Yoast SEO یا RankMath کدام یک بهتر است

4.4 / 5. تعداد رای: 40

Yoast SEO یا RankMath به نظر شما کدام افزونه برای سئو وردپرس بهتر است؟ در این ویدیو این ۲ افزونه را به صورت تخصصی بررسی می‌کنیم و در نهایت به این نتیجه می‌رسیم که کدام‌یک بهتر است.

در وب‌سایت‌های وردپرسی برای افزایش ورودی گوگل خود، از دو پلاگین می‌توانیم استفاده کنیم. پلاگین رنک مث و یوست سئو. برای بسیاری از مدیران سوال است که بهتر است از کدامیک استفاده کنند؟ ما در این مقاله می‌خواهیم هر دو پلاگین را به صورت تخصصی بررسی کنیم و ببینیم کدامیک برای وب‌سایت ما نسبت به امکاناتی که ارائه می‌دهد مناسب‌تر است.

این دومین مقایسه ما از Yoast SEO و RankMath هست

مقایسه Yoast SEO و RankMath
مقایسه Yoast SEO و RankMath

ما در مقاله‌های قبل این دو پلاگین را بررسی کردیم و به علت بیشتر بودن کاربران یوست تصمیم گرفتیم که آن را انتخاب کنیم. در واقع صبر کردیم که رنک مث خودش را اثبات کند. در حال حاضر افزونه رنک مث امتحان خودش را پس داده، آپدیت‌های بیشتری داشته و وب‌سایت‌های بیشتری از آن استفاده می‌کنند. پس وقتش رسیده که یک بررسی تخصصی میان این دو پلاگین انجام دهیم.

کار این پلاگین‌ها، سئو کردن سایت نیست!

این پلاگین‌ها برای سئو کردن وب‌سایت ما نیستند. در واقع به ما کمک می‌کنند تا سئو وب‌سایتمان را تجزیه و تحلیل کنیم. به عنوان مثال ما می‌خواهیم با یک عبارت کلیدی، وب‌سایتمان در نتایج برتر گوگل قرار بگیرد و این پلاگین تصمیم می‌گیرد و به ما اعلام می‌کند که آیا این مقاله می‌تواند با این شرایط رتبه‌ خوبی در نتایج گوگل کسب کند یا نه.

هیچ‌وقت برای سوییچ کردن دیر نیست

هیچوقت برای سوئیچ کردن بین این دو پلاگین دیر نیست. هر دو افزونه این قابلیت را دارند که تمام تنظیمات و اطلاعات مربوط به سئو وب‌سایت خود را سوئیچ کنید. یعنی خیلی راحت می‌توانید از یوست سئو به رنک مث منتقل شوید و برعکس. پس نگران این نباشید که اگر مثلا با یوست شروع به کار کردید برای همیشه باید با آن ادامه دهید. اما در ادامه به سراغ مقایسه نهایی می‌رویم.

Yoast SEO یا Rank Math

Yoast SEO یا Rank Math
Yoast SEO یا Rank Math

ما هر دو پلاگین را به صورت جداگانه برروی دو وب‌سایت نصب کردیم. یوست یک پنل تنظیمات به ما می‌دهد که در بخش سئو می‌توانیم به آن دسترسی داشته باشیم که پنج بخش اصلی دارد. البته قبلا بخش‌های بیشتری داشت ولی سعی کرد که آن‌ها را کم کند تا بتوانیم خیلی راحت‌تر تنظیمات سئو وب‌سایتمان را انجام دهیم. رنک مث هم یک منو با حدودا ده بخشی دارد. شاید در نگاه اول بگویید رنک مث قابلیت‌های بیشتری در تنظیمات به ما ارائه می‌دهد. در عوض می‌توان گفت که این مسئله برعکس است. یعنی یوست بخش تنظیمات کمتری دارد ولی از طریق آن خیلی راحت‌تر می‌توانیم سئو وب‌سایتمان را تنظیم کنیم.

