جلسه ۲۹: نقش های کاربری در وردپرس و سطوح دسترسی

4.4 / 5. تعداد رای: 62

سیستم مدیریت محتوا وردپرس قادر است انواع نقش کاربری را مدیریت کند. این سیستم نقش کاربر را مشخص می‌کند؛ درواقع مشخص می‌کند کاربران در سایت چه‌کارهایی را می‌توانند انجام دهند و چه‌کارهایی را نمی‌توانند انجام دهند. دانستن نقش کاربران در وردپرس برای رشد سایت بسیار ضروری است. در این راهنما نقش کاربر و مجوز های آن را مقایسه می‌کنیم.

نقش های کاربری در وردپرس

در هنگام نصب وردپرس پنج نقش کاربر به‌طور پیش‌فرض وجود دارد:

 1. مدیر
 2. ویرایشگر
 3. نویسنده
 4. مشارکت‌کننده
 5. مشترک

شما می‌توانید خلاصه‌ای از نقش هر کاربر را بخوانید، ما همچنین چگونگی اضافه کردن نقش کاربر جدید و یا سفارش نقش کاربر موجود در وردپرس را قبلا توضیح داده‌ایم.

ابتدا نقش هر کاربر را بررسی می‌کنیم:

مدیر

در نصب وردپرس به‌طور منظم، مدیر مهم‌ترین نقش کاربر را به عهده دارد. کاربری که در نقش مدیر است می‌تواند پست جدید اضافه کند، همچنین هر پستی که توسط کاربران دیگر در سایت گذاشته‌شده را ویرایش کند، و حتی پست‌ها را حذف کند.

آن‌ها می‌توانند افزونه و همچنین قالب‌ها را ویرایش، نصب و حذف کنند. مهم‌تر از همه یک مدیر می‌تواند کاربر جدید به سایت اضافه کند، اطلاعات کاربران موجود نظیر رمز عبور آن‌ها را تغییر دهد و همچنین کاربری را از سایت حذف کند.

این نقش‌ها اساساً برای مدیران سایت محفوظ می‌ماند و به شما کنترل کامل سایت وردپرس را می‌دهد. اگر شما در حال عضو کردن چند کاربر برای سایت وردپرس خود هستید، باید توجه کنید که کدام کاربر در نقش مدیر می‌باشد.

پس مدیر کامل‌ترین نقش در وردپرس را به عهده دارد.

ویرایشگر

کاربرانی که در وردپرس نقش ویرایشگر را دارند باید کنترل کاملی بر بخش محتوا در وب‌سایت داشته باشند. آنها می‌توانند پست‌هایی که توسط دیگر کاربران نوشته‌شده را اضافه، حذف، ویرایش و انتشار دهند. ویرایشگر به‌طور متوسط می‌تواند نظرات را حذف و ویرایش کند.

در نظر داشته باشید که ویرایشگر نمی‌تواند تنظیمات سایت را تغییر دهد، افزونه و قالب نصب کند، و یا اینکه کاربر جدید به سایت اضافه کند.

نویسنده

همان‌طور که از اسمش مشخص است کاربری که در نقش نویسنده است می‌تواند بنویسد، ویرایش کند و پست‌های خود را انتشار دهد. نویسنده می‌تواند پست‌های خودش را حذف کند، حتی اگر آن را انتشار داده باشد. در حال نوشتن پست نویسنده‌ها نمی‌توانند دسته ایجاد کنند؛ اما می‌توانند از دسته‌های موجود استفاده کنند. همچنین می‌توانند به پست خودشان تگ اضافه کنند.

نویسندگان می‌توانند نظرات را ببینند اما نمی‌توانند نظرات را تأیید یا حذف کنند. آنها به بخش تنظیمات، افزونه و قالب دسترسی ندارند. بنابراین نقش نویسنده در سایت نقشی کم‌خطر است، البته به استثنا توانایی آنها در حذف پست‌های انتشار داده‌شده!

