آموزش تنظیمات رنک مث – از ۰ تا ۱۰۰ پیکربندی RankMath

4.4 / 5. تعداد رای: 190

آموزش تنظیمات رنک مث

می‌دانیم که در حال حاضر پلاگین RankMath بهترین افزونه برای سئو وب‌سایت‌های وردپرسی هست. ما هم در میهن وردپرس از رنک مث برای بهبود سئو استفاده می‌کنیم. در این صفحه با آموزش تنظیمات رنک مث و انجام تنظیمات کامل این افزونه همراه شما هستیم.

آموزش تنظیمات رنک مث

افزونه رنک مث (RankMath) یکی از بهترین افزونه‌ها برای سئو وب‌سایت‌های وردپرسی است. شاید از خودتان بپرسید بین افزونه‌ی یواست سئو (Yoast SEO) و رنک مث کدام‌یک بهتر می‌تواند به سئو سایت ما کمک کند؟ در جواب به این پرسش باید بگوییم که هر دو پلاگین، خوب هستند و هر دو می‌توانند سئو سایت ما را ارتقا دهند و ساختار هردوی آن‌ها تقریباً به یک شکل است با این تفاوت که رنک مث در نسخه‌ی رایگانش امکانات بیشتری نسبت به یواست سئو دارد.

بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به آموزش کامل تنظیمات افزونه رنک مث، نسخه‌ی رایگان آن بپردازیم، پس تا اخر مقاله همراه ما باشید.

چرا نسخه پرو رنک مث را برای آموزش انتخاب نکردیم

دلیل این‌که نسخه پرو رنک مث را برای آموزش انتخاب نکردیم این است که در نسخه پرو یکسری امکاناتی دارد مثل این‌که مقاله در کدام کلمه‌ی کلیدی می‌تواند در رتبه چندم گوگل قرار بگیرد یا اینکه مقاله رتبه‌ی چندم گوگل است. که این امکانات را به‌راحتی می‌توانیم از گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول به‌دست آوریم بنابراین نیاز نیست که برای این امکانات هزینه پرداخت کنیم.

نصب و راه اندازی افزونه رنک مث

در ابتدای کار در وردپرس از بخش افزونه‌ها، روی گزینه‌ی افزودن کلیک می‌کنیم مانند تصاویر زیر، سپس در بخش سرچ کلمه‌ی RankMath را سرچ می‌کنیم.

آموزش کامل تنظیمات افزونه رنک مث
آموزش کامل تنظیمات افزونه رنک مث

پس از سرچ کلمه‌ی رنک مث، روی گزینه‌ی نصب کلیک می‌کنیم و پس‌ازآن روی گزینه‌ی فعال نمایید مانند تصویر زیر کلیک می‌کنیم.

 نصب و راه اندازی رنک مث
نصب و راه اندازی رنک مث

بعد از آن که روی گزینه‌ی فعال نمایید کلیک کردیم، به‌طور خودکار وارد صفحه‌ای می‌شویم که نیاز است تا به اکانت رنک مث متصل شویم البته می‌توان روی گزینه‌ی Skip Now هم کلیک کرد، ازآنجاکه ما می‌خواهیم از نسخه‌ی رایگان رنک مث استفاده کنیم و اگر سایت ما هاست آن داخل ایران باشد بهتر است روی گزینه‌ی Skip Now کلیک کنیم. مانند تصویر زیر

حساب رنک مث خود را بسازید
حساب رنک مث خود را بسازید

بعد از طی این مرحله وارد صفحه‌ی انتخاب حالت می‌شویم که دو گزینه‌ی حالت آسان و حالت پیشرفته را دارد. ما حالت پیشرفته را انتخاب می‌کنیم چون می‌خواهیم تنظیمات را پیشرفته انجام دهیم و سپس روی گزینه‌ی “بزن بریم” کلیک می‌کنیم.

شروع به کار در افزونه رنک مث
شروع به کار در افزونه رنک مث

سپس با صفحه‌ی زیر مواجه می‌شویم، در کادری که عبارت “تیم برنامه‌نویسی کدسازان هست یک” کلیک می‌کنیم و بسته به نیازمان انتخاب می‌کنیم که سایت ما، وبلاگ شخصی، انجمن/سایت خبری، نمونه کار شخصی، سایت تجاری کوچک، فروشگاه اینترنتی و … باشد. یعنی مشخص می‌کنیم که سایت ما چه نوع وب‌سایتی است. به تصویر زیر دقت کنید تا متوجه مفاهیم بالا شوید.

نوع سایت خود را مشخص کنید
نوع سایت خود را مشخص کنید

سپس در بخش “نوع تجارت” نوع تجارت و کسب و کار خودمان را انتخاب می‌کنیم. که من در اینجا نوع تجارت را organization انتخاب کردم.

تجارت شما چیست؟
تجارت شما چیست؟

در کادر مربوط به “نام شرکت” نام وب‌سایت خود را وارد می‌کنیم. در کادر مربوط به “لوگو برای گوگل” لوگوی مورد نظر خود را طبق حداکثر و حداقل اندازه‌ای که مشخص کرده است آپلود می‌کنیم. در کادر مربوط به “تصویر پیش‌فرض اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی” یک تصویر آپلود کنید تا اگر پستی منتشر کردید که تصویر شاخص نداشت، این تصویر به‌جای تصویر پست شما نمایش‌ داده شود. پس از انجام این مراحل روی گزینه‌ی ذخیره و ادامه را کلیک می‌کنیم. به تصویر زیر دقت کنید تا مطالب گفته‌شده را بهتر درک کنید.

پیکربندی RankMath
پیکربندی RankMath

تنظیمات نقشه سایت در رنک مث

در تنظیمات افزونه رنک مث قسمت sitemap یا همان نقشه سایت را فعال می‌کنیم و سپس روی گزینه‌ی ذخیره و ادامه می‌زنیم. تصویر زیر نمایی از صفحه‌ی سایت مپ در رنک مث را نشان می‌دهد.

نقشه سایت خود را در رنک مث بسازید
نقشه سایت خود را در رنک مث بسازید

بعد از گذراندن این مرحله وارد صفحه‌ی قسمت ترفندهای سئو می‌شویم. به تصویر مربوط به این صفحه نگاه کنید.

ترفندهای سئو در Rank math
ترفندهای سئو در Rank math

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تیک عبارت “نمایه نکردن دسته و برچسب خالی” را حتما فعال کنید، زیرا صفحاتی که خالی باشند و محتوایی ارائه ندهند، نیازی به ثبت شدن در گوگل ندارند، تا زمانی که یک نوشته و یا محتوا به صفحه اضافه شود، پس‌ازآن که محتوا در صفحه نوشته شود به‌طور خودکار آن صفحه ایندکس می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم تیک مربوط به عبارت “Nofollow کردن پیوندهای خارجی” را فعال کنید و اگر احیانا خواستید به یک سایت معتبر، لینک بدهید مثل ویکی‌پدیا، گوگل یا رپورتاژآگهی آنگاه به‌صورت دستی می‌توانید follow کنید.

