وردپرس چه مشکلاتی دارد و چطور آن‌ها را برطرف کنیم

4 / 5. تعداد رای: 4

وردپرس چه مشکلاتی دارد
وردپرس چه مشکلاتی دارد

پس‌ازاینکه با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس توانستید سایت خود را راه‌اندازی کنید؛ باید بتوانید مشکلاتی که در این سیستم به‌وجود می‌آید را حل کنید تا حیات سایت شما ادامه داشته باشد. به دلیل سؤالات مختلفی که کاربران در این زمینه داشتند برای شما آموزشی قرار داده‌ایم. در این مقاله قصد داریم ببینیم وردپرس چه مشکلاتی دارد و چگونگی حل آن را بیان کنیم.

سیستم وردپرس دارای قابلیت‌های زیادی است و از زمان پیدایش خود توانسته محبوبیت زیادی بین کاربران وب پیدا کند. شما می‌توانید توسط آن یک سایت با هر سلیقه‌ای طراحی کنید و کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید. اما هر سیستمی علاوه بر نقاط قوتی که دارد دارای نقاط ضعفی نیز است که باید آن‌ها را برطرف کنید.

وردپرس چه مشکلاتی دارد

حتماً سؤالات مختلفی در هنگام کار با وردپرس برای شما پیش می‌آید. بنابراین با ما همراه باشید تا بتوانید برخی از رایج‌ترین مشکلات سایت وردپرسی خود را حل کنید.

تنظیمات بک‌‌‌‌‌ آپ‌‌‌‌‌ گیری وردپرس

تهیه پشتیبان از سایت اهمیت زیادی دارد. شما باید دائما از اطلاعات سایت خود پشتیبان تهیه فرمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانید اطلاعات خود را حفظ کنید. البته در نظر داشته باشید که وردپرس به‌صورت پیش‌فرض سیستم بک آپ ندارد. شما می‌توانید از قسمت‌های مختلف سایت خود بک آپ تهیه فرمایید. به‌این‌ترتیب زمانی که از وب‌سایت خود نارضایتی دارید می تونید یک بک آپ ذخیره‌شده داشته باشید.

بسیاری از راه‌های بک آپ گیری رایگان و پرداختی برای وردپرس قابل‌دسترسی است. برای انجام این کار شما امکان این را دارید که به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس به‌‌‌‌‌صورت دستی

جلسه 29: آموزش بک آپ گیری از وردپرس با Backup Buddy

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس به‌‌‌‌‌صورت خودکار

بک آپ گیری از وردپرس به‌‌‌‌‌صورت خودکار + آموزش ویدیویی

حذف دسته‌‌‌‌‌های دسته‌‌‌‌‌بندی نشده

وردپرس دارای دو طبقه‌بندی پیش‌فرض است که تحت عنوان دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها نام گرفته می‌شود. به این صورت که هنگامی‌که شما یک پست در سایت خود منتشر می‌کنید باید یک طبقه‌بندی و دسته‌بندی مشخص‌شده باشد. اما بااین‌وجود اگر شما فراموش کنید که برای یک پست از سایت خود دسته‌بندی ایجاد کنید آن پست در قسمت دسته‌های دسته‌بندی نشده قرار می‌گیرد. یعنی پست‌هایی که دارای هیچ دسته‌بندی نیستند به‌صورت پیش‌فرض در این قسمت جای می‌گیرند.

یکی از دلایل اینکه شما باید این پست‌ها را در این دسته حذف کنید این است که باعث می‌شود زیبایی سایت شما کم شود. به همین دلیل شما می‌توانید این عبارت را تغییر نام داده تا جلوه بدی در سایت نداشته باشد. اما در نظر داشته باشید امکان حذف این دسته وجود ندارد. چراکه پیش‌فرض خود وردپرس است.

اما ما پیشنهاد می‌کنیم از بخش دسته‌ها حتماً دسته‌بندی “دسته‌بندی نشده” را به یکی از دسته‌بندی‌‌‌‌‌های دلخواه سایتتان تغییر دهید. برای انجام این کار می‌توانید از زیرمنوی نوشته‌های قسمت دسته‌ها را انتخاب کنید. سپس در صفحه بازشده برای شما باید روی گزینه “ویرایش سریع” کلیک کنید.

ویرایش دسته‌‌‌‌‌بندی نشده در وردپرس
ویرایش دسته‌‌‌‌‌بندی نشده در وردپرس

حال شما امکان این را دارید که نام “دسته‌بندی نشده” را به نام دلخواه خود تغییر دهید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم نامک دسته‌بندی خود را تغییر ندهید. چراکه ممکن است کاربرانی که با جستجو توسط موتورهای جستجو وارد سایت شما می‌شود با خطای 404 مواجه شوند.

تغییر نام کاربری مدیر وردپرس

دلایل مختلفی می‌تواند باعث شود شما نام کاربری خود را در سایت تغییر دهید. ممکن است سایت شما توسط ادمین دیگری ساخته‌شده باشد و شما پس از ورود به سایت تصمیم گرفته باشید که ان نام را تغییر دهید. بااینکه به دلایل امنیتی و برای افزایش امنیت بخواهید نام کاربری خود را تغییر دهید.

برخی اوقات نیز به دلیل سادگی نام کاربری خود تصمیم می‌گیرید که ان را تغییر دهید. در هر صورت انجام این کار بسیار ساده است و در چند دقیقه قادر هستید آن را انجام دهید. اما باید بدانید که انجام این کار توسط پنل مدیریت امکان‌پذیر نیست. بهترین روشی که می‌توانید توسط ان تغییر نام را ایجاد کنید از طریق phpmyadmin است. برای انجام این کار کافی است ابتدا وارد phpmyadmin شوید.