مشارکت‌کننده

حامیان می‌توانند پست جدید اضافه کرده و پست قبلی خود را ویرایش دهد. اما نمی‌توانند هیچ پستی حتی پست خود را انتشار دهند. در حال نوشتن پست نمی‌توانند دسته ایجاد کنند، و باید از دسته‌های موجود استفاده کنند. بااین‌حال می‌توانند روی پست خود تگ اضافه کنند. مهم‌ترین مشکل حامیان این است که نمی‌توانند فایلی را بارگذاری کنند. آموزش اضافه کردن قابلیت آپلود به مشارکت‌کننده در وردپرس را ببینید.

حامیان می‌توانند نظرات را ببینند، اما نمی‌توانند نظری را تأیید یا حذف کنند. آن‌ها به بخش تنظیمات، افزونه و قالب دسترسی ندارند، و نمی‌توانند هیچ تغییری در تنظیمات سایت انجام دهند.

مشترک

کاربرانی که در سایت شما در نقش مشترک هستند می‌توانند به سایت وردپرس شما وارد شوند و مشخصات خود را آپدیت کنند. همچنین اگر بخواهند می‌توانند رمز عبور خود را تغییر دهند. آن‌ها نمی‌توانند پستی بنویسند، نظرات را ببینند یا در وردپرس شما کاری انجام دهند. نقش این کاربران برای زمانی مفید است که نیاز داشته باشید کاربری قبل از خواندن و نظر گذاشتن وارد سایت شود.

مدیرکل شبکه

کاربرانی که در این نقش هستند فقط در وردپرس شبکه در دسترس می‌باشند، کاربر در نقش مدیرکل می‌تواند به وردپرس شبکه سایت اضافه کند یا سایت را حذف کند. آنها همچنین می‌توانند افزونه و قالب نصب کنند، کاربر اضافه کنند و اعمال گسترده‌ای در شبکه روی چند سایت وردپرس انجام دهند. (این نقش کاربری فقط در وردپرس شبکه موجود هست.)

سفارشی کردن نقش‌های کاربری در وردپرس

به‌طور پیش‌فرض نقش کاربران وردپرس با توجه به قابلیت‌هایی که متناسب با نیاز اکثر وب‌سایت‌ها است طراحی‌شده است. برای مثال اگر شما یک مجله اینترنتی اجرا کنید، پس‌ازآن می‌توانید نقش کاربر ویرایشگر را به کارکنان ارشد و نقش کاربران نویسنده را به کارکنان تازه‌وارد اختصاص دهید. شما می‌توانید کاربران حامی را به نویسندگان مهمان و کاربران مشترک را به بازدیدکنندگان سایت اختصاص دهید.

چیزی که ما دوست نداریم در مورد نقش نویسندگان این است که نه تنها می‌تواند پست‌های خود را انتشار دهند، بلکه می‌توانند پس از انتشار آن را حذف کنند؛ و این مورد برای استراتژی محتوای شما اصلاً مناسب نیست. همچنین اگر نویسنده‌ای در شرایط بد تصمیم به پاک کردن نوشته‌هایش کند می‌تواند فاجعه انگیز باشد. فرض کنیم که شما می‌خواهید نقش کاربر نویسنده را تغییر دهید، بنابراین نویسندگان نمی‌توانند پست‌هایی که انتشار داده‌اند را پاک کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال‌سازی افزونه Capability Manager Enhanced می‌باشد. بعد از فعال‌سازی به قسمت کاربران>قابلیت‌ها رفته و نقش کاربر را تغییر دهید. سپس کاربری را که می‌خواهید انتخاب کنید و در قسمت بالایی ستون سمت راست ویرایش کرده، و سپس روی دکمه بارگذاری کلیک کنید. این کاربران در جعبه سمت چپ بارگذاری می‌شوند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که، انتخابی را که برای حذف کاربر کرده‌اید را لغو کنید. برای مثال در این مورد می‌خواهیم قابلیت حذف پست منتشرشده توسط نویسندگان را حذف کنیم. برای انجام این کار تیک گزینه <<حذف انتشار>> را بردارید. پس از انجام آن به پایین صفحه رفته، و روی گزینه ذخیره تغییرات جهت ذخیره در تنظیمات کلیک می‌کنیم.

