سایت برتر

25 ابزارک مفید برای سایت وردپرس شما

25 ابزارک مفید برای سایت وردپرس شما

25 ابزارک مفید برای سایت وردپرس شما

وردپرس به شما اجازه می دهد تا به راحتی طرح بندی وب سایت خود را از طریق ابزارک ها سفارشی کنید. افزونه و قالب های بسیار زیادی وجود دارند که به شما اجازه می دهند ابزارک های مختلفی مانند پست های محبوب، تقویم، ایمیل مشترک و… را به وردپرس اضافه کنید. در این مقاله قصد داریم 25 تا از بهترین ابزارک های مفید را به شما معرفی کنیم.

1. ابزارک آخرین پست به همراه تصاویر شاخص

پست های اخیر

بطور پیش فرض وردپرس با یک ابزارک برای نمایش پست هایی که اخیرا در سایت گذاشته شده، همراه است. ابزارک آخرین پست به همراه ریزعکس ها به شما این امکان را می دهد که پست های اخیر را به همراه یک ریز عکس مربوط به آن نمایش دهید.. این ابزارک برای نمایش تصویر از تصویر شاخص و یا اولین تصویر مربوط به پست استفاده می کند. همچنین می توانید ارتفاع و عرض تصویر را از تنظیمات ابزارک تغیییر دهید.

2. دسته بندی پست ها

ابزارک دسته بندی پست

همان طور که اسمش پیداست، این ابزارک پست های اخیر را از یک دسته بندی انتخاب شده نشان می دهد. می توانید انتخاب کنید که ابزارک عنوان به عنوان پست و یا فقط گزیده ای از ریز عکس ها را نمایش دهد. با استفاده از این ابزارک می توانید ابزارک را در صفحات خاص پنهان کنید.

3. آیکون های اجتماعی ساده

ایکون اجتماعی ساده

این ابزارک یک ابزارک فوق العاده ساده برای اضافه کردن آیکون های اجتماعی به ستون های فرعی است.  همه گزینه های پیکربندی در تنظیمات ابزارک می باشند. با استفاده از این ابزارک می توانید انتخاب کنید که کدام شبکه اجتماعی به لینک یا آدرس پروفایل شما اضافه شود. همچنین می توانید رنگ و پیش زمینه آیکون را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید. این ابزارک تاکنون بهترین ابزارک برای اضافه کردن آیکون های اجتماعی بوده است.

4. ابزارک گوگل مپ

ابزارک گوگل مپ

این ابزارک یک نقشه به نوار کناری سایت اضافه می کند. این ابزارک ساده به شما این امکان را می دهد که گوگل مپ را در قالب یک ابزارک نمایش دهید. وقتی که یک کاربر روی نقشه کلیک می کند، نقشه در یک پنجره بزرگ باز خواهد شد. این ابزارک برای کسانی که می خواند نشانی و محل کسب و کار خود را نشان دهند بسیار مناسب می باشد.

5. حساب های اجتماعی

دنبال کننده های اجتماعی

ممکن است چیزی شبیه به این ابزارک را در برخی از وب سایت ها دیده باشید. این ابزارک تعداد افرادی که در شبکه های اجتماعی شما را دنبال می کنند، در نوار کناری نمایش می دهد و باعث ایجاد اعتماد و وفاداری بین شما و کاربران می شود.

6. ابزارک تصاویر

ابزارک تصاویر

اگر می خواهید یک تصویر به نوار کناری اضافه کنید باید HTML را در یک ابزارک متن بنویسید. بسیاری از مبتدیان نمی دانند که چطور باید اینکار را انجام دهند. این ابزارک می تواند یک تصویر را با استفاده از آپلود رسانه به وردپرس اضافه کند.

