طراحی سایت شرکتی با المنتور بدون برنامه نویسی

4.4 / 5. تعداد رای: 89

طراحی سایت شرکتی با المنتور

طراحی سایت شرکتی با المنتور

هر از گاهی به عنوان یک دفتر نقاشی از المنتور و وردپرس و قالب اهورا استفاده می‌کنم. اما تصمیم گرفتم موقع طراحی سایت شرکتی با المنتور، برای شما ویدیو ضبط کنم. امیدوارم برای شما مفید باشه.

امروزه طراحی وب‌سایت و قالب با استفاده از المنتور و فرم‌های آماده تبدیل به یک کار بدون نیاز به کدنویسی و یادانش فنی شده است. آموزش‌های زیادی در میهن وردپرس در خصوص نحوه استفاده از المنتور و طراحی قالب و … وجود دارد. اما این بار قصد داریم در خصوص طراحی یک قالب المنتوری بر پایه اهورا صحبت کنیم.

المنتور به‌جرئت یکی از قدرتمندترین و بهترین ابزارهایی است که در حوزه طراحی قالب و بهینه‌سازی فرم کلی وب‌سایت‌های وردپرسی از آن استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه طراحی سایت شرکتی با المنتور در قالب اهورا را به شما به‌صورت پله به پله آموزش دهیم.

مبنای این آموزش بهره‌گیری از المان‌ها و متریال‌هایی است که به‌صورت پیش‌ساخته و آماده در المنتور و این قالب وردپرسی محبوب موجود است. می‌توانید از این قالب برای خدمات مشاوره مالی و حوزه‌های دیگر استفاده کنید. تفاوت زیادی در اصل موضوع وجود ندارد. صرفاً شما باید اساس کار و نقشه کار طراحی سایت شرکتی با المنتور را بیاموزید.

کل این پروسه حتی بدون یک خط کدنویسی انجام می‌شود.

پیش‌نیازها

 • یک وب‌سایت بر پایه وردپرس که دارای قالب و پلاگین و همین‌طور امکان اعمال تنظیمات و تغییرات جدید است. (اگر قالب دیگری با فرمت خاصی روی سایت شما در دسترس است. باید از آن پشتیبان بگیرید یا اینکه وب‌سایت یا ساب دامین جدیدی را ایجاد کنید.)
 • پلاگین المنتور
 • قالب وردپرس اهورا
 • تسلط حداقلی بر المنتور و نحوه نصب و راه‌اندازی آن
 • استفاده از آموزش ویدئویی و محتوای متنی از همین آموزش

شروع به کار طراحی سایت شرکتی

به‌عنوان شروع شما نیاز به یک وب‌سایت خام وردپرسی خواهید داشت. روی آن قالب اهورا و همین‌طور پلاگین المنتور نصب‌شده است. صفر تا صد، یعنی از طراحی هدر تا فوتر با شما هستیم. هر چیزی که یک وب‌سایت نیاز دارد روی این مقاله به‌طور کامل آموزش داده خواهد شد.

ایجاد برگه صفحه اصلی

برای انجام این کار باید وارد قسمت تازه و برگه شوید. برگه را انتخاب کنید و سپس روی برگه جدید، نام را روی خانه یا Home بسته به نیاز خودتان قرار دهید.

ساخت برگه جدید
ساخت برگه جدید

در بخش قالب و همان‌طور که در تصویر می‌بینید باید نوع قالب را روی حالت تمام صفحه، بدون ساید باری تمام عرض المنتور قرار دهید.

اگر روی نمایش برگه کلیک کنید، خام است و می‌توانید با استفاده از المنتور هر چیزی را اضافه کنید.

نمایش تمام عرض قالب سایت
نمایش تمام عرض قالب سایت

پیش‌ازاین که وارد بخش تنظیم صفحه و کار با المنتور شوید. لازم است که به پیشخوان وردپرس، بخش تنظیمات، خواندن مراجعه نموده و سپس “برگه یکتا از پایین برگزینید” را انتخاب نموده و روی صفحه نخست کلیک و گزینه خانه را انتخاب کنید.

The main show
Reading settings

حالا می‌توانید وارد بخش ویرایش با المنتور در صفحه اصلی شوید.

ویرایش صفحه خانه با المنتور

در این منو روی گزینه ویرایش برگه در بالای صفحه و نوار مدیریت وردپرس کلیک نموده و سپس ویرایش با المنتور را مشابه تصویر درج‌شده انتخاب نمایید.

طراحی سایت شرکتی با المنتور
طراحی سایت شرکتی با المنتور

البته در بخش آموزش طراحی سایت شرکتی با المنتور ما با یک خطا مواجه شدیم که ممکن است برای سایت تازه‌تأسیس شما نیز نمایش داده شود. از شما خواسته می‌شود که کیت بسازید. به صفحه ساخت کیت مراجعه می‌کنیم.

ساخت کیت پیش فرض المنتور
ساخت کیت پیش فرض المنتور

روی گزینه، بازسازی فایل‌ها، همگام‌سازی کتابخانه و ساخت مجدد کیت کلیک نموده و تنظیمات را ذخیره کنید. پس‌از‌آن مجدداً وارد صفحه اصلی وب‌سایت خود شده و روی ویرایش با المنتور کلیک کنید. روی گزینه ساخت ابزارک کلیک کنید و یک نوع فرمت نمایش را برگزینید.

رفع خطای المنتور
رفع خطای المنتور

حالا متن سربرگ، ردیف و تیتر را از لیست ابزارهای المنتور انتخاب نموده و تنظیمات را ذخیره کنید.

متن سربرگ در وردپرس
متن سربرگ در وردپرس

پیش‌ازاین که وسط صفحه را بسازید، لازم است که هدر را انتخاب کنید. این بستگی به قالب شما خواهد داشت. (در مورد اهورا این امکان وجود دارد)

البته پیش از انجام این کار لازم است که وارد ویرایش با المنتور شده و سپس تنظیمات سایت را انتخاب کنید.

