شماره ۱۹: سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

4.5 / 5. تعداد رای: 8

شماره ۱۹: سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

احتمالاً اگر کسب‌وکار اینترنتی داشته‌اید و با سئو سرکار داشته باشید لفظ سئو کلاه‌ سیاه و سئو کلاه‌‌سفید در نتایج گوگل را شنیده‌اید. در این پادکست به‌صورت مختصر و کوتاه به این نکته می‌پردازیم که سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید چیست و کدام‌یکی را باید انجام دهیم.

پادکست سئو کلاه‌‌سیاه و سئو کلاه‌‌سفید در نتایج گوگل

تفاوت سئو کلاه‌ سیاه و سئو کلاه‌ سفید

در تعاریف کلی سئو به دو دسته Black Hat Seo و White Hat Seo تقسیم می‌شود که سئو کلاه‌سفید، همان سئویی است که مطابق با قوانین و تکنیک‌های فنی است که در دوره جامع سایت برتر گفته‌شده است و سئو کلاه‌سیاه، سئوی تقلبی یا سئو بی‌کیفیت است و فقط برای مدت کوتاهی شمارا در نتایج گوگل بالا نشان می‌دهد و بعد…

سئو کلاه سیاه چیست

منظور از سئو کلاه سفید، سئو کردن وب‌‌سایت طبق قوانین گوگل است که کاملا رایگان، قانونی و از همه مهم‌‌تر مورد قبول کاربران است.

نتایج ارگانیک گوگل با سئو کلاه‌ سفید

اگر شما از طریق سئو کلاه سفید در نتایج گوگل حاضر شوید، کاربرانی که وارد سایت شما می‌‌شوند، مخاطبان هدف شما هستند که به این نتایج، نتایج ارگانیک می‌‌گوییم.

اگر با نتایج واقعی و بدون تقلب، در صفحات و لینک های اول گوگل ظاهر شوید، احتمال این که مخاطبان و کاربرانی که وراد سایت شما می‌‌شوند، دوباره به وب‌‌سایت شما باز گردند بیشتر است. چون نتایجی که در گوگل رتبه خوبی می‌‌گیرند نتایجی است که مورد توجه کاربران نیز قرار خواهد خواهد گرفت.

سئو کلاه‌ سیاه و تاثیر آن برروی سایت شما

 سئو کلاه‌‌سیاه و سئو کلاه‌‌سفید
سئو کلاه‌ سیاه و سئو کلاه‌ سفید

 گوگل که غول موتورهای جست‌وجو در جهان است، هوشمند و بسیار سرسخت است و در مقابل هرگونه تقلبی حکم‌هایی ازجمله پنالتی را صادر می‌کند. اگر سایت شما در گوگل پنالتی شود به این معناست که برای مدت طولانی ترافیکی از طریق گوگل نخواهید داشت و سایت شما کاملاً از دسترس کاربران خارج می‌شود.

سئو کلاه‌سیاه، تقلبی بیش نیست و اگر بتوانید با این تکنیک‌های فریب انگیز گوگل را گول بزنید و بتوانید دورش بزنید، صرفاً برای مدت کوتاه یا نهایتاً چند ماه می‌توانید در نتایج گوگل بالا باشید و بعدازاین که گوگل بفهمد باید از صحنه رقابت خداحافظی کنید و برای مدت طولانی تلاش کنید تا با راهکارهای درست و گوگل پسند به صحنه برگردید.

یکی از تکنیک‌‌های سئو کلاه‌‌سیاه

یکی از تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه که امروزه کسانی در اینترنت هستند و شمارا با این تکنیک‌ها فریب می‌دهدند و از شما پول‌های بسیار زیادی می‌گیرند و فقط برای مدت کوتاهی وب‌سایت شما در نتایج بالا می‌آید تکنیک بک لینک است.

بک‌‌لینک چیست

بهترین نوع بک‌‌لینک
بهترین نوع بک‌‌لینک

بک لینک یا لینک بازگشتی یکی از تکنیک‌های بسیار عالی و موردقبول گوگل است که اگر این بک لینک‌ها باکیفیت باشند نتایج بسیار عالی و ماندگاری برای وب‌سایت شما به همراه دارد اما این کلاه‌برداران که با وعده وعیدهای بک لینک‌های باکیفیت جیب شمارا خالی می‌کنند هیچ‌چیز جز پنالتی گوگل برای شما نمی‌خرند.

بهترین نوع بک‌‌لینک

بهترین نوع بک‌لینک، استفاده از سایت‌هایی است که شما می‌توانید در آن‌های حساب کاربری داشته باشید مثل اینستاگرام، ویرگول، ویکی‌پدیا و … که خود می‌توانید از آن وب‌سایت‌ها به سایت خود و یا صفحه موردنظر لینک بازگشتی بزنید. این به سئو شما نیز کمک می‌کند و چون این لینک‌ها می‌توانند برای مدت طولانی در آن صفحه‌ها قرار بگیرند وب‌سایت شما پنالتی نمی‌شود.
تا اینجا به سئو کلاه‌‌سیاه و سئو کلاه‌‌سفید در نتایج گوگل پرداختیم و قرار است پادکست‌‌های بیشتری در ارتباط با سئو بشنوید. با پادکست‌‌های میهن وردپرس همراه باشید.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U343073 ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام کاش یه امکانی فراهم میکردید که میشد فایل های صوتی رو پلی کرد و پشت سر هم پخش بشه. اینجوری مجبوریم وارد یه صفحه جدا بشیم و یه فایل ۲ دقیقه ای رو گوش بدیم و دوباره به عقب برگردیم و فایل بعدی رو انتخاب کنیم. برای کسب که میخواد هندزفری بذاره و مثلا پشت فرمون از وقتش استفاده کنه اذیت کننده و حواس پرت کنه.
  ممنونم

 2. کاربر مهمان ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

  سلام در مورد بک لینک صحبت کردید ایا بک لینک و ریپورتاژ خوبه اگه خوبه جه نوعیش خوبه واگر نه هم به توضیحه جامع تر بدید بعد اینکه ما تگر وب یایتی رو طراحی میکنیم و اون در اون وب سایت سئو کار نشده کپی رایت ما در اون وب سایت چه تاثیری میتونه داشته باشه؟

 3. U13226 ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

  با سلام فکر کنم کلاه خاکستری ها یادتون رفته که شامل این اشخاصی میشه که بک لینک ها رو خریداری می کنند