به‌عنوان مثال رنک مث قابلیتی دارد که می‌توانیم به‌وسیله آن تنظیمات نقشه سایت خود را مدیریت کنیم و از طرفی یک بخش دیگر دارد که می‌توانیم مشخص کنیم کدام صفحات در گوگل نمایش داده نشوند. این می‌تواند برای وب‌مسترها مشکل ایجاد کند، چرا که ممکن است بخواهید یک پست در گوگل نمایش داده نشود و این پست‌تایپ را در سایت مپ نمایش دهد. پست تایپ شما در سایت مپ قرار می‌گیرد ولی به گوگل و ربات‌های آن اجازه نمی‌دهد که آن را در نتایج ثبت کند. در نتیجه این باعث یک تداخلی در سئو وب‌سایتتان می‌شود. از طرفی دیگر گوگل در نسخه‌های قبلی‌اش اینگونه عمل می‌کرد ولی در حال حاضر شرایط را کمی تغییر داده است. تنظیمات نقشه سایت را حذف کرده و شما خیلی راحت‌تر می‌توانید تنظیمات سئو را انجام دهید و همچنین کدام پست‌تایپ، دسته‌بندی، کتگوری، تکسونومی و… در نقشه‌های وب‌سایت ثبت شوند را مشخص کنید.

پس خیلی راحت‌ می‌توانید با انجام تنظیمات کمتر، سئو سایت را به‌صورت خودکار به یوست سئو بسپاریم. اما در رنک مث چنین قابلیتی وجود ندارد. پس در مورد اول امتیاز را به یوست سئو می‌دهیم. زیرا تنظیمات آسان‌تری دارد. با اینکه رنک مث دارای رابط کاربری بهتری است ولی در یوست می‌توانید به راحتی تنظیمات سئو را انجام دهید.

قسمت سئو و آنالیز افزونه Yoast SEO و RankMath

مقایسه قسمت آنالیز یوست سئو و رنک مث
مقایسه قسمت آنالیز یوست سئو و رنک مث

موردی بعدی که می‌خواهیم در هر دو پلاگین بررسی کنیم، بخش سئو و آنلایز مقالات است. وارد قسمت نوشته، ویرایش یا افزودن نوشته می‌شویم. در این بخش دو آیکون به اسم یوست و رنک مث داریم که با کلیک برروی آن‌ها می‌توانیم یک عبارت کلیدی را مشخص کرده و به ما نشان می‌دهد که عنوان یا متن پستی که در رابطه با آن عبارت کلیدی نوشته‌ایم چقدر می‌تواند در نتایج گوگل رتبه خوبی کسب کند. پس عبارتی که می‌خواهیم وب‌سایت به وسیله آن در گوگل رتبه بهتری بگیرد را وارد می‌کنیم و این پلاگین‌ها آن عبارت و مقله را بررسی و آنالیز می‌کنند.

اگر بخواهیم واضح بگوییم، رنک مث امکانات بیشتری ارائه می‌دهد. این پلاگین شامل چهار بخش است که هر کدام از آن بخش‌ها قسمت‌های مختلف وب‌سایتمان را بررسی می‌کنند. اما یوست امکانات کمتری در این مورد دارد. پس به طور کلی رنک مث قابلیت بیشتری برای تجزیه و تحلیل خوانایی و سئو وب‌سایت در اختیار ما قرار می‌دهد. یک نکته جالب درباره رنک مث این است که ما می‌توانیم در بخش شبکه‌های اجتماعی، تصویر و متا دیتا برای فیسبوک و تویتر ارائه دهیم ولی در پلاگین یوست نمی‌توانیم تنظیمات خاصی برای شبکه‌های اجتماعی تعیین کنیم و حتما برای دسترسی به این بخش باید 89 دلار بپردازیم.

ریدایرکت‌ها و تغییر مسیرها

می‌خواهیم مهم‌ترین مسئله در ساختار وب‌سایتمان را بررسی کنیم. یعنی بخش ریدایرکت‌ها یا همان تغییر مسیرها. در سئو بهتر است اگر یک صفحه را در وب‌سایتمان حذف کردیم، آن را ریدایرکت کنیم به یک صفحه جدید، یعنی به گوگل اعلام کرده که به جای صفحه قدیمی، آن را در نتایج نشان دهد. چنین قابلیتی را تمام پلاگین‌های گوگل در اختیار ما قرار می‌دهند. برخی به صورت رایگان و بعضی دیگر به صورت پرداختی. برای ریدایرکت کردن صفحات در افزونه یوست سئو باید 89 دلار پرداخت کنید ولی در پلاگین رنک مث به صورت رایگان می‌توانید این کار را انجام دهید. در نتیجه رنک مث برای این کار پلاگین بهتری به حساب می‌آید.