تنظیمات قالب اهورا
تنظیمات قالب اهورا

باید یک سری المان‌ها برای وب‌سایت خود در همان ابتدای کار تعریف کنید. اولین لازمه تنظیم رنگ‌های عمومی خواهد بود. معمولاً برای طراحی هر سایت یک رنگ‌بندی مورداستفاده قرار می‌گیرد. رنگ‌های سازمانی، ثانویه و مکمل و البته رنگ برای متن هرکدام انتخاب می‌شوند. می‌توانید در اینترنت کدهای رنگی را جست‌وجو کنید. این کدها را می‌توانید در بخش ورودی متن اعمال کنید.

11
انتخاب رنگ اولیه سیستم
انتخاب رنگ اولیه سیستم

پس از انتخاب تمامی رنگ‌ها مشابه چیزی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. لازم است که تنظیمات را ذخیره نمایید و نتیجه را مشاهده کنید. یک مرحله به‌عقب برگردید و فونت‌های سایت خود را نیز روی قالب اهورا انتخاب کنید.

Select Ahura template font

پس‌از‌آن پیشنهاد می‌کنیم که تمامی فونت‌ها را از روی حالت لاتین، روی فونت پیش‌فرض قالب اهورا قرار دهید.

فونت پیش فرض قالب اهورا
فونت پیش فرض قالب اهورا

حالا یک مرحله به‌عقب برگردید و مشاهده برگه را انتخاب کنید. در این صفحه وارد بخش سفارشی‌سازی شوید. از بخش تایپوگرافی فونت را روی موردی که انتخاب کرده‌اید قرار دهید.

Enter Ahura template settings 1
ورود به تنظیمات قالب اهورا
ورود به تنظیمات قالب اهورا

طراحی هدر سایت شرکتی

حالا لازم است که هدر وب‌سایت خود را طراحی کنید. وارد پیشخوان، تنظیمات قالب و بخش سازنده شوید.

تنظیمات قالب وردپرس
تنظیمات قالب وردپرس

می‌توانید در همین صفحه گزینه افزودن را انتخاب، یک هدر با نام دلخواه بسازید و آن را منتشر کنید.

19 1024x314 1

سپس در همان منو روی گزینه ویرایش با المنتور کلیک کنید.

ویرایش المنتور
ویرایش المنتور

البته پیش از انجام هر کاری و تغییر هدر، وارد بخش تنظیمات شوید.

تنظیمات در قالب
تنظیمات در قالب

طرح‌بندی را روی تمام عرض المنتور قرار دهید. حالا باید انتخاب کنید که هدر المنتور وب‌سایت شما چند ستون باشد.

نحوه استفاده از بخش داخلی المنتور
نحوه استفاده از بخش داخلی المنتور

عموماً هدر وب‌سایت‌ها به‌صورت سه‌بخشی ایجاد خواهد شد. می‌توانید محدوده سمت راست لوگوی خود را قرار دهید. از بین ابزارهای المنتور می‌توانید عبارت لوگو را جست‌وجو کنید و آن را به صفحه بیفزایید. این کار با درگ کردن و کشیدن قابل انجام است.

اضافه کردن گزینه ها از قالب اهورا
اضافه کردن گزینه ها از قالب اهورا

می‌توانید به بخش میانی منو و سپس به بخش سمت چپ (البته مطابق سلیقه خود) یک دکمه اضافه کنید. تمامی این ابزارها در المنتور قابل جست‌وجو هستند.

اضافه کردن دکمه
اضافه کردن دکمه

در مرحله بعد شما باید ستون‌ها را ویرایش کنید. برای این کار آن‌ها را بر اساس چیزی که در تصویر زیر می‌بینید وسط‌چین کنید.

می‌توانید متن هرکدام از منوها و یا دکمه‌ها را با کلیک روی آن‌ها و بر اساس جعبه متنی که دیده می‌شود ویرایش کنید.

تراز بندی افقی
تراز بندی افقی

می‌توانید استایل دکمه را نیز انتخاب کنید. برای این کار از رنگ‌هایی که قبلاً و در بخش قبل آموزش انتخاب کردیم استفاده کنید.

26 1024x387 1

اگر مایل باشید می‌توانید تغییرات را اعمال نموده و سپس منو را مشاهده کنید.  می‌بینید که فهرست‌های شما نمایش داده نمی‌شود.

وارد منوی نمایش، فهرست‌ها شده و فهرست جدیدی ایجاد کنید. البته لازم است که جایگاه آن را منوی بالا انتخاب کنید. می‌توانید چند برگه مانند سبد خرید، پرداخت و… نیز اضافه کنید که قالب شما یک فرم درست بگیرد.

ساخت فهرست در وردپرس
ساخت فهرست در وردپرس
ساخت فهرست در وردپرس
ساخت فهرست در وردپرس

برای مشاهده تغییرات وارد بخش تنظیمات قالب و سازنده شوید. در همین منو اگر روی گزینه نمایش کلیک کنید، هدری که از قبل ساخته‌اید قابل‌مشاهده است.

بخش سازنده وردپرس
بخش سازنده وردپرس

نمایش هدر در قالب اصلی

در حال حاضر هدرروی قالب اصلی شما نمایش داده نمی‌شود. برای اینکه این اتفاق انجام گردد، لازم است که وارد بخش سفارشی‌سازی وردپرس شوید.

گزینه سربرگ را در منوی سفارش سازی مطابق تصویر زیر انتخاب کنید.

منوی سربرگ
منوی سربرگ

سپس در منوی پیش و رو استفاده از هدر سفارشی را انتخاب و هدر چسبان را در بخش پایین غیرفعال کنید. سپس گزینه انتشار را انتخاب کنید.

