ثبت‌نام ورود

پادکست – از وردپرس استفاده کنیم یا نه؟

از وردپرس استفاده کنیم یا نه؟

در این قسمت از رادیو وردپرس درباره‌ی دلایلی که طراحان سایت وردپرس را رد می‌کنند، صحبت می‌کنیم و به این نکته پی می‌بریم که اکثر این دلایل قانع‌کننده نیستند! همچنین ثابت خواهیم کرد با اطمینان می‌توانید از سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس استفاده کنید.

امروز می‌خوایم در رابطه با این صحبت کنیم که چرا بعضی طراحان سایت می‌گویند وردپرس نه و چرا نباید از وردپرس استفاده کنیم. از وردپرس استفاده کنیم یا نه؟

از وردپرس استفاده کنیم یا نه؟

چند دلیل را بیان می‌کنم تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

وردپرس امن نیست.

یکی از دلایلی که همواره این‌ها میگن، اینکه وردپرس ازلحاظ امنیتی سیستم مناسبی نیست درصورتی‌که این واقعاً درست نیست امنیت یک امر نسبی هست که به عوامل مختلف بستگی دارد و شما به‌راحتی می‌توانید با افزونه‌های امنیتی که وردپرس داره سایت خودتان را ضدگلوله کنید.

ما خودمان در میهن وردپرس این کار و انجام دادیم و دوستانی که توانایی این‌رو دارند که بخواهند سایت میهن وردپرس را هک کنند ما خودمان انها را به این چالش دعوت می‌کنیم. پس اینکه وردپرس ازنظر امنیت مناسب نیست حرف درستی نیست، امروزه با افزونه‌هایی که وجود داره می‌توانیم سایتمان را بسیار امن کنیم و از این بابت خیالمان راحت باشد.

وردپرس برای هر سایتی مناسب نیست.

دومین دلیلی که مطرح می‌شود اینکه وردپرس برای هر سایتی مناسب نیست. این واقعاً یک دروغه زیرا امروزه می‌توانید با وردپرس هر سایتی که دوست داشته باشید درست کنید، سایت خبری، سایت شرکتی، سایت فروشگاهی، کاملاانعطاف هست و اکثر سایت‌های فروشگاهی، مجله خبری بزرگ وخبرگذاری‌ها امروزه با وردپرس هستند. می بگوییم بیش از 80% از وب‌سایت‌هایی که در ایران هستند با وردپرس کار می‌کنند. پس دلیل دوم نیز نمی‌تواند قانع‌کننده باشد.

وردپرس آماده هست. پس امکانات زیادی ندارد.

دلیل سوم، اینکه وردپرس آماده است یعنی همه ازش استفاده می‌کنند و یک سیستم آمادست. اما به این شکل نیست، یک هسته‌ای که نوشته‌شده و شما می‌توانید با استفاده از دانش برنامه‌نویسی خودتان آن را پیشرفت و گسترش دهید، قالب مختلفی واسش طراحی کنید، امکانات مختلفی بر رویان پیاده کنید و همه‌چیز به خود شما بستگی داره و خیلی این امکان را داره که سفارشی سازیش بکنید و اینکه وردپرس یک سیستم امادست نمی‌شود یه یک مشکل قلمداد کرد، چون وقتی چرخ اختراع‌شده ما نباید دوباره یک چرخ دیگر اختراع کنیم همان را گسترش می‌دهیم و استفاده می‌کنیم.

وردپرس سرعت کمی دارد و نامحدود نیست.

مورد چهارم اینکه، وردپرس پایگاه داده‌اش سنگین می‌شود. خوب ما می‌توانیم با استفاده از افزونه WP راکت که در سایت خودمان هم هست بیایم به‌راحتی این کار را انجام بدیم و درگاه داده‌اش را بهینه‌سازی کنیم و هیچ مشکلی از این نظر نخواهد داشت.

بالاخره وردپرس را انتخاب کنیم یا خیر؟!

پس دیدیم که این دلایلی که بعضی افراد بیشتر نام می‌برند به‌راحتی قابل‌حل هستن و مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کنند، اگر دانش فنی‌اش را داشته باشیم به راحتی می‌توانیم دلیلاشو و مشکلاتشو برطرف بکنیم این را تبدیل کنیم به یک سیستم بسیار پیشرفته برای وب‌سایت خودمان همین‌طور که میهن وردپرس هم از همین سیستم برای کسب‌وکارش استفاده می‌کند.

امروزه اکثر سایت‌هایی که در جستجوی گوگل اول هستند هم از سیستم وردپرس استفاده می‌کنند و اگر کمی دانش داشته باشید و این اطلاعات را داشته باشید می‌توانید برسی کنید و می‌بینید که جالبه بیش از ۸۰% ازسایت که در گوگل باز می‌کنید و نتیجه اول هستند از سیستم مدریت محتوا وردپرس استفاده می‌کنند. همگی دلایلی هستند که ما به سمت این سیستم بیایم و بهش اعتماد بکنیم و سعی کنیم این کاستی‌هایی که درهرسیستمی وجود دارد را نادیده بگیریم و آن‌ها را بادانش خودمان حلش کنیم.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

سوالی دارید؟ از ما بپرسید