تیک مربوط به عبارت “پیوندهای خارجی جدید را در پنجره جدید بازکنید” را حتما فعال کنید، برای اینکه لینک‌های خارجی که به سایت‌های دیگر داده می‌شود، در تب جدید باز شود این کار باعث می‌شود که نرخ پرش سایت شما کاهش پیدا کند.

فرض کنید شما از سایت خود به سایت دیگر لینک دادید، اگر کاربر زمانی که روی لینک کلیک کند و آن لینک در همان صفحه سایت شما باز شود، ارتباط کاربر با سایت شما قطع می‌شود، اما اگر لینک در تب جدید باز شود ارتباط کاربر با سایت شما قطع نمی‌شود. بنابراین حتما این گزینه را در افزونه رنک مث فعال کنید و سپس روی گزینه‌ی ذخیره و ادامه کلیک کنید.

سپس وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شویم و گزینه‌ی به‌روزرسانی خودکار را فعال می‌کنیم بعدازآن روی گزینه‌ی راه‌اندازی تنظیمات پیشرفته کلیک می‌کنیم. مانند تصویر زیر

فعال سازی و شروع به کار
فعال سازی و شروع به کار

مدیریت دسترسی در RankMath

قسمت اول مدیریت دسترسی است که به ما این امکان را می‌دهد که کدام‌یک از نقش‌های کاربری به کدام‌ بخش از تنظیمات سئو ما دسترسی داشته باشد، به‌عنوان‌مثال اگر سایتی دارید که چند نفر به‌عنوان نویسنده در سایت شما کار می‌کنند، می‌توانید مدیریت دسترسی را فعال کنید و برای نویسنده‌ها تعیین کنید که کدام‌یک از آن‌ها به کدام بخش دسترسی دارد و به کدام بخش دسترسی ندارد.

اگر به این امکان نیاز داشتید می‌توانید آن را فعال کنید. در زیر نمایی از این صفحه را می‌بینید.

 مدیریت دسترسی در تنظیمات افزونه رنک مث
مدیریت دسترسی در تنظیمات افزونه رنک مث

مانیتور خطاهای 404

توصیه می‌شود حتما مانیتور 404 را فعال کنید زیرا اگر یک خطای 404 در سایت شما ایجاد شد، رنک مث این خطای ایجاد شده را به شما اطلاع میدهد و شما می‌توانید مشکل آن را برطرف کنید.

تغییر مسیرها هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت ما است که باید فعال شود. به‌طورکلی اگر یک مسیر در سایت شما تغییر کرد و کاربر به همان مسیر قبلی برود با خطای 404 مواجه می‌شود برای اینکه این خطای 404 را نداشته باشیم بهتر است url را به url جدید که تغییر کرده انتقال دهید و ریدایرکت کنید.

تصویر زیر نمایی از این صفحه در افزونه رنک مث را نشان می‌دهد.

 مدیریت دسترسی در تنظیمات افزونه رنک مث
مدیریت دسترسی در تنظیمات افزونه رنک مث

پس از فعال‌سازی این بخش روی گزینه‌ی ذخیره و ادامه کلیک کنید.

نشانه‌گذاری Schema در تنظیمات افزونه رنک مث

اسکیما برای نمایش بهتر سایت شما در نتایج گوگل استفاده می‌شود. مثلا می‌خواهیم به گوگل بگوییم که این محصول رازمانی که در نتایج جستجو نشان می‌دهی قیمت آن راهم کنارش قرار بده، برای ساده شدن فهم این موضوع به این مثال توجه کنید مثلا من در نوار آدرس سرچ می‌کنم by iphon 12 pro max سپس با نتایج زیر روبه‌رو می‌شوم، مثلا همان‌طور که در تصویر پایین می‌بینید در سایت آمازون قیمت، تخفیف داده‌شده، اینکه چند نفر از محصول بازدید کردند را به ما نشان می‌دهد، به همه‌ی این‌ها درنهایت اسکیما یا داده‌های ساختاریافته می‌گوییم.

 نشانه‌گذاری Schema در تنظیمات افزونه رنک مث
نشانه‌گذاری Schema در تنظیمات افزونه رنک مث

اسکیما ( Schema ) یک مدل از داده‌های ساختار یافته (Structured Data) است که به ما کمک می‌کند سایتمان را در نتایج گوگل بهتر نشان دهیم.

 Schema
Schema

در تصویر بالا محیط تنظیمات اسکیما را در افزونه رنک مث نشان می‌دهد. تیک کادر مربوط به نوع طرح‌واره را فعال می‌کنیم.

نوع طرح‌واره برای نوشته‌ها

در این قسمت نوع طرح‌واره برای نوشته‌های هرکدام مربوط به سایت ما است را انتخاب می‌کنیم مثلا اگر سایت شما مربوط به آگهی استخدام است بهتر است نوع طرح‌واره را روی آگهی استخدام بگذارید، پس بسته به نیازتان این کار را انجام دهید. به تصویر زیر دقت کنید تا متوجه‌ شوید توضیحات بالا شوید.

 Structured Data
Structured Data

نوع مقاله

 • نوع مقاله را می‌توان بسته به نیازتان مقاله‌ی خبری، نوشته‌ی بلاگ یا مقاله انتخاب کنید.
 • مقاله‌ی خبری یک خبر جدید درباره‌ی یک محصول، یک سازمان، یک موضوع خاص در سیاست، اقتصاد و…است.
 • نوشته‌ی بلاگ، روز نوشته است و ممکن است خیلی کوتاه، خلاصه و مفید باشد.
 • اما مقاله یک موضوعیت خاص دارد و در مورد موضوع خاصی خیلی تخصصی نوشته می‌شود.
 • بهتر است نوع مقاله را گزینه‌ی مقاله انتخاب کنیم.

نوع طرح‌واره برای برگه‌ها

در این قسمت هم می‌توانیم نوع برگه‌ها را که برای چه چیزی استفاده می‌کنیم مثلا مقاله، کتاب، آگهی استخدام، رویداد و … انتخاب کنیم اما توصیه می‌کنیم این گزینه را روی هیچ‌کدام بگذاریم تا برگه‌هایمان جزو اسکیما حساب نشود.

به تصویر زیر توجه کنید تا مفهوم توضیحات بالا را بهتر درک کنید.