طراحی صفحه اصلی سایت شرکتی

حالا به سراغ ویرایش صفحه اصلی سایت شرکتی خودخواهیم رفت. به منوی ویرایش با المنتور مراجعه نموده و سپس روی انتخاب ابزار جدید مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

انتخاب ابزارک در قالب اهورا
انتخاب ابزارک در قالب اهورا

حالا یک منوی دو ستونی انتخاب کنید. به یکی از ستون‌ها، مثلاً سمت چپ یک تصویر اضافه کنید. عکس را از گالری یا سیستم انتخاب کنید و روی درج در رسانه کلیک کنید.

در ستون سمت راست هم می‌توانید یک سربرگ اضافه کنید. البته حالا بهتر است که سربرگ قبلی را حذف کنید.

32 1024x386 1

یک متن ثانویه هم به بخش مربوط مطابق تصویر اضافه کنید و تگ آن را روی حالت p یا پاراگراف مشابه تصویر زیر قرار دهید.

Write text in a text box 1024x378 1

استایل نیز بر اساس این که رنگ متن است روی مشکی قرار دهید. تایپوگرافی نیز به شما امکان کم‌کردن اندازه فونت را می‌دهد. برای این کار می‌توانید از متن‌های لورم ایپسوم استفاده کنید. تراز عمودی عکس و متن را در میانه یا وسط قرار دهید. این باعث می‌شود که ساختار زشتی به خود نگیرد.

می‌توانید در همان ستون سمت راست یک دکمه نیز از منوی المنتور اضافه کنید. اندازه آن را روی بزرگ قرار دهید.

ایجاد دکمه در قالب اهورا
ایجاد دکمه در قالب اهورا

متن آن را دلخواه انتخاب کنید و یک رنگ دکمه و سایه به کادر هم اعمال کنید. همین‌طور می‌توانید به بخش‌های پایین وب‌سایت خود متن‌های بیشتری اضافه کنید. دقت کنید که وقتی ردیف جدید ایجاد می‌کنید، فاصله آن‌ها را در منوی پیشرفته و حاشیه خارجی تنظیم کنید. مثلاً 60 پیکسل می‌تواند عدد مناسب‌تری باشد.

این کار باعث می‌شود که تفکیک بهتری انجام گیرد.

ایجاد حاشیه فاصله
ایجاد حاشیه فاصله

پیشنهاد می‌کنیم که یک ردیف دیگر اعمال نموده و حالت سه‌ستونه را برگزینید.

ردیف سه ستونه وردپرس
ردیف سه ستونه وردپرس

می‌توانید سه باکس ایجاد کرده و آن درون آن‌ها هر چیزی که می‌خواهید بنویسید. معمولاً از این باکس‌ها در سایت‌های شرکتی استفاده می‌شود. در قالب اهورا شما امکان انتخاب باکس آیکون را خواهید داشت. رنگ‌بندی آن‌ها متنوع است و طراحی فوق‌العاده جذاب و خوبی دارند. می‌بینید که در تصویر زیر یک مورد به قالب اهورا اضافه‌شده است.

اضافه کردن باکس اطلاعات به قالب اهورا
اضافه کردن باکس اطلاعات به قالب اهورا

با یک کلیک روی هر باکس می‌توانید تغییرات لازم را در منوی سمت راست المنتور روی آن اعمال کنید.

تغییر رنگ باکس اطلاعات
تغییر رنگ باکس اطلاعات

انتخاب عنوان، رنگ، اندازه و حاشیه امکان‌پذیر است. توضیحاتی را روی سایت خود اعمال کنید که این کار از طریق لورم ایپسوم نیز ممکن است. در بخش تایپوگرافی می‌توانید تغییرات لازم را انجام دهید. می‌توانید از بخش آیکون، گزینه موردنظر خود را مطابق با متنی که نوشته‌اید جستجو کنید.

انتظار نمی‌رود که سایت شما رنگ‌های مختلفی داشته باشد. پس رنگ آیکون را روی رنگ اولیه قرار دهید. می‌توانید به‌راحتی و با کلیک راست ‌روی هر آیکون، باکس یا متن، آن را کپی و تکثیرکنید. مطابق چیزی که در تصویر می‌بینید.

Copy and paste columns in eleMentor 1 1 1024x398 1
کپی و پیست ستون در المنتور
کپی و پیست ستون در المنتور

می‌توانید بازهم مطابق بخش‌های دیگر، فاصله میان دکمه‌ها، اتصال آن‌ها را تغییر دهید.

ایجاد ردیف برای قالب سایت شرکتی

حالا لازم است که بخش‌های پایین‌تر و پس از سه باکس آیکن که در تصویر قبل مشاهده کردید را ایجاد کنید. به جهت انجام این کار مطابق ادامه آموزش طراحی سایت شرکتی با المنتور و قالب اهورا پیش بروید.

ایجاد ردیف برای قالب شرکتی
ایجاد ردیف برای قالب شرکتی

بعدازاین بخش، یک ردیف دیگر اضافه کنید و حالت دو ستون را برای آن انتخاب کنید. بهترین کار این است که ستون بالا را کپی نموده و مجدداً در این منو پیست کنید.

ایجاد ردیف برای قالب شرکتی
ایجاد ردیف برای قالب شرکتی

برای ایجاد هرگونه تغییرات در ستون‌ها مشابه تصویر زیر روی این دکمه کوچک کلیک کنید.

ایجاد ستون جدید
ایجاد ستون جدید

حال می‌توانید ستون اضافه را حذف کنید.

برای تکمیل این بخش یک باکس آیکون جدید اضافه کنید.