7. ابزارک منوی سفارشی

ابزارک سفارشی

بطور پیش فرض وردپرس با یک دسته ابزارک همراه است. هیچ عنصری بطور پیش فرض برای نمایش طبقه بندی های سفارشی در نوار کناری سایت وردپرس وجود ندارد. ابزارک طبقه بندی سفارشی به شما این اجازه را می دهد تا به راحتی طبقه بندی های خود را در نوار کناری نمایش دهید.

8. آرشیو های سایت

بایگانی

آرشیو ماهانه بطور پیش فرض، آرشیوهای شما را در یک لیست طولانی از ماه را نشان می دهد. اینکار باعث اشغال فضای زیاد می شود. ابزارک آرشیو فشرده این مشکل را با گروه بندی کردن آرشیو های ماهانه به نمایش آنها در یک فرم فشره سالانه حل می کند. شما همچنین می توانید این ابزارک را به نوار کناری اضافه کنید.

9. ابزارک نویسندگان

ابزارک نویسنده

این ابزارک یک لیست از نویسندگان سایت وردپرس شما را نشان می دهد. با استفاده از این ابزارک می توانید نام نویسنده را همراه با آواتار و لینک پست مربوط نشان دهید و همچنین می توانید تعداد مطالبی را که هر نویسنده بر روی سایت قرار داده است را نمایش دهید.

10. گالری کانال یوتیوب

ابزارک یوتیوب

این ابزارک آخرین فیلم هایی را که در کانال یوتیوب خود گذاشته اید را در سایت وردپرس نمایش می دهد. این ابزارک فیلم ها را در یک طرح بندی شبکه ای در یک فضای کوچک و جالب نمایش می دهد.

11. OptinMonster

omsidebar

OptinMonster یک افزونه مناسب برای وردپرس است. اگر به دنبال راهی برای ساخت یک لیست ایمیل برای وبلاگ خود هستید، این افزونه می تواند به شما کمک کند. OptinMonster با دو ابزارک همراه است: Sidebar و Afterpost. هر دو این ابزارک ها اجازه افزودن عضو را به سایت شما می دهد. حتی می توانید گروه کاربران را به دسته ها و اشکال مختلف در صفحات نشان دهید.

12. ابزارک تب ورود

tabbedloginwidget

راه دیگری برای افزودن فرم ورود به نوار کناری استفاده از این ابزارک می باشد. همانطور که از نامش پیداست، یک ابزارک جدول بندی شده با زبانه فرم های ورودی به سیستم ثبت نام و بازیابی رمز عبور می افزاید. این ابزارک به کاربران اجازه می دهد حتی بدون دسترسی به بخش مدیریت به سایت وارد شوند.

13. اطلاعات ساده تماس

اطلاعات ساده تماس

این ابزارک به شما اجازه می دهد که به راحتی اطلاعات تماس، آیکون های اجتماعی و اطلاعات محل را به وسیله پر کردن یک فرم ساده به وردپرس خود اضافه کنید. به سادگی می توانید به وسیله کشیدن و رها کردن ابزارک را برای نمایش اطلاعات به نوار کناری اضافه کنید.

14. چت سریع

چت سریع

چت سریع یک سیستم چت کوچک اما بسیار قدرتمند با قابلیت پیکربندی بسیار بالا برای وب سایت وردپرس می باشد. این ابزارک را می توانید به نوار کناری اضافه و قابلیت چت را در همه جای سایت خود فعال کنید. همچنین می توانید یک صفحه گفت و گوی اختصاصی در سایت خود با استفاده از شرت کات چت سریع ایجاد کنید.

15. ابزارک نظرات مشتریان

ابزارک مشتریان

این ابزارک یک راه خوب برای نشان دادن ابراز رضایت و خشنودی مشتریان است. با استفاده از این ابزارک یک فرم رضایت مشتری ایجاد و آن را با استفاده از ابزارک و یا شرت کات نمایش دهید. می توانید این ابزارک مفید را در بالا و پایین صفحات وب سایت خود قرار دهید.