نتیجه‌گیری کلی

پس به طور کلی طبق بررسی‌هایی که داشتیم به این نتیجه می‌رسیم که رنک مث برای سئو وب‌سایتمان پلاگین بهتری است. در واقع چیزی که رنک مث را نسبت به یوست ارجحیت می‌دهد این است که تمام مشکلات و کاستی‌های یوست را در نسخه خود برطرف کرده و همچنین امکانات رایگان بیشتری به کاربران خود ارائه می‌دهد. پس پیشنهاد ما به شما پلاگین رنک مث است. البته باید این را در نظر بگیرید که هر دو کارهای مشابهی انجام می‌دهند پس فرق چندانی ندارند فقط رنک مث قابلیت‌های بیشتری را دارد. اما اگر هنوز علاقه خاصی به یوست دارید و می‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌توانید نسخه رایگان آن را در کنار پلاگین Redirection که یک پلاگین رایگان است استفاده کنید.

افزونه ریدایرکشن
افزونه ریدایرکشن

با در نظر گرفتن همه مواردی که ذکر شد دو راه پیش رو دارید. می‌توانید از نسخه رایگان یوست در کنار پلاگین ریدایرکشن استفاده کنید؛ یا اینکه از نسخه رایگان رنک مث استفاده کنید. پس نیاز به خریداری مدل پرو هیچ یک از پلاگین ها نیست. زیرا که نسخه پرو یا پریموم آن‌ها برای ایرانی‌ها ارزش چندانی ندارد. البته خرید نسخه‌های کپی شده را هم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم. اگر هم به مبحث سئو علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سایت خود را در رتبه 1 گوگل نمایش دهید، می‌توانید از دوره جامع سایت برتر استفاده کنید که تمام مطالب مورد نیاز برای سئو شدن سایت شما را در آن قرار داده‌ایم.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U337720 ۷ بهمن ۱۴۰۲

  درود
  آخر ویدئو فرمودید خرید نسخه‌های کپی شده پریمیوم پلاگین‌ها رو پیشنهاد نمی‌دید. می‌شه دلیل‌ش رو بگید و این‌که چه عوارضی می‌تونه برامون داشته باشه؟
  ممنون

 2. U326129 ۳ بهمن ۱۴۰۲

  با سلام
  من از یو سئو قبلا استفاده میکردم دو سال هست رنک مث نصب دارم و تا 95 درصد سئو تنظیم کردم رو تمام محصولات و برگه ها در کنارش افزونه یو سئو رو هم نصب کردم ام غیر فعال و الان دارم تک تک هر دو افزونه رو برای چند دقیقه فعال میکنم .و همزمان برگه یا محصول با دو افزونه چک میکنم رو یو سئو هم دارم تنظیم میکنم که چراغ ها همه سبز بشه بعد غیر فعال میکنم هر روزی یک محصول دارم با رنگ مث هم سئو شو چک میکنم که نمرات خوب از هر دو افزونه داشته باشم .از لحاظ تعداد کلمات نوشتار و تعداد لینک دادن و اشکالات نوشتاری یو سئو حساسیت بیشتری و اشکالات بیشتری میگیره تو درج محصول تو رنک مث اگر شما لینک ندید اشکالی نمیگیره ولی یو سئو تاکید میکنه که از لینک داخلی و خارجی استفاده کن

 3. U321813 ۲۰ مهر ۱۴۰۲
 4. U317513 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اقای راد خسته نباشید و تشکر از مقاله خوبتون.
  نسخه پرو کدوم افزونه رو پیشنهاد میکنید؟
  در نسخه رایگان تفاوت زیادی ندارن هردو
  اگه میشه یه ویدیو برای مقایسه نسخه های پرو هردو افزونه بگیرید تشکر.

 5. U252022 ۲۰ آبان ۱۴۰۰

  سلام
  شما گفتید که استفاده از افزونه رنک مث رایگان برای ما کافی است.
  ولی اگه لینک زیر رو رفته باشید این همه امکانات هستش که نسخه رایگان افزونه نداره.
  آیا اون امکانات ارزشی داره که نسخه پریمیومش رو خریداری کنیم یا شما فقط به خاطر پولش گفتید؟

 6. U17441 ۱۰ مهر ۱۴۰۰

  سلام. لطفا یک ویدیو در مورد بهترین مرورگر ضبط کنید؛ چون یکی از مهم‌ترین ابزارهای طراحی سایت مرورگر مناسب هست.

 7. U40048 ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

  خیلی ممنون از سایت عالی میهن وردپرس واقعا به ما هایی که طراح سایت هستیم کمک کرد.