در نظر داشته باشید که قبل از انجام این کار حتماً یک نسخه پشتیبان از دیتابیس خود تهیه فرمایید.

پس از آن شما باید دیتابیس موردنظر خود را انتخاب و باز کنید. به‌این‌ترتیب جداول برای شما به نمایش در می‌آید. بعد از آن شما باید روی گزینه Wp-User کلیک کنید. پس از آن رکوردها برای شما نمایش داده می‌شود.

شما باید رکورد موردنظر را جستجو و روی Edit کلیک کنید. در این مرحله می‌توانید نام کاربری دلخواه خود را در قسمت User-Login وارد نمایید. پس از آن حتماً یک رمز عبور ایمن برای خود انتخاب نمایید.

پس از آن باید روی MD5 کلیک کرده و GO را انتخاب کنید. به همین‌راحتی!

اضافه کردن گزینه‌‌‌‌‌های فرمت بیشتر در ویرایش پست

به‌صورت پیش‌فرض وردپرس دارای دو نوع پنل نوشتاری در ویرایش پست است که شامل ویرایشگر صفحه‌ساز که شامل ویرایشگر WYSIWYG است می‌باشد. دیگری نیز ویرایشگر متن است که یک ویرایشگر متنی ساده است.

سوئیچ کردن از صفحه ساز به متن و برگرداندن ویرایشگر صفحه ساز زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید فرمت را از بین ببرید. اما شما برای این کار به سوئیچ کردن ویرایشگر متن نیاز دارید. این کار برای این است که شما بخواهید گزینه قالب‌بندی HTML را در وردپرس اضافه کنید.

درواقع این کار یک راحل آسان با ویرایشگر متنی و یادگیری اصول قالب‌‌‌‌‌بندی HTML است. بااین‌وجود اگر می‌خواهید از ویرایشگر متنی استفاده کنید می‌توانید از افزونه پیشرفته TinyMCE استفاده کنید. با این کار ویرایشگر صفحه ساز وردپرس پیش‌فرض را با گزینه‌های قالب‌بندی بیشتر جایگزین کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌‌‌‌‌توانید مقاله ویرایش حرفه‌ای متن در وردپرس با افزونه Tinymce Advanced را مطالعه کنید. همچنین افزونه را نیز می‌‌‌‌‌توانید از همین صفحه مطالعه کنید.

ساختن کدهای کوتاه برای ابزارک‌‌‌‌‌های وردپرس

کدهای کوتاه برای سایت دارای اهمیت زیادی هستند و می‌توان توسط آن‌ها امکانات بسیار خوبی به سایت اضافه کرد. پس دارای اهمیت بالایی هستند. درواقع کدهای کوتاه به شما اجازه می‌دهد بدون نوشتن هیچ کدی به پنل‌‌‌‌‌های متنی وردپرس عملکرد اضافه کنید. با این حال کدهای کوتاه، در ابزارک متن وردپرس به‌صورت پیش‌فرض کار نمی‌کنند.

خوشبختانه شما می‌توانید این کار را به‌سادگی انجام دهید و حل کردن آن آسان است.

برای انجام این کار باید در قالب سایت خود، این کد را به فایل Functions.php خود و یا به یک پلاگین خاص اضافه کنید.

add_filter('widget_text','do_shortcode');

اما اگر نخواهید کد را به‌صورت دستی وارد کنید پس می‌توانید پلاگین ویدجت کد کوتاه را فعال و نصب کنید.

یک ویدجت کد کوتاه آن را در ویدجت وردپرس اضافه می‌کند که کاملاً شبیه یک ویدجت متنی است اما اجازه می‌دهد که کدهای کوتاه را اضافه کنید.

قفل شدن وردپرس

قفل شدن وردپرس یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. گاهی اوقات ممکن است شما تا پایان خروج خود از پنل ادمین وردپرس قفل را بزنید و رمز عبور خود را فراموش کنید و قادر نباشید آن را برگردانید. وقتی این اتفاق برای سایت شما بیفتد شما قادر نیستید با هر بار زدن رمز عبور و نام کاربری وارد سایت شوید.

در اینجا ما یک راهنمای دستی برای زمانی که پنل ادمین وردپرس شما قفل‌شده برای کار شما ایجاد می‌کنیم. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله ساخت کاربر Admin وردپرس از طریق FTP را مطالعه فرمایید.

یکی از دلایلی که ممکن باعث به‌وجود آمدن این خطا باشد پلاگین‌ها هستند. به همین دلیل شما می‌توانید آن‌ها را غیرفعال کنید. برای انجام این کار می‌توانید وارد هاست خود شوید. سپس وارد پوشه Wp-Content شوید و پس از آن باید پوشه Plugins را پیداکرده و نام آن را تغییر دهید. اکنون به سایت مراجعه کنید اگر مشکل حل شد یعنی ایراد از افزونه‌ها و یا تداخل در آن‌ها بوده است.

این کار را می‌توانید برای قالب وردپرس نیز انجام دهید. با این تفاوت که به‌جای تغییر نام پوشه پلاگین باید پوشه Themes را تغییر نام دهید. علاوه بر این برخی مواقع وجود برخی کدها در فایل htaccess. نیز این مشکل را به وجود می‌آورد. برای حل این مشکل باید ابتدا یک نسخه پشتیبان از این فایل تهیه کنید. سپس در هاست خود وارد File-Manager شوید. سپس این فایل را حذف کنید.