 نوع طرح‌واره برای نوشته‌ها
نوع طرح‌واره برای نوشته‌ها

نوع طرح‌واره برای صفحات فرود

از این قسمت برای پست تایپ‌های مختلف سایتتان می‌توانید طرح‌واره را انتخاب کنید. پست تایپ نوع پست جدیدی است که در سایتمان اضافه می‌کنیم مثلا وقتی ووکامرس را نصب می‌کنیم، محصولات ووکامرس یک نوع پست تایپ است. ممکن است سایت شما ده‌ها پست تایپ مختلف داشته باشد که باید مشخص کنیم هرکدام مربوط با چی هستند و باید اسکیمای آن‌ها چه باشد، مثلا برای محصولات ووکامرس باید گزینه‌ی محصول را انتخاب کنیم.

نوع طرح‌واره برای محصولات

در قسمت نوع طرح‌واره برای محصولات گزینه‌ی محصول را انتخاب می‌کنیم و سپس روی گزینه‌ی ذخیره و ادامه می‌زنیم.

فعال‌سازی امکانات افزونه رنک مث

در مرحله‌ی بعد سراغ ماژول‌های رنک مث می‌رویم، رنک مث ماژول‌های زیادی دارد که در اینجا توضیح می‌دهیم کدام‌یک را فعال و کدام‌یک را بهتر است غیرفعال کنیم. تصاویر زیر ماژول‌ها را نشان می‌دهد.

 فعال‌سازی امکانات در افزونه رنک مث
فعال‌سازی امکانات در افزونه رنک مث

درباره‌ی مانیتور 404 قبلا در این مقاله توضیح دادیم بنابراین تیک آن‌ را فعال می‌کنیم.

ACF یک پلاگین وردپرس است که اگر آن را در سایتمان نصب کنیم این امکان را به ما می‌دهد که زمینه‌های دلخواه سفارشی به پست‌های سایتمان اضافه کنیم. اگر این پلاگین را در سایتتان فعال کردید بهتر است در این ماژول هم آن را فعال کنید تا آن فیلدها را برای شما تجزیه‌وتحلیل کند.

AMP یک پلاگین وردپرس است که برای ساخت صفحات AMP در وب‌سایت به شما کمک می‌کند. اگر آن را در سایتتان نصب کردید بهتر است این گزینه را فعال کنید تا افزونه رنک مث اطلاعات مربوط به AMP سایتتان را هم به گوگل اعلام کند.

آنالیز رنک مث را به سرچ کنسول متصل می‌کند، به نظر من نیازی نیست و می‌توانیم این گزینه را غیرفعال کنیم و خودمان مستقیما بریم گوگل سرچ کنسول تنظیمات مربوط به آن را انجام دهیم.

بخش‌های مختلف رنک مث
بخش‌های مختلف رنک مث
 بخش‌های مختلف رنک مث ستون دوم
بخش‌های مختلف رنک مث ستون دوم

bbPress پلاگینی است برای ساخت انجمن روی وردپرس که اگر آن را در سایتتان نصب دارید بهتر است این گزینه را فعال کنید، در غیر این صورت غیرفعال باشد. بادی‌پرس پلاگینی است برای اضافه کردن قابلیت شبکه‌ی اجتماعی در وردپرس، اگر بادی پرس را در سایتتان نصب دارید باید این گزینه را فعال کنید.

سئو تصویر اگر این گزینه را فعال کنید گزینه‌هایی برای سئو کردن تصویر به وب‌سایت ما اضافه می‌شود، روی تنظیمات آن کلیک کنید و خیلی ساده کافی است دو گزینه‌ی افزودن ویژگی‌های ALT از دست رفته و افزودن ویژگی‌های TITLE ازدست‌رفته را فعال کنید سپس روی گزینه‌ی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

به تصویر زیر دقت کنید تا توضیحات بالا را بهتر درک کنید.

تنظیمات بخش تصاویر در Rank Math
تنظیمات بخش تصاویر در Rank Math

نمایه‌سازی فوری اگه این گزینه را فعال کنیم، می‌توانیم از موتور جست‌وجوی بینگ (Bing) یک API بگیریم و آن را در اینجا وارد کنیم. سپس هر زمان در نمایه‌سازی فوری پست جدیدی منتشر کنیم سریعا به بینگ درخواست می‌دهد که این پست را ثبت کن، اما ازآنجاکه Bing در ایران چندان استفاده نمی‌شود، می‌توانیم این گزینه را فعال نکنیم اما فعال کردن این گزینه هم خالی از لطف نیست بنابراین فعال یا غیرفعال کردن این گزینه به انتخاب خودتان است.

شمارنده‌ پیوند، تعداد لینک‌های ورودی و خروجی سایت ما را بررسی می‌کند تا بدانیم چقدر لینک ورودی و خروجی داریم.

سئو محلی و گراف دانش را اگر فعال کنیم، سئوی محلی سایت ما را فعال می‌کند. قبل‌تر در مورد تغییر مسیرها و طرح‌واره (داده‌های ساختاریافته) و مدیریت‌ دسترسی و Sitemap صحبت کردیم.

 Rank Math
Rank Math

آنالیز سئو مربوط می‌شود به تجزیه‌وتحلیل سئو، که یکی از مهم‌ترین کارهایی است که رنک مث انجام می‌دهد.بااستفاده‌از این گزینه زمانی که دارید یک پست جدید را در سایتتان منتشر می‌کنید کافی است یک کلمه‌ی کلیدی به افزونه رنک مث بدهید و رنک مث، از صفر تا صد به شما امتیاز می‌دهد، هر چه امتیاز شما بیشتر باشد شانس شما در به‌دست آوردن رتبه بالا صفحه اول گوگل بیشتر می‌شود.

گوگل وب استوری یک امکانی مانند استوری‌های اینستاگرام است که اگر در وب‌سایت خود گوگل وب استوری را نصب کردید این گزینه را فعال کنید.

ووکامرس امکان سئو کردن ووکامرس را برای شما فراهم می‌کند پس اگر در سایت خود ووکامرس دارید حتما ووکامرس رو فعال کنید، در غیر این صورت نیازی به فعال کردن آن نیست.

آموزش تنظیمات افزونه رنک مث

ما تا اینجای مقاله تنظیمات مختلف رنک مث را انجام دادیم اما یکسری تنظیمات دیگر هم است که بهتر است آن‌ها را هم انجام دهیم و یک مرور کلی روی تنظیمات داشته باشیم. برای تنظیمات افزونه رنک مث، قسمت پیوندها به شکل زیر است که گزینه‌های آن را یک‌به‌یک توضیح می‌دهیم.

