چرا باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنیم؟

 • بروزرسانی شده در

5 / 5. تعداد رای: 1

چرا باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنیم؟

چرا باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنیم؟

هر بار که یک به روز رسانی جدید انتشار می شود ما چند ایمیل از کاربران دریافت می کنیم که آیا آن را برای سایت وردپرس خود ایمن می دانند؟ آیا شما تعجب خواهید کرد از اینکه چرا باید وردپرس خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید؟ آیا می خواهید جوانب مثبت و منفی بروز رسانی وردپرس را بدانید؟ در این مقاله ما به شما توضیح خواهیم داد که چرا شما همیشه باید از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید؟ همچنین به شما نشان می دهیم که چگونه به درستی وردپرس را به روز رسانی کنید.

وردپرس رایگان است و توسط یک جامعه از توسعه دهندگان توسعه یافته است. با انتشار هر نسخه جدید ، رفع اشکالات آنها ، اضافه کردن ویژگی های جدید ، بهبود عملکرد و افزایش ویژگی های موجود و استاندارد های جدید در آن مشاهده می شود.

بنابر این هنگامی که شما سایت وردپرس خود را به روزرسانی نکنید ، امنیت وبسایت و ویژگی های جدید/بهبود از دست رفته شما را به خطر می اندازد.

اجازه دهید یک نگاه به جوانب مثبت و منفی از به روز رسانی وردپرس داشته باشیم.

1.امنیت

امنیت مسلما بهترین دلیلی است برای اینکه بدانید چرا شما باید وب سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید.

در حال حاضر قدرت وردپرس 23% از تمام وب سایت در جهان است. با توجه به آن محبوبیت بسیار زیاد است که وردپرس یک هدف محبوب برای هکرها، توزیع کنندگان کدهای مخرب، دزد داده و کسانی که که می خواهند هکر شوند باشد.

وردپرس یک منبع باز است که هرکس می تواند کد منبع را برای یادگیری و بهبود آن بیاموزد. با این حال این بدان معناست که هکرها می توانند آن را مطالعه و راه شکستن وب سایت را پیدا کنند.

در حال حاضر، بخش خوبی که وجود دارد این است که همه هکرها بد نیستند. هکرهای خوب که کارشناسان امنیتی سراسر جهان هستند تعداشان خیلی بیشتر از هکرهای بد است. هر بار که آسیب پذیری امنیتی گزارش شده است تیم استه ای وردپرس کار مجددانه ای برای کاهش حل مشکل به روز رسانی انجام می دهد. 😀

این به این معنی است که اگر شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده نمی کنید پس شما در حال استفاده از نرم افزار امنیتی شناخته شده آسیب پذیر هستید. هکرها می توانند برای وبسایت در حال اجرا نسخه های قدیمی تر را جستجو کنند و همچنین ممکن است شما تبدیل به قربانی از یک حمله پیچیده تبدیل شوید.

نه فقط خود وردپرس، بلکه افزونه ها هم می توانند توسط هکر ها مورد استفاده قرار گیرند. شما باید مطمئن شوید که تمام افزونه های وردپرس، تم ها و خود استه همیشه به روز است.

 2. دانلود ویژگی های جدید

هر نسخه اصلی وردپرس همراه با تغییرات و ویژگی های جدید همراه است. بعنوان مثال وردپرس 4.0 با بهبود تجربه نصب افزونه ها همراه شد ؛ 4.1 معرفی ویرایش تصویر درون خطی و 4.2 با به روز رسانی افزونه سریعتر آمد.

حال اگر شما در حال استفاده از نسخه قدیمی تر  وردپرس بودید ، تجربه استفاده از وردپرس شما می تواند تفاوت های زیادی با  استفاده از آخرین نسخه وردپرس داشته باشد.

3.سرعت

توسعه دهندگان وردپرس همواره در تلاش اند تا همه چیز را سریعتر بسازند. هر نسخه جدید همراه با بهبود چند عملکرد و کار آمد باعث می شود وردپرس سریعتر اجرا شود.

