نمایش موقعیت کاربران در وردپرس با Breadcrumb

3.1 / 5. تعداد رای: 7

نمایش موقعیت کاربران در وردپرس با Breadcrumb

به‌احتمال‌زیاد شما در سایت‌های مختلف، نمایش مسیر کاربران را در صفحات سایت در بالای صفحه را دیده‌اید. افزونه‌ای هست که به شما امکان نمایش موقعیت کاربران در وردپرس را می‌دهد. یعنی اینکه ترتیب صفحات مادر به فرزند برای کاربر با استفاده از این افزونه نمایش داده می‌شود. این قابلیت بسیار مفید است و باعث می‌شود که کاربر شما بین مطالب مختلف موجود در سایت سردرگم نشود و بتواند مسیر خود را بداند.

نمایش موقعیت کاربران در وردپرس

زمانی که شما این کار را انجام دهید در یک قسمت از صفحه برای کاربر مسیر را نمایش می‌دهد. این قابلیت مفید در بسیاری از قالب‌های حرفه‌ای وردپرس به‌صورت پیش‌فرض موجود است ولی ممکن است شما از قالبی استفاده کنید که این ویژگی را نداشته باشد و به همین دلیل وردپرس برای آن دسته از کاربران یک روش بسیار خوب قرار داده است و آن هم استفاده از افزونه است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود مدیران سایت حتماً از این قابلیت در سایت خود استفاده کنند تأثیر این کار در سئو وب‌سایت شما است. نمایش موقعیت کاربر در سایت باعث می‌شود که سئو وب‌سایت شما بهبود پیدا کند. چراکه انجام این کار باعث بهینه‌سازی موتورهای جستجو شده و باعث می‌شود که آنها بتوانند خیلی راحت به مطالب مختلف موجود در سایت شما دسترسی پیدا کنند.

بنابراین زمانی که شما این ویژگی را در وب‌سایت خود داشته باشید باعث می‌شوید که هم کاربران تجربه کاربری خوبی از وب‌سایت شما داشته باشند و هم اینکه سئو شما ارتقا پیدا می‌کند. پس بااین‌حال پیشنهاد می‌کنیم که اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید اکنون ادامه این آموزش را دنبال کرده و حتماً این قابلیت را به وب‌سایت خود اضافه کنید.

معرفی افزونه Breadcrumb

همان‌طور که میدانید وردپرس یک سیستم متن‌باز است و شما می‌توانید توسط کد نویسی و یا افزونه‌ها این کار را در وب‌سایت خود انجام دهید اما بهترین و ساده‌ترین روشی که شما می‌توانید توسط آن ویژگی‌های دلخواه خود را به وردپرستان اضافه کنید افزونه‌ها هستند.

در اینجا نیز ما به شما آموزش می‌دهیم که چطور با استفاده از یک پلاگین وردپرسی و بدون اینکه حتی یک خط کد نویسی انجام دهید این کار را انجام دهید. درصورتی‌که بخواهید همچنین ویژگی شگفت‌انگیزی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید می‌توانید از افزونه Breadcrumb استفاده نمایید.

این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و برای اینکه از آن استفاده کنید نیازی ندارید که هیچ هزینه‌ای را پرداخت کنید. افزونه Breadcrumb در این زمینه بسیار حرفه‌ای و کاربردی عمل می‌کند و شما می‌توانید خیلی راحت با استفاده از کار موقعیت کاربران را نمایش داده و وب‌سایت خود را سفارشی‌سازی کنید. شما می‌توانید خیلی راحت از این قابلیت افزونه در تمامی صفحات وب‌سایت خود استفاده کنید.

کار با این افزونه فوق‌العاده آسان و راحت است. شما تنها با استفاده از یک شورت کد می‌توانید نمایش موقعیت فعلی کاربران در وردپرس را در هر جای وب‌سایتتان که دوست دارید نمایش دهید. همچنین به دلیل اینکه کار با این افزونه بسیار ساده است توانسته است که تاکنون بیش از 10 هزار نصب فعال در وب‌سایت‌های مختلف داشته باشد.