16. سوت

سوت

تا به حال خواسته اید که یک جی کوئری، اکاردئون، پست و یا یک تب به وردپرس وب سایت خود اضافه کنید؟ Whistles به راحتی این کار را انجام می دهد. این ابزارک تب و منو ها را جا به جا و محتوای صفحه نمایش اکاردئون را در قالبی زیبا طراحی می کند. برای نمایش هر مطلب در اکوردئون می توانید این ابزارک را به نوار کناری اضافه کنید.

17. وضعیت اسکایپ

وضعیت مرتب اسکایپ

با این افزونه می توانید اکانت اسکایپ خود را نمایش داده و وضعیت آفلاین بودن یا آنلاین بودن آنرا به مشتریان خود اطلاع دهید. یک راه خوب و قوی برای ارتباط با مشتری!

19. ابزارک Soliloquy

ابزارک لغزان گفت وگو

این ابزارک یک برنامه کشویی است که حرکت اسلایدر ها را آسان می سازد. بهترین ویژگی این ابزارک این است که می توانید اسلایدر را در هر نقطه از ابزارک اضافه کنید. بنابراین می توانید پست های اخیر، نوشته ها، فیلم ها، تصاویر و یا هر چیز دیگری را که دوست دارید بطور اسلایدر مانند نمایش دهید.

20. ابزارک جزئیات یک صفحه

نمونه ابزارک ویژگی صفحه

این افزونه به شما اجازه می دهد که یک صفحه را بعنوان یک صفحه برجسته به نوار کناری اضافه کنید؛ به اینصورت که عنوان صفحه، گزیده ای از مطلب وی تصویر برجسته از پست را نمایش خواهد داد.

21. گالری Envira

ابزارک گالری سخنگو

Envira Gallery یک افزونه گالری پاسخگو است. اگر عکاس هستید یا به عکس علاقه دارید این افزونه برای برای به نمایش گذاشتن گالری عکس های شما در قسمت نوار کناری مناسب می باشد.

22. ابزارک تاریخ و زمان

احتمالا ساده ترین راه برای مبتدیان نمایش تاریخ و زمان فعلی سایت وردپرس است. این افزونه از زمانی که شما در صفحه ی تنظیمات > عمومی انتخاب کردید استفاده می کند. می توانید زمان،فرمت تاریخ و رنگ پس زمینه را از قسمت تنظیمات انتخاب کنید.

23. رویداد های تقویم گوگل

رویداد های تقویم

این افزونه پیشنهادی یک راه آسان برای نمایش رویداد ها در تقویم سایت است. می توانید رخداد های مد نظر خود را با استفاده از تقویم گوگل ایجاد و سپس با استفاده از این افزونه در وب سایت خود به نمایش بگذارید. این افزونه برای سازمان های غیر انتفاعی و عام المنفعه که می خواهند رویداد های خود را نمایش دهند بسیار مناسب است.

24. ابزارک نمایش کاربرانی که به تازگی ثبت نام کرده اند

کاربران تازه ثبت نام شده

ممکن است بخواهید کاربرانی که به تازگی در سایت شما ثبت نام کرده اند را به نمایش بگذارید. این افزونه یک راه ساده برای نمایش این کاربران در اختیار شما می گذارد.می توانید انتخاب کنید آواتار کاربر، تاریخ و لینک پیوستن به صفحه کاربر نمایش داده شود.

25. پست های محبوب وردپرس

ابزارک

همانطور که از اسمش پیداست این افزونه پست های محبوب را در یک ابزارک زیبا بر روی سایت شما نشان می دهد. می توانید پست های محبوب را بر اساس دفعات بازدید نمایش یا تعداد نظرات به نمایش بگذارید.

اگر شما هم افزونه ابزارکی را می شناسید که برای شما مفید بوده در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. کاربر مهمان ۱۶ مهر ۱۳۹۷

    تشکر. لطفا ابزارک های جدیدتری معرفی کنید