شماره ۱۶: همه چیز درباره تبلیغات گوگل

3.6 / 5. تعداد رای: 5

شماره ۱۶: همه چیز درباره تبلیغات گوگل

سلام. در پادکست شماره ۱۶ رادیو وردپرس میریم سراغ گوگل ادورزد و تبلیغات گوگل و اینکه چه نکاتی را باید موقع سفارش تبلیغات Google Adwords رعایت کنیم. البته منظور ما از تبلیغات کلیکی گوگل، تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل است. این پادکست را بشنوید تا متحمل ضرر‌های ناخواسته نشید و مثل همیشه یک مدیر سایت برتر باشید. 🙂

Google Adwords چیست؟ تبلیغات کلیکی گوگل است و یکی از مهم‌‌ترین راه‌‌های درآمد سایت محسوب می‌‌شه. خب سایت گوگل کاری که انجام می‌‌ده این است که یک سری از کلمات را که در گوگل خیلی زیاد سرچ می‌‌شن در نظر می‌‌گیره و می‌‌گه که شما اگر این کلمات را سرچ کردید من از یک سری از سایت‌‌ها هزینه دریافت می‌‌کنم و بابت هر یک کلیکی که روی آن لینک سایت می‌‌شه از صاحب سایت پول دریافت می‌‌کند.

مزیت این روش نسبت به نتایج طبیعی گوگل این است که آن سایت‌ها را در رتبه‌ی بالاتر نمایش می‌دهد با اولین رتبه در صفحه‌ی یک گوگل یا آخرین رتبه در صفحه‌ی یک گوگل یا اولین رتبه در صفحه‌ی دو، سه یا چهار. اما درهرصورت بابت نمایش از شما که مدیر سایت هستید پول نمی‌گیره، بابت هر یک کلیکی که انجام می‌شود پول دریافت می‌کند.

همین الان برای مثال کلمه‌‌ی خرید سرور مجازی را در گوگل سرچ کنید، خیلی از سایت ها هستند که آمدن و هزینه کردن به گوگل پول پرداخت کردند بابت هر یک کلیکی که روی لینک‌‌هاشون می‌‌شه.در کنار این سایت ها عبارت AD یا Advertising مشخص است.

کاری که Google Adwords انجام می‌‌ده

همان طور که گفتیم هزینه‌‌ای را از مدیریت سایت‌‌ها می‌‌گیره و بابت هر یک کلیک از آن‌‌ها پول می‌‌گیره. شما خیلی راحت می‌‌تونید در گوگل سرچ کنید Google Adwords و اگر کارت اعتباری بین‌‌المللی مثل مستر کارت داشته باشید می‌‌تونید سفارش دهید، کیف پولتون را شارژ کنید و بر حسب کلیک هایی که می‌‌شه از کیف پول شما کثر خواهد شد.

چه لینک‌‌هایی بالاتر نمایش داده می‌‌شوند

لینک‌‌هایی که هزینه‌‌ی بیشتری بابت هر کلیکی پرداخت می‌‌کنند درنتایج بالاتری در گوگل نمایش داده می‌‌شوند و بستگی به کلمه کلیدی شما هم دارد. مثلا یک کلمه‌‌ی کلیدی مثل فروش جارو طبیعی است که کسی حاظر نیست هزینه‌‌ی چندانی بابتش پرداخت کند ولی کلمه‌‌ای مثل خرید سرور مجازی یا طراحی سایت افراد زیادی هستند که رقابت زیادی هم بین‌‌شون ایجاد شده و ممکن است که شما بابت هر کلیک یک دلار پرداخت کنید و رقیب شما دو دلار، درنتیجه رقیب شما بالاتر نمایش داده می‌‌شه.

هزینه‌‌ای که بابت هر کلیک پرداخت می‌‌کنید بستگی به حوضه فعالیت شما هم دارد اما خود می‌‌تونید مشخص کنید این هزینه رو، مثلا تعیین کنید که بابت هر کلیک 30 سنت بیشتر پرداخت نمی‌‌کنید.

ما ایرانی‌ها چگونه تبلیغات گوگل استفاده کنیم

سایت‌‌های مختلفی هستند که اگر شما همین الان سرچ کنید تبلیغات کلیکی گوگل حاضر استن پول را به ریال بگیرند و حساب خودشان را شارژ کنند و سایت شما را در حساب خودشان قرار بدهند.