 8. U39975 ۳ خرداد ۱۴۰۰

  خییلی ممنونم بابت انتشار این محتوا

 9. U29301 ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  من خودم به شخصه از یوست استفاده میکنم اما با صحبت های شما دارم برنامه ریزی میکنم که تغییر بدم ‌.

 10. U21232 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  اگر یادتون باشه که مطمئنم هست یوست هم در ابتدا همه امکانات رنک مث را داشت و به مرور که تعداد کاربراش بیشتر شدن برخی از امکاناتشو به ورژن پرو برد. الان رنک مث هم دقیق این کارو میکنه و یکی دو سال آینده خواهید دهید که امکاناتی که داره را کم میکنه و به نسخه پرو میبره فقط زمانی این کارو میکنه که کاربر مورد نظر خودشو جذب کنه. به نظرم چون هر پلاگین برای نقشه سایت یک url داره و تا گوگل نقشه جدید رو ثبت میکنه ممکنه یک تا دو ماه طول بکشه و افت بازدید خواهید داشت به یوست دست نزید بهتر است. و به قول شما هیچ پلاگینی معجزه نمیکنه و جفتشون مثل هم هستن.

  • U28063 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

   سلام
   من این دو پلاگین رو چندماه است دارم تست میکنم
   نتیجه ای که گرفتم به قول آقای رضا راد هردو یک ابزار هستند اما !
   اما رنک مث چند چیزش برتری دارد ولی غیر از آن نتیجه ای که گرفتم این است که رنک مث خیلی بهتر تصاویر و ویدیو ها ، مطالب و … INDEX میکند.

 11. U29301 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید .
  یک سوال فنی داشتم ؟؟
  میخواستم بپرسم که اگر بخوام با گوشی ( Samsung galaxyA31) تولید محتوا ویدیویی کنم (دوربین گوشی) ، حجمش خیلی میره بالا و اگر کمپرسور هم انجام بدم بی کیفیت میشه . بودجه خرید یک دوربین هم ندارم .
  چیکار میتونم بکنم که حجمش درست بشه و کیفیت حفظ بشه . ممنونم راه حلی دارید لطفا بیان کنید 🌹

 12. U39647 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام. فتوشاپ ۲۰۲۰ فارسی نمی‌نویسه و جاهایی که راهنمایی کردن گفتن eastern یا همچین چیزی رو توی generator فعال کنم که متاسفانه وجود نداره و نیست. چیکار باید کرد؟

 13. U27749 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام آقای راد
  ببخشید وقتتان را میگیرم می خواستم چند تا سوال بپرسم:
  1- چطوری میتوان نسخه پریمیوم یوست سئو را از سایت خود یوست تهیه کرد؟
  2- آقا رنک مث نسخه پریمیوم دارد؟ اگر دارد چطوری میتوان آن را تهیه کرد؟
  3- کامپیوتر های سرور چیستند؟
  سپاس فراوان

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود
   1. باید از طریق این سایت اقدام به خرید کنید:https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/
   2بله داره: rankmath.com
   3.کامپیوتری همیشه روشن و قدرتمندهستند که کاربران در زمان‌های متفاوت، از آن انتظار پاسخ به درخواست‌های خود را دارند.

 14. U38486 ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام من میخام دوره ای اموزش ویدیویی توی وبسایتم بفروشم که قابلیت پخش انلاین هم داشته باشه ولی هاستم اونغدر جا نداره چیکار کنم ویدیو رو هم که روی اپارات اپلود کنم توی گوگل پخش میشه و همه میتونن ببینن خب چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود
   برای این کار شما بهتر هست که از هاست دانلود استفاده بفرمایید

 15. U11538 ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام توی سرچ کنسول میگ صفحه اصلی سایت من تگ نو ایندکس داره ولی اینطور نیس و برطرف شده
  با رنک مس چجوری تک های نو ایندکس رو بردارم؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

   سلام اگر برطرف شده درخواست ایندکس مجدد به گوگل بدید. توی رنک مث هم مثل یوست هست و تفاوتی نداره