درنهایت با انجام این کارها مشکل شما حل خواهد شد.

غیرفعال کردن همه افزونه‌‌‌‌‌های وردپرس

انجام این کار هنگام عیب‌یابی برخی از مشکلات در سایت وردپرس خود به شما توصیه می‌شود. شما فقط می‌توانید به صفحه افزونه‌ها بروید و افزونه‌ها را غیرفعال کنید. اما اگر شما اجازه دسترسی به بخش مدیریت وردپرس را ندارید در اینجا به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید همه افزونه‌ها را به‌صورت یکجا غیرفعال کنید.

برای این کار با تیک همه افزونه‌ها را زده و از منوی کشویی غیرفعال کردن را انتخاب کنید و درنهایت اجرا کنید.

غیرفعال کردن افزونه وردپرس
غیرفعال کردن افزونه وردپرس

رفع خطاهای مشترک وردپرس

وردپرس با منحنی یادگیری کمی به‌‌‌‌‌کار می آید و شما را به یادگیری چیزهایی وادار می‌‌‌‌‌کند. زمانی که شما به‌‌‌‌‌عنوان یک مبتدی در این سیستم شروع به کار میکنید ممکن است برای شما مشکلات زیادی به‌‌‌‌‌وجود بیاید که شما می‌‌‌‌‌توانید آن‌‌‌‌‌ها را با استفاده از آموزش‌‌‌‌‌های مختلفی که در میهن وردپرس قرار دارد برطرف نمایید.

درواقع خسته‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین و آزاردهنده‌‌‌‌‌ترین چیز برای مبتدیان خطاهای رایج وردپرس است. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ارور 500 در وردپرس – نحوه رفع مشکل Internal Server Error را مطالعه کنید.

راه‌اندازی به‌روزرسانی خودکار برای افزونه‌های وردپرس

با توجه به اینکه استه وردپرس دائما در حال تغییر و آپدیت است؛ بنابراین لازم است تمامی افزونه و قالب‌هایی که روی وردپرس نصب می‌شوند نیز آپدیت باشند. این کار به دلایل مختلفی ممکن است انجام شود. ازجمله دلایل مهم می‌توان به بالا بردن امنیت سایت، بهبود عملکرد، افزایش سرعت و… است.

تمام افزونه‌های وردپرس به‌طور منظم آپدیت می‌شوند. اما بهتر است وردپرس به‌صورت خودکار افزونه‌های خود را آپدیت کند. برای این کار شما می‌توانید توسط اضافه کردن قطعه کد زیر به فایل Functions قالب سایت خود آپدیت خودکار افزونه‌ها را فعال کنید.

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

ایجاد گالری تصویر بهتر

این کار را شما می‌توانید به‌راحتی انجام دهید ایجاد گالری به‌طور پیش‌فرض در وردپرس امکان‌پذیر است. اما استفاده از گالری پیش‌فرض مفید نیست. زیرا فاقد ویژگی‌هایی مانند آلبوم‌ها و برچسب زدن و جعبه نور و چیزهای دیگر می‌باشد. خوشبختانه یک افزونه مانند Envira برای ساخت گالری در دسترس است که به شما اجازه می‌دهد بدون به خطر انداختن سرعت وردپرس، تصاویر زیبا در گالری ایجاد کنید.

افزونه Envira
افزونه Envira

شما می‌توانید این افزونه قدرتمند را به‌صورت رایگان از مخزن وردپرس خود دریافت کنید. اما اگر خواستید که از گالری پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید می‌توانید با زدن علامت + گالری را انتخاب و سپس تصاویر موردنیاز خود را از سیستم خود انتخاب کنید.

ایجاد گالری در سایت
ایجاد گالری در سایت

ساخت بخش ورود و عضویت وردپرس

وردپرس بصورت پیشفرض بخش ورود و عضویت مناسبی ندارد. صفحه ورود وردپرس تبدیل شده به یک صفحه تبلیغ برای سایت اصلی وردپرس و برای تغییر آن دسترسی لازم را ندارید. اگر می‌خواهید بخش ورود و عضویت وردپرس را تغییر دهید می‌توانید از افزونه میهن پنل استفاده کنید.

حذف افزونه Hello Dolly

هر سایت وردپرس همراه با دو افزونه به‌طور پیش‌فرض نصب‌شده است. سلام دالی یکی از آن افزونه‌ها است. شما می‌توانید آن را از سایت خود حذف کنید. ین افزونه هیچ‌چیز مفید و هیچ به‌روزرسانی برای سایت شما دریافت نمی‌کند.

شما می‌توانید به‌راحتی این پلاگین را غیرفعال و سپس از سایت خود حذف نمایید. چراکه در سایت شما کاربردی ندارد.

تکراری شدن صفحات ازنظر سئو

به‌طور پیش‌فرض وردپرس تمام پست‌های سایت را روی صفحه اول آرشیو و صفحات دسته‌بندی نمایش می‌دهد. این کار موجب ایجاد تکراری شدن مطالب ازنظر موتورهای جستجو شده و باعث می‌شود سایت شما ازنظر سئو افت کند. برای رفع این مشکل از افزونه yoast seo premium استفاده کنید.

این افزونه بسیار کاربردی و مفید است و در دو نسخه حرفه‌ای و رایگان قابل‌نصب است. شما می‌توانید نسخه حرفه‌ای این پلاگین را از اینجا دانلود نمایید. شما می‌توانید توسط این افزونه نوشته‌های سایت خود را کاملاً سئو کنید و رتبه سایت خود را بین موتورهای جستجو بهبود دهید.

