جلسه ۲۸: مدیریت نظرات در وردپرس

4.5 / 5. تعداد رای: 76

مدیریت نظرات در وردپرس

در این قسمت دوره آموزش قدم به قدم وردپرس می‌خواهیم به مدیریت نظرات در وردپرس بپردازیم ، بخش دیدگاه در وردپرس یا همان نظرات برای گفتگوی شما با کاربران و گرفتن فید بک از مشتریان یا بهتر است بگوییم بازدیدکنندگان سایت شما و یا پاسخ به سؤالات مشتریان شما بکار می‌رود. شما می‌توانید کمال استفاده را از این بخش ببرید. البته این بخش استفاده چندانی در ایران ندارد و درواقع بعضی‌اوقات برای پرسیدن سؤالات از آن استفاده می‌شود و متأسفانه کسی به خود زحمت ارسال نظر و Feedback را نمی‌دهد.

همچنین ممکن است در بخش دیدگاه‌های سایت شما افرادی سودجو در سایت شما ایجاد مزاحمت کنند و به ارسال اسپم بپردازند. شما با استفاده از افزونه‌های موجود در سایت میهن وردپرس می‌توانید مانع ارسال اسپم توسط افراد سودجو شوید. و از تخریب سایتتان در مقابل این افراد جلوگیری کنید.

شما به‌راحتی می‌توانید بخش دیدگاه‌ها را کنترل و مدیریت کنید و این بخش قدرتمند را در دست بگیرید. شما حتی امکان این را دارید که بخش دیدگاه‌ها را غیرفعال کنید و در هر مطلبی که دوست داشتید آن را فعال کنید. با استفاده از این کار می‌توانید از نمایش نظراتی که ممکن است برای شما مفید نباشد جلوگیری کنید و بدین ترتیب تنها نظرات دلخواه شما نمایش داده می‌شود.

در نظر داشته باشید به‌عنوان مدیر سایت بهترین شکل ایجاد ارتباط با کاربران سایتتان بخش نظرات است.

نظرات سایت خود را نادیده نگیرید!

مدیریت نظرات در وردپرس

دیدگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین بخش تعامل بین کاربر و مدیر سایت می‌باشند که از طریق آن می‌توانید با کاربر خود ارتباط برقرار کنید. شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید به‌راحتی توسط این بخش میزان سئو سایت خود را بالا ببرید. پس دقت داشته باشید که باید به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. در نظر داشته باشید که هرچه زودتر به سؤالات و نظرات کاربرانتان پاسخ دهید کاربران از سایت شما بیشتر راضی هستند.

شما می‌توانید از طریق بخش دیدگاه‌ها سایتتان را تبدیل به یک شبکه اجتماعی میان خود و کاربران سایتتان تبدیل کنید؛ همچنین توسط این کار می‌توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید و سبب جذب کاربران بیشتر به سایت خود شوید. از این طریق بازدید سایت شما نیز تا حد زیادی بالا می‌رود.

کاربران در گروه‌های مختلف ممکن است نظرات متفاوتی را نسبت به محصول شما داشته باشند؛ اما شما به‌عنوان مدیر سایت در نظر داشته باشید که اجناس معرفی‌شده توسط سایت شما کمترین ایراد ممکن را داشته باشد و مطمئن شوید که بهترین و باکیفیت‌ترین محصول را به کاربران خود ارائه می‌کنید. درواقع همین بازخوردها سبب می‌شوند شما به اجناستان توجه و دقت بیشتری داشته باشید. کاربران پس از خرید محصولات شما از این محصول در قسمت دیدگاه‌ها نقدهایی می‌کنند که این نقدها برای شما بسیار کاربردی و مفید است.

آموزش مدیریت نظرات در وردپرس

برای نمایش دیدگاه‌ها در پنل مدیریتی خود وارد بخش دیدگاه‌ها می‌شویم. زمانی که یک دیدگاه جدید داشته باشید؛ متن دیدگاه در همین قسمت قابل‌مشاهده است. در اینجا قسمت‌های گوناگونی مثل پذیرفتن، پاسخ دادن، جفنگ و انتقال به زباله‌دان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

comments-in-wordpress

برای نمایش دیدگاه‌ها در پنل مدیریتی خود وارد بخش دیدگاه‌ها می‌شویم. زمانی که یک دیدگاه جدید داشته باشید؛ متن دیدگاه در همین قسمت قابل‌مشاهده است. در اینجا قسمت‌های گوناگونی مثل پذیرفتن، پاسخ دادن، جفنگ و انتقال به زباله‌دان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مدیریت نظرات
مدیریت نظرات

با کلیک بر گزینه پاسخ می‌توانید به دیدگاه کاربرتان پاسخ دهید و توسط گزینه تأیید و پاسخ در پایین سمت چپ، درواقع شما هم این کامنت را تأیید و پاسخ آن را برای کاربر در سایت به نمایش درمی‌آورید.