 تنظیمات پلاگین رنک مث
تنظیمات پلاگین رنک مث

قسمت حذف پایه دسته اگر آن را فعال کنیم category را از لیست دسته‌بندی‌ها حذف می‌کند، مثلا در سایت میهن وردپرس شما اگر وارد یک دسته‌بندی شوید، مثلا قالب‌ها می‌بینید که اینجا category را نداریم. به تصویر زیر دقت کنید تا بتوانید مفهوم بالا را درک کنید.

 category را از لیست دسته‌بندی‌ها حذف کنید
category را از لیست دسته‌بندی‌ها حذف کنید

فعال کردن این گزینه کاملا دلخواه است.

تغییر مسیر پیوست‌ها اگر آدرس یک فایل رسانه‌ای در سایت شما باز شد، تغییر مسیر پیوست‌ها آدرس این رسانه را در وب‌سایت شمارا نشان می‌دهد. به‌منظور ساده‌تر اگر آدرس رسانه را سرچ کنیم فقط همان رسانه را به ما نشان می‌دهد.

 تغییر مسیر پیوست‌ها
تغییر مسیر پیوست‌ها

در تصویر بالا که مربوط به تنظیمات پیوند است، قسمت دامنه‌های NoFollow می‌توانید، دامنه‌هایی که می‌خواهید NoFollow باشند را وارد می‌کنیم. در قسمت دامنه‌های مستثنی شده از NoFollow می‌توانیم سایت‌هایی مثل google.com, yahoo.com, wikipedia.org را وارد کنید. قسمت پیوندهای خارجی را در پنجره جدید بازکنید را حتما فعال کنید چون فعال شدن این قسمت باعث می‌شود تا نرخ پرش (bounce rate)  سایت کاهش پیدا کند. پس‌ازآن روی ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم.

تنظیمات مسیر راهنما در افزونه رنک مث

 تنظیمات مسیر راهنما در افزونه رنک مث
تنظیمات مسیر راهنما در افزونه رنک مث

طبق تصویر بالا ابتدا مسیر راهنما را انتخاب می‌کنیم و سپس گزینه‌ی فعال‌سازی عملکرد مسیر راهنما را فعال می‌کنیم. و اگر کدی که در داخل کادر سبزرنگ مشخص‌شده را در هر جا از قالب وب‌سایت بگذاریم، یک مسیر راهنما یا موقعیت فعلی را به کاربر سایتتان نشان می‌دهد.

ویرایش robots.txt

Complete tutorial on ranking plugin settings 26 1
ویرایش robots.txt

در این قسمت نیاز به هیچ تنظیم خاصی نیاز نیست انجام بدهیم، در این بخش به‌صورت خودکار رنک مث ویرایش robots.txt را انجام می‌دهد.

دیگر موارد

تنظیمات موارد اضافی در Rank Math
تنظیمات موارد اضافی در Rank Math

در قسمت دیگر موارد، یکسری تنظیمات داریم مثل نمایش امتیاز سئو به بازدیدکنندگان، اگر این گزینه را فعال کنیم رنک مث امتیاز سئو را به افرادی که در سایت ما پست را می‌بینند نمایش‌ می‌دهد. حتی این امکان را داریم که مشخص کنیم در کجای سایت نمایش داده شود.

تنظیمات سئو ووکامرس در رنک مث

Complete tutorial on ranking plugin settings 28 1
تنظیمات ووکامرس Rank Math
حذف نشانه‌گذاری در رنک مث
حذف نشانه‌گذاری در رنک مث

ووکامرس یکسری تنظیمات دارد که مثلا در قسمت “برند” آن می‌توانید مشخص کنید که کدام‌یک از طبقه‌بندی‌های محصولتان، برند محصول هستند، این گزینه را برای نمایش در نتایج گوگل استفاده می‌کنیم.

برای استفاده از این قابلیت در افزونه یوست سئو باید ۶۹ دلار ناقابل پرداخت کنید. این قابلیت در رنک مث کاملا رایگان هست.

تغییر مسیرها

 تغییر مسیرها
تغییر مسیرها

در این قسمت اگر گزینه‌ی “اشکال‌زدایی تغییر مسیرها” این گزینه را فعال کنیم، با جزئیات بیشتری، تغییر مسیرها را به ما نشان می‌دهد و ما به‌عنوان یک مدیر می‌توانیم راحت‌تر متوجه شویم که تغییر مسیر بر چه اساسی اتفاق افتاده است. که پیشنهاد می‌کنم این گزینه را تا زمانی که به مشکل نخورده‌اید فعال نکنید.

گزینه‌ی دیگری که در اینجا وجود دارد “تغییر مسیر خودکار نوشته” است، که اگر این گزینه را فعال کنید هر زمانی که url یا نامک یک نوشته را تغییر دهیم به صورت خودکار از این آدرس به آدرس جدید یک ریدایرکت میسازد. پیشنهاد می‌کنم این گزینه را حتما فعال کنید و سپس ذخیره تغییرات را بزنید.

بخش عنوان‌ها و متاها

 بخش عنوان‌ها و متاها
بخش عنوان‌ها و متاها

وارد بخش عنوان‌ها و متاها می‌شویم، می‌توانیم برای هر پست تایپ یا هرکدام از صفحات سایتمان مشخص کنیم که پست تایپ این صفحه noindex باشد یا نه؟ یا nofollow باشد یا نه!! به‌عنوان‌مثال من صفحات فرودم را نمی‌خواهم در نتایج گوگل بالا بیایید. درنتیجه باید طبق تصویر زیر وارد این صفحه شویم و برای انواع پست‌ها، صفحات فرود را مشخص کنیم. در اینجا است که متا ربات‌های آن را می‌خواهم مدیریت کنم و بزارم روی noindex، nofollow .

متا ربات‌های نویسنده رنک مث
متا ربات‌های نویسنده رنک مث

نکته مهم

در بخش نویسندگان، بایگانی نویسندگان را غیرفعال کنید و در بخش صفحات دیگر ، بایگانی تاریخ را غیرفعال کنید و سپس ذخیره‎‌ی تغییرات را بزنید.

 نکته مهم در افزونه سئو رنک مث
نکته مهم در افزونه سئو رنک مث
نکات مهم در تنظیمات رنک مث
نکات مهم در تنظیمات رنک مث

آمارها و ابزارها

آمارها و ابزارها هم یکسری وضعیت را به ما نشان می‌دهند که می‌توانیم از طریق تنظیماتش خروجی بگیریم، به نسخه‌های قبلی برگردیم و یا اینکه عضوی بشویم از تست کنندگان نسخه‌ی بتای افزونه رنک مث که پیشنهاد می‌کنم این گزینه را فعال نکنید. در قسمت راهنمایی و پشتیبانی هم اگر ابهام یا سوالی داشته باشیم به ما کمک می‌کند تا مشکل را برطرف کنیم.