ایجاد باکس آیکون
ایجاد باکس آیکون

بازهم در منوی تنظیمات المنتور که برای دکمه در قالب اهورا در نظر گرفته‌شده است، رنگ اولیه و ثانویه را مطابق نیاز خود و بر اساس آموزش ویدئویی اعمال کنید. می‌توانید دکمه را با کلیک راست و کپی و سپس پیست تکثیرکنید. مطابق چیزی که در ادامه مشاهده می‌فرمایید.

با انتخاب هر دکمه تنظیمات آن در بخش کناری فعال می‌شود. حالا می‌توانید متن، آیکون، ابعاد و همه‌چیز را بر اساس بخش‌های قبلی آموزش تغییر دهید.

Change the shape of the buttons in the template 3 1024x518 1

می‌توانید تنظیمات بیشتری را در بخش جعبه برای هر دکمه اعمال کنید. البته که همه‌چیز بستگی به خودتان دارد. اما توجه به جزئیات می‌تواند طراحی وب‌سایت شمارا جذاب‌تر و بهتر کند.

Change the shape of the buttons in the template 1 1024x397 1
تغییر فرم دکمه ها در قالب
تغییر فرم دکمه ها در قالب

اسکرول به پایین در منوی قالب

برای اینکه با کلیک روی دکمه‌ای که در ابتدا ایجاد کردیم، صفحه سایت شما به پایین اسکرول کند، باید از متدهای یکسان استفاده کنیم. مطابق تصویر زیر:

اسکرول پایین با دکمه در وردپرس
اسکرول پایین با دکمه در وردپرس

شناسه CSS را روی #start قرار دهید. حالا لازم است که دکمه مربوطه را پیوند دهید به #start

اسکرول پایین با دکمه
اسکرول پایین با دکمه

سپس روی گزینه به‌روزرسانی کلیک کنید. با کلیک کردن روی دکمه شروع، اسکرول به پایین انجام می‌شود.

ساخت ستون جدید

مجدداً در بخش انتهایی قالب سایت خود یک منوی دو ستون ایجاد کنید و ستون بالا را کپی و تکثیر نمایید.

تکثیر ستون در المنتور وردپرس
تکثیر ستون در المنتور وردپرس

لازم است که کمی به دو ستون فاصله بدهید. این کار با انتخاب منوی پیشرفته و بخش حاشیه خارجی مطابق تصویر زیر قابل انجام است.

حالا بهتر است که جای دو ستون کنار هم را با کشیدن و رهاکردن ماوس تغییر دهید. یعنی فرم ضربدری مطابق تصویر زیر اعمال گردد.

تغییر حاشیه قالب المنتوری
تغییر حاشیه قالب المنتوری

حال دکمه‌های سمت چپ را حذف کنید. قرار نیست که قالب شما مونوتان شده و دکمه‌های زیادی داشته باشد. متن کادر سمت راست را نیز مطابق نیاز و نوع سایت شرکتی خود تغییر دهید. حالا در ستون راست یک لیست آیکن ایجاد کنید.

ایجاد ستون در المنتور
ایجاد ستون در المنتور

پس از انتخاب و انتقال آن با ماوس، متن موردنظر خود را نیز اعمال نمایید. در بخش استایل، رنگ متن را به مشکی تغییر داده آیکون را به رنگ ثابت و اولیه بگذارید. می‌توانید اندازه آیکون، چیدمان و همه‌چیز را تغییر دهید.

ساخت لیست آیکون
ساخت لیست آیکون

اضافه‌کردن SVG به قالب اهورا

برای اینکه یک تصویر روی قالب خود قرار دهید می‌توانید از فرمت رایج و محبوب وب، SVG استفاده کنید. آموزش اجرا و استفاده از آن در میهن وردپرس در دسترس است.

به جهت انجام این کار یک المان HTML به قالب و بخش ستون خود اضافه کنید. این کار با جستجوی html و کشیدن و رهاکردن آن به ستون مربوطه مطابق تصویر زیر قابل انجام است.

اضافه کردن html به المنتور
اضافه کردن html به المنتور

حالا کد تصویر SVG خود را پیست کنید. این کدها در اینترنت و وب‌سایت‌های مختلف موجود است. مطابق تصویر زیر حتی می‌توانید کد تصویر زیر را تغییر دهید.

اضافه کردن SVG به قالب اهورا
اضافه کردن SVG به قالب اهورا

می‌توانید ابعاد آن را بر اساس بخشی که در تصویر بالا می‌بینید روی صددرصد قرار دهید.

می‌توانید از باکس اعلان هم در ادامه استفاده کنید. رنگ دکمه و باکس خود را مشخص کنید. عنوان آن را نیز مطابق آموزش تغییر دهید.

ایجاد علان
ایجاد علان

ایجاد ساختار و کادربندی

برای اینکه قالب خود را جذاب‌تر کنید می‌توانید از کادربندی استفاده کنید. مجدداً در بخش ویرایش با المنتور یکی از ستون‌ها را انتخاب کنید. از بخش استایل، رنگ پس‌زمینه را تغییر دهید.

اضافه کردن سکشن
اضافه کردن سکشن

ساخت فوتر سایت شرکتی با المنتور

حالا به بخش ساخت فوتر خواهیم رفت. پیش از هر چیزی وارد بخش سفارشی‌سازی شده (البته می‌توانید این کار را با ورود به منوی سازنده نیز انجام دهید. اما حداقل در مورد قالب اهورا ضرورتی وجود ندارد و به‌راحتی از قسمت سفارشی‌سازی قالب سایت می‌توانید موارد موردنیاز خود را اعمال کنید.)

ساخت فوتر
ساخت فوتر

ما قصد داریم چند ابزارک به قالب شرکتی اهورا اضافه کنیم. البته که همه‌چیز در این بخش در دستان شماست و می‌توانید تغییرات لازم را مطابق کسب‌وکار و حوزه فعالیت خود اعمال کنید. پیشنهاد می‌کنیم که فهرستی ایجاد کنید.