 16. U30244 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام.
  ویدیو خیلی خوبی بود.
  منم از اون طرفدارای دو اتیشه یواستم.
  حقیقتش چند وقت پیش روی یکی از وب‌سایت های مشتریان گفتم برای تنوع هم که شده بیام از رنگ مث استفاده کنم. و واقعا با امکاناتی که اون در اختیار گذاشتم گفتم شاید بهتر باشه. اما سادگی یواست هم برام خیلی جذابیت داشت. ولی با این ویدیو خیالم راحت شد. خوبیش اینه که هر چی تو نسخه پولی هست رو میشه اینجا رایگان داشت. به نظرم دیگه مثل گذشته نیست و خیلی نیاز نیست که حتما افزونه های پولی داشته باشیم. یعنی شاید بهترین افزونه پولی که بخوایم داشته باشیم یکی المنتور پروه یکی میهن پنله (نسخه پرمیومش رو میگم) یکیم در برخی سایت ها رولووشن. قبلا خیلی پلاگین های پولی بودن که اجباری بود رو هر سایتی نصب کنم (مثل یواست پرمیوم). اما الان واقعا دیگه خیلی پلاگین های رایگان کار راه اندار هستند. مثلاً قبلا همه گراویتی فرم استفاده می کردند. الانم خیلیا استفاده می کنند. اما نسخه های رایگان پلاگین هایی مثل کیو فرم خیلی کار راه‌اندازند الان.
  حتی واسه کسایی که تو المنتور حرفه ای هستند و نسخه پروش رو دارند یا کسایی که طراحی وب با html و css رو بلدند (جاوا اسکریپت هم در برخی موارد نیاز میشه) میشه از قالب های رایگان استفاده کرد. ولی نیاز به فونت فارسیه و باید جداگونه تهیه شه و همچنین پشتیبانی هم ندارند و قالب های پولی خیلی جا ها به ویژه برای افراد مبتدی که المنتور رو بلد نیستند واقعا نیازه.

  در کل متشکرم از شما بابت این ویدیو. که خودمم این چند وقته خیلی به این موضوع فکر می‌کردم 🙂

 17. U31408 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  عالی مثل همیشه عالی
  ویدیوهات یه دنیاست
  ضمنا تیشرت زرد هم خیلی بهتون میاد😃
  دو سوال
  ۱ آیا با تعویض پلاگین یوست به رنک مث باید به صورت دستی تنظیمات رو جابجا کنیم یا خودبخود جایگزین می شود
  ۲ من ۱۵ هزار مطلبی که توسط ربات های کپی وارد سایتم شده بود رو ۴ ماه قبل از سایتم حذف کردم آیا امکان داره که هنوز اونا رو در نتایج جستجو نشان بده چون از یوست استفاده میکنم و قابلیت حذف از نتایج جستجو رو پیدا نکردم و میخوام پلاگین رو به رنک مث تغییر بدم

  • Reza Rad رضا راد ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما سپاس 😀
   ۱. خیر امروز آموزشش رو منتشر کردیم
   ۲. باید این مطالب رو حذف و ریدایرکت کنید. توی هر ۲ پلاگین امکانش هست

 18. U39538 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام و عرض ادب
  بنده خیلی وقته مطالبتون رو دنبال میکنم از طریق کانال و امروز اخرش مجبور به ثبت‌نام شدم از بس مطالبتون عالیه!

  بزرگوار من تقریبا ۱ سال هستش که از رنک مث استفاده میکنم
  کوچ نکردم در این وبسایت جدید رنک مث نصب کردم کلا ولی چند سوال پیش اومده با این ویدیوی شما

  ۱. منظور از نسخه نال شده چیست؟ این نسخه‌های راست‌چین و یا نوین‌وردپرس نال شده هستند؟

  ۲. درسته ۱ ساله نصبه ولی واقعا تنظیمات خیلی سردرگمی داره و من فقط بخاطر چگالی کلمات کلیدی که تو قراردادن محصول هست و روانتره و بنظرم قویتر از رنک‌مث استفاده میکنم ! اگر بتوانید یک ویدیوی تنظیمات دقیق از بخش‌ها قرار بدید ممنون میشم مثلا تنظیمات اسکیما و ریدایرکت و…

  ۳.و آیا امکان هست که بطور تخصصی تنظیمات مربوط به رنک‌مث وبسایت بنده رو انجام بدید ؟

  درکل من حرفه‌ای نمیتونم نظر بدم به عنوان یک کاربر آماتور بیشتر با رنک مث حال کردم و نمیدونم تاثیر این بوده یا نه که وبسایتم الان رتبه‌اش تو الکسا بهتر از وبسایتهای هم کیش خودم که متعلق به دوستان خودم و دقیقا یک مطالب و بیشتر از ۵ ساله هست !