نمایش خلاصه مطالب در فید سایت

یکی از ویژگی‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که تمام مقالات را در آدرس آر اس اس نشان می‌دهد. اما برخی مواقع این کار به ضرر سایت شما است. درواقع این کار باعث می‌شود تا سایت‌های کپی‌بردار بتوانند از فید سایت شما کپی‌برداری کنند.

حل این مشکل بسیار ساده است و از طریق پنل مدیریت وردپرس امکان‌پذیر است. برای حل این مشکل باید از بخش تنظیمات > خواندن نمایش فید سایت را روی خلاصه مطلب قرار دهید.

نمایش فید سایت روی خلاصه مطلب
نمایش فید سایت روی خلاصه مطلب

مقابله با دیدگاه‌‌‌‌‌های جفنگ

نظرات اسپم یکی از آزاردهنده‌ترین چیزها در وردپرس هستند. شما باید همواره تلاش کنید که از ورود آن‌ها در سایت جلوگیری کنید. اما خود وردپرس نیز راهی برای مقابله با این مشکل دارد. وردپرس از akismet برای مقابله با نظرات اسپم استفاده می‌کند. این افزونه از ابتدای نصب وردپرس در سایت شما نصب است.

بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید شروع به استفاده از Aksimet است. جهت کسب اطلاعات بیشتر آموزش استفاده از اکیسمت را اینجا ببینید.

بهبود جستجوی وردپرس

وردپرس همراه با قابلیت جست‌وجو ساخته‌شده که جستجوی خوبی نیست. بنابراین اگر جست‌وجو برای وب‌سایتتان مهم است، نیاز شما به‌جای جست جوی پیش‌فرض به جست‌وجوی پیشرفته است. خوشبختانه برخی افزونه‌های خوب برای بهبود جست‌وجو وردپرس وجود دارد. با یک جستجو در بخش افزونه‌های وردپرس می‌توانید یک افزونه جستجوی عالی برای وردپرس پیدا کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌‌‌‌‌توانید مقاله بهترین افزونه فرم جستجو برای وردپرس چیست را مطالعه کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما در رفع برخی از آزاردهنده‌ترین مشکلات وردپرس کمک کند. اگر شما این مقاله را دوست داشتید لطفاً آموزش‌های وردپرس ما را دنبال کنید. در این آموزش‌‌‌‌‌ها قصد داریم برخی از مشکلات وردپرس و روش‌های حل آن‌‌‌‌‌ها را ارائه کنیم. باشد که مورد استقبال قرار گیرد.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U325901 ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیر میخوام داخل بخش ثبت محصول ویژگی ثبت کنم وقتی رو ویژگی ها میزنم ارور افزودن ویژگی جدید ناموفق بود. رو بهم مییده مشکل چی هست و چطور میتونم اون رو برطرف کنم

 2. U324439 ۸ خرداد ۱۴۰۲

  باسلام و عرض ادب
  زمانی که من میخوام برگه رو با المنتور ویرایش کنم ، المنتور لود نمیشه
  اگر هم لود ببشه به سختی و هنگامی که میخوام تغیراتی که ایجاد کردم رو ذخیره کنم به مشکل بر میخورم
  قسمت ابزارک های المنتورهم شاید بشه گفت اصلا لود نمیشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. U33572 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام و درود
  در وردپرس من در برگه ها قسمت “ویژگی های برگه” وجود ندارد!
  همچنین نوار ابزار هم ناقص هست. مثلا جاستی فای ندارد.
  علت چیست و چگونه مشکل را حل کنم؟

 4. U30197 ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر
  غیر فعال کردن افزونه که باعث پاک شدن تغییرات نمیشه
  درسته؟!

 5. U38217 ۴ فروردین ۱۴۰۰

  با سلام
  من برای آپدیت سایت برگه تعمیر رو بعنوان صفحه اصلی گذاشتم. الان دوباره صفحه اصلی رو از تعمیر به یه برگه دیگه تغییر دادم دوباره سایت اومدنی همون برگه تعمیر میاد. در حالی تو تنظیمات > خواندن صفحه اصلی یچیز دیگس

 6. کاربر مهمان ۹ اسفند ۱۳۹۹

  سلام چرا تنظیمات انجام شده در صفحات وردپرس پس از ذخیره و مشاهده تغییرات انجام شده در سایت هنگام باز کردن صفحات ان ، چند روز بعد بحالت قبل از ذخیره بازگشت میکند؟با سپاس و تشکر

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

   با سلام
   تنظیمات افزونه ی کش سایتتون رو بررسی کنید و اون رو به اخرین نسخه آپدیت کنید

 7. U36769 ۳ اسفند ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر ممنون از مطلب خوبتون. من یک فروشگاه ووکامرس دارم که بدرستی کار میکرد، چند روز پیش به مشکلی برخوردم. وقتی روی نمایش دسته بندی محصول کلیک میکنم در صفحه باز شده بجای نشان دادن محصولات تعریف شده در آن دسته بندی، تمام محصولات را نمایش میدهد. ممنون میشم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

  • Reza Rad رضا راد ۳ اسفند ۱۳۹۹

   درود بر شما از بخش نمایش > سفارشی سازی > تب ووکامرس میتونید این مورد رو اصلاح کنید.

