آیا باید تمام صفحات سایت را سئو کنیم

3.8 / 5. تعداد رای: 4

شاید برای شما هم پیش آمده است که بخواهید محتوای سایت خود را سئو کنید. ولی نمی‌دانید کار خود را از کدام صفحات سایت شروع کنید و از خود می‌پرسید آیا باید حتما تمام صفحات سایتم را سئو کنم؟ ما در این مقاله، اولویت‌بندی برای سئوی صفحات را به شما آموزش می‌دهیم.

آیا باید تمام صفحات سایت را سئو کنیم

نیازی نیست نگران کمبود وقت یا حجم زیاد محتوا باشید. زیرا لزومی ندارد که همه محتوای سایت خود را در ابتدا سئو کنید. در این موضوع باید با توجه به قانون 20-80 پیروی کنید. شاید درمورد این قانون شنیده‌اید یا حتی اطلاعات دقیقی در این باره در اختیار دارید. قانون 20-80 بر این پایه بیان می‌شود که 80 درصد از نتایجی که ما دریافت می‌کنیم. مربوط به 20 درصد از فعالیت‌هایی است که انجام داده‌ایم.

استفاده از قانون ۲۰-۸۰ در سئو سایت

با توجه به موارد گفته شده پی می‌بریم که 80 درصد از ورودی گوگل یک سایت تنها مربوط به 20 درصد از محتوای آن است. شما با استفاده از سرچ کنسول گوگل یا گوگل آنالیتیکس می‌توانید آن 20 درصد صفحات پربازدید را پیدا کنید. برای افزایش ورودی گوگل سایت خود نیز بهتر است که در ابتدا روی سئوی این دسته از صفحات کار کنید.

در مرحله بعد می‌توانید 20 درصد از آن 20 درصد صفحات پر بازدید سایت خود را دوباره مشخص کنید. به زبان ساده‌تر، اگر شما بار بعد، ورودی گوگل آن 20 درصد را بررسی کنید. این بار هم با قانون 20-80 روبه‎رو خواهید شد. سپس مشاهده می‌کنید که 80 درصد از ورودی گوگل شما مربوط به 20 درصد از این صفحات است. به این نحو به راحتی صفحاتی که برای شما بیشترین ورودی گوگل را به همراه دارند، مشخص خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که در ابتدا کار سئوی سایت خود را از این صفحات آغاز کنید و آن‌ها را تقویت کنید. سپس به سراغ دیگر صفحات که ورودی کمتری دارند بروید.

نتیجه گیری

پیروی از مطالب گفته شده به شما کمک می‌کند که ورودی گوگل خود را تنها در چند هفته بهبود داده و آن را چند برابر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سئو و بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجوگر گوگل؛ پیشنهاد می‌کنیم از دوره جامع سایت برتر استفاده کنید.

موفق باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U17441 ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

  سلام. آیا لازمه برای ویدیوها ۳۰۰ کلمه رو حتما داشته باشن؟

 2. U28063 ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

  با سلام خسته نباشید میگم به تیم میهن وردپرس که واقعا تو این چندسال بسیار خدمات ارزشمندی رو نسبت به مردم ایران داشته اند.
  یک درخواستی رو داشتم از شما لطفا یک مقاله آموزشی رایگان را بزارید که مثلا شما در پلاگین میهن پنل اومدید یک بخشی رو اضافه کردید اخبار میهن وردپرس
  من میخوام با استفاده از یک پلاگین خوام بسازم و این کدنویسی که شما انجام داید روش رو انجام بدم تا در این افزونه خوام اخبار سایت رو به کاربران بدم

 3. U28063 ۷ بهمن ۱۳۹۹

  سلام آقا رضا راد واقعا دوست دارم شما رو یکبار از نزدیک ببینم❤