جلسه ۲۸: مدیریت نظرات در وردپرس

4.5 / 5. تعداد رای: 121

مدیریت نظرات در وردپرس

در این قسمت دوره آموزش قدم به قدم وردپرس می‌خواهیم به مدیریت نظرات در وردپرس بپردازیم ، بخش دیدگاه در وردپرس یا همان نظرات برای گفتگوی شما با کاربران و گرفتن فید بک از مشتریان یا بهتر است بگوییم بازدیدکنندگان سایت شما و یا پاسخ به سؤالات مشتریان شما بکار می‌رود. شما می‌توانید کمال استفاده را از این بخش ببرید. البته این بخش استفاده چندانی در ایران ندارد و درواقع بعضی‌اوقات برای پرسیدن سؤالات از آن استفاده می‌شود و متأسفانه کسی به خود زحمت ارسال نظر و Feedback را نمی‌دهد.

همچنین ممکن است در بخش دیدگاه‌های سایت شما افرادی سودجو در سایت شما ایجاد مزاحمت کنند و به ارسال اسپم بپردازند. شما با استفاده از افزونه‌های موجود در سایت میهن وردپرس می‌توانید مانع ارسال اسپم توسط افراد سودجو شوید. و از تخریب سایتتان در مقابل این افراد جلوگیری کنید.

شما به‌راحتی می‌توانید بخش دیدگاه‌ها را کنترل و مدیریت کنید و این بخش قدرتمند را در دست بگیرید. شما حتی امکان این را دارید که بخش دیدگاه‌ها را غیرفعال کنید و در هر مطلبی که دوست داشتید آن را فعال کنید. با استفاده از این کار می‌توانید از نمایش نظراتی که ممکن است برای شما مفید نباشد جلوگیری کنید و بدین ترتیب تنها نظرات دلخواه شما نمایش داده می‌شود.

در نظر داشته باشید به‌عنوان مدیر سایت بهترین شکل ایجاد ارتباط با کاربران سایتتان بخش نظرات است.

نظرات سایت خود را نادیده نگیرید!

مدیریت نظرات در وردپرس

دیدگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین بخش تعامل بین کاربر و مدیر سایت می‌باشند که از طریق آن می‌توانید با کاربر خود ارتباط برقرار کنید. شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید به‌راحتی توسط این بخش میزان سئو سایت خود را بالا ببرید. پس دقت داشته باشید که باید به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. در نظر داشته باشید که هرچه زودتر به سؤالات و نظرات کاربرانتان پاسخ دهید کاربران از سایت شما بیشتر راضی هستند.

شما می‌توانید از طریق بخش دیدگاه‌ها سایتتان را تبدیل به یک شبکه اجتماعی میان خود و کاربران سایتتان تبدیل کنید؛ همچنین توسط این کار می‌توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید و سبب جذب کاربران بیشتر به سایت خود شوید. از این طریق بازدید سایت شما نیز تا حد زیادی بالا می‌رود.

کاربران در گروه‌های مختلف ممکن است نظرات متفاوتی را نسبت به محصول شما داشته باشند؛ اما شما به‌عنوان مدیر سایت در نظر داشته باشید که اجناس معرفی‌شده توسط سایت شما کمترین ایراد ممکن را داشته باشد و مطمئن شوید که بهترین و باکیفیت‌ترین محصول را به کاربران خود ارائه می‌کنید. درواقع همین بازخوردها سبب می‌شوند شما به اجناستان توجه و دقت بیشتری داشته باشید. کاربران پس از خرید محصولات شما از این محصول در قسمت دیدگاه‌ها نقدهایی می‌کنند که این نقدها برای شما بسیار کاربردی و مفید است.

