قالب های آماده محبوبند، اما طراحی سایت اختصاصی هنوز نمرده

  • بروزرسانی شده در

3 / 5. تعداد رای: 2

طراحی سایت اختصاصی

برخی بیزنس ها دیگر با همان روش های سنتی و تبلیغات محیطی خود نمی توانند رشد بیشتری داشته باشند. امروز از بقالی گرفته تا هایپر مارکت های بزرگ هم در حال ساختن سایت های خودشان هستند. اما مسئله اینجاست! قالب های آماده یا طراحی سایت اختصاصی؟ چرا با وجود قالب های آماده من باید سایتی اختصاصی برای خودم طراحی کنم؟ چرا باید هزینه های میلیونی پرداخت کنم برای طراحی یک سایت اختصاصی؟ خب با چند ده هزار تومان یک قالب آماده خریداری می کنم و سایت خودم را راه اندازی می کنم!

قالب های آماده یا طراحی سایت اختصاصی؟

تا چند وقت پیش برای طراحی یک سایت باید سراغ یک کد نویس می رفتید. هزینه هایی پرداخت می کردید تا برای شما یک سایت را در عرض یک یا دو هفته طراحی و آماده کند و به شما تحویل دهد، اما الان قالب های آماده طراحی سایت را سریعتر، ارزان تر و راحت تر کرده اند. با این وضعیت برخی از دوستان من که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارند می گویند طراحی سایت اختصاصی مرده و دیگر با وجود قالب های آماده جوابگوی کار نیست.

استفاده از قالب های آماده یک راه برای طراحی سایت شماست . شما می توانید حتی با خرید یک قالب حرفه ای چندین سایت مختلف را راه اندازی کنید اما قالب های آماده هیچوقت نمی توانند جایگزین مناسبی برای طراحی سایت اختصاصی شوند. دلیل این حرف این است که طراحی اختصاصی کاملا عمیق و منحصر بفرد روی زمینه فعالیت شما کار خواهد کرد. مواردی که شما دوست دارید در سایتتان وجود داشته باشند را برایتان رقم خواهد زد و در کل یک سایت همه جانبه را برای شما آماده خواهد کرد.

البته نظر من از نوشتن این مقاله این نیست که بگویم طرفدار طراحی سایت اختصاصی استم و بیایید برای سایت های خود هزینه های میلیونی پرداخت کنید. در واقع هم طراحی وبسایت اختصاصی و هم قالب های آماده هر دو قابل استفاده هستند اما باید بنا را بر این گذاشت که شما می خواهید از کدامیک استفاده کنید؟

اگر قصد دارید یک وبسایت جدید راه اندازی کنید که هزینه های آن برایتان خیلی مهم است می توانید از قالب های آماده استفاده کرده و حداکثر با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان یک سایت شیک و مجلسی داشته باشید ? اما اگر می خواهید یک کسب و کار جدی رقم بزنید و واقعا سایتتان سود آور است می توانید از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید ، به نوعی با طراحی وب سایت اختصاصی دیگر هیچ سایتی شبیه سایت شما نخواهد بود و همچنین دقیقا همان چیزی به شما تحویل داده می شود که شما نیاز دارید. همان عناصر ، همان امکانات و همان رنگبندی مد نظر شما

علاوه بر اینها حقیقت مسئله این است که قالب های آماده صرفا مخصوص راه اندازی سایت شما طراحی نشده اند. این قالب ها بصورت کلی طراحی شده تا مناسب هر سایتی باشند. پس اگر شما قصد دارید یک سایت پزشکی راه اندازی کنید باید تمامی محتوای این قالب ها را تک به تک تغییر دهید تا قالب را به یک قالب مخصوص سایت پزشکی تبدیل کنید. هر چند این کار نیازی به کد نویسی ندارد اما مطلوبست که کار با وردپرس و نحوه کار با صفحه ساز قالب را یاد بگیرید. در نتیجه چند روزی باید وقت گذاشت برای راه اندازی سایت دلخواه خود در فضای مجازی

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۳ مهر ۱۳۹۵

    سلام اقای راد این پلاگینی که زیر بعضی از کلمه ها خط چین میاد و وقتی موس رو میبری روش یه باکس راهنما میاره خیلی جالبه میشه بگید اسمش چیه و اگر فروشی هست از کجا باید تهیه کنیم؟