سایت برتر

پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو و بهترین ابزار برای انجام آن

پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو
پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو

همان‌طور که مسلماً همه شما می‌دانید، سئو سایت یکی از مواردی است که نمی‌شود آن را نادیده گرفت و همه سایت‌ها فارغ از اینکه چه فعالیتی دارند، باید بتونند از یک سری راهکار برای بهبود سئو سایت خودشان پیدا کنند. یکی از مواردی که در سئو سایت تأثیر دارد، کلمات کلیدی است و شما می‌توانید با انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی، نقش مؤثری در سایت خود داشته باشید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید از روش‌هایی که در این مقاله در اختیار شما قرار خواهیم داد استفاده کنید.

همه افرادی که به یک طریقی با وردپرس سروکار دارند می‌دونند که کلمات کلیدی نقش خیلی مهمی برای جذب کاربر دارد و انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب می‌تواند باعث شود سایت شما به‌مراتب، بیشتر کلیک شود و نتیجه این موضوع هم می‌شود ترافیک ورودی بیشتر و پیشرفت کسب‌وکار اینترنتی شما.

حالا ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که ابزاری را به شما معرفی کنیم که بتوانید با کمک آن‌ها، کلمات کلیدی مناسبی را برای محتوای سایت خود انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.:)

پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو

خب حالا شاید کنجکاو شده باشید که این ابزارهایی که برای شما گفتیم چی هستند و اصلاً چه‌کاری برای شما می‌کنند، به‌صورت کلی این ابزارها به شما کمک می‌کنند کلماتی را پیدا کنید بیشترین جستجو را در گوگل داشتند، یعنی اینکه بررسی می‌کند که افراد کدام کلمات را به دفعات بیشتری در گوگل سرچ کردند.

شاید با خود فکر کنید که پیدا کردن این کلمات کلیدی خیلی هم کار آسونی است و حتی با حدسیات خود این کار را پیش ببرید، اما خب باید گفت این کار نیاز به تجربه زیاد دارد و افرادی که به تازگی وارد کسب‌وکارهای اینترنتی شدند نمی‌تونند به‌راحتی این کلمات را پیدا کنند.

همچنین شما با استفاده از این ابزارها می‌توانید متوجه شوید که سایت‌های رقیب از چه کلمات کلیدی در سایت خودشان استفاده می‌کنند و این موضوع می‌تواند به شما هم کمک کند تا از آن کلمات استفاده کنید و رتبه خود را بهبود ببخشید.

پس با این اوصاف بهتر است که از یک ابزار حرفه‌ای برای این کار استفاده کنید و وقت خود را هم هدر ندید. به بیان ساده شما این امکان را دارید که با کمک این ابزار، در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، کسب‌وکار اینترنتی خود را توسعه دهید و میزبان کاربران بیشتری در سایت خود باشید.

بهترین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی

ما در این مقاله برای شما تعدادی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی را معرفی می‌کنیم؛ که کارکرد هر کدوم از آن‌ها متفاوته و ما نمی‌تونیم توضیح دهیم یکی از این ابزارها از بقیه بهتر است. اما به‌صورت کلی سعی کردیم تا جایی که امکانش است ابزارهایی را معرفی کنیم که برای شما مفید واقع شوند.

بیشتر این پلاگین‌ها رایگان هستند اما یکی دو تا از آن‌ها تا مدتی برای شما رایگان هستند و پس از آن شما باید برای استفاده از امکانات این ابزار هزینه پرداخت کنید؛ که این موارد همگی در توضیحات ابزارها برای شما آورده شده.

خب بریم که با هم این ابزارها را بررسی کنیم و بیشتر باهاشون آشنا بشیم:

SEMRUSH

خب بریم که اولین و البته یکی از بهترین ابزارهایی که می‌توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده کنید را با شما آشنا کنیم.:) SEMRUSH یکی از حرفه‌ای‌ترین و قدرتمندترین ابزارهایی است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و جالب اینجاست که در عین کاربردی بودن، کار با آن هم خیلی راحت است و شما می‌توانید خیلی راحت به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

SEMRUSH
SEMRUSH

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که استفاده از این ابزار فقط 30 روز اول رایگان است و شما بعد از یک ماه باید برای بهره بردن از قابلیت‌هاش، به‌صورت دلاری هزینه پرداخت کنید.