اضافه کردن منو
اضافه کردن منو

اما پیش از آن از همان منوی سفارشی‌سازی وارد بخش فهرست‌ها شوید، فهرست جدیدی ایجاد کنید. برای ساخت این فهرست‌ها می‌توانید به آن‌ها لینک بدهید و نامی مشخص کنید.

اضافه کردن منو
اضافه کردن منو
ساخت فهرست در المنتور
ساخت فهرست در المنتور

پس از ساخت فهرست و ذخیره آن، وارد منوی فوتر شده و از بخش افزودن، فهرست‌های راهبری را انتخاب کنید.

اضافه کردن فهرست راهبردی
اضافه کردن فهرست راهبردی

عنوان را قرار دهید و سپس فوتر 2 را مشخص کنید. فوتر 2 نام مشخصه فهرست ماست.

می‌توانید فهرست‌های راهبری دوم را نیز انتخاب و اضافه کنید. یک شبکه اجتماعی هم به فوتر وب‌سایت خود اضافه کنید. در منوی فوتر، از بین گزینه‌ها شبکه‌های اجتماعی را جست‌وجو کنید. قالب پیش فرضی برای شبکه‌های اجتماعی در قالب اهورا در نظر گرفته‌شده است که می‌توانید از دکمه‌های مربوطه استفاده کنید. اضافه‌کردن و لینک دادن نیز به‌راحتی و از همان بخش تنظیمات سمت راست قابل انجام است.

Add social networking icons 1024x369 1

ابزارک دیگری هم می‌توانید به فوتر خود اضافه کنید. ازنظر ما درباره ما می‌تواند گزینه خوبی باشد.

آن را از بین فهرست‌ها و ابزارهای موجود مطابق تصویر زیر جستجو کنید.

اضافه کردن درباره ما
اضافه کردن درباره ما

سپس تغییرات را ذخیره کنید و سپس صفحه اصلی وب‌سایت خود را مشاهده کنید. درنهایت و برخلاف ساختاری که ما در این ویدئو طی کردیم، شما می‌توانید تغییرات بیشتری را نیز روی قالب و فرم کلی سایت خود اعمال کنید. قالب اهورا انعطاف زیادی در این زمینه دارد و می‌توان از آن برای طراحی سایت شرکتی با المنتور استفاده کرد.

نتیجه‌گیری نهایی

در این آموزش آموختیم که چگونه یک قالب سایت شرکتی را با المنتور و با بهره‌گیری از قالب اهورا طراحی کنیم. اساس کاربر مبنای رعایت اصول چیدمان، حفظ فاصله‌ها در ستون‌ها و همین‌طور استفاده از روان‌شناسی رنگ بود. در هر مرحله، شما می‌توانید بر اساس نیاز خود تغییرات موردنظر را اعمال کرده و حتی از ویدئوی آموزشی که در اختیارتان قرارگرفته است استفاده کنید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U327960 ۹ فروردین ۱۴۰۳

  درود و تبریک سال جدید
  آقای راد می‌خواستم بدونم این آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی با این کیفیتی که شما استفاده میکنید رو از کجا میشه گرفت
  سپاس

 2. U340382 ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام موقع ویرایش با المنتور همچین اروری میاد برای حل این ارور چه کاری انجام بدم؟
  cant edit?
  having problems loading elementor?
  please enable safe mode to troubleshoot
  این کاری که گفته را هم انجام دادم

 3. U340216 ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  عالی بود واقعا من کاملا لذت بردم از آموزش کاملی که دادید و از شما متشکرم .
  فقط چون من از قالب اهورا استفاده نمیکنم و قالب neve هستش فقط و فقط یک جا رو نتونستم کامل کنم که اونم هدر بود منوهاش چون افزونه های اهورا رو نداشتم راه حل دیگه ای برای من دارید که چطور منو ها رو ایجاد کنم قسمت لوگو و دکمه ی ورود به سیستمش اوکی شده فقط قسمت منو مونده ، ممنونم

 4. U339601 ۸ اسفند ۱۴۰۲

  استاد میشه اول برگه رو طراحی کنیم بعد به عنوان صفحه اصلی انتخابش کنیم؟؟

 5. U321813 ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام. لطفا بیشتر از این ویدیوها برامون بذارید. عالی بود!!

 6. U313365 ۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام در نسخه‌های جدید وردپرس المنتور به جای سکشن و بخش با کانتینر مواجه هستیم که خیلی کار باهاش محدود هست و فقط یک سری قسمت بندی‌های پیش فرض رو میشه استفاده کرد یا من بلد نیستم نه میشه ستون اضافه کرد نه سطر. و کل کانتینر با تمام سلول هاش یک تنظیمات بیشتر نداره امکانش هست که این به همون حالت بخش سکشن برگردونده بشه یا در همین کانتینر امکانش هست در هر سلول سطر و ستون کم و زیاد بشه
  ممنون

 7. U333785 ۷ دی ۱۴۰۲

  سلام خیلی مخلصم جناب راد
  من قالب اهورا را خریداری کردم اما میخواهم قسمت هایی از ان را ویرایش کنم
  مثل پایین صفحه و یا وقتی قسمتی از سایت را عوض میکینم در قسمت نمایشگر موبایل میریزه بهم و … لطفا ویدیویی در مورد ویرایش قالب های اماده اهورا بزارید که چطوری محصول و یا نوشته خودمون را جایگزین کنیم من خیلی سرچ کردم ویدیویی مربوط پیدا نکردم ویدیوهای زیادی هست که از 0 تا 100 اموزش ساخت سایت با قالب اهورا رو گزاشتید دمتون گرم ولی برای ویرایش قالب های اماده چیزی پیدا نکردم

 8. U332769 ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید. من میخام صفحه اصلی رو خودم طراحی کنم مثل همین اموزش شما، ولی از تنظیمات قالب قسمت سازنده رو ندارم، چجوری میتونم هدر درست کنم؟ صفحه اصلیمو نوشته که نمیتونم درست کنم چون بعدش در بقیه ی صفحات سایت، هدر و فوتر ثابت هست،
  فوتر قالب اصلیم ، پایینش اسم شرکت قالب نوشته شده ، واسه همین میخام کلا هدر و فوتر خودمو بسازم، ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Reza Rad رضا راد ۲۸ آبان ۱۴۰۲

   سلام سپاس. قالب شما اهورا هست؟ اگر بله این قسمت رو دارین اگر خیر امکانش نیست.