آموزش مدیریت نظرات در وردپرس

برای نمایش دیدگاه‌ها در پنل مدیریتی خود وارد بخش دیدگاه‌ها می‌شویم. زمانی که یک دیدگاه جدید داشته باشید؛ متن دیدگاه در همین قسمت قابل‌مشاهده است. در اینجا قسمت‌های گوناگونی مثل پذیرفتن، پاسخ دادن، جفنگ و انتقال به زباله‌دان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

comments-in-wordpress

برای نمایش دیدگاه‌ها در پنل مدیریتی خود وارد بخش دیدگاه‌ها می‌شویم. زمانی که یک دیدگاه جدید داشته باشید؛ متن دیدگاه در همین قسمت قابل‌مشاهده است. در اینجا قسمت‌های گوناگونی مثل پذیرفتن، پاسخ دادن، جفنگ و انتقال به زباله‌دان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مدیریت نظرات
مدیریت نظرات

با کلیک بر گزینه پاسخ می‌توانید به دیدگاه کاربرتان پاسخ دهید و توسط گزینه تأیید و پاسخ در پایین سمت چپ، درواقع شما هم این کامنت را تأیید و پاسخ آن را برای کاربر در سایت به نمایش درمی‌آورید.

پاسخ دادن به دیدگاه
پاسخ دادن به دیدگاه

با استفاده از گزینه ویرایش سریع می‌توانید دیدگاه کاربر را خود ویرایش کنید. و با کلیک بر روی به‌روزرسانی دیدگاه این ویرایش را تأیید می‌کنید. و مشاهده می‌کنید که به آن چیزی که شما وارد کرده‌اید تغییر کرده است. به‌عنوان مثال همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید نوشته به مطلب تغییر کرده است.

ویرایش سریع دیدگاه
ویرایش سریع دیدگاه

در قسمت ویرایش نسبت به قسمت ویرایش سریع دستتان بازتر است و شما در این قسمت امکانات و قابلیت‌های بیشتری در اختیاردارید. در این قسمت نام، نشانی، ایمیل کاربر نمایش داده‌شده است که شما می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

ویرایش دیدگاه
ویرایش دیدگاه

چگونگی کار با جفنگ

گزینه جفنگ به معنی همان اسپم است و زمانی که شما آن را انتخاب می‌کنید درواقع این دیدگاه جفنگ شناخته‌شده و کاربر بلاک می‌شود. با ورود به قسمت جفنگ می‌توانید دیدگاه‌های منتقل‌شده به آن را مشاهده کنید. در این قسمت دو گزینه جفنگ نیست و پاک کردن برای همیشه وجود دارد. توسط قسمت جفنگ نیست می‌توانید این دیدگاه را به قسمت دیدگاه‌ها بازگردانید. با استفاده از قسمت پاک کردن برای همیشه این دیدگاه به‌طور کل حذف‌شده و دیگر قابل بازگشت نیست.

اسپم دیدگاه
اسپم دیدگاه

آموزش کار با زباله‌دان در مدیریت نظرات

گزینه آخر انتقال به زباله‌دان است که توسط این قسمت نوشته ارسال‌شده توسط کاربر حذف می‌شود. تفاوت جفنگ و انتقال به زباله‌دان این است که در جفنگ کاربر بلاک شده ولی در زباله‌دان کاربر بازهم می‌تواند کامنت بگذارد و فقط نوشته فعلی او حذف می‌شود. وقتی شما وارد قسمت زباله‌دان می‌شوید سه گزینه تحت عنوان جفنگ، بازیافت و پاک کردن برای همیشه وجود دارد. توسط قسمت جفنگ می‌توانید این دیدگاه را به قسمت جفنگ انتقال دهید. همچنین توسط قسمت بازیافت دیدگاه را به همان قسمت اولیه در دیدگاه‌ها منتقل می‌کنید.

با کلیک بر روی گزینه خالی کردن زباله‌دان که در قسمت پایین سمت راست قرار دارد می‌توانید این قسمت را کاملاً خالی کنید.

زباله‌دان در دیدگاه
زباله‌دان در دیدگاه

توسط گزینه‌های موجود در بالای دیدگاه‌ها مثل در انتظار تأیید، تأییدشده و… می‌توانید فیلترهایی را ایجاد کنید و فقط فیلتر ایجادشده را در صفحه خود مشاهده کنید. به‌عنوان‌مثال با کلیک بر روی گزینه تأییدشده فقط دیدگاه‌هایی که شما تأیید کرده‌اید را در صفحه به شما نمایش خواهد داد.

