English

معرفی 5 افزونه ویرایش صفحه وردپرس

4.3 / 5. تعداد رای: 6

معرفی 5 افزونه ویرایش صفحه وردپرس

افزونه ویرایش صفحه وردپرس این امکان را برای شما فراهم می‌کند که صفحات وب‌سایت خود را به‌راحتی و به‌دلخواه خودتان طراحی کنید. همان‌طور که می‌دانید یکی از دلایلی که افراد جذب وب‌سایت شما می‌شوند ظاهر زیبا و جذابیت صفحات سایت شما است بنابراین خواسته هر وبمستری این است که صفحات زیبا و کاربرپسندی برای سایت خود طراحی کند تا بتواند به این واسطه کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کند.

درگذشته برای طراحی و ساخت یک صفحه نیاز بود تا وبمستران با کد نویسی آشنا باشند با دستورهای CSS و HTML صفحات سایت خود را بهینه کنند. در غیر این صورت مجبور بودند طراحی و ساخت صفحات سایت خود را به‌دست کد نویس‌ها (برنامه نویس‌ها) بسپارند و بعدازآن هم اکثراً از نتیجه کار راضی نبودند.

امروزه وردپرس وافزونه‌های ویرایش صفحات وردپرس این کار را برای کاربران خود راحت کرده است به‌طوری‌که بسیاری از قالب‌های حرفه‌ای و جدید وردپرس توسط افزونه ویرایش صفحه وردپرس این امکان را به شما می‌دهد تا مطابق سلیقه خود صفحات سایت خود را بسازید. بعضی از قالب‌ها دارای صفحه سازهای پیش فرض و مخصوص به خود هستند که به شما این امکان را می‌دهند تک تک المان‌های سایت خود را تغییر دهید و بعضی‌ها از صفحه سازهای پیشرفته‌ای چون المنتور استفاده می‌کنند.

افزونه ویرایش صفحه وردپرس

یکی از بخش‌های مهم و اساسی در هر قالب وردپرسی، صفحه ساز وردپرس است. صفحه ساز وردپرس درواقع یک افزونه ویرایش صفحه وردپرس است که این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند تا بدون کد نویسی و تنها با درگ و دراپ کردن، المان‌های مختلف را در سایت خود قرار دهید و صفحات سایت خود را به‌دلخواه بسازید. این المان‌ها می‌تواند المان‌های پیش فرض باشد و یا حتی ساخته شده توسط تیم توسعه دهنده قالبی باشد که شما تهیه کرده‌اید.

مزایای افزونه‌های طراحی صفحات وردپرس

افزونه ویرایش صفحه وردپرس یا افزونه صفحه ساز وردپرس دارای مزایای بسیاری است که در زیر به بعضی از مزایای بی‌نظیر آن اشاره می‌کنیم:

 1. بدون نیاز به داشتن دانش کد نویسی می‌توانید صفحات سایت خود را با توجه به نیاز خود و به‌دلخواه طراحی کنید.
 2. شما می‌توانید به‌راحتی و تنها با کشیدن و رها کردن المان‌ها صفحه موردنظر خود را مطابق سلیقه خود طراحی کنید.
 3. ازآنجاکه ساخت صفحه توسط افزونه ویرایش صفحه وردپرس تنها با درگ و دراپ کردن المان‌ها انجام می‌شود درنتیجه در زمان کوتاهی می‌توانید صفحات سایت خود را طراحی کنید.
 4. استفاده از افزونه صفحه ساز هزینه‌‌ی طراحی سایت را بسیار کاهش می‌دهد.

معایب افزونه ویرایش صفحه وردپرس

افزونه ویرایش صفحه وردپرس در کنار مزایای فوق‌العاده‌ای که دارد دارای معایبی نیز است که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. افزونه ویرایش صفحه وردپرس برای اجراشدن به کتابخانه‌های متعددی نیاز دارد که هنگام نصب این افزونه کتابخانه‌های مختلفی را نیز همراه با آن باید خرید و نصب کنیم. اکثر افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس باعث بالا رفتن حجم وب‌سایت می‌شود که این موضوع باعث کاهش سرعت لود صفحات می‌شود.
 2. افزونه ویرایش صفحه وردپرس تأثیر منفی بر سئو سایت می‌گذارد. همان‌طور که گفتیم وجود کتابخانه‌های متعدد در صفحه ساز حجم سایت را بالابرده و درنتیجه باعث کاهش سرعت لود صفحه می‌شود، کاهش سرعت لود صفحه باعث افزایش نرخ پرش سایت می‌شود که بر سئو سایت تأثیر منفی خواهد داشت.
 3. هنگام نصب افزونه ویرایش صفحه وردپرس، افزونه‌های دیگری نیز همراه با این افزونه نصب می‌شود که در اکثر موارد این افزونه‌های جانبی با دیگر افزونه‌های وب‌سایت تداخل پیدا خواهد کرد و باعث ایجاد مشکل برای دیگر بخش‌های وب‌سایت می‌شود.
 4. محدود بودن در طراحی یکی دیگر از معایب صفحه ساز است. درست است که افزونه ویرایش صفحه وردپرس امکانات بسیاری را در اختیار ما قرار می‌دهد بااین‌حال برای طراحی یک صفحه ما محدود به همان امکانات هستیم و در مواقعی که بخواهیم یک امکان ویژه به صفحه خود اضافه کنیم ناگزیر به کد نویسی هستیم که بعضی از صفحه سازها قابلیت افزودن کد را به ما نمی‌دهند.