روند کار این ابزار به این صورت است که شما باید آدرس سایت خود را وارد کنید و کمی منتظر باشید تا یک لیست از کلمات کلیدی سایت را ببینید. البته شما می‌توانید این کار را با سایت‌های رقیب هم انجام دهید و متوجه شوید که از چه کلماتی استفاده می‌کنند.

همچنین بعد از اینکه نتایج را دیدید اگر به سمت پایین صفحه اسکرول کنید می‌توانید یک لیست خیلی کاربردی از کلمات کلیدی که ممکن است بخواهید استفاده کنید را ببینید.

AnswerThePublic

این ابزار به نسبت موارد دیگه یک تفاوت اصلی دارد و آن هم این است که بعدازاینکه شما کلمه موردنظر خود را سرچ کردید، نتیجه به‌صورت بصری برای شما نمایش داده می‌شود. البته تفاوت دیگری هم که با مورد قبلی دارد این است که کلمات کلیدی در سؤالاتی که از گوگل پرسیده می‌شود نمایش داده می‌شود.

خب حالا ممکن است بگید چطوری این اتفاق پیش می‌آید؟ ببینید روند کار این ابزار به این صورت است که شما باید یک کلمه کلیدی موردنظر را وارد کنید و این ابزار یک سری کلمات سؤالی را با آن ترکیب می‌کند و نتایج را بعد از بررسی کردن به‌صورت یک گزارش در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید در صورت دلخواه آن‌ها را به‌صورت یک پرونده دلخواه CSV روی سیستم خود بارگذاری کنید.

AnswerThePublic
AnswerThePublic

باید این موضوع را هم بدانید که نتایج کلمات کلیدی در Answer The Public مبتنی بر ویژگی‌های پیشنهادی خودکار Google و Bing است و شما برای اینکه بتوانید هر کدوم از آن‌ها را در گوگل جستجو کنید کافیه روی آن کلیک کنید تا نتایج در یک تب جدید برای شما نمایش داده شود.

Ubersuggest

Ubersuggest هم یکی دیگه از ابزارهایی است که می‌تواند برای پیدا کردن کلمات کلیدی به شما کمک کند. این ابزار یک لیست از کلمات کلیدی به شما نشان می‌دهد که کلمات این لیست به‌صورت رتبه‌بندی شده قرار گرفته شده است.

Ubersuggest
Ubersuggest

یکی از امکاناتی که این ابزار دارد این است که شما می‌توانید یک سری پیشنهادات مرتبط با کلمه کلیدی وارد شده ببینید که می‌تواند کمک خیلی زیادی برای بهبود کیفیت محتوای وب‌سایت‌تان باشد. همچنین یک جدول از 100 نتیجه برتر Google برای آن کلمه کلیدی را برای شما نمایش می‌دهد؛ جالب اینجاست که کلمه‌های این لیست، دارای یک سری جزئیات هستند که کار شما را راحت می‌کنند.

مثلا شما میتونید یک سری بازدیدهای تخمینی، تعداد بک لینک‌ها یا موارد دیگه‌ای را برای این کلمه ببینید تا بتوانید بهتر و با دقت بیشتری این کلمات را در سایت خود استفاده کنید. همچنین اگر شما با استفاده از اکانت گوگل خود وارد این ابزار شوید می‌توانید از یک سری قابلیت‌های دیگه مثل یک سری پیشنهادات شخصی سازی سئو، کلمات کلیدی و رهگیری رتبه‌بندی روزانه دریافت کنید.

این ابزار کاملا رایگان استش و تنها کاری که شما باید انجام دهید اینه که وارد سایت شوید و کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و سپس نتایج را دریافت کنید.

Google Keyword Planner

خب بریم سراغ یکی از ابزارهای گوگل که برای پیدا کردن کلمه کلیدی طراحی و برنامه‌ریزی شده. تعداد افرادی که از این ابزار استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از بقیه ابزارها است، که این موضوع هم به دلیل رایگان بودن این ابزار است. البته می‌شود گفت بیشترین کارایی این ابزار برای افرادی است که می‌خواهند تبلیغات خودشان را در گوگل اجرا کنند.

