نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد دیدگاه

0 / 5. تعداد رای: 0

نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد دیدگاه
نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد دیدگاه

شما هنگامی‌که سایت خود را راه‌اندازی کردید شروع به گذاشتن مطالب و پست‌هایی در سایت خود می‌کنید. این مطالب می‌توانند بسته به نیاز کاربران و همچنین نیاز سایت شما متفاوت باشند. زمانی که شما این مطالب را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهید از آن‌ها نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی را دریافت خواهید کرد. برای نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد دیدگاه چه باید کرد؟

دیدگاه‌ها می‌توانند در بهبود کارکرد سایت شما تأثیرگذار باشند. شما می‌توانید طبق نیاز کاربران خود سایتتان را ارتقا دهید. اما برخی از مطالب و پست‌هایی که شما در سایت خود قرار می‌دهید مطابق با نیاز کاربران بوده و با استقبال کاربران مواجه می‌شوید.

زمانی که شما با دیدگاه‌های مثبت مواجه می‌شوید می‌توانید آن مطلب را به‌عنوان یک مطلب محبوب در نظر بگیرید. اینکه چطور یک محتوا را به یک محتوای مطلوب تبدیل کنیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با رعایت اصول مربوط به تولید محتوا یک محتوای جذاب به کاربران خود ارائه دهید و از آن‌ها دیدگاه‌های خوبی تحویل بگیرید.

وقتی که شما قصد دارید این مطالب محبوب را در سایت خود به‌صورت مجزا در یک قسمت از قالب سایت خود قرار دهید؛ دو پارامتر بازدید مطالب و دیدگاه مطالب از اهمیت خاصی برخوردار هستند. درواقع به کمک این دو پارامتر شما می‌توانید محتوای محبوب سایت خود پیدا کنید. نمایش محبوب‌ترین مطالب باعث می‌شود که پس‌ازاینکه مدت‌زمان طولانی از راه‌اندازی سایت شما گذشت و مطالب سایت شما افزایش پیدا کرد بتوانید محتوای پربازدید خود را به‌راحتی جستجو به کاربران خود نمایش دهید.

نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد دیدگاه

برخی از وب‌سایت‌ها زمانی که از کاربران به آن‌ها نظرات مثبتی می‌دهدند آن مطالب را جز مطالب محبوب خود محسوب کرده و آن را تحت عنوان مطالب محبوب به کاربران خود نمایش می‌دهدند. این کار تأثیر بسیار خوبی در میزان بازدید دیگر کاربران از این مطالب دارد و می‌تواند آمار بازدید سایت شما را بالا ببرد.

شما می‌توانید با استفاده از این روش سئو سایت خود را بالا ببرید. چراکه زمانی که کاربران متوجه نظرات بقیه کاربران بشوند و محبوبیت این مطلب را در بین کاربران بفهمند؛ به این مطالب علاقه‌مند می‌شوند و اعتماد بیشتری به محتوای سایت شما پیدا می‌کنند. هرچه تعداد بازدید سایت شما بیشتر باشد به‌دنبال آن سئو سایت شما نیز بالاتر می‌رود.

با این کار شما می‌توانید به این مطالب از سایتتان یک امتیاز داده و با بازدید هرچه بیشتر مخاطبان سایت خود از آن‌ها، رتبه سایت خود را در بین موتورهای جستجو بالا ببرید. شما با استفاده از این کار امکان این را دارید که در یک قسمت از قالب سایت خود این قسمت را به نمایش دربیاورید.

زمانی که شما مطالب پربازدید و محبوب سایت خود را در اختیار کاربران خود در یک باکس جداگانه قراردادید؛ می‌توانید با لینک دهی در این مطالب آمار بازدید از سایر محتوا و مطالب سایت خود را نیز بالا ببرید که این موضوع سبب بالا رفتن رتبه سایت شما خواهد شد.

نمایش مطالب وردپرس بر اساس تعداد نظر

شما دو روش دارید که با استفاده از آن می‌توانید این کار را انجام دهید. یکی از این روش‌ها استفاده از افزونه می‌باشد. شما می‌توانید افزونه‌های موردنیاز خود در این زمینه را از سایت‌هایی که درزمینه وردپرس فعالیت می‌کنند تهیه کنید. اما شما بابت این افزونه‌ها باید مبلغی را پرداخت کنید.