اما به صورت کلی بهترین افزونه‌ای که می‌توانید به عنوان افزونه ویرایش صفحه وردپرس از آن استفاده کنید و وب‌سایت شما را سنگین نکند و راحت از تمام معایبی که گفته شد گذر کنید، افزونه افزونه ویرایش صفحه وردپرس المنتور است. در ادامه درباره این‌که چه افزونه‌ای بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس است صحبت خواهیم کرد.

بهترین افزونه ویرایش صفحه وردپرس

همان‌طور که در بالاتر گفتیم امروزه هر قالب وردپرس حرفه‌ای و جدیدی دارای افزونه ویرایش صفحه وردپرس است مثلاً
قالب وردپرس اهورا که توسط تیم میهن وردپرس طراحی‌شده است از افزونه ویرایش صفحه وردپرس المنتور (Elementor) استفاده می‌کند که خود دارای المان‌هایی بسیار مدرن و خاص است. در ادامه قصد داریم بهترین افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس را به شما معرفی کنیم.

المنتور (Elementor) – بهترین افزونه صفحه ساز و ویرایش صفحه وردپرس

المنتور (Elementor)
المنتور (Elementor)

المنتور یکی از بهترین صفحه سازهای وردپرس می‌باشد. این افزونه یک افزونه صفحه ساز زنده است و این‌به‌این معناست که شما همان‌طور که در حال ویرایش و ادیت صفحه‌ای از سایت خود هستید می‌توانید به‌صورت زنده تغییراتی را که اعمال می‌کنید را ببینید. افزونه المنتور در دو نسخه رایگان و پولی عرضه می‌شود. نسخه رایگان این افزونه را می‌توانید به‌راحتی از مخزن وردپرس برروی سایت خود نصب کنید. این نسخه از افزونه بیش از پنج میلیون نصب فعال دارد.

المنتور (Elementor) بهترین افزونه صفحه ساز و ویرایش صفحه وردپرس
المنتور (Elementor) بهترین افزونه صفحه ساز و ویرایش صفحه وردپرس

المنتور (Elementor) دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای می‌باشد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن یا drag and drop بتوانید به‌راحتی صفحات سایت خود را طبق سلیقه خود طراحی کنید. نسخه رایگان المنتور امکان استفاده از همه قابلیت‌ها و ابزارها را به شما نمی‌دهد و اگر قصد دارید از تمام امکانات و ابزارهای المنتور استفاده کنید باید نسخه غیر رایگان و PRO آن را تهیه کنید. نسخه پرو المنتور دارای دو ویژگی جدید تم ساز (Theme Builder) و Popup Builder است.

ویژگی تم ساز (Theme Builder) : به طراحی کل موضوع می‌پردازد که شامل سربرگ، پاورقی، صفحات محصول، قالب‌های سفارشی و … است.

ویژگی Popup Builder: این ویژگی به طراحی پنجره‌ها مانند طراحی پنجره‌های عضویت در خبرنامه و یا پنجره‌های دریافت ایمیل از کاربر و … می‌پردازد.

ویژگی‌های المنتور (Elementor)

 1. دارای رابط کاربری ساده و آسان
 2. اوپن سورس (متن باز)
 3. طراحی صفحات بدون نیاز به کد نویسی و تنها با کشیدن و رها کردن( drag & drop) المان‌ها
 4. تمامی المان‌های این افزونه دارای قابلیت واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن است و به‌راحتی در موبایل، تب لت، لپ‌تاپ و دیگر دستگاه‌ها قابل مشاهده می‌باشد.
 5. دارای نسخه رایگان و غیر رایگان
 6. امکان افزودن کدهای css در نسخه پرو
 7. دارای ویژگی تم ساز در نسخه پرو
 8. دارای ویژگی Popup Builder در نسخه پرو
 9. بسیار سریع
 10. دارای طراحی بسیار انعطاف‌پذیر
 11. دارای add-on های پیشرفته
 12. سازگاری با پلاگین چندزبانگی WPML
 13. دارای ابزار history 
 14. دارای صدها قالب و طرح آماده
 15. دارای قابلیت افزودن ویجت‌های ایجادشده توسط دیگر پلاگین‌های وردپرس

المنتور یک افزونه ویرایش صفحه وردپرس محبوب و پرطرفدار است که قالب‌ها و طرح‌های بسیاری را برای طراحی صفحات در اختیار شما می‌گذارد و شما با استفاده از این افزونه به‌راحتی می‌توانید صفحات سایت خود را بسیار زیبا و کاربرپسند طراحی کنید.