پاسخ دادن به دیدگاه
پاسخ دادن به دیدگاه

با استفاده از گزینه ویرایش سریع می‌توانید دیدگاه کاربر را خود ویرایش کنید. و با کلیک بر روی به‌روزرسانی دیدگاه این ویرایش را تأیید می‌کنید. و مشاهده می‌کنید که به آن چیزی که شما وارد کرده‌اید تغییر کرده است. به‌عنوان مثال همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید نوشته به مطلب تغییر کرده است.

ویرایش سریع دیدگاه
ویرایش سریع دیدگاه

در قسمت ویرایش نسبت به قسمت ویرایش سریع دستتان بازتر است و شما در این قسمت امکانات و قابلیت‌های بیشتری در اختیاردارید. در این قسمت نام، نشانی، ایمیل کاربر نمایش داده‌شده است که شما می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

ویرایش دیدگاه
ویرایش دیدگاه

چگونگی کار با جفنگ

گزینه جفنگ به معنی همان اسپم است و زمانی که شما آن را انتخاب می‌کنید درواقع این دیدگاه جفنگ شناخته‌شده و کاربر بلاک می‌شود. با ورود به قسمت جفنگ می‌توانید دیدگاه‌های منتقل‌شده به آن را مشاهده کنید. در این قسمت دو گزینه جفنگ نیست و پاک کردن برای همیشه وجود دارد. توسط قسمت جفنگ نیست می‌توانید این دیدگاه را به قسمت دیدگاه‌ها بازگردانید. با استفاده از قسمت پاک کردن برای همیشه این دیدگاه به‌طور کل حذف‌شده و دیگر قابل بازگشت نیست.

اسپم دیدگاه
اسپم دیدگاه

آموزش کار با زباله‌دان در مدیریت نظرات

گزینه آخر انتقال به زباله‌دان است که توسط این قسمت نوشته ارسال‌شده توسط کاربر حذف می‌شود. تفاوت جفنگ و انتقال به زباله‌دان این است که در جفنگ کاربر بلاک شده ولی در زباله‌دان کاربر بازهم می‌تواند کامنت بگذارد و فقط نوشته فعلی او حذف می‌شود. وقتی شما وارد قسمت زباله‌دان می‌شوید سه گزینه تحت عنوان جفنگ، بازیافت و پاک کردن برای همیشه وجود دارد. توسط قسمت جفنگ می‌توانید این دیدگاه را به قسمت جفنگ انتقال دهید. همچنین توسط قسمت بازیافت دیدگاه را به همان قسمت اولیه در دیدگاه‌ها منتقل می‌کنید.

با کلیک بر روی گزینه خالی کردن زباله‌دان که در قسمت پایین سمت راست قرار دارد می‌توانید این قسمت را کاملاً خالی کنید.

زباله‌دان در دیدگاه
زباله‌دان در دیدگاه

توسط گزینه‌های موجود در بالای دیدگاه‌ها مثل در انتظار تأیید، تأییدشده و… می‌توانید فیلترهایی را ایجاد کنید و فقط فیلتر ایجادشده را در صفحه خود مشاهده کنید. به‌عنوان‌مثال با کلیک بر روی گزینه تأییدشده فقط دیدگاه‌هایی که شما تأیید کرده‌اید را در صفحه به شما نمایش خواهد داد.

Manage Comments Options

موفق باشید.

آموزش کامل وردپرس

این مقاله بخشی از دوره آموزش رایگان وردپرس هست. با مشاهده این دوره رایگان، می‌توانید کار با وردپرس را به صورت کامل یاد بگیرید.