Manage Comments Options

موفق باشید.

آموزش کامل وردپرس

این مقاله بخشی از دوره آموزش رایگان وردپرس هست. با مشاهده این دوره رایگان، می‌توانید کار با وردپرس را به صورت کامل یاد بگیرید.

دوره رایگان آموزش وردپرس
نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U345563 ۹ خرداد ۱۴۰۳

  سلام
  من وقتی میزنم کاربر باید ثبت نام کنه تا بتونه نظر بده در انتهای نوشته یا پست که میاد نوشته شده (برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.)
  بعد روی کلمه وارد شوید لینک خورده برای ثبت نام
  منتها صفحه ثبت نامی که میادش برای پیشخوان وردپرسه یعنی wp-admin
  من نمیخوام کاربر وارد چنین صفحه ای بشه برای ثبت نام و پیشخوان کاربر باید باید افزونه ای خریداری بشه یا صفحه ای ساخته بشه؟
  و این که اون صفحه جدید رو چجوری با ادرسی که به صورت پیش فرض داره عوض کنیم؟

 2. U340926 ۲۳ فروردین ۱۴۰۳

  سلام
  اگر بخوام در برگه تماس با ما ، کاربر روی لینک ایمیل سازمانی ما کلیک کنه و در نتیجه بتونه در برگه جدید به همون ایمیل پیام بده چه باید بکنم؟

 3. U337476 ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

  سلام مدتی هست قسمت دیدگاه در محصولات فعال نیست پیام این قسمت فقط برای اعضا فعال میباشد می آید علت چیست؟

 4. U327258 ۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام و احترام. بنده سوالی داشتم اینکه از وردپرس برام ایمیل میاد که دیدگاهی توی سایت ثبت شده، اما در پیشخوان وردپرس و بخش دیدگاه ها، تمام فیلترهای دیدگاه اعم از همه، در انتظار تایید، جفنگ و … مقدار 0 خورده و چیزی نمایش نمیده. با اینکه بنده کامنت کاربر رو تو همون ایمیلی که وردپرس فرستاده میتونم بخونم، ولی تو پیشخوان نمایش نمیده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 5. U336512 ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

  سلام چگونه به برگه در قالب اهورا بخش دیدگاه اضافه کنم؟؟

 6. U334470 ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر

  ببخشید قالب سایت من هلو المنتور هستش و استایل نوشته های وردپرس درست هستش و همه چی اوکی هست همین بخش نظرات رو که برای محصولات میذارم کلا ظاهر نظرات عوض میشه و بهم میخوره مشکل از چی میتونه باشه؟

 7. U337934 ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  توی سایت ما کامنت ها فقط در بلاگ ها ظاهر میشن و توی صفحات جایی برای کامنت گذاشتن وجود نداره چطور میشه این قسمت رو تویصفحات هم فعال کرد؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

   سلام بستگی به قالب سایت شما داره توی بعضی قالب ها میشه نظرات رو برای برگه ها فعال کرد.

 8. U43613 ۲۹ دی ۱۴۰۲

  سلام خسنه نباشید در بخش دیدگاهای سایت من فقط نظرات خارجی میاد که اصلا ربطی به سایت نداره یه نمومه از نظرات اینه I really love to read such an excellent article. Helpful article. Hello Administ .
  چیکار باید بکنم که این نظرات نیان ؟
  بخاطر این نظرات بخش دیدگاه سایت رو بستم

 9. U337036 ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام استاد عزیز من یک مشکلی دارم با بخش کامنت های سایتم
  و علتشو پیدا نمیکنم
  وقتی مخاطب زیر یک یست کامنت میزاره مثل وبسایت شما یک url پویا به این شکل (?unapproved=120&moderation-hash=90b9fa7d7c16c4f1ce2f4a24c5cbdacc#comment-120) براش میسازه و صفحه سفید میشده و کلا یگه محتوای اون صفحرو نشون نمیده
  تا زمانی هم که اون کامنت پاک نکنم اون صفحه همچنان یک صفجه سفید باقی میمونه
  برای رفع این مشکل چه کار کنم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ دی ۱۴۰۲

   سلام این که طبیعیه url بعد از ثبت نظر هست. اما اینکه سفید میشه از کدهای قالب سایت شماست.

