لود تصاویر با اسکرول صفحه در وردپرس با افزونه Lazy Load

3.2 / 5. تعداد رای: 5

لود تصاویر با اسکرول صفحه در وردپرس با افزونه Lazy Load

یکی از نکات بسیار مهم که مدیر سایت حتماً باید به آن توجه داشته باشد سرعت لود سایت است. یعنی اینکه شما به‌عنوان مدیر سایت باید همواره به آن توجه داشته باشید. خب ما در میهن وردپرس برای شما دوستان عزیز روش‌های متفاوتی را توضیح دادیم که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش سرعت سایت خود استفاده کنید. در اینجا نیز قصد داریم با استفاده از یک پلاگین وردپرسی یک روش برای افزایش سرعت به روش لود تصاویر با اسکرول در وردپرس پیشنهاد کنیم.

درواقع در بیشتر مواقع برای افزایش سرعت سایت این کار انجام می‌شود. بیش از 50 درصد حجم هر صفحه وب یا بهتر است بگوییم هر صفحه سایت تصاویری هستند که باید در آن صفحه به کاربر نمایش داده شوند.

اینکه چرا این روش را به شما کاربران میهن وردپرسی پیشنهاد می‌کنیم را در ادامه توضیح خواهیم داد. مرورگرها برای لود تصاویری که شما در سایت قرار می‌‌‌‌‌دهید وقت زیادی را از کاربر می‌گیرند. با لود تصاویر به‌صورت اسکرول، زمانی که کاربر اسکرول مرورگر خود را روی آن بخشی از صفحه که تصویر در آنجا قرار دارد حرکت داد، آن تصویر برای کاربر لود شده و نمایش داده می‌شوند.

چرا باید به سرعت سایت اهمیت بدهیم

خب این موضوع بارها و بارها در مقالات مختلف بیان‌شده است. اما ما بازهم برای شما به‌صورت مختصر توضیح می‌دهیم که چرا باید به‌سرعت وب‌سایت خود توجه داشته باشید و آن را جزء اولویت‌های خود قرار دهید. سرعت وب‌سایت یکی از مشخصه‌های اصلی و مهم است که هم توسط کاربر و هم توسط موتورهای جستجو موردتوجه قرار می‌گیرد.

به همین دلیل است که شما باید آن را توسط کارهای مختلف بهبود دهید. گوگل سرعت وب‌سایت شما را به‌عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در نظر خواهد گرفت و برای رتبه‌دهی به سایت‌ها حتماً سرعت را در نظر می‌گیرد. گوگل به این موضوع به دلیل اینکه وقت کمتری از کاربران تلف شود اهمیت می‌دهد و همواره رضایت کاربر برای او در درجه اول اهمیت است.

کمیک لود سایت

درواقع امروزه سایت‌های زیادی درزمینه مشابه سایت شما فعالیت می‌کنند که به‌عنوان سایت‌های رقیب شناخته می‌شوند. شما باید بتوانید از این وب‌سایت‌ها پیشی بگیرید و سرعت سایتتان را نسبت به آن‌ها بیشتر کنید تا کاربر از سایت شما خارج نشود. اگر شما به این موضوع اهمیت ندهید تأخیر در لود صفحات سایت باعث می‌‌‌‌‌شود کاربران از وب‌سایت شما سریعاً خارج‌شده و به سراغ سایت‌های رقیب برود.

اهمیت تصاویر در سرعت لود سایت

معمولاً بیشتر حجم سایت شما توسط تصاویر اشغال می‌شود. بالا رفتن این حجم باعث می‌شود به‌تدریج سرعت سایت شما کم شود. یعنی زمانی که شما در سایت خود محتوای بیشتری را تولید کنید مطمئناً به همراه این محتوا عکس‌هایی هم قرار می‌دهید که همگی این‌ها باعث می‌شود صفحات شما برای کاربر دیرتر لود شود.