   • U36769 ۴ اسفند ۱۳۹۹

    ممنون از پاسختون. اما هنوز مشکلم برطرف نشد، من محصولاتم رو دسته بندی کردم و دسته بندی های محصولاتم هم کاملا درسته. و در تنظیماتی سفارشی سازی ووکامرس هم مشخص کردم نمای برگه فروش، نمایش دسته ها و محصولات است و نمایش دسته هم، نمایش زیردسته ها و محصولات است. اما وقتی از فهرست روی دسته بندی محصولاتم کلیلک میکنم بجای نشان دادن محصولات آن دسته بندی ، کل محصولات را میآورد. لطف میفرمایید مجدد راهنمایی کنید.

    • Reza Rad رضا راد ۵ اسفند ۱۳۹۹

     خواهش میکنم. اگر تمام محصولات را نمایش می‌دهد قالب را تغییر داده و تست کنید. همچنین برگه فروشگاه را صحیح تنظیم کرده باشید.

 8. U34547 ۱۸ دی ۱۳۹۹

  باسلام
  من وقتی ک سایتم رو رو کامپیوتر بالا میارم عکس های مقاله هام نمایش داده نمیشه میشه ولی وقتی ک موس رو روی اون عکس میبرم نمایش داده میشه لطفا راهنماییم کنید
  سایتم رو خودم درست کردم

 9. U28959 ۲۳ مهر ۱۳۹۹

  سلام.ببخشید سایت من روی کامپیوتر بخوبی نمایش داده میشه.ولی در موبایل فقط روی فایر فاکس خوب نمایش میده.قالب سایت رو هم از سایت شما گرفتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 10. U9392 ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام من یه مشکلی در سایت با اون مواجه شدم و این است که الان زمانی که می‌خواهم محصول در سایت اضافه کنم می‌گه: در دسترس نمی باشد. نمیدونم که باید چکارش کنم؟

  لطفا راهنمایی کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

   با سلام
   افزونه های، وردپرس و قالب سایت خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید

 11. کاربر مهمان ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

  با سلام،
  بخش سرچ سایتم در نسخه موبایل مشکل داره،روی هر بخش سایت میرم میره روی باکس سرچ،
  مثلا میزنم روی قسمت صفحه اصلی یا میزنم روی لوگو میره روی باکس سرچ،
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

   با سلام و احترام
   در صورتی که محصول را از ما خریدرای کرده اید به بخش پشتیبانی تیکت ارسال کنید تا مشکل شما بررسی شود

 12. کاربر مهمان ۱۶ دی ۱۳۹۸

  می خوام برنمه واتساپ ببرم به صحفه اصلی
  افزودن به صحفه اصلی کار نمی کند
  بله

 13. کاربر مهمان ۲۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و عرض خسته نباشید . من متوجه یه مشکلی تو دسته بندی های سایتم شدم .این که من دسته بندی پست هامو میذارم و اونا تو اسلایدر صفحه اصلی نمایش داده میشن با ذکر دسته بندیشون و اگر تو فیلد جست و جو اسمشونو هم سرچ کنم نمایش داده میشن …اما داخل دسته بندی اصلی سایت که میشم اونا نیستن . یعنی پست های جدیدمو نمیریزه داخل اونجا . فقط پست های هفته پیش هستن . نمیدونم چی شده

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۱ آبان ۱۳۹۸

   با سلام و احترام
   این مورد باید توسط سایتی که قالب رو ازشون خریداری کردید بررسی بشه. چون مشکل مربوط به قالب شماست

  • کاربر مهمان ۱۶ دی ۱۳۹۸

   می خوام برنامه تلگرام ببرم به صحفه اصلی ننی رود
   افزودن به صحفه اصلی می زنم کار نمی کنه ولی انتخاب موارد و اطلاعات برنامه کار می کنه ولی افزودن به صحفه اصلی کار نمی کنه
   ممنونم راهنمایی کنید.

 14. U9796 ۴ مرداد ۱۳۹۸

  سلام
  من یک قالبی طراحی کردم و اون رو به وردپرس تبدیلش کردم و به یک مشکلی بر خوردم…اونم بخش دیدگاه هستش… مثلا در پست hello world دیدگاه wp commenter رو گذاشته و ثبت هم شده ولی کاربر دیگه ایی که میخواد دیدگاهش رو مینویسه و گزینه ثبت رو میزنه… کامنت در سایت نه ثبت میشه و نه نمایش داده نمیشه…
  🙁

 15. U22424 ۲۶ تیر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم وقتی سایت رو باز میکنم خودکار آهنگ دانلود میکنه چجوری باید غیرفعالش کنم خواهش میکنم جواب بدین

 16. کاربر مهمان ۹ تیر ۱۳۹۸

  سلام. سایت من یه مشکل عجیب پیدا کرده لطفا راهنماییم کنید.
  تعداد کل کامنت های سایتم بالای 15000 عدد است اما این تعداد در بخش مدیریت دیدگاه ها یعنی داشبورد وردپرس فقط زمانی به درستی نمایش داده میشه که هم افزونه EDD هم ووکامرس نصب شده باشند، محصولات سایت فقط در EDD هست و نیازی به ووکامرس ندارم اما هربار که این افزونه را پاک یا غیرفعال میکنم در بخش مدیریت دیدگاه ها تعداد کل کامنت ها رو 10 عدد نشون میده و نمیتونم مدیریت درستی روش داشته باشم! هر دو افزونه را به روز رسانی هم کردم اما مشکل برطرف نشد.