دوره رایگان آموزش وردپرس
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 1. U326666 ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام
  اگر دیدگاه هارا خودمون تایید کنیم باز هم نیاز هست افزونه akismet را نصب کنیم ؟

 2. U326419 ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام سه تا مشکل دارم یکی داخل گراواتار اواتارمو وارد کردم ولی هنوز تو سایتم عکسم رو نشون نمیده
  دو اینکه وقتی اسم سایتم رو سرچ میکنم یه نوشته پاک شده رو نشون میده و یکی دیگه برگه نمونه که اونم پاک شده بقیه رو نشون نمیده
  وقتی سایتم رو با سرچ پیدا میکنم در قسمت سرچ عکسش رو نمیبینم ولی داخل سایت نشون میده لطفا کمکم کنید

 3. U326622 ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  چه صندلی خفنی گرفتین

 4. U318863 ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  با سلام و خسته نباشید آیا این ویدو های آموزشی تنظیمات وردپرس روی ویندوز . بعد انتقال وردپرس سایت اصلی. شامل قالبی که من خریدم به نام اهورا هم میشود؟ با تشکر از شما

 5. U313971 ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  این دوره واقعا میلیون ها می ارزه، ممنونم که رایگان قرارش دادین وگرنه دنیایی به این فوق العادگی رو از دست میدادم.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   درود بر شما
   سپاس از توجه و لطف شما خوشحالیم که این دوره برای شما مفید واقع شده
   همیشه شاد و پیروز باشید

 6. U310183 ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  با سلام و عرض ادب
  چگونه نمایش نظرات به صورت نزولی مرتب شوند؟ آخرین نظرات اول نمایش داده شوند

 7. U17269 ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

  خالی کردن جفنگ که باعث نمیشه شخص از اسپم خارج بشه؟

 8. U35882 ۹ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  چطوری به ته همه پست ها قسمت کانال تلگرام و پیج اینستاگرام و اون قسمت معرفی تیم تولید محتوا رو اضافه می کنید؟
  هر دور که یه پست می نویسید یکی اضافه می کنید یا گذاشتید که خودش اتوماتیک اضافه بشه؟ اگر اتوماتیک هست می شه بگید چطوری؟

 9. U36771 ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  سلام آقای حسینی خیلی متشکر از آموزشتون
  سوال بنده اینه که اگر با افزونه ای یک فرم ارتباط با ما درست کردم… اگر کسی در اون فرم مطلبی رو برای ما بفرستد بعد ما چگونه میتونیم اون مطالب رو بخونیم…

 10. U35021 ۷ بهمن ۱۳۹۹

  لطفا سوالات به زیر پاسخ بدید :

  1. قالب از حد مجاز بزرگ تره ، چطور نصبش کنم ؟
  2. فایل درون ریز و دمد رو کجا نصب کنم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۷ بهمن ۱۳۹۹

   ۱. از هاست بخواهید حجم قابل اپلود رو افزایش بدن
   ۲. بستگی داره چه قالبی استفاده میکنید.

 11. U27846 ۱۵ تیر ۱۳۹۹

  سلام چطور یک کاری کنم تا نظرات ووکامرس هم مثل نظرات وردپرس بشه؟

 12. U27846 ۱۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام ببخشید زمانی که کاربر وارد سایت میشه و میخواد نظر بزاره به جای اسمش نام کاربری فرد رو نمایش میده چه کارکنم تا اسمش رو به جای نام کاربری نشان بده.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   این مورد بستگی به تنظیمات قالبتون داره. اگر قالب چنین امکانی رو نداشته باشه باید با کدنویسی انجام بدید

 13. U10748 ۱ اسفند ۱۳۹۶

  سلام . ببخشید این قسما اخر رو در این پست چجوری اضافه کردید ؟ با افزونه ویژوال کامپوزر ؟ // این آموزش قسمتی از آموزش وردپرس از ابتدا تا انتها می باشد. شما می توانید در دوره آموزش کامل کار با وردپرس٬ دوره را کامل تر مشاهده نمایید و مدرک وردپرس دریافت کنید. /// منظورم این قسمته

 14. کاربر مهمان ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  بخش نظرات سایت میهن وردپرس با چی ساخته شده؟؟ میشه اسم افزونش رو بگید؟

 15. کاربر مهمان ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

  ممنون از مطلب خوبتون

 16. کاربر مهمان ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

  گفتین تو ایران کسی زحمت دادن فیدبک به خودش نمیده بره همین غیرتی شدم یه نظر بدم! :Dاین سایت خیلی هم عالی!!!!!یعنی اگه شما نبودین نمیدونم باید بره آموزش چی کار میکردم دمه گوگل گرم اون روزی که تو نتایج جستجوی آموزش وردپرس شما رو به معرفی کرد.

 17. کاربر مهمان ۲۳ بهمن ۱۳۹۴

  بدون شک بهترین سایت در خصوص آموزشات وردپرس اینجاست

  از زحمات تک تک کادر تیمی میهن وردپرس کمال تشکر رو دارم

  امیدوارم همیشه موفق باشن در کارشون

  با وجود شما کار با وردپرس رو یاد گرفتم ممنون بابت همه چیز