اکنون برخی از مهم‌ترین امکانات این افزونه کاربردی را برای شما معرفی می‌کنیم:

 • نمایش مسیر کاربران با شورت کد [breadcrumb]
 • متن جداکننده سفارش
 • متن سفارشی در مقابل Breadcrumb
 • نمایش Breadcrumb در صفحه اصلی، هر نوع پست، صفحه، صفحات والد، صفحه نویسنده، صفحه بایگانی، صفحه برچسب، صفحه تاکسونومی سفارشی، صفحه جستجو

نحوه کار با افزونه Breadcrumb

شما می‌توانید از دو روش این افزونه را دریافت کنید و از آن در وب‌سایت خود استفاده کنید. شما امکان این را دارید که هم از انتهای این صفحه و هم از مخزن وردپرس خود این پلاگین را دریافت و در وب‌سایت خود نصب و راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر برای انجام این کار آموزش نصب افزونه در وردپرس را ابتدا مشاهده کنید.

نصب افزونه Breadcrumb
نصب افزونه Breadcrumb

پس از فعال‌سازی افزونه مشاهده می‌کنید که منو جدیدی به نام Breadcrumb به پنل مدیریت وردپرس اضافه می‌شود که از این طریق شما می‌توانید تنظیمات این افزونه را پیکربندی کنید. زمانی که شما در این افزونه به صفحه تنظیمات می‌روید 4 تب در اینجا وجود دارد.

options

تنظیمات options در افزونه Breadcrumb
تنظیمات options در افزونه Breadcrumb

در اینجا شما تنظیمات عمومی افزونه را مشاهده می‌کنید که می‌توانید به‌دلخواه خود آنها را تغییر دهید. گزینه اولی که در اینجا مشاهده می‌کنید Breadcrumb Front Text نام دارد که توسط آن شما می‌توانید یک متن اولیه برای نمایش مسیر کاربر در این کادر وارد کنید و درصورتی‌که بخواهید چیزی نمایش داده نشود فیلد را خالی بگذارید.

با استفاده از Breadcrumb separator text شما می‌توانید نوع جداکننده مسیر کاربر را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید آخرین جداکننده نمایش داده شود گزینه Display last separator را روی Yes قرار دهید. گزینه Breadcrumb link text limit by برای این است که شما لینک را به کلمات یا کاراکتر محدود کنید و با گزینه Limit count هم می‌توانید تعداد این محدودیت را وارد کنید.

گزینه بعدی Ending character است که توسط آن می‌توانید یک کاراکتر پایانی را سفارشی‌سازی کنید. گزینه Display “Home” on breadcrumb برای این است که شما “خانه” و یا “Home” را روی این مسیر نمایش دهید و شما می‌توانید برای این گزینه در قسمت Custom home text یک متن سفارشی جهت نمایش وارد کنید.

گزینه Current URL hash برای این است که اگر بخواهید علامت # در url فعلی وجود داشته باشد در این قسمت آن را وارد کنید و در غیر صورت این بخش را خالی بگذارید.

Builder

Builder settings in the Breadcrumb plugin
تنظیمات Builder در افزونه Breadcrumb

در این بخش شما امکان این را دارید که مشخص کنید در کدام‌یک از زیرمجموعه‌های این قسمت‌ها Breadcrumb نمایش داده شود. شما می‌توانید این قابلیت را در بخش‌های گوناگون وب‌سایت خود مانند نوشته‌ها، برگه‌ها، رسانه و… سفارشی‌سازی و فعال کنید.

style

 انتخاب قالب در افزونه Breadcrumb
انتخاب قالب در افزونه Breadcrumb

در این بخش پوسته Breadcrumb را می‌توانید توسط گزینه Breadcrumb Themes انتخاب کنید. البته برای نسخه رایگان این افزونه تنها دو حالت را می‌توانید انتخاب کنید. همچنین شما امکان این را دارید که استایل و ظاهر بخش‌های گوناگون را به‌دلخواه خود تغییر دهید و سفارشی کنید.

تنظیمات استایل در افزونه Breadcrumb
تنظیمات استایل در افزونه Breadcrumb

Breadcrumb font size: توسط این گزینه می‌توانید تعیین کنید که اندازه فونت دلخواه شما چقدر باشد.

Breadcrumb container padding: این گزینه نیز برای این است که شما اندازه باکس‌ها را وارد کنید.

Breadcrumb container margin: شما می‌توانید اندازه دلخواه خود برای حاشیه باکس را در اینجا تعیین کنید.

Breadcrumb link background color: رنگ پس‌زمینه لینک‌ها را نیز می‌توانید توسط این قسمت مشخص کنید.

Breadcrumb link color: رنگ لینک را نیز می‌توانید در اینجا تعیین نمایید.

Breadcrumb separator color: می‌توانید رنگ جداکننده‌ها را نیز با این گزینه انتخاب کنید.