 17. کاربر مهمان ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من سایتم وردپرس و قالبم زفایر هست از وقتی قالب سایتمو آپدیت کردم عکس محصولاتم نشون داده نمیشه توی خود سایت ولی عکسهای دیگه مشکلی نداره افزونه هامم چک کردم اونایی که تازه نصب کردمو غیر فعال کردم ولی تغییری نکرد مشکل از کجاست؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

   سلام سپاس از شما . سلام پشتیبانی مختص خریداران محصول zephyr هست. خریدی با ایمیل شما پیدا نشد.

 18. کاربر مهمان ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر
  در پنل مدیریت سایت وردپرسی من، قسمت ویرایش برای دسترسی به بخش ویرایش صفحه اصلی کار نمی کند و من نمیتوانم صفحه اصلی را تغییر بدم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 19. کاربر مهمان ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

  سلام
  من موقع ایمپورت کردن دیتابیسم در php my admin با خطای زیر مواجه میشم کسی میتونه بگه چطوری برطرفش کنم؟
  Static analysis:

  2 errors were found during analysis.

  Unexpected beginning of statement. (near “phpMyAdmin” at position 0)
  Unrecognized statement type. (near “SQL” at position 11)

  SQL query:

  phpMyAdmin SQL Dump — version 4.8.4 — https://www.phpmyadmin.net/ — — Host: 127.0.0.1:3306 — Generation Time: Jun 03, 2019 at 09:00 AM — Server version: 5.7.24 — PHP Version: 7.2.14 SET SQL_MODE = “NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO”

  MySQL said: Documentation
  #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‘phpMyAdmin SQL Dump
  — version 4.8.4
  https://www.phpmyadmin.net/

  — Host: ‘ at line 1

 20. کاربر مهمان ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید سی اس اس جاکی نصب کردن هرچه تلاش کردم برگه های عضویت وغیره به صورت اتومات ساخته نشدند ایراد کجاست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 21. کاربر مهمان ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

  سلام و خسته نباشید
  موقع نوشتن پست در سایت عکسها رو وسط چین یا چپ چین میکنم ، اما بعد از انتشار پست و در صفحه سایت که پست انتشار داده شده عکس راست چین هست
  ممنون از جوابتون

 22. کاربر مهمان ۲۴ دی ۱۳۹۷

  درود برشما ببخشید من یک سوال داشتم
  وقتی میخواهیم قالب اصلی سایت سفارشی سازی رو انتخاب میکنیم به صحفه سفید منتقل می شویم وویرایشگر زنده هم انتخاب میکنیم باز به صحفه سفید منتقل میشویم میخواستم ببینم مشکل ازکجاست چطور میشود رفع کرد باتشکر وسپاس ازشما

 23. کاربر مهمان ۷ دی ۱۳۹۷

  سلام روز بخیر
  راهی داره محصولات سایت رو سریع ویرایش کرد. برای محصولات مجازی که قیمت های ان به دلار بستگی دارد و هرروز باید قیمت را تغییر داد که زمانبر است. ممنون میشم راهنمایی کنید

 24. کاربر مهمان ۳۰ آذر ۱۳۹۷

  سلام روز بخیر
  سایت وردپرس دارم. اسم محصولات رو از نوار جستجوی بالای سایت که سرچ میزنیم مجصول در نوار جستجو نشون داده میشه ولی وقتی روش کلیک میکنیم که صفحه مربوطه باز بشه چیزی پیدا نمیکنه مینویسه صفحه یافت نشد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ آذر ۱۳۹۷

   درود از بخش تنظیمات > پیوندهای یکتا یکبار روی ذخیره کلیک کنید سپس دوباره تست کنید.

   • کاربر مهمان ۳ دی ۱۳۹۷

    ممنون از پاسخگویی
    اینکارو انجام دادم.نشد. دوباره محصول جدیدی درست کردم نامک رو تغییر ندادم(برای بیشتر محصولات قبلا تغییر میدادم) ولی بازم سرچ نشد. یعنی اسمش رو در نوار جستجو که تایپ میکنم محصول رو نشون میده ولی وقتی روش کلیک میکنم وارد صفحه نمیشه میگه محصول یافت نشد.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    • Reza Rad رضا راد ۳ دی ۱۳۹۷

     سپاس. پس مشکل از فرم جستجوی سایتتون هست و باید از یک برنامه نویس بخواهید اصلاح کنند.

 25. کاربر مهمان ۲۶ آذر ۱۳۹۷

  با درود به استادید عزیز
  چند ماه است که سایت خود رو دسته بندی کردم اما مشکل اینجاست که وقتی از گوگل وارد دسته بندی سایت میشم با پیغام صفحه ای پیدا نشد مواجه هستم ولی وقتی از طریق خود سایت وارد همون دسته بندی میشم مشکلی نداره و مطالب در دسته بندی موجود هست

  لطفاً راهنمایی کنید

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ آذر ۱۳۹۷

   درود url صفحه دسته بندی سایتتون و url ثبت شده در گوگل رو مقایسه کنید. احتمالا تغییر کرده پیوند های یکتا

 26. کاربر مهمان ۲۵ آذر ۱۳۹۷

  سلام و عرض ادب
  بنده سایت رو به وردپرس 5.1 آپدیت کردم و از قالب آوادا استفاده میکنم ولی بعد از دو سه روز صفحه اصلی سایت پرید و هر کاری کردیم نتونستیم مشکل رو حل کنیم، نمیدونم این مشکل بخاطر هماهنگ نبودن وردپرس جدید با قالب هستش یا ایراد از جای دیگه ست. آیا با بکاپ گیری از هاستینگ برطرف میشه یا خودمون میتونیم برطرف کنیم، لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید. با تشکر

