مشکلات وردپرس

وردپرس مانند بسیاری از چیزها در زندگی نمی تواند بدون مشکل باشد .در اینجا خیلی آسان  ,به نارضایتی های کاربران از سیستم وردپرس اشاره می کنیم .در این مقاله می خواهم 15 تا از مشکلات وردپرس و چگونگی حل آن را بیان کنم.

مشکلات وردپرس همراه با روش حل آن‌ها

بیایید شروع کنیم:

1- تنظیمات بک آپ گیری وردپرس

ورد پرس به صورت پیش فرض سیستم بک آپ ندارد  ,فرض کنید که بک آپ خودتون روی شرکت هاستینگ وردپرس نصب و اجرا می کنید .زمانی که از وب سایت خودتان نارضایتی دارید می تونید یک ,بک آپ ذخیره شده داشته باشید.

بسیاری از راه های بک آپ گیری رایگان و پرداختی برای وردپرس قابل دسترسی است .به لینک های زیر مراجعه کنید:

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی

جلسه 29: آموزش بک آپ گیری از وردپرس با Backup Buddy

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت خودکار

بک آپ گیری از وردپرس بصورت خودکار + آموزش ویدیویی

2- حذف دسته های دسته بندی نشده

defaultcategory

ورد پرس می تواند با دو طبقه بندی پیش فرض که دسته بندی ها و برچسب ها نامیده می شود ارائه شود .با این پیش فرض , در هر پست جدید یک پیش فرض در دسته های دسته بندی نشده ایجاد و ثبت می شود .اگر یک پست اختصاصی را در دسته فراموش کردی ,در زیر دسته بندی نشده ها ثبت خواهد شد.

پس پیشنهاد می کنم ااز بخش دسته ها حتما دسته بندی “دسته بندی نشده” را تغییر دهید به یکی از دسته بندی های دلخواه سایتتان.

3-تغییر نام کاربری

delete-user-wp

در هنگام نصب وردپرس یا بخش کاربری ,شما می توانید برای حساب ,نام کاربری انتخاب کنید . اگر دوست دارید نام کاربری خود را تغییر دهید ابتدا یک ادمین از بخش کاربران ساخته. با آن نام کاربری وارد پنل مدیریت شوید و سپس نام کاربری فعلی را حذف کنید.

4-اضافه کردن گزینه های فرمت بیشتر در ویرایش پست

wp-visual-editor

به صورت پیش فرض ,وردپرس با دو نوع پنل نوشتاری در ویرایش پست ظاهر می شود .,ویرایشگر صفحه ساز که یکی ویرایشگر WYSIWYGو ویرایشگر متن که یک ویرایشگر متنی ساده است .

سوئیچ کردن از صفحه ساز به متن و برگرداندن ویرایشگر صفحه ساز ,زمانی است که می خواهید فرمت از بین ببرید .اما شما به سوئیچ کردن ویرایشگر متن نیاز دارید اگر بخواهید گزینه قالب بندی HTMLدر وردپرس را اضافه کنید .

یک راحل آسان با ویرایشگر متنی و یادگیری اصول قا لب بندی HTMLاست .با این وجود اگر می خواهید از ویرایشگر متنی استفاده شود می تونید از افزونه پیشرفته TinyMCEاستفاده کنید .این ویرایشگر صفحه ساز وردپرس پیش فرض با گزینه های قالب بندی بیشتر جایگزین کنید .

ویرایش حرفه‌ای متن در وردپرس با افزونه Tinymce Advanced

5-ساختن کدهای کوتاه برای ابزارک های وردپرس

کدهای کوتاه به شما اجازه می دهد بدون نوشتن هیچ کدی  به پنل های متنی وردپرس ,عملکرد اضافه کنید .با این حال کدهای کوتاه ,در ابزارک متن وردپرس به صورت پیش فرض کار نمی کنند.

shortcode-issue-1

خوشبختانه ,حل کردن آن آسان است .

باید  در  قالب خودتان ,  این کد را به  فایل functions.phpی ا در یک پلاگین خاص اضافه کنید .

add_filter('widget_text','do_shortcode');

اگر نخواهید کد را به صورت دستی وارد کنید ,پس می توانید پلاگین ویدجت کد کوتاه را فعال و نصب کنید .

یک ویدجت کد کوتاه آن را در ویدجت وردپرس اضافه می کند که کاملا شبیه یک ویدجت متنی است اما اجازه می دهد که کدهای کوتاه را اضافه کنید.

6-قفل شدن وردپرس

گاهی اوقات ممکن است شما تا پایان خروج خودتان از پنل ادمین وردپرس قفل را بزنید و فراموش کنید رمز عبورتان را و قادر نباشید آن را برگردانید.