چه کسانی می‌توانند از Google Adwords استفاده کنند

در حال حاضر Google Adwords در ایران تحریم نیست و همه می‌‌تونن از آن استفاده کنند بجز کسانی که دامنه ir. دارند. متاسفانه هنوز این دامنه در Google Adwords تحریم است. شما اگر دامنه ir داشته باشید به هیچ عنوان نمی‌‌تونید سایت خود را در Google Adwords ثبت کنید. روشی که برای حل این مشکل می‌‌تونید انجام دهید این است که شما یک دامنه com. در Google Adwords بذارید و آن را ثبت کنید و ری‌‌دایرکتش کنید به ir. گفته می‌‌شه که بعضی مواقع گوگل متوجه این موضوع می‌‌شه و حساب شما را می‌‌بنده، بهترین کاری که می‌‌تونید انجام دهید این است که com. را یک لینک یا بنر داخلش بذارید به ir. که وقتی کلیک کردند دوباره روی آن لینک هم کلیک کنند و به سایت شما بیان.

چگونه Google Adwords را پیاده سازی کنیم

قبل از هر چیزی شما به یک عنوان خیلی خوب نیاز دارید.سعی کنید که یک عنوان کاملا مفهوم باشد در ارتباط با خدماتی که میخواید ارائه دهید مثلا اگر کار شما طراحی سایت با وردپرس است و با کلمه‌‌ی طراحی سایت می‌‌خواید تبلیغات گوگل دهید کلمه‌‌ی طراحی سایت با وردپرس را بنویسید چراکه یک سری افراد طراحی سایت با جوملا یا اپن‌‌کارت میخوان و به اشتباه کلیک میکنن روی تبلیغات شما، پول از حساب شما کثر می‌‌شه و بعد میان می‌‌بینن که سایت شما در ارتباط با طراحی با وردپرس است.

درنتیجه عنوان را کاملا مطابق با کاربر هدفتون بنویسید و توضیحاتی که در ادامه می‌‌آورید وبصورت کامل و ترغیب کننده بنویسید.

نکته مهم بعدی این است که حتما شماره تماستون را در عنوان بنویسید، چون خیلی از مواقع کاربر تا شماره تماس شماره می‌‌بینه بدون اینکه کلیک کند با شما تماس می‌‌گیره و در نتیجه هزینه‌‌ای از حساب شما کثر نمی‌‌شه و شما خیلی راحت می‌‌تونید کسب درآمد داشته باشید بدون اینکه هزینه‌‌ای داشته باشید.

تفاوت Google Adsense و Google Adwords

Google Adsense تبلیغات بنری و لینکی گوگل است که در سایت‌‌های مختلف قرار می‌‌دهید و Google Adwords تبلیغاتی است که در نتایج گوگل انجام می‌‌دهید.

تبلیغات نتایج گوگل قطعا و صددرصد خیلی مفیدتر خواهد بود نسبت به Google Adsense.

توجه داشته باشید زمانی که می‌‌خواهید Google Adwords را سفارش دهید یک تیک است که اگر آن را فعال کنید خیلی ضرر می‌‌کنید، آن تیک این است که آیا شما می‌‌خواهید این تبلیغات در شبکه‌‌ی Google Adsense هم نمایش داده شود یا نه؟ که حتما باید آن تیک را غیرفعال کنید وگرنه تبلیغ شما علاوه بر نتایج گوگل در Google Adsense هم نمایش داده می‌‌شه و شما ضرر خواهید کرد.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U24145 ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  اسم این افزونه ای که ancher میکنه متن رو چیه
  همینی که اول مطلبه و میگه در این مطلب چی میخانید

 2. U21415 ۳ مرداد ۱۳۹۸

  سلام بر شما وقتتون بخیر
  با توجه به اینکه بنده حساب ارزی برای شارژ ادوردز ندارم
  1-پیشنهاد شما گرفتن خدمات از کدام سایت است؟؟؟
  2-بنظر شما برای بار نخست چقدر هزینه کنیم خوب است؟؟

  ممنونم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳ مرداد ۱۳۹۸

   سلام
   ۱. ما سرویس برتینا را در این مورد تست کردیم مناسب بود. همچنین سایت نوین مارکتینگ هم خدمات خوبی دارند در این زمینه