 27. کاربر مهمان ۱۳ آذر ۱۳۹۷

  سلام ببخشید من یک سایت دارم که میخواستم ورد پرس روی سی پنل نصب کنم. بعد از انجام کار سایت رو میشد توسط ورد پرس مدیریت کرد. اما مشکلی که دارم اینه وقتی که ادرس سایت رو در مرورگر میزنم سایت با همان قالب انتخابی و تغییرات باز میشود اما مینویسد ” اوه این برگه پیدا نمیشه ” تغییرات صفحه یکتا ، خواندن و hTaccess رو هم بررسی کردم اما فایده ای نداشته . امکانش هست راهنمایی بفرمائید ؟ متشکر

 28. کاربر مهمان ۵ آبان ۱۳۹۷

  سلام من سایتم با وردپرس هست ساختش
  بعد می خوام وارد پشتیبانی سایت بشم نمیشه
  همیشه toranjflower.com/admin
  وارد میکردم ازم نام کاربری می خواست با پسوورد ولی الان یه صفحه
  سفید باز میشه لطفا خیلی سریع کمک کنین

 29. کاربر مهمان ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

  سلام عزیز
  من یه مشکلی که همیشه با وردپرس دارم و عنوان نکردیدش اینه که وردپرس بصورت خودکار به نوشته ها یا حتی کدهایی که تو سایدبار قرار میدم تگ پی و بر اضافه میکنه یعنی اگه نوشته یا کد تویه یه خط نباشه برا خط بعدی بر اضافه میکنه کاش بگید چطور میتونم از شر این مشکل خلاص شم البته بدون افزونه
  مرسی و خسته نباشید

 30. کاربر مهمان ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

  داداش شرمنده نوشته بودی سوال تکراری ننویسیم
  ولی خواستم تکمیل کنم خیلی ببخشید
  سلام
  ببخشید چندین باره سوال میپرسم
  من یه هزینه کردم برنامه نویس برام یه پیوند سفارشی (افزونه) مجزا نوشته که بتونم پیوند سفارشی رو به این شکل در بیاورم
  =http://x.com/index.php?productID
  یعنی بصورت اتوماتیک در افزونه =index.php?productID تعرف شده فقط من میتونم ادامه بعد = هر چی خواستم بنویسم
  مثل
  watches-casio-ef-545=http://x.com/index.php?productID
  یا به فارسی
  تلویزیون-اولد-مارک-ال-جی-مدل-2018=http://x.com/index.php?productID
  البته به شکل این دو نمونه مثال در سایت وارد نمیکنیم چون پست های قبلی با شماره ها شروع میشد مثل
  11=http://x.com/index.php?productID
  12=http://x.com/index.php?productID

  فقط از خدمت شما میخواستم بپرسم این در سئو مشکلی که بوجود نمیاره؟
  دلیلش که به این شکل افزونه رو نوشتیم اینکه چون سایت قبلی من رو یه اسکریپت نال شده است خواستیم با این روش لینک ها تغییر پیدا نکنه و الان پست ها رو بصورت دستی وارد ووکامرس میکنیم
  ممنون میشم پاسخ این سوالم رو هم بفرمایید باز عذرخواهی میکنم
  تشکر

 31. کاربر مهمان ۱۵ خرداد ۱۳۹۷

  سلام
  اقای راد
  یه سوال دیگه داشتم اگر زحمتی نیست پاسخش را بفرمایید
  من تو وب سایت ووکامرس وردپرس میخوام محصول جدید که به سایت اضافه میکنم صفحه اول سایت قرار نگیره مستقیم بره کتگور ها باشه منظورم تمام محصولات نیست اونایکه مد نظر خودم هست
  اگر روشی هست لطفا بفرمایید
  ممنون

  • U11404 ۱۵ خرداد ۱۳۹۷

   سلام
   اگر از easy digital download استفاده میکردید افزونه ای برای مخفی کردن یک پست خاص وجود داشت که به شما معرفی کنیم. برای ووکامرس چیزی پیدا نشد و نیاز به کد نویسی اختصاصی است.

 32. کاربر مهمان ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

  سلام
  من یه وب سایت وردپرس دارم
  وقتی چک میکنم هر صفحه رو با چندین عنوان باز میکنه بر فرض مثال ادرس این باشه اصلی
  http://www.example.com/index.php?productID=336
  الان وقتی این صفحه بالا رو مثل نمونه های زیر بزنی باز میکنه
  http://www.example.com/?productID=336
  http://www.example.com/php?productID=336
  http://www.example.com/index?productID=336
  http://www.example.com/4555?productID=336
  http://www.example.com/rfedrer?productID=336
  به جای اون index.php یهنی هر چی بزنی باز میکنه که نباید اینطوری باشه فقط باید با اون ادرس اصلی باز کنه
  این تو گوگل چون صفحات تکراری ایندکس میشه سایت رو نابود میکنه این مشکل رو چطوری میشه رفع کرد خواهشا از دوستان یا ادمین سایت راهشو میدونه کمکم کنه خیلی ضروریه
  ممنون از سایت بسیار خوبتون

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ خرداد ۱۳۹۷

   سلام ظاهرا پیوند های یکتا رو درست وارد نکردید اگه سایت شما تازه ساخته شده از بخش تنظیمات > پیوند های یکتا را روی نام نوشته قرار دهید