 9. U332597 ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر. خیلی عالی بود این مقاله و ویدئو اموزشیتون.و تمامی اموزش های دیگه سایتتون.
  اگر ممکن بود از این مدل طرح های دمو ساختن بیشتر ویدئو قرار بدین .خیلی ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۸ آبان ۱۴۰۲

   سلام
   مرسی از توجه و لطف شما
   بله حتما باز هم از این موارد مطلب میذاریم روی سایت
   شاد و پیروز باشید

 10. U332229 ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  با عرض سلام و تشکر از آموزش های خوبتون
  سوالی که داشتم اینه که من اگر بخوام برای بک گراندم یک سری شکل یا خط رسم کنم با المنتور چطور میشه؟

 11. U328982 ۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام وقت شما بخیر ..آیا میتوان هر نوع سایتی برای هر نوع نیازی رو فقط و فقط متکی با افزونه المنتور پرو ساخت ؟ یعنی بدون خرید قالب ؟ و اینکه ساخت همچین سایتی پیشنهاد میشود یا خیر ؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر بله اما المنت‌های کافی نداره و نمیتونید هر طرحی رو باهاش بزنید.

 12. U326225 ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام مرسی از اموزشتون من فقط یه سوال داشتم . وقتی که هدر رو میسازیم وقتی روی نمایش برگه میزنم چپ وراست سایت انقدر فاصله میفته چطوری مشکل روحل کنم.

 13. U324329 ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام .
  من باکس اطلاعات رو انتخهاب میکنم و تغییرات لازمه رو هم میدم داخلش اما آیکون ها بعد از انتخاب شدن نشون داده نمیشن. مشکل چیه؟

 14. U30969 ۶ تیر ۱۴۰۲

  آیا می توان یک سایت با قالب خبری (مجله اینترنتی ) که محتوای زیادی در حوزه آرایشی و بهداشتی دارد را به سایتی با قالب فروشگاهی برای فروش محصولات آرایشی تغییر داد و از پتانسیل محتوایی که قبلا تولید شده برای فروشگاه استفاده کرد ؟

 15. U322310 ۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ببخشید بعد از بازکردن سایت از این طریق رای استفاده باید اشتراک ماهانه خریداری کرد؟

 16. U319448 ۲۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام چیکار کنم که تو موبایل درست نمایش داده بشه

 17. U316849 ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام،
  واقعاً خسته نباشید بسیار ویدیو آموزنده و مفیدی بود
  فقط برای طراحی هدر به روش شما چیکار کنیم که در موبایل هم ریسپانسیو باشه؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

   سلام سپاس از شما. فرقی نداره باید هدر رو توی المنتور ببرید رو ریسپانسیو

   • U316849 ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

    ولی اخه هدر خوب نمایش داده نمیشه
    ستون ها به صورت ردیفی نمایش داده میشه و سایز المنت ها بزرگتر میشه

    • Reza Rad رضا راد ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

     چاره دیگری نیست. البته میتونید مثلا المنت ها رو مخفی کنید ولی از نظر سئو درست نیست.

 18. U310353 ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

  به نام خدا
  سلام استاد اگه میشه دمو سایت مذهبی را هم اضافه کنید.

 19. U316371 ۲ شهریور ۱۴۰۱

  عالی بود خیلی ممنون لطفا چگونه عکس ها بیان یا فیلم ها رو چگونه بداریم که نشون بده عکس پشت زمینه اصلی و هز کدوم چطور تو نوارها عکس پشت زمینه بذاریم چگونه یک قسمت ثابت بمونه چطور حرکت کنه و حرکات آن چطور باش

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۵ شهریور ۱۴۰۱

   درود بر شما
   لطفا در ارتباط با طراحی سایتتون با قالب اهورا هر سوال و مشکلی که هست از طریق پنل کاربریتون در سایت ما با تیم پشتیبانی ما مطرح بفرمایید

 20. U38777 ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  بسیار عالی بود لایو و ویدیو خیلی کاربردی تره ، خدا قوت به شما

 21. U315455 ۲۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام
  لطفا پر قدرت ادامه بدید برای من بسیار خوب بود. با شما قدم به قدم کار انجام دادم و وقتی خودم مشغول میشم بیشتر یاد می گیرم. خیلی ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۵ تیر ۱۴۰۱

   درود بر شما
   سپاس از توجه لطف شما. خوشحالیم که آموزشهای سایت برای شما مفید بوده
   شاد و پیروز باشید

 22. U39838 ۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام آقای راد
  وقت بخیر
  من با افزونه “فرم تماس ۷”یک فرم ایجاد کردم و در یکی از صفحات وبسایتم قرار دادم اما هیچ اطلاعاتی از اون فرم برای من ارسال نمیشه!
  خودم چند بار امتحان کردم اما حتی پیام های خودم برای خودم نیومد !
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. U314842 ۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام

  چطور کاری بکنم که کاربر اگه اکانت نداشت تو صفحه پرداخت فرم ثبت نام بهش نشون داده بشه و بتونه همونجا ثبت نام کنه؟ یا اگه ثبت نام نکرده بود ریدایرکت بشه به صفحه ثبت نام