شما برای اینکه بتوانید از Google Keyword Planner استفاده کنید به یک حساب Google Ads نیاز دارید که می‌توانید بعد از اینکه جیمیل خود را وارد کردید، یک حساب جدید ایجاد کنید و یا از حساب قبلی خود استفاده کنید.

Google Keyword Planner
Google Keyword Planner

بعد از اینکه با استفاده از اکانت Google Ads خود وارد این ابزار شدید، می‌توانید خیلی راحت کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و سپس نتایج یک ماه گذشته را ببینید. همچنین اگر به سمت پایین اسکرول کنید می‌توانید یک سری کلمات کلیدی را ببینید که مرتبط با کلمه مورد نظر شما است.

یکی از مواردی که خیلی مهم است اینه که این ابزار توسط گوگل طراحی شده، پس نتایجی هم که به شما نمایش می‌دهد مسلماً اطلاعات ارزشمندی هستند که می‌تواند برای شما یک امتیاز مثبت به‌دست بیاورند.

Serpstat

یکی دیگه از ابزارهای بسیار کاربردی برای پیدا کردن کلمات کلیدی، Serpstat است که می‌خوایم در این قسمت شما را با آن آشنا کنیم. اول این نکته را بگم که این ابزار رابط کاربری خیلی ساده‌ای دارد و شما می‌توانید خیلی راحت با آن کار کنید، در ضمن استفاده از امکانات این ابزار هم کاملا رایگانه و شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آن استفاده کنید.

این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که نام دامنه، لینک یا کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و نتایج را ببینید، مثلا اگر شما در باکس مشخص شده در تصویر زیر یک کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید می‌توانید برترین نتایج گوگل را برای این کلمه ببینید که این کلمات دارای رتبه‌بندی هستند و برترین کلمه هم در اول نتایج قرار دارد.

Serpstat
Serpstat

همچنین می‌توانید دامین سایت خود را وارد کنید تا بتوانید اطلاعات کامل‌تری دریافت کنید و متوجه شوید چه کلمات کلیدی در وب‌سایت‌تان تأثیر بیشتری برای کاربر داشته و یا اینکه سایت شما چه میزان ترافیک ورودی دارد.

SpyFu

این ابزار می‌تواند به شما برای پیشی گرفتن از رقبای وب‌سایت‌تان خیلی مفید واقع شود، البته این نکته را هم بگم که تمامی ابزارهایی که در این مقاله برای شما معرفی می‌کنیم، به‌نوعی کارایی خیلی خوبی دارند و نمی‌شود به‌صورت قطعی گفت که کدوم یکی از این موارد بهترین است.

خب این موضوع را بگم که ابزار SpyFu کاملا رایگانه و شما می‌توانید به دو روش از اطلاعات این ابزار استفاده کنید؛ به این صورت که شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت، جستجو کنید تا بتوانید نتایج را در وب‌سایت‌های دیگه مشاهده کنید، البته این نکته را هم در نظر بگیرید که این ابزار تا الان پشتیبانی خیلی خوبی از زبان فارسی نداشته و شما می‌توانید از روی آمارهای تصویری که در اختیارتان قرار میده، نتیجه‌گیری کنید.

SpyFu
SpyFu

همچنین می‌توانید آدرس سایت خود و یا هر سایت دیگری که بخواهید را وارد کنید و خیلی راحت نتایج را ببینید، البته اگر بخواهید بیشتر از یک سایت را بررسی کنید باید در این سایت ثبت‌نام کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که این ابزار دارد اینه که داده‌های گذشته را ذخیره می‌کند و شما می‌توانید متوجه شوید که سایت خود یا سایت رقیبتون در زمینه کلمات کلیدی چه تغییراتی داشته.

حرف آخر

و اما بریم سراغ حرف آخر، فرقی ندارد شما چه نوع سایتی دارید، به هر حال بدون شک می‌خواهید سئو سایت خود را افزایش دهید و برای این کار هم نباید تاثیر کلمات کلیدی را دست کم بگیرید؛ پس پیشنهاد من اینه که هیچ فاکتوری را برای افزاشی رتبه سئو خود نادیده نگیرید.

سعی کنید از کلماتی که سئو خوبی دارند در سایت خود استفاده کنید تا بعد از مدت کوتاهی تأثیر شگفت انگیزش را ببینید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و سربلند باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم