• آموزش ساخت سایت و رساندن آن به درآمد

15مشکل وردپرس و نحوه حل آنها

مشکلات وردپرس

وردپرس مانند بسیاری از چیزها در زندگی نمی تواند بدون مشکل باشد .در اینجا خیلی آسان  ,به نارضایتی های کاربران از سیستم وردپرس اشاره می کنیم .در این مقاله می خواهم 15 مشکل وردپرس و چگونگی حل آن را بیان کنم.

1-تنظیمات بک آپ گیری وردپرس

ورد پرس به صورت پیش فرض سیستم بک آپ ندارد  ,فرض کنید که بک آپ خودتون روی شرکت هاستینگ وردپرس نصب و اجرا می کنید .زمانی که از وب سایت خودتان نارضایتی دارید می تونید یک ,بک آپ ذخیره شده داشته باشید.

بسیاری از راه های بک آپ گیری رایگان و پرداختی برای وردپرس قابل دسترسی است .به لینک های زیر مراجعه کنید:

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی

جلسه 29: آموزش بک آپ گیری از وردپرس با Backup Buddy

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت خودکار

بک آپ گیری از وردپرس بصورت خودکار + آموزش ویدیویی

2-حذف دسته های دسته بندی نشده

defaultcategory

ورد پرس می تواند با دو طبقه بندی پیش فرض که دسته بندی ها و برچسب ها نامیده می شود ارائه شود .با این پیش فرض , در هر پست جدید یک پیش فرض در دسته های دسته بندی نشده ایجاد و ثبت می شود .اگر یک پست اختصاصی را در دسته فراموش کردی ,در زیر دسته بندی نشده ها ثبت خواهد شد.

پس پیشنهاد می کنم ااز بخش دسته ها حتما دسته بندی “دسته بندی نشده” را تغییر دهید به یکی از دسته بندی های دلخواه سایتتان.

3-تغییر نام کاربری

delete-user-wp

در هنگام نصب وردپرس یا بخش کاربری ,شما می توانید برای حساب ,نام کاربری انتخاب کنید . اگر دوست دارید نام کاربری خود را تغییر دهید ابتدا یک ادمین از بخش کاربران ساخته. با آن نام کاربری وارد پنل مدیریت شوید و سپس نام کاربری فعلی را حذف کنید.

4-اضافه کردن گزینه های فرمت بیشتر در ویرایش پست

wp-visual-editor

به صورت پیش فرض ,وردپرس با دو نوع پنل نوشتاری در ویرایش پست ظاهر می شود .,ویرایشگر صفحه ساز که یکی ویرایشگر WYSIWYGو ویرایشگر متن که یک ویرایشگر متنی ساده است .

سوئیچ کردن از صفحه ساز به متن و برگرداندن ویرایشگر صفحه ساز ,زمانی است که می خواهید فرمت از بین ببرید .اما شما به سوئیچ کردن ویرایشگر متن نیاز دارید اگر بخواهید گزینه قالب بندی HTMLدر وردپرس را اضافه کنید .

یک راحل آسان با ویرایشگر متنی و یادگیری اصول قا لب بندی HTMLاست .با این وجود اگر می خواهید از ویرایشگر متنی استفاده شود می تونید از افزونه پیشرفته TinyMCEاستفاده کنید .این ویرایشگر صفحه ساز وردپرس پیش فرض با گزینه های قالب بندی بیشتر جایگزین کنید .

افزونه فارسی ویرایشگر tinymce advanced

5-ساختن کدهای کوتاه برای ابزارک های وردپرس

کدهای کوتاه به شما اجازه می دهد بدون نوشتن هیچ کدی  به پنل های متنی وردپرس ,عملکرد اضافه کنید .با این حال کدهای کوتاه ,در ابزارک متن وردپرس به صورت پیش فرض کار نمی کنند.

shortcode-issue-1

خوشبختانه ,حل کردن آن آسان است .

باید  در  قالب خودتان ,  این کد را به  فایل functions.phpی ا در یک پلاگین خاص اضافه کنید .

اگر نخواهید کد را به صورت دستی وارد کنید ,پس می توانید پلاگین ویدجت کد کوتاه را فعال و نصب کنید .

یک ویدجت کد کوتاه آن را در ویدجت وردپرس اضافه می کند که کاملا شبیه یک ویدجت متنی است اما اجازه می دهد که کدهای کوتاه را اضافه کنید.

6-قفل شدن وردپرس

گاهی اوقات ممکن است شما تا پایان خروج خودتان از پنل ادمین وردپرس قفل را بزنید و فراموش کنید رمز عبورتان را و قادر نباشید آن را برگردانید.

ما یک راهنمای دستی برای زمانی که پنل ادمین  وردپرس شما قفل شده ,برای کار شما ایجاد می کنیم .

ما به شما  این  راه حل  در سناریوهای مختلف یاد میدیم .