 10. U335604 ۲۱ دی ۱۴۰۲

  سلام. وقت بخیر. امکان درج زیر نوشته ها هست اما اگر بخواهیم امکان درج دیگاه زیر یک برگه داشته باشیم چطور امکانپذیر است؟

 11. U336510 ۱۹ دی ۱۴۰۲

  سلام.چطور میشه متن های دیدگاه را فارسی کرد؟

 12. U336510 ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر دیدگاه رو میشه در برگه ها استفاده کرد؟یا فقط در قسمت نوشته ها هستش؟؟

 13. U325958 ۱۰ دی ۱۴۰۲

  چکار کنیم موقع دجواب دیدگاه بدیم اسم ما به فارسی ثبت بشه

 14. U335748 ۵ دی ۱۴۰۲

  سلام. من کامنتهایی که در وردپرس ثبت میکنم در پنل قسمت دیدگاه ها نشان داده نمیشود ولی در دیتابیس قرار گرفته است. مشکل چیست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 15. U333219 ۲۴ آبان ۱۴۰۲

  با سلام و احترام
  سپاس برای این ویدئو آموزشی.
  چطور میشه این محدود که مشتری که خرید نکرده بتواند نظر خود را با ورود به سایت به اشتراک بگذارد را، برداشت؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏🏻

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ آبان ۱۴۰۲

   سلام سپاس از شما. این امکان نیست مگر با تغییر کدهای قالب سایت

   • U333609 ۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام وقتتون بخیر.
    بخش دیدگاه وردپرس رو برای سایت فعال کردیم و عنوان هایی نمایش داده میشن در قسمت بالای فرم دیدگاه سایت که میخوایم اون عنوان ها رو تغییر بدیم یا حذفشون کنیم.
    عنوان اول در این خصوص هست که هر تعداد دیدگاهی که گذاشته بشه (مثال در صفحه اصلی ) به این صورت هست که می‌نویسه مثال ۴ نظر در صفحه اصلی .
    عنوان دوم هم بالای فرم دیدگاه هست که نوشته شده: پاسخ دهید .
    چطور میشه این عناوین رو حذف کرد یا متن دیگری رو جایگزین کرد براشون؟
    باتشکر

 16. U332919 ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام استاد
  متاسفانه قسمت ثبت نظر سایت ما به مشکل خورده و هنگام ثبت نظر مدام اخطار “لطفا امتیاز را ثبت کنید ” میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 17. U326666 ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام
  اگر دیدگاه هارا خودمون تایید کنیم باز هم نیاز هست افزونه akismet را نصب کنیم ؟

 18. U326419 ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام سه تا مشکل دارم یکی داخل گراواتار اواتارمو وارد کردم ولی هنوز تو سایتم عکسم رو نشون نمیده
  دو اینکه وقتی اسم سایتم رو سرچ میکنم یه نوشته پاک شده رو نشون میده و یکی دیگه برگه نمونه که اونم پاک شده بقیه رو نشون نمیده
  وقتی سایتم رو با سرچ پیدا میکنم در قسمت سرچ عکسش رو نمیبینم ولی داخل سایت نشون میده لطفا کمکم کنید

 19. U326622 ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  چه صندلی خفنی گرفتین

 20. U318863 ۳۰ آبان ۱۴۰۱

  با سلام و خسته نباشید آیا این ویدو های آموزشی تنظیمات وردپرس روی ویندوز . بعد انتقال وردپرس سایت اصلی. شامل قالبی که من خریدم به نام اهورا هم میشود؟ با تشکر از شما