همچنین دانلود همگی این تصاویر باعث می‌شود که کاربر هزینه‌های زیادی را پرداخت کند. این موضوع در صورتی است که برخی از این‌ها موردنیاز کاربر نیستند. به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم سایت خود را با روش‌های مختلف بهینه کنید تا به دلیل حجم بالای تصاویر سرعت لود کاهش پیدا نکند.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که تصاویر بسیار مورد اهمیت هستند و نمی‌شود آن‌ها را از سایت حذف کرد. چراکه شما توسط یک عکس می‌توانید مفاهیم بسیار زیادی را به کاربران منتقل کنید. همچنین تصاویر در سئو سایت بسیار مهم هستند و شما برای اینکه سئو خود را بهبود دهید باید در مقالات خود از تصاویر استفاده کنید. اما در کنار اینکه باید از تصاویر استفاده کنید باید آن‌ها را بهینه کنید تا ضرری به سایت شما وارد نشود.

بنابراین برای اینکه شما بتوانید مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنید و ترافیک بیشتری را در سایت خود داشته باشید باید تصاویر را با استفاده از روشی که در اینجا به شما یاد می‌دهیم بهینه کنید تا سرعت لود افزایش‌یافته و مخاطبانتان را از دست ندهید.

لود تصاویر با اسکرول صفحه

توجه: در نسخه جدید وردپرس، قابلیت Lazy Load مرورگر به‌صورت خودکار به وردپرس اضافه شده و نیازی به نصب این افزونه ندارید. اگر وردپرس شما آخرین نسخه نیست، این آموزش را تا انتها ببینید.

پس‌ازاینکه برای شما عزیزان توضیح دادیم که سرعت سایت شما چقدر اهمیت دارد و تصاویر چگونه بر سرعت لود سایت وردپرسی شما تأثیر می‌گذارد، وقت آن رسیده که برای شما یک افزونه کاربردی معرفی کنیم که توسط آن بتوانید مانع کند شدن سرعت سایت خود شوید.

درواقع بعضی مواقع پیش می‌آید که کاربر از آن صفحه خوشش نمی‌اید و تمام صفحه را باز نمی‌کند. پس چه لزومی دارد که همه تصاویر صفحه، موقع بارگذاری سایت برای کاربر نمایش داده شود؟

Lazy Load یا به زبان فارسی لود تنبل تصاویر کدی است که روی سایت شما قرار می‌گیرد و تا زمان نمایش ندادن محلی که عکس از آنجا قرار دارد، تصاویر شما با یک تصویر کوچک 1 در پیکسل که حجم بسیارکمی دارد جایگزین می‌شود.

افزونه Lazy Load وردپرس هم دقیقاً همین کد است که برای وردپرس آماده‌شده و شما با دانلود و نصب این افزونه از منبع وردپرس می‌توانید به‌راحتی لود تصاویر به‌صورت اسکرول داشته باشید و سرعت سایت خود را چند برابر کنید.

زمانی که شما از این پلاگین استفاده می‌کنید تصاویر با اسکرول کردن کاربر به‌صورت مرحله‌به‌مرحله لود می‌شوند. یعنی اینکه زمانی که کاربر در صفحه‌ای اسکرول کند صفحه لود می‌شود و در غیر این صورت لود نخواهد شد.

آموزش افزونه Lazy Load

افزونه Lazy Load بسیار قوی است و به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما امکان این را دارید که این پلاگین را از مخزن وردپرس دریافت کنید و سپس در سایت خود آن را فعال کنید. این افزونه تاکنون بیش از 80 هزار نصب فعال در وردپرس داشته است و بسیار محبوب است.

بعدازاینکه این افزونه را نصب کردید نیازی نیست که کار دیگری انجام دهید. چراکه روند کار این افزونه به‌صورت خودکار است و این پلاگین بدون اینکه شما کوچک‌ترین کاری انجام دهید این عملیات را برای شما به‌راحتی انجام خواهد داد.

ممنونم از اینکه در این آموزش هم با ما همراه بودید. شاد و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U3603 ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

    سلام قطعه کد کوتاه برای این کار هست؟؟ (بدون افزونه)