 24. U310353 ۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام استاد بسیار عالی بود نکات بسیار آموزنده ای را شرح دادید لطفاً بازهم از این سبک ویدئو ها منتشر کنید
  با تشکر بابت سخنان ارزشمند شما

 25. U40893 ۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام اصلی ترین مشکلی که با طراحی سایت های وردپرسی داشتم همیشه
  مشکل سرعت بالا اومدن سایت و کند بودنش هست
  پنل وردپرس کند میشه …
  سایت کند میشه …
  هرچی راه حل و … هم انجام میدیم هیچ فایده ای نداره
  لایت اسپید کش و ……. همه رو تست کردیم
  هاست اما ایرانی گرفتیم همیشه
  ولی هاست حرفه ای که سخت افزار قوی داره
  خیلی ها پیشنهاد میدن دست متخصص php کار بدیم تا بهنیه سازی کامل انجام بده … و …

  واقعا موندیم چه کار کنیم برای افزایش سرعت سایت
  چون خیلی از سمتت گوگل و کاربر ضرر میبینیم سر این قضیه
  لطفا راهنمایی بکنید

  • Reza Rad رضا راد ۵ تیر ۱۴۰۱

   سلام توی یک فصل از دوره سایت برتر کامل در مورد این موضوع صحبت کردم و موارد زیادی رو بررسی کردیم. روش کار بشه قطعا میتونه بهینه بشه. برای نمونه سایت ما رو تست کنید.

  • U327960 ۹ فروردین ۱۴۰۳

   درود آقای راد
   می‌خواستم بدونم برای اینکه بتونیم یک دکمه طراحی کنیم که بتونیم بازدید کننده بتونه استانش و شهرش و محلش رو انتخاب کنه چه کاری باید انجام بدیم سپاس

 26. U314842 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام
  چطوری میتونم تو ووکامرس محصولی تعریف کنم که که مثلا 50 تا کد برای اون محصول تعریف کنم و بگم با هر خرید یدونه از این کد ها به مشتری ها داده بشه و از تعداد موجودی کم بشه و اون کد دیگه به مشتری های دیگه داده نشه
  مثل سایت های فروش گیفت کارت

 27. U40188 ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام خدمت شما اقای راد
  چند وقتی میشه کامنت نذاشتم توی سایت شما چون اعلام کرده بودید از خرداد سوالات جواب داده نمیشه ولی حالا که دیدم این قانون شما برداشته شده لازم میتونم پیشنهاد ها خودم رو برای اموزش ها بعدی شما یا روند ضبط بهتر اموزش های شما و همینطور روند توسعه قالب اهورا ارائه بدم
  1.شما چرا در این ویدیو و هم در دمو های قالب اهورا فقط صفحه اصلی سایت رو طراحی می کنید؟ یعنی سایت نیاز به صفحه محصول یا صفحه بایگانی نداره؟
  2.قالب اهورا با اینکه المان های زیادی برای طراحی سایت داره اما خودتون هم میدونید این همه المان فقط برای صفحه اصلی سایت و صفحه لندینگ سایت استفاده میشه اما در صفحه مقاله یا محصول نمیشه از اکثر این المان ها استفاده کرد
  3.قالب اهورا الان حدود چند ساله که همون صفحه محصول رو داره و هیچ تغییری نکرده فقط تصویر شاخص محصول و نظرات و توضیحات تکمیلی در چند تا تب هستندخب به نظر شما بهتر نیست صفحه محصولات قالب تغییر بکنه؟ خیلی قدیمیه این صفحه محصول دیگه نمیشه از این نوع صفحه برای محصولات اموزشی و فیزیکی استفاده کرد
  4.قالب اهورا با اینکه همه کاره است (البته طبق نظر شما نه ما) برای سایت های اموزشی چطوری میشه از قالب اهورا استفاده کرد؟ خب صد درصد معلومه که یک قالب چند منظوره نمیتونه جای یک قالب اموزشی مثل استادیار رو بگیره چون اون قالب فقط برای سایت ها و محصولات اموزشی ساخته و کد نویسی شده نه برای سایت های چند منظوره اما شما در قالب اهورا با اینکه میگید قالب اهورا مناسب سایت های اموزشی هستش و دمو اون رو هم طراحی کردید قالب اهورا پست تایپ یا متافیلدی برای مدرس ها یا افزودن دوره های اموزشی نداره هیچ پست تایپی برای افزودن نمونه کار ها نداره
  6.قالب اهورا در صفحه بایگانی محصول هیچ فیلتر برای محصولات نداره از نام برند بگیر یا قیمت تقریبی محصولات
  7.و اما صفحه ساز المنتور و هلو المنتور بی نظیرن برای طراحی انواع سایت و واقعا صفحه ساز المنتوره که چند منظوره است نه قالب اهورا
  چون چند بار با صفحه ساز المنتور و قالب هلو المنتور تونستم سایت هایی مثل سایت شما (میهن وردپرس) و سون لرن رو طراحی کنم بدون هیچ قالبی مثل قالب اهورا چون صفحه هایی مثل صفحه تسویه حساب یا صفحه محصول یا صفحات بایگانی همشون در قالب اهورا یکسان و غیر قابل تغییرن وقتی که خوشت نمیاد مجبوری با المنتور بزنی پس هیچ یک از امکانات قالب اهورا در طراحی اختصاصی به کار نمیادچون باعث سنگین تر شدن سایت هم میشه چون اگر بخوام سایتم رو تمام و کمال با امکانات صفحه ساز المنتور طراحی کنم پس چه نیاز به قالب اهورا دارم؟
  امیدوارم این نقد ها و پیشنهاد های من رو پذیرا باشید