افزودن اکانت مدیر به وردپرس از طریق FTP

7-غیر فعال کردن همه افزونه های وردپرسdeactivate-plugins
در هنگام عیب یابی برخی از مشکلات در سایت وردپرس خود,به شما توصیه می شود همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید .شما فقط می توانید به صفحه افزونه ها بروید و افزونه ها را غیر فعال کنید .اما اگر شما اجازه دسترسی به بخش مدیریت وردپرس را ندارید در اینجا است که به شما می گوید چگونه می توانید همه افزونه ها را بصورت یکجا غیر فعال کنید

برای اینکار با تیک همه افزونه ها را زده و از منوی کشویی غیر فعال کردن را انتخاب کنید و در نهایت اجرا

8-رفع خطا های مشترک وردپرس

وردپرس با منحنی یادگیری کمی بکار می آید و شما را به یادگیری چیزهایی وادار می کند.

خسته کننده ترین چیز و آزاردهنده برای مبتدیان خطاهای رایج وردپرس است.

رفع خطا internal server error 500 در وردپرس

9-راه اندازی به روز رسانی خودکار برای افزونه های وردپرس

wp-updates

تمام افزونه های وردپرس به طور منظم آپدیت می شوند. اما بهتر است وردپرس بصورت خودکار افزونه های خود را آپدیت کند. برای اینکار آموزش آپدیت خودکار افزونه های وردپرس را در سایت ما جستجو کرده و مشاهده کنید.

10-ایجاد گالری تصویر بهترgalleries

در حای که شما می توانید گالری به طور پیش فرض در وردپرس ایجاد کنید .این گالری مفید نیست زیرا آن را فاقد ویژگی هایی مانند آلبوم ها و برچسب زدن و جعبه نور وچیزهای دیگر ساخته اند.خوشبختانه یک افزونه مانند Enviraگ الری در دسترس است که به شما اجازه می دهد بدون به خطر انداختن سرعت وردپرس,تصاویر زیبا درگالری ایجاد کنید.

11-حذف افزونه hello dolly

hellodolly

هر سایت وردپرس همراه با دو افزونه به طور پیش فرض نصب شده است .سلام دالی یکی از آن هاست .این افزونه هیچ چیز مفید و هیچ به روز رسانی برای سایت شما دریافت نمی کند .

اطلاعات بیشتر در مورد افزونه سلام دالی و چرا شما باید آن را حذف کنید را در مقاله ای مختصر توضیح خواهیم داد.

12-تکراری شدن صفحات از نظر سئو

به طور پیش فرض,وردپرس تمام پست ها روی صفحه اول, آرشیو و صفحات دسته بندی را نمایش می دهد .اینکار موجب ایجاد تکراری شدن مطالب از نظر موتور های جستجو شده و باعث می شود سایت شما از نظر سئو افت کند. برای رفع این مشکل از افزونه yoast seo premium استفاده کنید.

13-نمایش خلاصه مطالب در فید سایت

summary-rss-feed

هم چنین وردپرس تمام مقالات را در آدرس آر اس اس نشان می دهد. اینکار باعث می شود تا سایت های کپی بردار بتوانند از فید سایت شما کپی برداری کنند. برای حل این مشکل باید از بخش تنظیمات > خواندن . نمایش فید سایت را روی خلاصه مطلب قرار دهید.

 14-مقابله با دیدگاه های جفنگ

نظرات اسپم یکی از آزار دهنده ترین چیزها در وردپرس هستند .وردپرس ,akismet را برای مقابله با نظرات اسپم ساخته است.

اولین کاری که باید انجام دهید شروع به استفاده از Aksimetاست . آموزش استفاده از اکیسمت را اینجا ببینید.

15-بهبود جستجوی وردپرس

search

وردپرس همراه با قابلیت جست وجو ساخته شده که جستجوی خوبی نیست .اگر جست و جو برای وب سایتتان مهم است ,نیاز شما به جای جست جوی پیش فرض به جست و جوی پیشرفته است .خوشبختانه برخی افزونه های خوب برای بهبود جست و جو وردپرس وجود دارد. با یک جستجو در بخش افزونه های وردپرس می توانید یک افزونه جستجوی عالی برای وردپرس پیدا کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما در رفع برخی از آزاردهنده ترین مشکلات وردپرس به شما کمک کند.

اگر شما این مقاله را دوست داشتید لطفا آموزش های وردپرس ما را دنبال کنید. قصد داریم برخی از مشکلات وردپرس و روش های حل آنها را ارائه کنیم. باشد که مورد استقبال قرار گیرد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

