باز هم تحریم: سرویس گوگل مپ برای دامنه های IR مسدود شد!

0 / 5. تعداد رای: 0

گوگل مپ برای دامنه های IR مسدود شد

گوگل مپ برای دامنه های IR مسدود شد!

متاسفانه چند روز پیش با خبر شوکه آوری مواجه شدیم!  به نظر میرسد گوگل یک تحریم جدی علیه ایران اعمال کرده است، هنوز قاطعیت این خبر از سمت گوگل تایید نشده است. همچنان منتظریم!

خبر حاکی از این است که API گوگل مپ برای سایت‌های ایرانی با دامنه‌ ir مسدود شده است. و تنها وب سایت و اپلیکیشن از API گوگل مپ محروم شده اند. به همین علت قالب هایی از قبیل listify و ریل هوم و  همچنین محصولاتی که از این سرویس یرخوردار اند، سرویس گوگل مپ آنها از دسترس خارج شده است و به جای نقشه گوگل خطای ” وب‌سایت یا اپلیکیشن مورد نظر به دلیل عدم سازگاری با قوانین گوگل مپ مسدود شده است” نمایش داده می شود.

در گوگل مَپ، نقشه‌های دقیق و کاملی از زمین ارائه می‌شود و سبب بهینه سازی سئو، اعتماد و جذب مخاطبین برای کسب و کار وب سایت شما می شود و از دسترس خارج شدن آن به نفع ما نیست. باید دید در روزهای آینده این مشکل رفع می‌شود یا خیر؟! به طور قطع دلیل اصلی این اتفاق مشخص خواهد شد و گوگل اظهار نظر خود را بیان می کند.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U20088 ۲۰ فروردین ۱۳۹۸

  ریل هوم روی هاستی با دامنه آی.آر نصب کردم و گوگل مپ کار نمی کنه. هیچ راهی وجود نداره که بشه گوگل مپ رو روی دامنه IR واسه ریل هوم راه انداخت؟ و یا نقشه ی دیگه ای رو توی این قالب جایگزینش کرد؟

 2. کاربر مهمان ۹ مهر ۱۳۹۷

  گردنکلفتان ایران اگه عرضه داشته باشند بساط گوگل رو از ایران جمع می‌کنند تا بجای اطوار ریختن اونها، فرصت کار برای خود ایرانیها ایجاد بشه. این همه موتور جستجو و ایمیل سرویس و ویدئوشیرینگ و شبکه اجتماعی تو دنیا هست که خود ایرانیها میتونن مخصوص خودشون رو هم بسازند (همونجور که چینی‌ها ساختند) تا امثال گوگل بیان دم تکون بدن.

 3. U6594 ۱ تیر ۱۳۹۷

  به احتمال خیلی زیاد از اینترنت کشور هست

  دو روزه اینترنت کشور دچار مشکل هست هر ده دقیقه یک بار ریست میشه طوری که احساس نمیکنه مشترک که اختلالی هست . یا دران یه چیزایی رو تغییر میدن یا نمیدونم چیکار میکنن

  هر دو سه ساعت سی چهل دقیقه سایت های فیلتر شده باز میشن بعد باز بسته میشن

 4. کاربر مهمان ۱ تیر ۱۳۹۷

  سلام ای بابا پس چیکار کنیم

 5. کاربر مهمان ۱ تیر ۱۳۹۷

  سلام
  گوگل داره یکسری تحریمهای جدید رو اعمال میکنه.
  برای مثال جدیدا سایتهایی که هاستشون داخل ایران هست، با افزونه یوست از طریق api نمیتونند به وبمستر تولز متصل بشن.
  ترامپ داره کار خودشو میکنه.
  مثل اینکه به گوگل گفته باید همه سرویس‌هاتو به ایران ببندی. حتی دسترسی به جیمیل هم قطع خواهد شد.