افزونه ویرایش صفحه وردپرس Beaver builder

افزونه ویرایش صفحه وردپرس Beaver builder
افزونه ویرایش صفحه وردپرس Beaver builder

Beaver builder یکی دیگر از افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس است این افزونه از افزونه‌های بسیار قدرتمند برای ویرایش و ساخت صفحهات وردپرس می‌باشد که توسط آن شما می‌توانید صفحات بسیار زیبا و کاربرپسند را طراحی کنید. همچنین این افزونه دارای قابلیت درگ و دراپ می‌باشد که به واسطه این قابلیت شما به راحتی و در مدت زمان پایین می‌توانید صفحات سایت خود را طراحی کنید. این افزونه کاملا فارسی و راستچین سازی شده است به همین دلیل کاربران فارسی زبان می‌توانند به‌راحتی از ان استفاده کنند. همچنین این افزونه کاملا ریسپانسیو می‌باشد و صفحات ساخته شده توسط این افزونه در دستگاه‌های مختلف مانند موبایل، تب لت، کامپیوتر و لپ‌تاپ به خوبی نمایش داده می‌شود.

افزونه ویرایش صفحه وردپرس Beaver builder
افزونه ویرایش صفحه وردپرس Beaver builder

ویژگی‌های Beaver builder

 1. دارای قابلیت ویرایش زنده صفحات
 2. دارای رابط کاربری ساده و راحت
 3. دارای طراحی کاملا واکنش گرا
 4. سازگار با wpml
 5. دارای هزاران قالب آماده
 6. پشتیبانی از افزونه ووکامرس
 7. دارای قابلیت ذخیره قالب‌ها و استفاده مجدد
 8. پشتیبانی از وردپرس شبکه
 9. سازگار با اکثر قالب‌های وردپرس
 10. پشتیبانی از شورت کدها
 11. پشتیبانی از ابزارکها
 12. بهینه شده برای موتورهای جستجو 
 13. دارای ماژول‌هایی که به شما امکان طراحی  جدول، بلوک‌های محتوا، دکمه‌ها و … را می‌دهد
 14. سرعت بالا

افزونه Beaver builder یک افزونه قدرتمند و پیشرفته برای ساخت و ویرایش صفحات وردپرس است.

افزونه صفحه ساز وردپرس Divi Builder

Divi Builder یکی دیگر از افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس است. این افزونه در اصل برای قالب Divi طراحی‌شده است بااین‌حال می‌توان از آن برای قالب‌های دیگر هم استفاده کرد. با استفاده از این افزونه می‌توان به‌راحتی با کشیدن و رها کردن المان‌ها هر نوع صفحه‌ای را به‌راحتی طراحی کرد. این افزونه صفحه ساز امکان ویرایش صفحات هم در ظاهر سایت و هم در بخش مدیریت سایت را به شما می‌دهد.

افزونه صفحه ساز وردپرس Divi Builder
افزونه صفحه ساز وردپرس Divi Builder

ویژگی‌های Divi Builder

 1. دارای رابط کاربری جذاب
 2. طراحی صفحات فقط با کشیدن و رها کردن ( drag & drop) و بدون دانستن دانش کدنویسی
 3. امکان طراحی در ظاهر و در بخش مدیریت سایت
 4. کاملا ریسپانسیو
 5. پشتیبانی از زبان فارسی
 6. دارای انعطاف‌پذیری بالا
 7. امکان افزودن کدهای css
 8. دارای 46 مازول مختلف

 Divi افزونه ویرایش صفحه وردپرس است که جایگزین خوبی برای دو افزونه قبلی است این افزونه برای قالب  Divi طراحی‌شده است اما می‌توان از آن برای قالب‌های دیگر هم استفاده کرد.

افزونه صفحه ساز Themify

افزونه صفحه ساز Themify
افزونه صفحه ساز Themify

Themify یکی دیگر از افزونه‌های صفحه ساز وردپرس است. این افزونه در ابتدا برای قالب فروشگاهی Themify کار می‌کرد اما امروزه بر روی اکثر قالب‌ها بدون ایجاد مشکل کار می‌کند. شما می‌توانید توسط این افزونه تنها با کشیدن و رها کردن المان‌های مختلف صفحه دلخواه خود را طراحی کنید همچنین Themify این امکان را به شما می‌دهد تا در بخش ظاهری و مدیریت سایت طرح‌های خود را ایجاد کنید.