 21. U313971 ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  این دوره واقعا میلیون ها می ارزه، ممنونم که رایگان قرارش دادین وگرنه دنیایی به این فوق العادگی رو از دست میدادم.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

   درود بر شما
   سپاس از توجه و لطف شما خوشحالیم که این دوره برای شما مفید واقع شده
   همیشه شاد و پیروز باشید

 22. U310183 ۱۷ آذر ۱۴۰۰

  با سلام و عرض ادب
  چگونه نمایش نظرات به صورت نزولی مرتب شوند؟ آخرین نظرات اول نمایش داده شوند

 23. U17269 ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

  خالی کردن جفنگ که باعث نمیشه شخص از اسپم خارج بشه؟

 24. U35882 ۹ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  چطوری به ته همه پست ها قسمت کانال تلگرام و پیج اینستاگرام و اون قسمت معرفی تیم تولید محتوا رو اضافه می کنید؟
  هر دور که یه پست می نویسید یکی اضافه می کنید یا گذاشتید که خودش اتوماتیک اضافه بشه؟ اگر اتوماتیک هست می شه بگید چطوری؟

 25. U36771 ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  سلام آقای حسینی خیلی متشکر از آموزشتون
  سوال بنده اینه که اگر با افزونه ای یک فرم ارتباط با ما درست کردم… اگر کسی در اون فرم مطلبی رو برای ما بفرستد بعد ما چگونه میتونیم اون مطالب رو بخونیم…

 26. U35021 ۷ بهمن ۱۳۹۹

  لطفا سوالات به زیر پاسخ بدید :

  1. قالب از حد مجاز بزرگ تره ، چطور نصبش کنم ؟
  2. فایل درون ریز و دمد رو کجا نصب کنم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۷ بهمن ۱۳۹۹

   ۱. از هاست بخواهید حجم قابل اپلود رو افزایش بدن
   ۲. بستگی داره چه قالبی استفاده میکنید.

 27. U27846 ۱۵ تیر ۱۳۹۹

  سلام چطور یک کاری کنم تا نظرات ووکامرس هم مثل نظرات وردپرس بشه؟

 28. U27846 ۱۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام ببخشید زمانی که کاربر وارد سایت میشه و میخواد نظر بزاره به جای اسمش نام کاربری فرد رو نمایش میده چه کارکنم تا اسمش رو به جای نام کاربری نشان بده.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   این مورد بستگی به تنظیمات قالبتون داره. اگر قالب چنین امکانی رو نداشته باشه باید با کدنویسی انجام بدید

 29. U10748 ۱ اسفند ۱۳۹۶

  سلام . ببخشید این قسما اخر رو در این پست چجوری اضافه کردید ؟ با افزونه ویژوال کامپوزر ؟ // این آموزش قسمتی از آموزش وردپرس از ابتدا تا انتها می باشد. شما می توانید در دوره آموزش کامل کار با وردپرس٬ دوره را کامل تر مشاهده نمایید و مدرک وردپرس دریافت کنید. /// منظورم این قسمته

 30. کاربر مهمان ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  بخش نظرات سایت میهن وردپرس با چی ساخته شده؟؟ میشه اسم افزونش رو بگید؟

 31. کاربر مهمان ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

  ممنون از مطلب خوبتون

 32. کاربر مهمان ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

  گفتین تو ایران کسی زحمت دادن فیدبک به خودش نمیده بره همین غیرتی شدم یه نظر بدم! :Dاین سایت خیلی هم عالی!!!!!یعنی اگه شما نبودین نمیدونم باید بره آموزش چی کار میکردم دمه گوگل گرم اون روزی که تو نتایج جستجوی آموزش وردپرس شما رو به معرفی کرد.

 33. کاربر مهمان ۲۳ بهمن ۱۳۹۴

  بدون شک بهترین سایت در خصوص آموزشات وردپرس اینجاست

  از زحمات تک تک کادر تیمی میهن وردپرس کمال تشکر رو دارم

  امیدوارم همیشه موفق باشن در کارشون

  با وجود شما کار با وردپرس رو یاد گرفتم ممنون بابت همه چیز