 33. کاربر مهمان ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

  یه دسته ی جدید اضافه شده که در قسمت دسته ها نه باکس تیک زدن داره، نه میشه پاکش کرد!
  میخوام پاکش کنم باید چه کار کنم؟

 34. کاربر مهمان ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

  سلام من یه مشکل اعصاب خورد کن با ورد پرس دارم و نمیدونم دلیلش چیه، برای سایت قبلیم هم چندبار پیش اومد و الان هم همینطور، بعد از مدت زمان کوتاهی که سایت رو راه اندازی میکنم خود وردپرس منو هاش باز نمیشه و عمل نمیکنه مثلا رو منو برگه ها موس رو میبرم گزینه های افزودن برگه و همه برگه ها باز نمیشه این در مورد همه مواردی که تو پیشخوان ورد پرس هست وجود داره مثلا در مورد افزونه سئو یوست هیچ کدوم از تنظیماتش دیگه باز نمیشه و نمیشه تغییری توش انجام داد یا تو قسمت ابزارک ها به عنوان مثال ابزارکی که برای فوتر انتخاب شده دیگه باز نمیشه که تغییری روش انجام بشه، فقط منو ها نمایش داده میشن اما درست عمل نمیکنن یا اصلا عمل نمیکنن من از چند مرورگر دیگه هم تست کردم همین شکلی نشون میده کش مرورگر رو کامل خالی کردم اما مشکل از مرورگر نیست این مشکل یک دفعه به وجود میاد و رفع نمیشه افزونه هایی که استفاده میکنم فرم تماس،فریم ورک ردوکس،سئو یوست و منو آیکون هست و از قالب حرفه ای استفاده میکنم چطور میتونم از این حالت خلاص شم؟ برای تست چند بار از اول نصب کردم ورد پرسو اما باز یکهو این اتفاق وسط کار میوفته

  • U8156 ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

   سلام
   ممکن هست که مشکل از تداخل افزونه هاتون باشه یا از قالب، قالب را به پیشفرض تغییر بدید و افزونه ها را غیر فعال کنید و تست کنید که مشکل شما رفع میشود.

   • کاربر مهمان ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

    من دو فایل یکسان تو دو مسیر متفاوت تو وبسایتم دارم که سایت gtmetrix بهم نشون میده و سرعت سایتم رو پایین میاره آدرس فایلها اینه
    wp-content/themes/Persian-Music/js/jquery.js
    و wp-includes/js/jquery/jquery.js
    من فایل دومی رو پاک میکنم و مشکلی تو قالبم به وجود نمیاد و پیشخوان درست کار میکنه تا اینکه افزونه سئو یوست رو چندبار باز میکنم و کلا این مشکل به وجود میاد، الان اون فایل رو برگردوندم سر جاش و دوباره کش مرورگر رو خالی کردم الان منوها باز میشن تا زمانی که رو افزونه سئو یوست میرم دوباره منوها مشکل پیدا میکنه پیشخوان این افزونه کلا باز نمیشه ولی بقیه مواردش باز میشن و کار میکنن به نظرتون چرا وقتی رو این افزونه میرم این مشکل به وجود میاد؟ با غیر فعال کردن سایر افزونه ها و تغییر به قالب پیشفرض هم تغییری نمیکنه
    فکر میکنین پاک کردن این فایل دومی میتونه باعث بشه مشکلی به وجود بیاد و اینکه به نظرتون با این دو فایل مشابه چه کنم پاک کردنش گزینه مناسبیه و اگر هست کدوم رو پاک کنم، تشکر

 35. کاربر مهمان ۲ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  من بعد از آپدیت ورد پرس دیگر ویجت ها را نمیتونم ببینم
  چجوری باید مشکل را حل کنم
  یک صفحه سفید نمایش داده می شود

  • U9864 ۲ بهمن ۱۳۹۶

   درود به شما.
   چنین مشکلی تا الان مشاهده نشده.
   از پنل خود خارج شوید و مجدد تست کنید، امیدوارم که مشکلتان حل شده باشد.

 36. کاربر مهمان ۱۵ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  من یک وب سایت با وردپرس دارم
  هرچندوقت یکبار ، چندتا پست به زیان انگلسیی خود به خودبه وب سایت اضافه میشه
  نمیدونم علت از کجاست
  افزونه آمار وموبایل روی سایت نصب شده
  لطفا راهنمایی کنید

 37. کاربر مهمان ۲۲ مهر ۱۳۹۶

  درود
  یه مشکل که من دارم خطای ابزارک هاست پشتیبان هاست میگه مشکل ابزارک سایتتون هست و کمبود منابع میاره سازنده قالب هم میگه مشکل از خود ارئه دهنده سرویسه یعنی لینک های پنل ادمینی خطای 404 میده باید هر بار رفرش بدی درست شن و سایت هر سری خطای 500 یعنی کمبود منابع جالب اینجاست سایت خود ارائه دهنده سرویس هم خودشم کمبود منابع داره آیا من میزبانیمو عوض کنم مشکلات حل میشه یا مشکل خود سایته؟الان این وضعیت باعث شده رتبه الکسام از 4200 بیاد 12000 جالبه اگه از دوستان کسی دانش این کار رو دارد راهنمایی کنه ممنون

 38. کاربر مهمان ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

  با سلام و تشکر بخاطر مطالب عالیتون
  لطفا راهنماییم کنید که چرا ویژگیها در افزودن محصول کار نمیکنه و در حال لود باقی میمونه؟
  تشکر

 39. کاربر مهمان ۱۷ آذر ۱۳۹۵

  سلام خیلی ممنونم عالی بود تشکر