افزونه صفحه ساز Themify
افزونه صفحه ساز Themify

ویژگی‌های Themify

 1. دارای قابلیت پیش نمایش زنده
 2. طراحی صفحات فقط با کشیدن و رها کردن
 3. عدم نیاز به دانستن دانش کد نویسی
 4. طراحی در ظاهر و در بخش مدیریت سایت
 5. کاملا واکنش گرا و ریسپانسیو
 6. امکان افزودن کدهای css
 7. امکان ذخیره سازی
 8. دارای قابلیت قابلیت undo و  redo

Themify جزو بهترین افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس است. این افزونه شامل 40 طرح از قبل طراحی شده برای صنایع مختلف مانند سالن‌های ورزشی، رستوران‌ها، موسیقی، عکاسی و فروشگاه‌های آنلاین است.

افزونه صفحه ساز ویرایش صفحه وردپرس SiteOrigin Page Builder

افزونه صفحه ساز ویرایش صفحه وردپرس SiteOrigin Page Builder
افزونه صفحه ساز ویرایش صفحه وردپرس SiteOrigin Page Builder

افزونه SiteOrigin Page Builder یکی از بهترین و محبوب‌ترین افزونه‌های ویرایش صفحه وردپرس است. دلیل محبوبیت این افزونه رایگان بودن آن است. شما بدون داشتن علم کدنویسی و تنها با درگ و دراپ کردن توسط این افزونه می‌توانید صفحات سایت خود را طراحی کنید. افزونه SiteOrigin Page Builder بیش از یک میلیون نصب فعال دارد.

افزونه صفحه ساز ویرایش صفحه وردپرس SiteOrigin Page Builder
افزونه صفحه ساز ویرایش صفحه وردپرس SiteOrigin Page Builder

ویژگی‌های SiteOrigin Page Builder

 1. طراحی صفحات تنها با کشیدن و رها کردن المان‌ها
 2. کم حجم بودن افزونه
 3. کاملا واکنش گرا
 4. رایگان
 5. سازگار با گوتنبرگ
 6. دارای ابزار history 
 7. دارای ۲۵ قالب از پیش ساخته‌شده

افزونه SiteOrigin Page Builder یک افزونه صفحه ساز رایگان است که بدون آشنایی داشتن به علم کدنویسی تنها با کشیدن و رها کردن می‌توان صفحات زیبایی را طراحی کرد البته لازم به ذکر است که این افزونه نسبت به افزونه‌های قبلی از قابلیت‌های کمتری برخوردار است.

جمع‌بندی

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث جذب کاربر و بازدیدکننده بیشتر برای سایت شما می‌شود داشتن یک سایت با صفحات زیبا و کاربرپسند است که امروزه به لطف افزونه ویرایش صفحه وردپرس بدون داشتن علم کدنویسی می‌توانید به‌راحتی صفحات سایت خود را بسازید و آن‌ها را به‌صورت حرفه‌ای طراحی کنید. در این مطلب به معرفی چند افزونه ویرایش صفحه وردپرس پرداختیم و ویژگی‌های تک‌تک این افزونه‌ها را باهم بررسی کردیم. همچنین دانستیم که بهترین و محبوب‌ترین افزونه صفحه ساز افزونه المنتور است زیرا دارای قابلیت‌ها و امکانات فراوان است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ما درباره مقایسه صفحه‌سازهای وردپرس را نیز مطالعه کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع‌شده باشد شاد و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U316410 ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خوبید یک سوال داشتم در محضر شما وبسایت من وب سایت دانلود طرح های سه بعدی است که همیشه محصولات را باید در ووکامرس به صورت مجازی و دانلودی آپلود کرد و سایت من هم چند فروشندگی هست من می خواهم همیشه محصولات م مجازی و دانلودی باشد و فروشندگان نخواهند تیک مجازی و دانلودی را بزنند و مشکلات از همین قبیل یعنی در سایت تیک بعضی موارد را بزنم و بعضی موارد را هم مخفی کنم و برای همه به اینطور نشان دهد. آیا افزونه ای برای حل این مشکل هست؟ با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر به طور کلی باید پیشفرض گزینه مجازی را در افزونه چند فروشندگی فعال کنید.

 2. U10097 ۱۵ دی ۱۴۰۰

  درود
  مفید بود…
  ولی فکر میکنم با اومدن صفحه ساز بریکز بقیه صفحه سازها باید برن مرخصی…