ما یک راهنمای دستی برای زمانی که پنل ادمین  وردپرس شما قفل شده ,برای کار شما ایجاد می کنیم .

ما به شما  این  راه حل  در سناریوهای مختلف یاد میدیم .

افزودن اکانت مدیر به وردپرس از طریق FTP

deactivate-plugins

7- غیر فعال کردن همه افزونه های وردپرس

هنگام عیب یابی برخی از مشکلات در سایت وردپرس خود,به شما توصیه می شود همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید .شما فقط می توانید به صفحه افزونه ها بروید و افزونه ها را غیر فعال کنید .اما اگر شما اجازه دسترسی به بخش مدیریت وردپرس را ندارید در اینجا است که به شما می گوید چگونه می توانید همه افزونه ها را بصورت یکجا غیر فعال کنید

برای اینکار با تیک همه افزونه ها را زده و از منوی کشویی غیر فعال کردن را انتخاب کنید و در نهایت اجرا

8- رفع خطا های مشترک وردپرس

وردپرس با منحنی یادگیری کمی بکار می آید و شما را به یادگیری چیزهایی وادار می کند.

خسته کننده ترین چیز و آزاردهنده برای مبتدیان خطاهای رایج وردپرس است.

ارور 500 در وردپرس – نحوه رفع مشکل Internal Server Error

9- راه اندازی به روز رسانی خودکار برای افزونه های وردپرس

wp-updates

تمام افزونه های وردپرس به طور منظم آپدیت می شوند. اما بهتر است وردپرس بصورت خودکار افزونه های خود را آپدیت کند. برای اینکار آموزش آپدیت خودکار افزونه های وردپرس را در سایت ما جستجو کرده و مشاهده کنید.

10- ایجاد گالری تصویر بهتر
galleries

در حای که شما می توانید گالری به طور پیش فرض در وردپرس ایجاد کنید .این گالری مفید نیست زیرا آن را فاقد ویژگی هایی مانند آلبوم ها و برچسب زدن و جعبه نور وچیزهای دیگر ساخته اند.خوشبختانه یک افزونه مانند Enviraگ الری در دسترس است که به شما اجازه می دهد بدون به خطر انداختن سرعت وردپرس,تصاویر زیبا درگالری ایجاد کنید.

11- حذف افزونه hello dolly

hellodolly

هر سایت وردپرس همراه با دو افزونه به طور پیش فرض نصب شده است .سلام دالی یکی از آن هاست .این افزونه هیچ چیز مفید و هیچ به روز رسانی برای سایت شما دریافت نمی کند .

اطلاعات بیشتر در مورد افزونه سلام دالی و چرا شما باید آن را حذف کنید را در مقاله ای مختصر توضیح خواهیم داد.

12- تکراری شدن صفحات از نظر سئو

به طور پیش فرض,وردپرس تمام پست ها روی صفحه اول, آرشیو و صفحات دسته بندی را نمایش می دهد .اینکار موجب ایجاد تکراری شدن مطالب از نظر موتور های جستجو شده و باعث می شود سایت شما از نظر سئو افت کند. برای رفع این مشکل از افزونه yoast seo premium استفاده کنید.

13- نمایش خلاصه مطالب در فید سایت

summary-rss-feed

هم چنین وردپرس تمام مقالات را در آدرس آر اس اس نشان می دهد. اینکار باعث می شود تا سایت های کپی بردار بتوانند از فید سایت شما کپی برداری کنند. برای حل این مشکل باید از بخش تنظیمات > خواندن . نمایش فید سایت را روی خلاصه مطلب قرار دهید.

 14-مقابله با دیدگاه های جفنگ

نظرات اسپم یکی از آزار دهنده ترین چیزها در وردپرس هستند .وردپرس ,akismet را برای مقابله با نظرات اسپم ساخته است.

اولین کاری که باید انجام دهید شروع به استفاده از Aksimetاست . آموزش استفاده از اکیسمت را اینجا ببینید.

15-بهبود جستجوی وردپرس

search

وردپرس همراه با قابلیت جست وجو ساخته شده که جستجوی خوبی نیست .اگر جست و جو برای وب سایتتان مهم است ,نیاز شما به جای جست جوی پیش فرض به جست و جوی پیشرفته است .خوشبختانه برخی افزونه های خوب برای بهبود جست و جو وردپرس وجود دارد. با یک جستجو در بخش افزونه های وردپرس می توانید یک افزونه جستجوی عالی برای وردپرس پیدا کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما در رفع برخی از آزاردهنده ترین مشکلات وردپرس به شما کمک کند.

اگر شما این مقاله را دوست داشتید لطفا آموزش های وردپرس ما را دنبال کنید. قصد داریم برخی از مشکلات وردپرس و روش های حل آنها را ارائه کنیم. باشد که مورد استقبال قرار گیرد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.