سعی کردیم در این مقاله به‌طور کامل تنظیمات افزونه‌ رنک مث را بررسی کنیم و شیوه‌ی نصب و راه‌اندازی آن را آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع‌شده باشد.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U325124 ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیر من رنک مث پرو رو نصب کردم بعد با خطای http 500 روبرو شد بعد چک کردم زمانی که رنک پرو رو غیر فعال میکنم سایت در دسترس میشه بعد توی پیشخوان هم زده که در کد فعالسازی رنک مث پرو مشکلی ایجاد شده میشه لطفا راهنمایی کنید

 2. U324955 ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام
  برای تنظیمات رنک مث نمایش عنوان مقالات و محصولات و صفحات رو به این شکل قرار دادم : %title% %sep% %sitename% در واقع میخوام نام سایت در انتهای عنوان قرار بگیره. در یعضی صفحات مثل اصلی و دسته بندی محصولات و … هم درست شده و نمایش داده میشه اما در سینگا محصول و سینگل پست فقط عنوان محصول و مقاله میاد بدون عنوان سایت.

  • Reza Rad رضا راد ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

   سلام طبیعی هست و گوگل انتخاب میکنه در صورت کامل بودن عنوان سایت رو نشون نده

 3. U323653 ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

  من قصد داشتم پکیج تان را تهیه کنم اما وقتی این آموزش رو دیدم متوجه شدم وقتی در این آموزش رایگان قسمتی که ارور میدهد رو بدون جواب دادن کلیک می کنید میرید، پاک ناامید شدم ازتون و قطعا هم با این کارتون ذات وجودی تون که سعی می کنید آن را پنهان کنید، مشخص شد. باشه دوست عزیز شما یه پکیج کامل داری میخواهی بفروشی حق با شماست اما اگر آموزش میذاری ننویس صفر تا صد. به نظرم تعریف درستی از صفر تا صد نداری… اگه قبلا با دسته کورها طرف بودی شاید یکی هم پیدا بشه که سه تا چشم داشته باشه صفر تا صد یعنی اینکه شما از شماره صفر شروع می کنی تا شماره 100 و تمام. نمیشه که وسط 11،12،13،14 بپری 25 چون 15 تا 10 رو نمیخوای بگی به هزار علت که واسه خودت مشخصه نه واسه من، که وسط فیلم حالا باید برم یه فیلم دیگه پیدا کنم اروری که تو مدرس و البته به قول خودت خبره وردپرس حال نمیکنی جواب بدی، وقتی آموزش رایگانت اینه، ببین تو اون پولیه چقدر واقعیت ها رو نگفتی و پول الکی زدی به جیت. راستی خود میدونم این کامنت را نمیذاری تو صفحه ات اما اگه خوندیش یا زیردستات خوندن بهم جواب بده که چرا من وسط آموزش باید برم یه آموزش دیگه ببینم تا آموزش تو کامل بشه؟؟؟؟؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

   سلام ممنون که ذات وجودی ما رو آشکار کردین. 😀 لطفا بفرمایید کدام قسمت ارور داد تا بررسی کنیم و آموزش رو تکمیل کنیم. البته با این صفاتی که حواله ما کردین پیشنهاد نمیکنم دوره آموزشی تهیه کنید. چون دید خوبی نسبت به ما نخواهید داشت و دوره نمیتونه به شما کمک کنه. ضمن اینکه این آموزش رایگان هست و صرفا جهت یادگیری بیشتر شما. التماس تفکر

   • U320954 ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

    سلام و عرض خسته نباشید
    نظر این شخص و شما رو خوندم و 5 دقیقه ای قفل شدم که عجباااااا….
    من از فوق صفر شروع سایتم رو با آموزش های شما یاد گرفتم
    از خرید دامنه و هاست گرفته تا وردپرس و ووکامرس….الانم دارم با دوره سئو شما مطالبی رو یاد میگیرم که دیدم یه سری سئوکارها هم نمیدونند…
    نمیدونم چی باید گفت…
    بعضی آدمها اصلا ارزش نعمتهایی که جلوشونه رو نمیدونند…
    و چقدر یاد گرفتم از جواب شما…
    روزی میرسد منم در حوزه کاری خودم نیاز داشته باشم اینجوری آرام و منطقی باشم…
    فقط میتوانم بگم از صمیم قلب همگی خسته نباشید
    وهمیشه بدونید که
    ما هستیم تا شما هستید ،پس همیشه بهترین بمانید ،حتی شده فقط بخاطر ما….(که قدرتون رو میدونیم)

    • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

     سپاس از شما خوشحالیم که آموزش ها برای شما مفید بوده و بهتون کمک کرده شاد و پیروز باشید

 4. U324144 ۱ خرداد ۱۴۰۲

  وقت بخیر
  من افزونه پرو رنک مث رو دارم و وقتی به آنالاتیکس وصل میشه به پراپرتی مورد نظرم هیچ دیتایی رو نشون نمیده
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • Reza Rad رضا راد ۶ خرداد ۱۴۰۲

   وقت بخیر. بخاطر این هست که هاستتون ایرانه و گوگل آنالیتیکس ایران رو تحریم کرده.

 5. U323439 ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام استاد
  دوره رایگان آموزش وردپرس را دانلود و علاقه مند شدم سایتم را بسازم
  دوره جامع اموزش های واجبی مثل رنک مث رو قرار نمیدین؟
  شمارو به من یکی از دوستان معرفی کردند و گفتند قبلا دوره یواست سئو رو گذاشته بودید . الان با توجه به کوچ پیشنهادی به رنک مث. میشه اینو کامل با ویدیو اموزش بدین؟

 6. U318563 ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام تو رنک مث رایگان بخش واتر مارک رو نداره . این مساله چجوری قابل حل است؟ نکته دیگه این که صفحه درباره ما روچجور باید به نرم افزار بشناسونم و مساله آخر تو متا صفحه اصلی میگه صفحه استاتیک معرفی کردی وگزینه ها رو فعال نمیکنه برام. متشکرم

  • Reza Rad رضا راد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام منظور از بخش واتر مارک چیه؟ ۲. توی تنظیماتش هست ۳. توی کدوم متا مد نظرتون هست

 7. U320439 ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  آیا باید برچسب ها در تنظیمات رنک مث ، no index باشند؟

 8. U321864 ۱۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام من هنگام پیکربندی رنک مث دکمه conect your accant زدم مشکلی پیش نمیاد ؟

 9. U321379 ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام، من رنک مث رو که نصب کردم نمیتونم به لینک و صفحه یوزر بعنوان مثال mywebsite/user/Alireza
  دسترسی پیدا کنم و خود به خود ریدایرکت میکنه به صفحه اصلی و وقتی پاک میکنم درست میشه.
  میشه بگید مشکل چیه و کجا میتونم بگم که از این لینک برای ریدایرکت صرفنظر کن