درنهایت نیز روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

Custom scripts

افزودن CSS سفارشی در افزونه Breadcrumb
افزودن CSS سفارشی در افزونه Breadcrumb

این گزینه نیز برای این است که شما بتوانید CSS دلخواه خود را وارد کنید و این افزونه را برای خود سفارشی کنید.

Short-code

و در آخرین بخش شورت کد [breadcrumb] را در هر جایی که می‌خواهید مسیر کاربران را نمایش دهید کپی و جایگذاری کنید.

اکنون پس از اتمام تنظیماتتان نتیجه کارتان را مانند زیر مشاهده نمایید.

پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U320653 ۷ اسفند ۱۴۰۲

  به نظر من اگر در انتخاب قالب وردپرس سایتمون دقت کنیم و خود قالب سایت قابلیت Breadcrumb رو به صورت شکیل داشته باشه، فکر نکنم دیگه نیازی به نصب چنین افزونه‌‎هایی رو داشته باشیم. ممنونم از تیم تحریر میهن وردپرس

 2. U335646 ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام ووقتتون بخیر
  بعد ازفعال کردن افزونه bread cumb منویی ایجاد نشد در پنل ورد پرس؟
  ایراد از کجاست ؟
  ممنون

 3. U331578 ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  با سلام و احترام.
  چطور می‌تونم یک مسیریاب همانند میهن‌وردپرس داشته باشم که در یک خط امکان جابجایی به سمت راست و چپ داشته باشه؟

 4. U316989 ۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام
  وقتتون بخیر
  من از قالب اهورا دارم برای سایت sanamgallery.com استفاده میکنم
  بردکرامب برای همه محصولات یک مسیر داره نمایش داده میشه و نتونستم حلش کنم.
  به پشتیبانی شما هم پیام دادم جوابی که بتونم مشکل رو حل کنم دریافت نکردم و گفتن زیر مقالات کامنت بزنم!!!

  • Reza Rad رضا راد ۵ مهر ۱۴۰۲

   سلام بله پشتیبانی مربوط به مشکلات خود قالب هست. برای مسیر راهنما از پلاگین رنک مث و کدهاش استفاده کنید تا به سبک دیگه ای نمایش داده بشه.

   • U326043 ۳ آذر ۱۴۰۲

    با سلام من از پلاگین رنگ مث استفاده میکنم این روشی که گفتید به چه صورت باید فعالش کنم ؟
    در پاسخشون گفتید از کدها چجوری و از کجا باید کد رو بردارم و استفاده کنم در رنگ مث

    • Reza Rad رضا راد ۴ آذر ۱۴۰۲

     سلام توی تنظیمات رنک مث قسمت مسیر راهنما یه کد داره باید توی قالب اضافش کنید. اینکه چطوری خب بستگی به قالب داره و باید تا حدودی با برنامه نویسی آشنا باشید.

     • U337996 ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

      سلام وقت بخیر
      من با المنتور کلا سایت ‌و طراحی کردم میشه راهنمایی کنید کجا باید کد و قرار بدم؟

 5. U43431 ۳۰ دی ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید اگه امکان داره اموزش رفع کردن ارور برد کرامب رو هم تو سایت بزارید

  • Reza Rad رضا راد ۲ بهمن ۱۴۰۰

   سلام بستگی به خطا داره

   • U43431 ۳ بهمن ۱۴۰۰

    سلام این دو تا ارور نمیتونم درست کنم بی زحمت اگه راهنمایی کنید که چیکار کنیم همچین ارورهایی رو نده ممنون میشم یا هم یه اموزش برای رفع مشکل
    Either “name” or “item.name” should be specified
    Missing field “item”

    • Reza Rad رضا راد ۴ بهمن ۱۴۰۰

     سلام باید افزونه یا قالبی که این ها رو اضافه کرده ویرایش کنید یا تنظیماتش رو بررسی کنید و گزینه نام آیتم رو اضافه کنید

 6. کاربر مهمان ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  در وردپرس مشکلی داشتم
  این که هر وقت روی سبد خرید کلیک میکنم محصول داخل سبد نشان نمیده و مستقیم دوباره صفحه اصلی سایت باز میشه ایا در این باره مطلب برای راهنمای در سایت شما هست

  • Reza Rad رضا راد ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

   درود خیر شما باید تنظیمات ووکامرس رو چک کنید. میتونه از قالب سایتتون هم باشه