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

   درود بر شما روز بخیر
   ۱. صفحه محصول و بایگانی توسط قالب ساخته میشه
   ۲. همین المنت‌ها برای صفحات محصولات نیز قابل استفاده هست.
   ۳. صفحه محصول مناسب برای ووکامرس ساخته شده شما با المنتور طبق همین روش میتونید صفحه رو به هر شکلی که مد نظرتون هست طراحی بفرمایید
   ۴. برای سایت‌های آموزشی یا میتونید از المنتور استفاده کنید و یا از افزونه‌های آموزش آنلاین مثل لرن پرس. معمولا مواردی که شما نیاز دارید رو قالبی داره که مختص سایت آموزشی ساخته شده.
   ۶. از ابزارک‌ فیلتر محصولات بر اساس ویژگی استفاده بفرمایید.
   ۷. ممنون از نقد شما. کاش انتقادتون رو کمی فنی تر بیان می‌کردید. اهورا بیش از ده ‌ها المنت به المنتور اضافه کرده که برای طراحی صفحات سایت شما مناسب خواهد بود. قطعا همیشه در حال بهبود این قالب هستیم و موارد مختلف رو بروزرسانی و بهبود خواهیم داد.

   • U323439 ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

    1-فرمودید “۱. صفحه محصول و بایگانی توسط قالب ساخته میشه”
    تمپلیت نوشته ها قابل تغییر و سفارشی سازی نیست؟

    2-مدرس ها از قالب استادیار استفاده کنن برای فروش دوره های دانلودی یا اهورا؟
    3-میشه برای مدرس ها یک قالب یا دمو مثل استادیار “ایرانی” بسازید؟
    4- در ساید بار محصول دانلودی با چه ابزارکی ویژگی های محصولو بنویسم؟ (مثلا 120 دقیقه-سطح دوره=مبتدی-تعدادت جلسات=10…)

    4-افزونه‌های آموزش آنلاین مثل لرن پرس برای اموزش انلاینه درسته؟ برای فروش ویدیوهای دانلودی چ کنیم؟
    5- من از مشاوره پیش از فروش پرسیدم میشه چنین سایتی “https://parsvox.com/ ” با اهورا ساخت؟ گفتن بله- الان وسط کار موندم.. نمیشه ساخت درسته؟؟؟

    6- ابزارک ” فرم” رو لطفااااا اضافه کنید به پرو نیاز نباشه

    • Reza Rad رضا راد ۱ تیر ۱۴۰۲

     ۱. بستگی به قالب داره
     ۲. کاملا سلیقه ای هست. استادیار یک قالب فارسی شده هست و اگر خواستین استفاده کنید حتما نسخه اصلیش به نام studiare رو خریداری کنید
     ۳. تو فکرش هستیم
     ۴. با المنتور هم میشه ساخت
     ۵. بله چرا که نه. فقط برای فروش دوره یک پلاگین مثل لرن پرس نصب کنید
     ۶. افزونه های فرم ساز نصب بفرمایید ابزارکش اضافه میشه مثلا wp forms

     • U323439 ۱ تیر ۱۴۰۲

      قالب من هوراست و به شدت به آموزش نحوه پیاده کردن سایت برای فروش دوره ها نیاز دارم
      الان این ویدیو برای اموزش پروژه محور المنتور و طراحی صفحه اصلی عالی بود عااالییییی
      (البته قرار بود اخر ویدیو حالت موبیلشم تنظیم کنید که یادتون رفت)
      مشابه این ویدیو زیاد بسازید و برای مدرسان مخصوصا که بلد نیستیم محصول دیجیتال (ویدیواموزشی) چطورواسه فروش بذاریم

      • Reza Rad رضا راد ۴ تیر ۱۴۰۲

       آموزش ریسپانسیو کردنش رو توی سایت گذاشتیم ببینید. در مورد محصول آموزشی به زودی. در حال آپدیت اهورا با قابلیت ‌های سایت آموزشی هستیم اول باید اون منتشر بشه

       • U323439 ۶ تیر ۱۴۰۲

        استاد پس با انتشار آپدیت ، یه دوره آموزش هم براش بگذارید -( قطعا کار با قابلیت ها برای شما آسانه اما برای کسانی که رشته شون کامپیوتر نبوده رمزگشایی سخته. )
        ضمنا هیچ مدرسی به خوبی شما در نت ندیدم هم باسوادین- هم به خوبی مطالب رو دسته بندی میکنید.

 28. U311394 ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

  با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون از فیلم آموزشی خوبتون
  فقط اینکه من چند تا سوال داشتم و این مثلا عکس اول سایت آزمایشی طراحی شده در فیلم یا عکس دوم رو شما از کجا دانلود می کنید چون خیلی مناسب بودند.
  و اینکه من توی فیلم دیدم آقای راد میتونیتند بین حروف نیم فاصله بگذارند نه اسپیس و خیلی مفید بود اگر میشود بگید چه دکمه هایی رو توی کیبورد فشار می‌دادند.
  با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

   سلام سپاس از شما. معمولا از envato elements دریافت می‌کنیم. برای نیم فاصله از sift + 2 میتونید استفاده کنید البته بستگی به کیبورد داره سرچ توی گوگل میتونه بهتون شورت کی های بیشتری بده.

  • U316269 ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر
   تازه کارم و برام سواله که المنتور پرو و تمام پلاگین و ویجت های موجود داخل المنتوری که خریداری میکنیم فقط روی یک دامنه قابل استفاده هست یا محدودیت دامنه ندارن
   ممنون از پاسخگوییتون

   • Reza Rad رضا راد ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

    سلام تمام پلاگین های اختصاصی وردپرس که اوریجینال هستند تنها روی یک سایت و یک دامنه قابل نصب هستند.

 29. U314417 ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

  با سلام لطفا دمو ها بیشتری را برای ساخت فروشگاه فایل به قالب اهورا اضافه کنید. الان فقط یک دمو وجود دارد که گرافیک جذابی از نظر من ندارد. ممنون از شما.