 10. U317161 ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

  سلام
  تنظیمات کاملتر رنک مث مثل سئو محلی رو میشه توضیح بدید؟

 11. U312870 ۴ دی ۱۴۰۱

  سلام. آیا بهتره از amp رنک مث استفاده کنیم یا افزونه amp اختصاصی نصب کنیم؟

 12. U7572 ۲۸ آذر ۱۴۰۱

  ممنونم جناب حسینی از ویدیوتون.
  فقط موردی وجود داره. الان تنظیمات بخش رنک مث برای مقالات و برگه ها خیلی پیشرفته تر از تنظیمات دسته بندی مقالات هست.
  الان میخواستم یکی از دسته بندی های مقالاتم رو به عنوان پیلار مشخص کنم که تیکش اصلا وجود نداره در صفحه ویرایش دسته بندی.
  بنظرتون باید چکار کنم که بشه به گوگل زودتر بفهمونیم که این دسته بندی پیلار هست؟

  • Reza Rad رضا راد ۵ دی ۱۴۰۱

   سپاس از شما. دسته بندی امکان انتخاب به عنوان پیلار رو نداره. فقط پست و برگه‌ها رو میتونید به صورت پیلار پیج مشخص کنید.

   • U7572 ۶ دی ۱۴۰۱

    سپاس. آیا اصلا کار درستیه که صفحات دسته بندی رو به عنوان پیلار انتخاب کنیم برای استراتژی سئومون؟ ( یعنی یه طور دیگه بپرسم آیا رنک مث دلیلی داشته که این تیک رو برای صفحات دسته بندی اضافه نکرده؟

    • Reza Rad رضا راد ۱۰ دی ۱۴۰۱

     خواهش میکنم. در کل اشتباه نیست ولی پیشنهاد میشه برگه یا نوشته رو قرار بدید چون محتوای پر پیمون تری نسبت به دسته‌بندیها داره

 13. U318453 ۱۲ آبان ۱۴۰۱

  آقا من عاشق دکمه های توی سایت شدم چطوری زدید

 14. U318166 ۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام
  توی سرچ کنسول دیدم یه تعداد زیاد 404 هست که تعدادیش مربوط به صفحات تگ هست. درصورتی که من هیچ صفحه تگی ایجاد نکردم! امکانش هست که خود ورد پرس جنریت کرده باشه؟ چطوری میتونم حلش کنم؟

 15. U31871 ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام من از سایت های خارجی نسخه پرو افزونه رو گرفتم و جالبه که بخش های زیادی خودش فارسی بود اول نسخه معمولی بعد هم پرو رو نصب کردم و تنظیمات هم انجام دادم منتها تو پنل ادمین وارنینگ زیر میاد نمیدونم چیکار کنم.
  رنک مث پرو نصب شده است اما هنوز فعال نیست. همین الان فعال کنید. فقط ۲۰ ثانیه طول می‌کشد!
  حالا من وارد بشم متوجه این که من نسخه کرکی نصب کردم نمیشن؟

  • Reza Rad رضا راد ۱ آبان ۱۴۰۱

   سلام اگز از سایتی غیر از سایت اصلی تهیه کردید قطعا میتونه آسیب زا باشه چون ممکنه فایل ویروسی بوده باشه. اگر مسئولیت این مورد رو قبول میکنید خیر مشکلی نیست

 16. U38929 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام
  در بخش تنظیمات عمومی رنک مث بخش مسیر راهنما امکان روشن کردنش برای من وجود ندارد و در زیر گزینه روشن کردن مسیر راهنما این ارور نوشته شده:

  این گزینه قابل ویرایش نیست تا زمانی که قالب شما پشتیبانی از مسیر راهنمای Rank Math را فعال کند:
  add_theme_support( ‘rank-math-breadcrumbs’ );

 17. U316818 ۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام
  خسته نباشید.
  من از افزونه یواست استفاده می کردم، متاسفانه نمی دونم چرا هیچ کدوم از تغییراتمو روی محصولات ووکامرسم رو توی نتایج گوگل اعمال نمی کرد.
  یعنی نه عنوان،متا و … رو اعمال نمی کرد و تو نتایج نمیاورد
  البته توی نتایج تصاویر اعمال میشد اما توی وب خیر !

  الان با رنک مث شروع کردم و دارم انجام میدم متاسفانه یکی در میون اعمال میشه و اون چیزی که می خوام نمیشه.
  من باید دقیقا چ کنم تا توی نتایج تغییراتی که برای محصولات انجام دادم، اعمال بشه؟!
  متا و عنوان و …
  تمامی موارد رو هم چک کردم
  نمی دونم چ کنم؟!
  پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم

 18. U316506 ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام، برای نمایش امتیاز مقالات و محصولات بصورت اسکیما با رنک‌مث، چطور باید این کار رو انجام داد؟

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام خود رنک مث این قابلیت رو نداره اما توی ووکامرس این مورد خودکار اضافه میشه بعد از ثبت ستاره توسط کاربر

 19. U316506 ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام
  چرا بعضی سایت‌ها اسکیمای محصول رو به جای product از article استفاده می‌کنند؟ مثلا خودتون برای محصولات یا دیگر سایت‌ها به جای محصول، از Article استفاده کردید.

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

   سلام وقتی از محصولات ووکامرس استفاده نشه و از نوشته های سایت برای صفحه محصول استفاده بشه اینطوریه. تفاوت زیادی نداره

 20. U31840 ۲۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام استاد به تازگی افزونه رنک مث رو روی وبسیات تازه تاسیسم نصب کردم.
  اما تو بخش مانیتور 404 یه سری چیزا رو نشون میده.
  ابتدا یه فایل پی اچ پی اضافه کرده بودیم برای اینکه کد تصادفی برامون تولید کنه اون رو هم نمایش میداد اونو از تو هاست و از این قسمت حذف کردیم.
  اما غیر اون یه سری چیز دیگه هنوز هست امروز هم یه چند تا دیگه اضافه شده که دیروز نبود.
  بنده چیکار باید بکنم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۸ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر باید این مسیرها رو ریدایرکت کنید اگر قبلا وجود داشتن. اگر قبلا وجود نداشتن مهم نیست و ربات تست کرده برای نفوذ به سایتتون و موفق نبوده.

 21. U3603 ۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام لطفا بخش ساخت قالب اسکیما رو هم آموزش بدید. تشکر🙏

 22. U3888 ۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام استاد عزیز وقت بخیر
  ببخشید استاد من هر وقت می‌رم وارد پیشخان می‌شم می‌بینم که کلی خطای 404 دارم از قسمت مانیتور 404 رنک مث اینا دلیلش چیه آیا مشکلی برای سایت به وجود می‌یاد لینک‌هایی که خودم تولید کردم یعنی صفحاتی که ایجاد کردم این مشکل رو ندارن من نمی‌دونم اینا چین من همش می‌بینم پاک می‌کنم باز یه خطای دیگه میاد عکسشونو می‌ذارم ببینید راهنمایی بفرمایید با تشکر از شما

  • Reza Rad رضا راد ۱۲ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر. احتمال داره سایتتون ویروسی شده باشه طبق تصاویر. ضمن اینکه ممکن هست به این صفحات جایی لینک داده باشید.