بعنوان مثال ، وردپرس 4.2 بهبود عملکرد JS برای منوهای ناوبری؛ وردپرس 4.1 بهبود پیچیده نمایش داده شد که به عملکرد سایت هایی که با استفاده از آن نمایش داده می شد کمک کرد.

از آنجا که سرعت یک عامل بزرگ در جستجو گر ها است، شما قطعا باید وردپرس خود را برای اطمینان از حداکثر مزایای عملکرد به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

4.رفع اشکال

با وجود آزمایش های دقیق از نسخه های اصلی وردپرس ، گاهی اوقات ترک لغزش ها از طریق اشکالات ممکن است. بعنوان مثال جدیدترین نسخه وردپرس 4.2.3 که اخیرا به روز رسانی شده 20 عدد از اشکالات نسخه 4.2 را از بین برده است.

حال اگر شما درخواست کمک از انجمن پشتیبانی وردپرس داشته باشید ، اولین توصیه به شما به روز رسانی است چون ممکن است مشکل شما با استفاده از به روز رسانی حل شود.اگر به روزرسانی را انجام دادید و مشکل شما برطرف نشد شما می توانید مجددا درخواست کمک کنید.

5.سازگاری (یا نه)

موضوع هماهنگ اغلب افزونه و توسعه دهندگان اين است كه از به روز رساني نسخه هاي اصلي وردپرس با استفاده از ويژگي هاي پيشرفته تازه در دسترس اطمينان حاصل كنند.

با اين حال در برخي موارد، يك به روز رساني مي تواند افرونه هاي موجود در وردپرس شما را خراب کند اگر آنها بهترين شيوه هاي نمادي و كدهاي استاندارد را رعايت نكرده باشند.

بخاطر اين موضوع است كه  شما بايد پشتيبان گيري وردپرس را بطور منظم نگه داريد. (از افزونه UpdraftPlus استفاده کنید)

بطور خلاصه در برخي موارد نادر، سایت شما با آپدیت خراب می شود؛ اما این ویژگی ها را در نظر بگیرید که با آپدیت وردپرس اینها را تجربه می کنید:

 • بهبود امنيت وردپرس
 • دانلود ويژگي هاي وردپرس جدید
 • تجربه وردپرسی سریعتر
 • حل مشکلات وردپرس
 • سازگاري بهتر

حالا كه شما مي دانيد چرا نگهداري از به روز رساني سايت وردپرس مهم است اجازه دهيد نگاهي به نحوه به روزساني وردپرس داشته باشيم.

چگونه سايت وردپرس خود را به روز نگه داريم؟

هرزمان كه يك به روز رساني جديد براي  استه وردپرس، افزونه ها و تم ها وجود داشته باشد انجام آن كاري نسبتا آسان است؛ به اينصورت كه وردپرس همراه با يك سيستم اطلاع رساني به روز رساني ساخته شده است. براي اطلاع از اين به روز رساني هاي جديد وارد وردپرس خود شويد.

همه شما بازديد از داشبورد، صفحه به روز رساني را باز خواهید کرد؛ اين فرايند با يك كليك انجام مي شود.

با اين حال از آنجا كه بسياري از صاحبان وبسايت روزانه به داشبورد وردپرس خود وارد نمي شوند،ممكن است روزها متوجه به روزرساني جديد نشاند. پس باید این آموزش را مطالعه کنند.

موفق و آپدیت باشید 😀

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

  درود جناب حسینی راد
  من نسخه 4.9.1 وردپرس رو نصب کردم اما رو صفحه به روزرسانی متوجه شدم که نسخه ای استفاده میکنم نسخه4.0.1
  علتش چی میتونه باشه؟الان میتونم نسخه رو ارتقا بدم یا مجدد حذف بعد نسخه جدید نصب کنم؟چون نسخه جدید رو از سایت وردپرس فارسی نصب کردم