19 ابزار رایگان گوگل برای وردپرسی ها – قسمت اول

5 / 5. تعداد رای: 1

نوزده ابزار رایگان گوگل برای وردپرسی ها

گوگل ابزار های رایگان متنوعی برای کمک به وب مسترها پیشنهاد میدهد تا سئوی سایت و محصولات خودرا ارتقادهند و بیشتر پول به دست آورند. دراین مقاله ما برخی از بهترین ابزارهای گوگل را که هر وردپرسی برای استفاده  نیاز دارد به شمانشان خواهیم داد.

گوگل آنالیز

گوگل آنالیز

گوگل آنالیز برای صاحبان وب مسترها ابزاری جامع است. به شما میگوید که چگونه بازدیدکننده های خود را پیدا کنید و آن ها چه صفحاتی را بازدید می‌کنند و چگونه با وب سایتتان ارتباط برقرار می‌کنند.

همه ی این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا استراتژی را طرح و اجرا کنید تا شما در تجارتتان موفق شوید.

دستورالعمل های ما را برای استفاده از گوگل آنالیز دنبال کنید. و همچنین افزونه گوگل آنالیز برای وردپرس را نصب کنید.

کنسول سرچ گوگل

کنسول سرچ گوگل

آیا میخواهید بدانید چگونه گوگل سایتتان را میبیند؟

استفاده ازکنسول سرچ گوگل راشروع کنید.(که قبلا به نام وب مستر تولز بوده است) وبمستر تولز مجموعه ای از ابزارهایی است که شمامیتوانید با استفاده از آن رتبه های سرچ خود را ارتقا دهید. به شما کمک می‌کند که کلمات کلیدی ای که ازسایتتان بالاتر رتبه بندی شده اند و کلماتی که بیشتر و بیشتر کلیک میشوند رادرک کنید.

شما میتوانید نقشه ی سایت  XML رابه گوگل ارایه دهید تا به سئوی شما کمک کند که سایتتان رابهتر ببیند.

بسیار مهم: زمانی که در ایندکس شدن موضوعاتتان بامشکل مواجه میشوید گوگل به شما آگاهی میدهد،گوگل هم چنین به شماخطاها وهشداردا وپیشنهاد حل آن ها را به شما نشان میدهد. به زودی پکیج آموزشی کار با کنسول سرچ گوگل در سایت منتشر خواهد شد.

سرچ سفارشی گوگل

سرچ پیش فرض وردپرس تقریبا بی فایده است.برای افزایش بازدید وب سایتتان شاید به یک جستجوی حرفه ای نیاز داشته باشید.حال دوانتخاب دارید.شما میتوانیدیا از افزونه ی وردپرس مثل سرچ WP استفاده کنید یامیتوانید سرچ سفارشی گوگل رابه وردپرستان اضافه کنید.اضافه کردن سرچ سفارشی گوگل کارآسانی است وشما میتوانید آن را با قالب سایتتان طراحی کنید.

GOOGLE TAG MANAGER

اکثر صاحبان وب سایت های موفق راه حل های آنالیز گوناگون را استفاده کردند و این ابزارها را برای ارتقای سایتشان استفاده کردند.برای استفاده از این ابزارها نیاز دارد تا شما یک کد سفارشی به وردپرستان اضافه کنید. هرکدام از این کدهای سفارشی یک اسکریپت خارجی را لود می‌کند. گوگل تگ منیجر این مشکلات را از این طریق که به شما اجازه میدهد تا همه ی کدهای خارجیتان را ازداشبورد دنبال و مدیریت کنید،حل می‌کند. شما فقط به یک اضافه کردن گوگل تگ منیجر به سایتتان نیازدارید وسپس میتوانید بقیه را ازداشبورد مدیریت کنید.

Page Speed Insights

سرعت یکی ازمهم ترین عامل درتجربه ی کاربران و SEO میباشد.پیج اسپید اینسایتس به شماکمک می‌کند تابدانید چگونه وب سایتتان راسرعت دهید و چیزهایی که به شما کمک می‌کند تا آن راارتقادهید.نتایج را برای هردو دسکتاپ و موبایل نشان میدهد.تقسیم آن ها به قسمت های مختلف.هرقسمت به شمانشان خوهد دادکه چگونه منابع سرعت وب سایتتان را به عقب می اندازد.شما میتوانید از یکی ازافزونه ها مثل W3 TOTAL CACHE یا W3 SUPER CACHE استفاده کنید و MAX CDN را برای ارتقای سایتتان نصب کنید.