   • U3888 ۱۳ تیر ۱۴۰۱

    سلام
    سایتمو تازه راه انداختم شاید 3 هفته بشه و هنوز موتورهای جوستجو بررسی نکن رو فعال نکردم و اینکه گفتین ویروسی شده برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم اگه ویروسی شده باشه؟

 23. U312694 ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام و عرض ادب
  من رنک مث رو نصب کردم اما زبانش اننگلیسیه
  چطوری فارسیش کنم
  با تشکر

 24. U312849 ۱۷ فروردین ۱۴۰۱

  اقای حسینی ایا باید اتصال به حساب رنگ مث رو فعال کنیم؟

 25. U10840 ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام آقای حسینی راد عزیز باور کنید موفقیت هایی که در این سه سال بدست آوردم همگی بخاطر راهنمایی های صحیح و درست شما بوده یادم نمیره زمانی شما مثلا در یکسری از تنظیمات سایت حالتی را پیشنهاد میدادید بعضی برعکس اون مورد را میگفتند و بعد از مدتی خودشون به اون نتیجه میرسیدند و حرفشون را عوض میکردند در کل خواستم ازتون تشکر کنم و خواهش کنم که ویدئو بیشتر درباره رنک مث قرار بدید همون طور که قول دادید
  چهار سوال نصفی سوال کردم خواهشا آقای حسینی تک تک را جواب بدید برام خیلی مهم است

  1- من در مطلب سایتم ویدئو قرار دادم از سایت دانلود خودم و اینکه لینک را نوفالو کردم آیا مشکلی نداره و پیشنهاد میشه چون نظرم اینه که چرا گوگل این لینک را دنبال کنه و داخل هاست دانلود بشه مطلب بدرد بخوری برای گوگل نداره آیا درست فکر میکنم و در فهم ویدئو گوگل براش مشکل پیش نمیاد البته نقشه اسکیما ویدئو دارم
  2- در قسمت تنظیمات Select Schema و author سایت من چون یک نویسنده داره ریدایرکت میشه به صفحه اصلی. افزونه یواست نام خود لینک مطلب را بجای لینک نویسنده قرار میداد به این شکل ای دی mihanwp.com/rankmath-config#author به نظر شما من هم این کارا کنم یا نه لینک نویسنده را قرار بدم یا لینک اصلی سایت خانه را ؟
  3- اگه پیشنهاد شما لینک نویسنده است وقتی ریدایرکت میشه به صفحه اصلی مشکلی پیش نمیاد
  4- و اینکه در فیلم آموزش رنک مث از این قسمت عبور کردید Nofollow کردن پیوندهای تصاویر آیا بهتره نوفالو کنیم یا خیر
  4-1- اینکه تصاویر داخل سایت ما نوفالو میشود؟

  باتشکر از شما عزیز بزرگوار یک درخواستم داشتم البته در صورت امکان اون بخش مدرک را دوباره قرار میدادید ای کاش افتخار است از سایت شما مدرک داشتن که من مدرک سئو و افزایش سرعت سایت را داشتم ولی گم کردم

  • Reza Rad رضا راد ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

   سپاس از لطف شما و خوشحالم که پیام شما رو میخونم. ۱. مشکلی نیست اگر لینک دانلود ویدیو رو نوفالو کرده باشید. ۲. قرار دادن لینک نویسنده پیشنهاد نمیشه ۳. خیر مشکلی نیست ۴. خیر پیشنهاد نمیشه فعال کنید ۴-۱: پیشنهاد نمیشه.
   با تشکر از شما. بابت مدرک یه سری مشکلات پیش اومد من جمله سنگ اندازی های دوستانی که موسسه آموزشی دارند به همین دلیل وزارت علوم پیشنهاد کرد که مدارک رو غیرفعال کنیم.

   • U10840 ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

    سلام آقای راد ممنون برای پاسخ های کامل و جامع فقط در مورد سوال اول من گفتم کلیپ های نمایشی را در هاست دانلود قرار دادم و بعد در سایت خودم آیا نو فالو کردن اونها مشکلی نداره شما فرمودید اگه لینک دانلود باشه مشکلی نداره یعنی اگه مثل همین آموزش رنک مثی که شما قرار دادید من از هاست دانلود فیلم قرار داده باشم بصورت نمایشی نوفالو باشه مشکل داره
    2- دلیل نوفالو کردنم این بوده اعتبار بیخودی به دامنه هاست دانلود میره

    • Reza Rad رضا راد ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

     سلام خواهش میکنم. بله مشکلی نداره اما پیشنهاد نمیشه. اعتباری کم نمیشه از دامنه اصلی بهتره نوفالو نباشه

 26. U310523 ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام آقای حسینی راد
  وقتتون بخیر
  توی نسخه جدید رنک مث این گزینه هارو باید روشن بذارم؟(توی ویدیو نبود توضیحش از این قسمت رد شدید)

  1.عنوان ها و متا ها> صفحات دیگر>نمایه نکردن صفحات صفحه گذاری شده.
  این را روشن کنید تا از /page/2 و موارد دیگر بایگانی شده در نتایج جستجو جلوگیری کنید.

  2.عنوان ها و متا ها> صفحات دیگر>نمایه نکردن زیرصفحات آرشیو.
  از نمایه شدن صفحات بایگانی شده صفحه بندی شده توسط موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

  و پیشنهاد شما برای گزینه زیر چیه؟ به نظرتون برای صفحات دسته بندی محصولات فعال کنم یا نه؟

  عنوان ها و متا ها> دسته های محصولات>حذف داده Snippet
  داده‌های schema را از دسته بندی حذف کنید.

  پیشاپیش تشکر می کنم از شما.

  • Reza Rad رضا راد ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

   سلام بله این گزینه ها رو فعال کنید برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری بخاطر شماره صفحات هست.
   ۲. مورد اسکیمای دسته بندی را حذف نکنید.

