دلایل نصب نشدن افزونه وردپرس چیست؟
4 از 35 رای

نصب نشدن افزونه وردپرس

چرا نمیتوانیم افزونه ها را در وردپرس اضافه و نصب کنیم؟

یکی از بیشترین سوالهای رایجی که توسط وردپرسی ها از ما پرسیده میشود این است که چرا  نمیتوانند افزونه ها را به وردپرس اضافه کنند. در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که چرا شما نمی توانند پلاگین در وردپرس اضافه و یا نصب کنند.

1.شما در wordpress.com  هستید. کاربران wordpress.com  نمیتوانند افزونه ها را نصب کنند.هیچ منو افزونه ای در ناحیه کاربری wordpress.com وجود ندارد.اگرچه تعدادی افزونه ضروری قبل نصب در بلاگ wordpress.com  برای وظایف مشترکی ازجمله اضافه کردن فرم ارتباط یا اضافه کردن دکمه های شبکه اجتماعی وجود دارد.اگر میخواهیدپلاگین ها را نصب کنید بایستی قالب وردپرس خود را سفارشی سازی کنید.

2.شما با موضوع حافظه محدود مواجه هستید.دومین سناریو رایج خود میزبانی سایت وردپرس است کاربران میتوانند به منو افزونه ها دسترسی داشته باشند اما نمیتوانند انها را نصب کنند به دلیل محدودیت حافظه php .در هاست وب شما و کنار وردپرس تنظیماتی برای مشخص شدن محدوده روند php وجود دارد.وقتی یک پردازش در این محدوده قرار دارد خطایی شبیه این به ما میدهد:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

راه حل سریع این مشکل آن است که ما محدوده حافظه php  را افزایش دهیم.برای این کار کد زیر را به فایل wp-config.php  اضافه میکنیم.

1define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

اگر مشکل حل نشد از ارائه دهنده هاست میخواهیم که محدوده حافظه را افزایش دهد یا یک افزونه دیگر پیدا میکنیم.

3.ما توجه کرده ایم که بعضی از توسعه دهندگان (طراحان وب) اجازه دسترسی کامل به سایت را نمیدهند.در این موقعیت صاحب کسب و کار معمولا فقط دارای اجازه دسترسی به سطح ویرایش است که اساسا به معنی اضافه کردن / ویرایش پست ها و صفحات، و نظرات میباشد فقط یک کاربر سطح مدیر است که دسترسی به اضافه و یا حذف پلاگین ها را دارد. اگر شما صاحب وب سایت هستید از توسعه دهنده خود بخواهید که آنرا انجام دهد.

4.شما یک سایت چند منظوره دارید.یکی دیگر ار دلایل ممکن که شما نمیتوانید منو افزونه ها در وردپرس را ببینید این است که سایت شما قسمتی از یک سایت وردپرس چند منظوره است و مدیر شبکه گزینه منو افزونه را در سایت غیر فعال کرده است. مدیران شبکه نیاز به در نظر گرفتن مسائل مربوط به ثبات سرور، امنیت، و تعادل بار دارند. برای حل این مشکل شما می توانید از مدیر شبکه خود بخواهید که افزونه ها را برای شما نصب کنند.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.