GOOGLE MOBILE FRIENDLY

تعداد زیادی از سرچ های ترافیک از ابزارهای موبایل منشا میگیرد. گوگل سعی می‌کند تا تجربه ی کاربر موبایل را ارتقا دهد. به این منظور که سایت های سازگار با موبایل آشکارا در سرچ موبایل نمایش داده میشوند. ابزار سازگار با موبایل به شما اجازه میدهد تا آمادگی موبایل را در سایتتان امتحان کنید. صاحبان سایت وردپرس به آسانی میتوانند وب سایت های سازگار با موبایل خود را از طریق استفاده از قالب رسپانسیو وردپرس بسازند. قالب های حرفه ای وردپرس انتخاب خوبی است اما اگر شما نمیخواهید قالب سایتتان را تغییر دهید،شما میتوانید سایت های سازگار با موبایل وردپرس خودرا با  WPTOUCH PRO بسازید.

ابزار کلمات کلیدی گوگل

آیا میخواهید بدانید کاربران چگونه سرچ می‌کنند؟ GOOGLE ADWORDS بینش هایی را در رابطه با سرچ هایی که انجام شده پیشنهاد میدهد. با استفاده ازاین ابزار شما میتوانید فهرستی از کلمات کلیدی مربوط به وب سایتتان ایجاد کنید واین که کدام کلمات کلیدی بیشتر اغلب سرچ میشوند. بنابراین ابزار کلمات کلیدی میتواند به شما کمک کند تا وب سایت جدیدی را با ایده های بیشتر پیدا کنید.استراتژی را طرح کنید و تبلیغات خود را با استفاده از GOOGLE ADWORDS اجرا کنید.

Google Insights + Trends

گوگل اینسایت ابزارهایی را برای سرچ پیشنهاد میدهد. شما میتوانید از گرایشات گوگل استفاده کنید و فروشنده ی گوگل داده هایی راکه شما نیازدارید ارزیابی و بررسی می‌کند. یک عبارت راجست وجو کنید و ببینید چه عباراتی پیشنهاد میشود. شمامیتوانید کلمات کلیدی گوناگون رامقایسه کنید تا ببینید تمایل کاربر چگونه حول آن موضوع نمایش داده میشود. پس شما میتوانید روی هدف اصلی خود تمرکز کنید.

GOOGLE MY BUISINESS

GOOGLE MY BUISINESS به شمااجازه میدهد به آسانی اطلاعاتی را در مورد بیزینستان درگوگل اضافه کنید. گوگل کمک می‌کند تا اطلاعات بیزینستان زمانی که کاربر آن راسرچ می‌کند نمایش داده شود. بنابراین گوگل بیزینستان را حول محور تولیدات گوناگون گوگل مثل گوگل مپ،گوگل place ، لوکیشن و غیره نمایش می دهد. اگر شما خدمات ارایه میدهید یافروشگاه آنلاین دارید ، نبایداز خدمات گوگل مای بیزینس بگذرید. فقط این نیست که برندهای نمایان سرچتان را ارتقاداده اید بلکه راهنمایی های بالقوه ای را برای شما ارسال خواهد کرد که برای رشد تجارت شما بی نظیر خواهد بود!

 SHEET،  SLIDES، FORM، CALENDAR، GMAIL، GOOGLE DOCS

هم چنین گوگل یک رده از تولیدات برنامه ای را برای کاربران pc وموبایل پیشنهاد میدهد که شامل  DRAWING ،GOOGLE DOCS، SHEETS، SLIDES، FORM، CALENDAR ، GMAIL و غیره میشود. مزایای اصلی استفاده از برنامه های تولیدی گوگل اشتراک آسان با کنترل کامل ، چاپ های نامحدود ،توضیحات درون خطی، زمان واقعی همکاری بدون نیاز به فشردن دکمه ای برای ذخیره میباشد. شماهم چنین میتوانید برنامه های گوگل را با جستجوی نام آنها در افزونه های وردپرس ، به وردپرس خود اضافه کنید و از آنها در جهت بهبود سایتتان استفاده کنید.

ادامه دارد…

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U8921 ۲ مرداد ۱۳۹۷

    سلام چطور میتونم به وبسایتم سرچ توی سایت اضافه کنم.مثل میهن ورپرس