روش دوم استفاده از کد می‌باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که آشنا به کد نویسی هستید استفاده از افزونه‌ها را کنار گذاشته و با استفاده از کد نویسی بسیاری از مشکلات سایت خود را برطرف کنید. کد نویسی به شما این امکان را می‌دهد که نیازهای سایتتان را به‌سادگی و در زمان کوتاهی رفع کنید.

برای انجام این کار نیز ما با استفاده از کد نویسی این کار را به شما آموزش می‌دهیم. در اینجا ما از کدهای PHP استفاده می‌کنیم و با Css هم به آن استایل می‌دهیم. حالا به شما کدهایی که باید استفاده کنیم را آموزش می‌دهیم. در قدم اول شما باید وارد فایل Function.php قالب خود شوید. سپس کد زیر را در این فایل وارد کنید.

این کد به شما کمک می‌کند که یک تابع بنویسید که مطالب پربازدید سایتتان را پیدا کند. این کد به‌صورت زیر است:

function wps_most_commented_posts() { 
// شروع خروجی
ob_start();
?>
<ul class="most-commented">
<?php 
// اجرای کوئری
$query = new WP_Query('orderby=comment_count&posts_per_page=10'); 
 
//شروع لوپ
while ($query->have_posts()) : $query->the_post(); ?>
 
<li><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a> <span class="wps-comment-count"><?php comments_popup_link('No Comments;', '1 Comment', '% Comments'); ?></span></li>
<?php endwhile; 
// پایان لوپ
?>
</ul>
<?php
 
// پایان خروجی
 $output = ob_get_clean(); 
 
//اجرای خروجی
return $output; 
}
// ساخت شورت کد
add_shortcode('wps_most_commented', 'wps_most_commented_posts'); 
 
//فعال سازی قابلیت شورت کد در ابزارک ها
add_filter('widget_text', 'do_shortcode');

در قسمت کوئری کد بالا مطالب را بر اساس تعداد دیدگاه‌ها مرتب کرده و در یک حلقه while فراخوانی کنید.

حالا برای نمایش مطالب محبوب بر اساس تعداد دیدگاه‌ها تنها کافی است شورت کد تولیدشده را در جای موردنظر در پنل مدیریت وب‌سایت خود کپی کنید. مثلاً کد را در بخش ابزارک‌ها از منوی نمایش در قسمت متن بگذارید.

نمایش تصاویر شاخص در لیست مطالب

<?php the_post_thumbnail(array(40,40)); ?>

در نظر داشته باشید که خط فوق را بعد از تک قرار دهید. کد فوق تصویر مطلب را در اندازه 40*40 نمایش می‌دهد. شما می‌توانید سایز را تغییر دهید.

علاوه بر این کد زیر نیز یک استایل ساده برای نمایش مطلب است که می‌توانید استفاده کنید.

.most-commented li { 
border-bottom:1px solid #eee; 
padding-bottom:3px; 
} 
.most-commented li :after { 
clear:both;
} 
.most-commented img { 
padding:3px;
margin:3px;
float:right;
}
.wpb_comment_count a, .wpb_comment_count a:active, .wpb_comment_count a:visited, .wpb_comment_count a:hover { 
color:#FFF;
}

نتیجه‌‌گیری

یکی از قابلیت‌های خوب وردپرس این است که تعداد دیدگاه‌های هر پست را در دیتابیس ذخیره می‌کند و مانع از بین رفتن آن‌ها می‌شود. اما پربازدیدترین مطالب سایت شما در دیتابیس شما ذخیره نخواهد شد. به همین دلیل شما می‌توانید این مطالب پربازدید را توسط قطعه کدی که در اختیار شما قراردادیم پیدا کنید.

وردپرس به‌عنوان یک سیستم متن‌باز امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما شما باید همواره تاش کنید که از این امکانات در جهت هرچه بهتر شدن کیفیت و بهبود سایت خود استفاده کنید. این موضوع ممکن است برای برخی از افراد جذاب نباشد، اما شما با این کار ساده می‌توانید بازدید سایت وردپرسی خود را افزایش داده و کسب‌وکارتان را رونق ببخشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