 1. 17 بهمن 1396 ساعت 02:18

  سلام من یه مشکل اعصاب خورد کن با ورد پرس دارم و نمیدونم دلیلش چیه، برای سایت قبلیم هم چندبار پیش اومد و الان هم همینطور، بعد از مدت زمان کوتاهی که سایت رو راه اندازی میکنم خود وردپرس منو هاش باز نمیشه و عمل نمیکنه مثلا رو منو برگه ها موس رو میبرم گزینه های افزودن برگه و همه برگه ها باز نمیشه این در مورد همه مواردی که تو پیشخوان ورد پرس هست وجود داره مثلا در مورد افزونه سئو یوست هیچ کدوم از تنظیماتش دیگه باز نمیشه و نمیشه تغییری توش انجام داد یا تو قسمت ابزارک ها به عنوان مثال ابزارکی که برای فوتر انتخاب شده دیگه باز نمیشه که تغییری روش انجام بشه، فقط منو ها نمایش داده میشن اما درست عمل نمیکنن یا اصلا عمل نمیکنن من از چند مرورگر دیگه هم تست کردم همین شکلی نشون میده کش مرورگر رو کامل خالی کردم اما مشکل از مرورگر نیست این مشکل یک دفعه به وجود میاد و رفع نمیشه افزونه هایی که استفاده میکنم فرم تماس،فریم ورک ردوکس،سئو یوست و منو آیکون هست و از قالب حرفه ای استفاده میکنم چطور میتونم از این حالت خلاص شم؟ برای تست چند بار از اول نصب کردم ورد پرسو اما باز یکهو این اتفاق وسط کار میوفته

  • امید عرب زادگان
   17 بهمن 1396 ساعت 11:51

   سلام
   ممکن هست که مشکل از تداخل افزونه هاتون باشه یا از قالب، قالب را به پیشفرض تغییر بدید و افزونه ها را غیر فعال کنید و تست کنید که مشکل شما رفع میشود.

   • 17 بهمن 1396 ساعت 12:46

    من دو فایل یکسان تو دو مسیر متفاوت تو وبسایتم دارم که سایت gtmetrix بهم نشون میده و سرعت سایتم رو پایین میاره آدرس فایلها اینه
    wp-content/themes/Persian-Music/js/jquery.js
    و wp-includes/js/jquery/jquery.js
    من فایل دومی رو پاک میکنم و مشکلی تو قالبم به وجود نمیاد و پیشخوان درست کار میکنه تا اینکه افزونه سئو یوست رو چندبار باز میکنم و کلا این مشکل به وجود میاد، الان اون فایل رو برگردوندم سر جاش و دوباره کش مرورگر رو خالی کردم الان منوها باز میشن تا زمانی که رو افزونه سئو یوست میرم دوباره منوها مشکل پیدا میکنه پیشخوان این افزونه کلا باز نمیشه ولی بقیه مواردش باز میشن و کار میکنن به نظرتون چرا وقتی رو این افزونه میرم این مشکل به وجود میاد؟ با غیر فعال کردن سایر افزونه ها و تغییر به قالب پیشفرض هم تغییری نمیکنه
    فکر میکنین پاک کردن این فایل دومی میتونه باعث بشه مشکلی به وجود بیاد و اینکه به نظرتون با این دو فایل مشابه چه کنم پاک کردنش گزینه مناسبیه و اگر هست کدوم رو پاک کنم، تشکر

 2. 2 بهمن 1396 ساعت 10:35

  سلام
  من بعد از آپدیت ورد پرس دیگر ویجت ها را نمیتونم ببینم
  چجوری باید مشکل را حل کنم
  یک صفحه سفید نمایش داده می شود

  • مسعود ریسمانی
   2 بهمن 1396 ساعت 10:49

   درود به شما.
   چنین مشکلی تا الان مشاهده نشده.
   از پنل خود خارج شوید و مجدد تست کنید، امیدوارم که مشکلتان حل شده باشد.

 3. 14 آذر 1396 ساعت 22:13

  سلام
  من یک وب سایت با وردپرس دارم
  هرچندوقت یکبار ، چندتا پست به زیان انگلسیی خود به خودبه وب سایت اضافه میشه
  نمیدونم علت از کجاست
  افزونه آمار وموبایل روی سایت نصب شده
  لطفا راهنمایی کنید

 4. 21 مهر 1396 ساعت 22:36

  درود
  یه مشکل که من دارم خطای ابزارک هاست پشتیبان هاست میگه مشکل ابزارک سایتتون هست و کمبود منابع میاره سازنده قالب هم میگه مشکل از خود ارئه دهنده سرویسه یعنی لینک های پنل ادمینی خطای 404 میده باید هر بار رفرش بدی درست شن و سایت هر سری خطای 500 یعنی کمبود منابع جالب اینجاست سایت خود ارائه دهنده سرویس هم خودشم کمبود منابع داره آیا من میزبانیمو عوض کنم مشکلات حل میشه یا مشکل خود سایته؟الان این وضعیت باعث شده رتبه الکسام از 4200 بیاد 12000 جالبه اگه از دوستان کسی دانش این کار رو دارد راهنمایی کنه ممنون

 5. 14 شهریور 1396 ساعت 07:52

  با سلام و تشکر بخاطر مطالب عالیتون
  لطفا راهنماییم کنید که چرا ویژگیها در افزودن محصول کار نمیکنه و در حال لود باقی میمونه؟
  تشکر

  • محمد قاسمی
   14 شهریور 1396 ساعت 10:53

   درود.

   افزونه ها و قالب + وردپرس را به روزرسانی کنید.

 6. 16 آذر 1395 ساعت 00:58

  سلام خیلی ممنونم عالی بود تشکر

enamad