فاکتور های گوگل برای سئو و رتبه دهی به سایت‌ها

3.5 / 5. تعداد رای: 2

فاکتور های گوگل برای سئو و رتبه دهی به سایت‌ها

در این مقاله با فاکتور های گوگل آشنا خواهیم شد. سپس بررسی می‌کنیم که چرا نباید به برخی از فاکتورهای رنکینگ یا الگوریتم‌هایی که توسط گوگل به صورت رسمی منتشر نشده‌اند، اعتماد کنیم.

تاکنون متوجه شدیم که برخی از ربات‌های گوگل وارد صفحات وب‌سایت‌های مختلف می‌شوند. سپس تمام لینک‌هایی که در این صفحات وجود دارد را باز کرده و آن‌ها را ثبت می‌کنند. اما مهم‌ترین موضوع این است که گوگل طبق چه اولویتی این نتایج را نمایش می‌دهد. برای مثال زمانی که شما عبارت وردپرس را جستجو می‌کنید، بر طبق چه اصولی یک سایت در رتبه اول قرار می‌گیرد. یا چرا یک سایت در نتیجه دوم نمایش داده می‌شود.

فاکتور های گوگل برای سئو

فاکتور های گوگل برای سئو

ماموریت اصلی گوگل اجرای عدالت است. موتور جستجوگر گوگل با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف سایت‌ها را طبقه‌بندی می‌کند. البته برخی سایت‌ها با اسپم کردن و کلاهبرداری (از نظر سئو) حق دیگران را می‌خوردند. اما در حال حاضر که در سال 2021 هستیم، گوگل یک نتیجه بهینه را به کاربر نمایش می‌دهد، که واقعا آن را به هدفش می‌رساند.

همان طور که گفتیم گوگل یک سری فاکتورها را در نظر می‌گیرد و با استفاده از آن‌ها سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. اما گوگل تاکنون هیچ‌گاه این فاکتورها را به‌صورت رسمی معرفی نکرده است. چرا که ممکن است، برخی سئوکارهای کلاه سیاه بخواهند این فاکتورها را دور بزنند و سایت خود را در نتایج اول گوگل نمایش دهند. البته بسیاری از سئوکارها براساس تجربه‌ای که دارند به برخی از فاکتورهای گوگل پی‌برده‌اند.

تفاوت فاکتورهای سئو با الگوریتم های گوگل

الگوریتم‌های سئو به معنای بروزرسانی‌های گوگل هستند. در حالی که فاکتورها به معنای کارهایی هست که باید برای سازگار شدن با الگوریتم‌ها انجام دهیم. معمولا الگوریتم‌ها شامل تعدادی از فاکتورهای سئو یا بروزرسانی فاکتورهای سئو خواهند بود پس فاکتور با الگوریتم گوگل کاملا متفاوت هستند. کمی سخت شد. 🙂 تفاوت اصلی این هست که الگوریتم جدید شامل جمعی از فاکتورهای سئو خواهد بود.

ما تمام مواردی را که به شما آموزش خواهیم داد، آن‌ها را روی سایت‌های مختلف بررسی کرده‌ایم و مطمئن هستیم که روی سئوی سایت تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. همان‌طور که گفتیم گوگل دارای یک سری الگوریتم‌ها می‌باشد که تقریبا تعداد آن‌ها به 50 عدد می‌رسد. قصد داریم تمام این موارد را به‌صورت تک‌تک به شما آموزش دهیم.

فاکتورهای گوگل ممکن است منسوخ شوند!

البته به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است این الگوریتم‌ها و فاکتورها زمانی منسوخ شوند. شاید هم گوگل روزی بخواهد سیاست خودش را برای رتبه‌بندی سایت‌ها تغییر دهد. پس شما باید سعی کنید همیشه خود را به‌روز نگه دارید تا اگر این فاکتور‌ها عوض شدند سایت شما دچار مشکل نشود.

موفق باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