ایجاد نقش کاربر سفارشی در وردپرس

شما می‌توانید در وردپرس نقش کاربر سفارشی با مجموعه‌ای از قابلیت‌های خود را با استفاده از افزونه مدیریت پیشرفته تولید کنید. پس از نصب و راه‌اندازی افزونه‌ای که در بالا نام‌برده شده است، به قسمت کاربران > قابلیت‌ها رفته و نام نقش کاربر را زیر “ایجاد نقش جدید” وارد کنید.

برای مثال یک مجله ممکن است به تعدادی مدیر برای فعال‌سازی نظرات نیاز داشته باشد. در این مورد ممکن است بخواهید یک نقش کاربر برای نظرات ایجاد کنید. تمام چیزی که در ساخت کاربر جدید برای نظرات نیاز می‌باشد در گزینه‌ی “دیگر قابلیت‌های وردپرس” موجود است.

اگر می‌خواهید اضافه کردن نقش کاربری به وردپرس را امتحان کنید؛ و مثلاً یک نقش به نام کارمند ویژه اضافه کنید، راه دیگر این است که از این آموزش استفاده کنید.

آموزش کامل وردپرس

این مقاله بخشی از دوره آموزش رایگان وردپرس هست. با مشاهده این دوره رایگان، می‌توانید کار با وردپرس را به صورت کامل یاد بگیرید.

دوره رایگان آموزش وردپرس
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 1. U327983 ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام اگر بخواهیم با ورد پرس برا ی کس دیگری سایت طراحی کنیم .تغییرات ومدیریت سایت بعد از اتمام طراحی و تحویل دادن به عهدهی چه کسی است ؟

 2. U327662 ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام . یه سوال داشتم . من در سایتم صفحات مختلفی را ایجاد کردم ولی می خوام صرفاً چند صفحه در اختیار یک نفر برای ویرایش باشه از چه افزونه ای استفاده باید کرد آیا roul editorمیتواند این کار را انجام دهد . ممنونم

 3. U326057 ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام.من میخام به کاربران دسترسی رو بدم که هر فروشنده ای محصولات خودشو بذاره و بعدا فقط بتونه محصولات خودشو ویرایش کنه و قابلیت حذف کردن محصولات هم برای فروشنده ها وجود نداشته باشه(در ضمن اگه بشه محصولات توسط مدیر سایت تایید بشه که عالیه)برای این کار تو افزونه user role باید تیک چه گزینه هایی رو بزنم ؟

 4. U326057 ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من محصولات زیادی در سایت دارم و میخام یه نقش کارربری ایجاد کنم که اون کاربر بتونه فقط به تگ های خاصی از محصولات دسترسی داشته باشه،اگه راهی هست ممنون میشم کامل توضیح بدین

  • Reza Rad رضا راد ۱۹ تیر ۱۴۰۲

   سلام متاسفانه راهی برای این کار با این افزونه نیست باید دنبال افزونه دیگری باشید.

 5. U325098 ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  ُلام مهندس با کمک این افزونه ایتدیت کاربر نمی توانم قسمت حمل نقل و ویزگیهای محصول را برای مدیر فروشگاه فعال کنم لطفا راهنمایی کنید

 6. U314162 ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. اگه بخوایم برای نقش ویرایشگر دسترسی به محتوا گذاری برای تگ ها و دسته بندی ها را بدهیم، بعد از نصب افزونه های مرتبط باید تیک چه چیزی را بزنیم؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

   سلام قابلیت ویرایش پست رو بدین میتونن تگ و دسته بندی برای هر پست انتخاب کنن

   • U314162 ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

    بطور مثال ما یک تگی برای محصولاتمان زدیم که میخوایم ویرایشگرمون برای اون تگ محصولات تولید محتوا کنه، یا برای دسته بندی محصولاتمان تولید محتوا کنه که با سطح دسترسی ویرایشگر فقط اجازه دسترسی به تگ و دسته بندی برای پست را دارد و نمی تواند تگ محصولات یا فهرست menu محصولاتمان را ببیند.

    • Reza Rad رضا راد ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

     شما باید نقش کاربری مدیر فروشگاه بسازید. متاسفانه امکان دسترسی دادن فقط به یک تگ خاص نیست.

     • U314162 ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

      ممنون بابت پاسخگوییتون. مقاله یا آموزشی برای جایگذاری عکس جدید با عکس قدیمی از طریق هاست هم دارید؟

 7. U320031 ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

  عرض ادب و احترام ، میخوام یه نقش کاربری فقط بتونه سفارشات رو مشاهده و وضعیتشون رو به استرداد تغییر بده ، این امکان وجود داره؟

 8. U322610 ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  یه سوالم داشتم از خدمتتون
  سوالم یه خورده مبتدیه چون من قبل از دیدن دوره آموزشیتون اصلا سررشته ای از طرحی سایت و وردپرس نداشتم
  بروزرسانی جدیدی که برای وردپرس اومده.حتما باید بروزرسانی کنیم یا ن ؟
  اگر باید بروزرسانی کنیم چطوری پشتیبانی داده بگیریم؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

   درود
   بله باید وردپرس رو آپدیت کنید
   نیازی نیست که بک آپ بگیرید برای اطلاعات

 9. U322610 ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

  واقعا به جرعت میتونم بگم که دوره های آموزشی شما کامل ترین و بهترین دوره هستش و قدر دان زحماتتون هستم

 10. U3888 ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام استاد وقت بخیر
  برای این که بتونم درسترسی کاربر رو از url خارج بکنیم چیکار باید بکنیم در وردپرس؟
  من از افزونه‌ای برای دادن دسترسی استفاده کردم این افزونه همه کار می‌کنه الا همین.
  مثلاً من یه نویسنده اضافه کردم و بهش فقط دسترسی ویرایش محتوا رو دادم ولی می‌خوام این هنگام ویرایش محتوا نتونه دست به لینک اون پست بزنه یا همان url چیکار باید بکنم؟
  منظور پیوند یکتا موجود در نوشته به هرحال ممکنه نویسنده عمداً یا سهواً دست به این لینک بزنه خوب این خوب نیست آیا راهی برای محدود کردن هست؟

  • Reza Rad رضا راد ۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام متاسفانه راهی نیست و با افزونه های موجود نمیتونید اینکارو انجام بدید.رنک مث نصب کنید اگر چنین اتفاقی افتاد بهتون اخطار میده

 11. U11591 ۲۵ تیر ۱۴۰۱

  برای سایت های آموزشی که مدیر سایت بخواهد برای مدرسین دوره این امکان را ایجاد کند که فقط تعداد فروش دوره خودشان را مشاهده کنند کدام نقش کاربری قابل تعریف است. اگر هم این ویژگی با افزونه خاصی قابل پیاده سازی است ممنون میشوم که اطلاع بدهید.

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر بستگی به افزونه مورد نظر شما داره و توی اون باید ابتدا capability ایجاد کنید.

 12. U315179 ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام
  الان کدوم افزونه رو نصب کنیم user role editor یا Capability Manager Enhanced?

 13. U314074 ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر .اگر بخوام کاربر فقط بتواند محصول ثبت کند چه نقشی به او باید بدهم؟ و اینکه این امکان وجود دارد فقط به یک دسته بندی دسترسی بدهم تا فقط بتواند به آن دسته بندی محصول اضافه کند ؟تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر. دسترسی مدیریت فروشگاه را بدهید یا با افزونه user role editor میتونید دسترسی جدید ایجاد کنید.

 14. U309824 ۳۰ آبان ۱۴۰۰

  با سلام و احترام بنده وقتی که کاربری رو به عنوان مثلا نویسنده یا هر نقش دیگری انتخاب میکنم وقتی با آن نقش وارد میشن صفحه پیشخوان وردپرس براش نمیاد و صفحه اول سایت مثل سایر کاربران براش نشون داده میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید باتشکر

 15. U5158 ۱۲ مهر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر ممنون از آموزش خوبتون، من یه مشکل بزرگی دارم اینکه وقتی که کاربری رو به عنوان نویسنده مشخص میکنم اون شخص وقتی با مشخصات خودش وارد میشه صفحه پیشخوان وردپرس براش نمیاد و صفحه اول سایت مثل سایر کاربران براش نشون داده میشه نمی‌دونم این مشکلمو چطوری میتونم حل کنم لطفا منو راهنمایی کنین تشکر

 16. U2586 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  وقتتون بخیر مهندس
  کاربر عادی بخاد جهت ثبت آگهی در سایت نیازمندیها ثبتنام کنه کدوم نقش رو باید داشته باشه؟

 17. U27780 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  نقش مشتری چیه ؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود
   یکی از نقش هایی هست که شما میتونید در وردپرس برای کاربران سایتتون تعریف کنید

 18. U20377 ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام اقای حسنی عزیز
  من میخوام یه نقش کاربری درست کنم اینو بلدم
  ولی میخوام مدیران فروشگاه بنده که سایت فروش بازی هست فقط بتونن سفارشات یک محصول رو ببینن مثلا بازی کلش نه همه ی محصولات رو فقط همین دسترسی رو میخوام بهشون بدم لطفا بفرمایید از چه افزونه ای باید برای این مورد استفاده کنم؟؟
  خیلی گیر این افزونه ام

  • Reza Rad رضا راد ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما متاسفانه در ووکامرس راهی نیست به جز نصب افزونه یا ساخت افزونه اختصاصی برای سفارشات یک دسته بندی خاص

   • U14043 ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر
    یه سایت کارگروهی تصور کنید
    که شامل کارگروه های متعددی هست

    که هر کارگروه دوتا یوزر داره مدیر و دبیر

    ۱- مدیر؛ میتونه پست ایجاد ویرایش و انتشار بده علاوه بر اون میتونه پست دبیر کارگروه خودش رو هم ویرایش و منتشر کنه.
    ولی امکان ویرایش و انتشار پست دبیر بقیه کارگروه ها رو نداره.

    ۲- دبیر؛ دبیر امکان ایجاد، ویرایش پست رو داره.

    برای اینکه هر مدیر کارگروهی فقط امکان مدیریت دبیر کارگروه خودش رو داشته باشه نه دبیر کارگروه های دیگه چه راهکاری پیشنهاد میدید؟

 19. U37178 ۲۳ اسفند ۱۳۹۹

  ببخشید این سوال برای من ابهام اگر ما روی لوکال هاست کارهامون انجام بدیم از یه طریقی می تونیم به یکی دیگه دسترسی بدیم تا اون هم بتونم تغییرات بده

 20. U34470 ۱۹ دی ۱۳۹۹

  سلام و عذض ادب خسته نباشید
  ببخشید اگر من بخوام یکسری از افراد مورد نظرم رو به عنوان یک مدرس قرار بدم و بعد از لاگین به جای وردپرس به پنل مدیریتی متناسب با خودشون وارد بشن چی کار باید کرد ؟
  و سوال دوم اینکه چطوری در پنل مدیریتی مدرس ، امکان اپلود ویدیو یا امکان ایجاد دوره بزارم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۰ دی ۱۳۹۹

   سلام باید از افزونه‌ای مثل میهن پنل استفاده کنید. البته بر اساس نقش کاربری نمی‌تونید نمایش پنل رو تنظیم کنید. ۲. باید از افزونه‌های LMS استفاده کنید.

 21. U34357 ۱۳ دی ۱۳۹۹

  سلام
  من یک سایت زدهم و برای ثبت نام و ورود از افزونه Clene Login استفاده کردم الان چند تا نقش کاربری تعریف کردم که یه سری کار های سایت انجام بدن.اما وقتی ورود رو از طرف نقش های تعریف شده میزنم وارد پنل کاربری درون وردپرس نمیشه! و صفحه اول سایت میاد بالا مشکلش چیه؟باید چه قابلیتی به دسترسی های اون بدم؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۳ دی ۱۳۹۹

   سلام باید دسترسی به پنل مدیریت رو برای نقش های خاص باز کنید. این قابلیت رو افزونه clean login نداره میتونید از میهن پنل استفاده کنید.

 22. U21960 ۴ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام
  من یه کاربر جدید تعریف کردم و تمام دسترسی های برگه ها رو به جز انتشار دادن رو بهش دادم
  اما اون کاربر نمیتونه از آپارات ویدیو بزاره و فقط من میتونم

 23. کاربر مهمان ۱۴ اسفند ۱۳۹۸

  ممنون از مطلب خوبتون. ببخشید اگر دسترسی نویسنده بدیم، نمیتونه مطالب دیگران رو ویرایش و یا حذف کنه؟

 24. کاربر مهمان ۲۲ بهمن ۱۳۹۸

  سلام، برای اینکه کاربر ویرایشگر بتونه محصولات فروشگاه ووکامرس هم ثبت کنه چکار باید کرد ؟

 25. کاربر مهمان ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر
  من ی فروشگاه دارم که میخوام برای مسئول فروش دسترسی بذارم که فقط بتونه قیمت اجناس رو تغییر بده و به قسمت تنظیمات قالب دسترسی نداشته باشه. و برای مدیر مالی، بتونه گزارش گیری فروش رو انجام بده و بازهم به تنظیمات قالب دسترسی نداشته باشه. توی قسمت اضافه کردن نقش کاربری این امکان وجود داره برای تعریف این کاربران ؟ اگر نمیشه با این دقت، چه افزونه ای رو پیشنهاد میدید که بتونم باهاش این کار رو انجام بدم؟

 26. کاربر مهمان ۱۳ مهر ۱۳۹۷

  سلام من یک سوال خیلی ابتدایی دارم ولی هیچ جا جوابش نیست.
  من به یک نفر به عنوان نویسنده دسترسی دادم ولی نمیدونم از کجا میتونه وارد شه و به افزودن نوشته دسترسی پیدا کنه.
  در قسمت http://www.sitename.com/wp-admin هر چی نام کاربری و رمز ورود را میزنیم به صفحه ی اصلی سایت ریدابرکت میشه و نمیتونه دسترسی پیدا کنه.
  میشه راهنمایی کنید

 27. U10006 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

  بسیار عالی بود
  کاملترین مقاله شرح نقش های کاربری در وردپرس بود که در این زمان پیدا کردم.
  و همچنین ممنون از قسمت نظرات که پلاگین User role Editor رو معرفی کردید.
  این افزونه دقیقن مورد نیار کار بنده بود.

 28. U2386 ۲۵ آذر ۱۳۹۶

  یه سوال داشتم برای دسترسی دادن به فریلنسرها که میخواهند کد سایت رو اصلاح کنند چه دسترسی توصیه میکنید یا جه افزونه ای برای تعیین سطح دسترسی ؟؟؟
  سوال بعدی اگه من مدیرکل کنم فریلنسر رو آیا میتونه منو که مدیرکل کردمش رو از مدیریت حذف کنه ؟؟؟

  • U7658 ۲۵ آذر ۱۳۹۶

   درود.
   از افزونه User role Editor استفاده کنید برای تعیین سطح دسترسی گروه کاربری، و در جواب سوال دومتون، خیر اگر دسترسی لازم را نداشته باشند نمی توانند گروه کاربری شما را تغییر دهند.
   لینک افزونه : https://mihanwp.com/user-role-editor

 29. کاربر مهمان ۴ مهر ۱۳۹۶

  این مشکلی که میگم هیچ جایی جوابش نیست
  چی کار کنیم که کاربر هنگام عضویت خودش نقش کاربریشو انتخاب کنه ؟

 30. U8326 ۴ شهریور ۱۳۹۶

  من یک فروشگاه دانلود کتاب پی دی اف دارم
  میخوام افزادی که کتاب رو میخرن و کامنت میزارن کنار اسمشون بزنه : خریدار کتاب
  برای اینکار باید چکار کنم ؟

  • U7658 ۴ شهریور ۱۳۹۶

   درود.

   شما می توانید با هر قالب فروشگاه ای که مد نظر دارید، این کار را انجام دهید، چرا که ووکامرس قابلیت فروش محصولات مجازی را دارد.

   • U8326 ۵ شهریور ۱۳۹۶

    متاسفانه بنده از افزونه EDD استفاده میکنم ، راهکاری برای این موضوع دارید ؟

    • U7658 ۵ شهریور ۱۳۹۶

     درود.

     با EDD هم مشکلی نخواهید داشت فقط باید بر روی قالب با استفاده از Short Code های افزونه، آن را راه اندازی کنید.