  • Reza Rad رضا راد ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما سپاس
   ۱. نمیشه گفت کدوم سایت نال شده ارائه میکنه. به طور کلی هر نسخه کپی شده ای از افزونه نال محسوب میشه اگر از سایت اصلی خریداری بشه نسخه اصلی و اوریجینال هست
   ۲. حتما به زودی
   ۳. خیر خدمات سئو نداریم.

   • U39538 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

    ممنون بابت پاسختون
    ۱. ولی ما دسترسی به خرید اورجینال که نداریم آیا راهی هست و در ضمن فایل ترجمه چی؟

    ۲. این مورد رو واقعا ممنون میشیم خیلی ضروره چون الکی نمیشه تنظیمش کرد

    • Reza Rad رضا راد ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

     سپاس ۱. با سایت های پرداخت دلاری میتونید راحت خرید کنید در مورد ترجمه هم این افزونه‌ها خودشون ترجمه شده هستن

   • U42377 ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

    همیشه مطالب شما عالی هستن ولی خرید افزونه اورجینال بصرفه نیست واقعا. 150 دلار یعنی؟ بعد نال بودن افزونه های مارکت های راستچین و ژاکت و بقیه مربوط به فارسی سازی هستند و مثلا این مارکتها ک نمیان کدهای مخرب ارائه کنن وهر دو مارکت به گفته خودشون میان صحت خرید ر چک می کنن. از طرفی از جیب مارکت ک نمیره بیان ی نسخه رایگان رو ارائه کنند.
    یکم این پاسختون اقای حسینی بنظرم مقرضانه بود. و برای اولی بار کامنت گذاشتم و البته عضو هم شدم

    • Reza Rad رضا راد ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

     سپاس. دلیلی بر خرید افزونه نیست. چون نسخه پرو امکاناتی داره که باید به سایت اصلی کانکت بشه و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از نسخه رایگان استفاده کنید. در مورد نسخه نال شده منظور ما مارکت خاصی نبود. هدف ما اطلاع رسانی درباره کارهای صحیح و اشتباه در مدیریت سایت هست و استفاده یا عدم استفاده کاربران ما از سایت‌های دیگر یا سایت اصلی سود یا ضرری برای ما نداره. استفاده از نسخه‌های نال شده و کرک شده محصولات وردپرسی به دلایل امنیتی پیشنهاد نمیشه. مارکت‌ها هم نمیتونن هزاران محصول رو بررسی کنند و خط به خط کدها رو چک کنند. هر محصول هزاران خط کد داره.

 19. U11945 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  بله کاملا صحیحه و بنده هم از زمانی که در دوره نبرد صفحه اول گوگل شرکت کردم از یوست سئو استفاده میکنم.

 20. U32565 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام آقای حسینی راد
  ویدیوی خوبی بود
  لطفا اگه امکان داشت یه اموزش کوچولو توی دوره سئو 2021 قرار بدین
  با این تفاسیر منم برم تو سایتم رنک مث استفاده کنم

 21. U36281 ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام می شه اموزش کار با Rank Math را بگذارید

 22. U36328 ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  من از رنک مث بیشتر خوشم اومده بود ولی چون شما گفته بودید، از یواست استفاده میکردم که الان شما گفتید میخوام از رنک مث استفاده کنم

 23. U35345 ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام
  من تازه می خواستم سایتم رو راه اندازی کنم که ویدیو شما رو به موقع دیدم.
  من هم از rankmath استفاده خواهم کرد.

 24. U28063 ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام آقای رضا راد بسیار ویدئو خوبی بود از همه جهت
  من از یوست سئو و ریدایرکشن استفاده میکنم
  بازم میخوام نظر قطعی خودتون رو بشونم
  الان شما میخواید خودتون ار رنک مث استفاده کنید ؟
  یعنی ما هم از رنک مث رایگان استفاده کنیم؟ الان نظر اصلی و قطعی شما رو میخواستم

 25. U27765 ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام روز بخیر
  اگه ویدئو رو در اپارات اپلود کنید و اینجا بزارید بنظرم بهتر باشه چون اینترنت ما کمی ضعیفه 🙂

  • Reza Rad رضا راد ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما از نظر سئو یکم مشکل ساز میشه. توی اپارات هم آپلود کردیم میتونید کانال ما رو توی آپارات دنبال کنید.