٔ های سئو، بهبود جایگاه سایت، افزایش بازدید سایت فعالیت می‌کند. همچنین با خرید یکی از بسته‌های تبلیغاتی و پرداخت وجه آن و تائید مدیریت وب‌سایت می‌توانید رتبه الکسا سایت خود را افزایش دهید.

تبلیغات کلیکی نوین

سایت نوین جزو بهترین سایت‌های تبلیغات کلیکی در ایران درزمینهٔ گوگل ادوردز است. با کمک این وب‌سایت می‌توانید تبلیغات خود را در صفحه اول گوگل یا اپلیکیشن ها مشاهده و بازدید بیشتری را دریافت کنید. این شرکت بیشتر از روش‌های تبلیغات کلیکی تحت وب، تبلیغات کلیکی تحت موبایل، تبلیغات کلیکی ویدیویی، تبلیغات کلیکی محتوایی، تبلیغات در گوگل استفاده می‌کند.

درآمدزایی از تبلیغات کلیکی در ایران

یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن کسب درآمد داشته باشید این است که اگر سایتی دارید و آن سایت بازدید بالایی دارد و می‌تواند برای تبلیغات هدفمند یا عمومی مناسب باشد، سایتتان را به این سرویس‌ها معرفی کنید و از پنل درآمدزایی این سیستم‌ها به صورت اتوماتیک کسب درآمد کنید.

جمع‌ بندی

همان‌طور که مطلع شدید از برترین‌های روش‌های تبلیغات آنلاین و موفقیت در کسب‌وکارتان استفاده از تبلیغات کلیکی در ایران است که به همراه دیگر برگ بنده‌هایی که باعث رشد وب‌سایتتان می‌شود، باید بهره ببرید. تبلیغات کلیکی یکی از روش‌های عالی برای دسترسی سریع‌تر به مشتریان هدفمند و فروش محصولات و خدمات خود است. همچنین افرادی که به دنبال کسب درآمد از این روش‌ها هستند، به‌راحتی می‌توانند در منزل خود و با عضویت در بهترین سایت‌های کلیکی ایرانی و با داشتن تجربه و دانش به درآمد عالی برسند.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U326841 ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

    آیا شیوه تبلیغاتی که سایت کلیک اول استفاده میکنه برای سئو سایت آسیب رسان نیست؟ اینکه برای ورودی گوگل سایت با کلمه کلیدی دلخواه کلیک بگیریم؟