سلام. توی این ویدیو قصد داریم شما رو با سئوی داخلی و خارجی یا همون On-Page و Off-Page آشنا کنیم. کلماتی که توسط سئو کارها استفاده می‌شود و معمولا نمی‌دانیم منظور از این کلمات و عبارات تخصصی چیست؟

سئو On-Page و Off-Page چه تفاوتی دارند؟

توی استراتژی سئوی وبسایت دوتا بخش اصلی داریم, دوتا روش برای سئو کردن وبسایتمون: یکی On-Page SEO و دیگری Off Page SEO

سئو On-Page چیست؟

On Page SEO به مجموعه فرآیندی که ما روی وبسایتمون انجام میدیم تا رتبه خوبی در گوگل داشته باشه گفته میشه.

سئو Off-Page چیست؟

Off Page SEO به مجموعه فرآیندی که ما خارج از وبسایتمون انجام میدیم تا رتبه خوبی در گوگل داشته باشه گفته میشه.

سئو On-Page و Off-Page چه تفاوتی دارند؟

پس تفاوتشون این هست که On Page SEO فرایندی هست که ما روی سایت انجام میدیم و Off Page SEO خارج از سایت. به عنوان مثال برای On Page SEO ما تگ تایتل وبسایتمون رو درست تنظیم و سئو میکنیم. تگ Meta Description و هدینگ‌های وبسایت رو به خوبی استفاده میکنیم. همچنین محتوای خوب و سئو شده و Unique برای سایت تولید میکنیم و کارهای دیگه مثل افزایش سرعت وبسایت برای داشتن سئو بهتر!

اما Off Page SEO بخش اصلیش لینک دادن از وبسایت‌های دیگه به وبسایت خودمون هست.

یک مثال عملی برای این تفاوت

متخصص‌های سئو وقتی که میخوان On Page SEO و Off Page SEO رو مثال بزنن سایت شما رو به یک وان تشبیه میکنن که یک سری ابرهای اسفنجی توش قرار گرفته که اون ابرها حکم صفحات یا نوشته های وبسایت شما رو دارند (که میشه On Page SEO) و آبی که داخل وان میریزید رو به Off Page SEO تشبیه می‌کنند.

هرچقدر که شما آب بیشتری داخل این وان بریزید یعنی Off Page SEO بهتری انجام بدید (که بخش عظیمش لینکهای خارجی وبسایت شما هست) آب میاد بالاتر و در نتیجه اسفنج ها هم بالاتر میان.

وقتی که آب بالاتر میاد صفحات وبسایت شما توی نتایج گوگل رتبه بهتری رو کسب میکنه و مثل همون اسفنجها میان بالاتر!

کدام یک بهتر و مهم‌تر هست؟

هر دو رو با هم انجام بدید. چون‌که یک وبسایت که On Page SEO خوبی داشته باشه و Off Page SEO خوبی نداشته باشه توی گوگل به خوبی بالا نمیاد و یک وبسایت که Off Page SEO خوب و On Page SEO بدی داشته باشه بازهم توی گوگل به خوبی بالا نمیاد! 😐

توی کلیپ های بعدی راجع به On Page SEO و Off Page SEO بصورت کامل‌تر و جداگانه توضیح خواهیم داد تا بتونید رتبه خوبی رو توی گوگل داشته باشید. موفق باشید 🙂

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.