   • U310523 ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

    سلام چن روز پیش گزینه حذف اسکیمای دسته بندی رو برداشتم این خطا در سرچ کنسول اومده: Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified

    • Reza Rad رضا راد ۴ اسفند ۱۴۰۰

     سلام وقت بخیر این مربوط به ستاره دهی هست و مربوط به دسته بندی نیست

     • U310523 ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

      اگر با مرورگرهای دیگه به صفحات محصولم امتیاز بدم به مرور این ارور رفع میشه؟ کار دیگه‌ای نیاز نیست انجام بدم؟
      برای امتیاز دادن به محصولات چه افزونه‌ای رو پیشنهاد می‌کنید؟(ترجیحا بدون گذاشتن کامنت باشه راحت تره)

 27. U311059 ۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام ادرس سایت مپ من در rank math این شکلیه چطور میتونم تغییرش بدم ?sitemap=1

 28. U3888 ۲۷ دی ۱۴۰۰

  سلام استاد وقت بخیر خسته نباشید
  این تگ در هدر قرار داره بنده بخاطر همین پرسیدم کد php که ما بین این تگ قرا گرفته مخصوص وردپرس چیه چون گفتم به دلیل بروز‌رسانی‌های وردپرس گفتم شاید این مشکل وجود داشته باشه چون قبلاً این مشکل وجود نداشت و جدیدا دچار این مشکل شد و الان حتی عنوان‌ها نوشته شده در گوگل نمایش داده نمی‌شه و h1 در گوگل نمایش داده می‌شه گفتم شاید باید اون کد php تغییر بکنه که بنده نمی‌دونم اون کد چیه سرچ هم می‌کنم چیز درست درمونی گیرم نمی‌یاد

  • Reza Rad رضا راد ۲۸ دی ۱۴۰۰

   سلام اینکه h1 نمایش داده میشه الگوریتم جدید گوگل هست. اگر تگ وجود داره پس مشکلی نیست

 29. U3888 ۱۹ دی ۱۴۰۰

  سلام استاد عزیز
  ببخشید من این گزینه‌ رو فعال کردم منظور، (بازنویسی عنوان‌ها) کلاً تگ تایتل حذف شد.
  یه سوال اون کد وردپرسی که بین title قرار می‌دن برای نمایش عنوان‌ها منظور کد php چیه استاد می‌شه کد رو برام قرار بدید من بتونم قرارش بدم در این قسمت می‌گم شاید بهتر این عوض شه

 30. U3888 ۱۷ دی ۱۴۰۰

  استاد سلام وقت بخیر
  یه عکسی می‌ذارم می‌خوام نگاه کنید و متنش قرار می‌دم. می‌خوام بفرمایید دلیلش چیه و من چیکار باید بکنم؟
  بازنویسی عنوان‌ها:
  قالب فعلی شما از تگ عنوان پشتیبانی نمی کند. این گزینه را برای بازنویسی عنوان‌های صفحه، نوشته، دسته، جستجو و بایگانی فعال کنید.
  این عنوان و متن بالا در قسمت تنظیمات عنوان‌ها و متا رنک مث قرار داره

  • Reza Rad رضا راد ۱۹ دی ۱۴۰۰

   سلام قالبتون استاندارد نیست ولی اوکیه مشکلی نداره. گزینه رو فعال کنید خودکار حلش میکنه

 31. U30814 ۹ دی ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید
  رنک مث به لینک های خروجیم ایراد گرفته که نو فالو هستن در صورتی که برای لینک ها هیچ چیزی تعیین نکردم جز اینکه خود لینک خارجی رو داخل اونجا وارد کردم. ایراد چی می تونه باشه؟
  اینو پرسیدم در اینستاگرام که استاد گفتید که گوتنبرگ نصب کنم و از ویرایشگر کلاسیک استفاده نکنم
  گوتنبرگ رو نصب کردم اما ویرایشگر کلاسیکم تغییر پیدا نکرد و بخش رنک مث رو هم چک کردم در وضعیت ایندکس قرار داشت مقالم
  باید چکار کنم تا لینک های خروجیم فالو باشه ! و گوتنبرگ هم درست بشه ؟

  • Reza Rad رضا راد ۹ دی ۱۴۰۰

   سلام ببینید افزونه classic editor روی سایتتون نصب نیست؟ چون بدون نصب افزونه و با آپدیت وردپرس به نسخه ۵ به بعد، ویرایشگر گوتنبرگ پیشفرض روی سایت شما فعال میشه. مگر اینکه صفحه، صفحه محصول باشه

   • U10840 ۱۷ دی ۱۴۰۰

    سلام آقای حسینی میدونم اینجا پاسخ نمیدید ولی این یک دفعه را زحمت بکشید چون دلم میخواد از شما بپرسم
    من رنک مث رایگان را به گفته شما نصب کردم و نمیخوام از افزونه پرو نال شده استفاده کنم حالا چطور نقشه ویدیو را به افزونه اضافه کنم البته با افزونه شما خودتون چه کردید

    خیلی شرمنده می کنید منو با پاسخ به سوالم

 32. U39745 ۲۲ آذر ۱۴۰۰

  سلام
  مشکلی که من با رنک مث دارم اینه که کلمه کلیدی اصلی ذخیره نمیشه و بعد از ذخیره و انتشار کلمه کلیدی حذف میشه خود به خود و سئو صفحه به مقدار زیادی میاد پایین. چه راهکاری برای این مشکل وجود داره؟ ممنون میشم کمک کنید

 33. U309840 ۱ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، مدتی هست rank math سایت من بخش هاشو نشون نمیده که متا و کیوورد و … رو درست کنم، چیکار باید کرد؟

 34. U42126 ۲۸ مهر ۱۴۰۰

  خیییییلییی مطالبتون مفیده لطفا بازم ویدیو بزارید برامون . من با سایت شما تونستم سایت ایجاد کنم و سایت شما جواب همه ی سوالای منو داد .

 35. U10840 ۱۴ مهر ۱۴۰۰

  سلام آقای حسینی راد عزیز
  عالی بود و لایک منو قبول کنید
  لطفا آموزشی قرار دهید و تنظیماتی که خودتون برای رنک مث استفاده میکنید را برای ما هم قرار دهید دقیقا مثل مال شما باشه قبلا از یواست که استفاده میکردید این کارا کرده بودید

 36. U20377 ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

  سلام من افزونه رنک کثو نصب کردم ولی هرکاری میکنم فارسی نمیشه از مخزن نصب کردم ?

 37. U30926 ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  سلام
  در افزونه یوست سئو یک افزونه مکمل برای سئو کردن ویدیو های سایت ما برای بخش ویدیو گوگل وجود داشت ، آیا رنک مث هم این امکان رو داره ؟

 38. U30244 ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  سلام.
  خیلی عالی و جامع بود.
  موفق و موید باشید.

 39. U38555 ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  سلام، عالی بود.

 40. U42121 ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  سلام اقای حسینی.
  اگر امکان داره ویدئوهای بیشتری درباره سئو و خود رنک مث ضبط کنید. چون بخش های مختلفی داره و درسته بیشترش رو توضیح دادید اما هر کدوم از بخش هاش یک ویژگی و کار مشخص داره. اگر ویدئو هایی رو با جزئیات بیشتر در مورد رنک مث قرار بدید خیلی عالی میشه.
  با تشکر