چطور طراح سایت شویم؟

سوال یکی از کاربران اینستاگرام در رابطه با نحوه شروع فعالیت در زمینه طراحی سایت بود و اینکه از کجا باید شروع کنیم تا یک طراح سایت خوب شویم؟

بیاید سؤال دوستمون که پرسیده بودند چطوری میشه طراح سایت شد؟ و از چه روشی طراحی سایت رو شروع کنیم؟ با چه روندی باید طراح سایت شویم پاسخ بدیم.

چطور طراح سایت شویم؟

چطور میتونم طراح سایت بشم؟ در صورتی که الآن طراحان سایت زیاد شدن و هرکسی برای خودش طراح سایت شده، 😀 من چطور می‌توانم یه طراح سایت بشم که درآمد ماهانه میلیونی داشته باشم از طریق طراحی وب‌سایت؟

طراحی سایت بدون برنامه نویسی

برای طراح سایت شدن شما چند تا راه دارید، یه راه طراح سایت شدن از طریق روش بدون برنامه‌نویسی، بدون این که شما بخواید کدنویسی ای رو انجام بدید و طراحی سایت رو انجام بدید،‌ که کافیه کار با وردپرس و قالب‌های حرفه‌ای وردپرس رو یاد بگیرید. حالا علاوه بر این که شما کار با وردپرس و قالب‌های حرفه‌ای وردپرس رو یاد می‌گیرید، یه سری پلاگین هستش مثل visual composer، پلاگین هایی برای ساخت پنل کاربری مثل میهن پنل و بقیه پلاگین ها که باید کار با اون ها رو یاد بگیرید در کنار کار با قالب‌های حرفه‌ای، قالب‌هایی مثل Be, آریایی, Enfold که خب صفحه ساز دارند و شما میتونید بدون نیاز به کدنویسی صفحات خودتون رو با این قالب‌ها بسازید،‌ حالا در کنارش میتونید از Visual Composer استفاده کنید و اون امکاناتی رو که نیازدارید برای طراحی وب‌سایت تا امکانات جدیدتری به وبسایتتون اضافه کنید همراه با این قالب‌ها میتونید پیاده سازی کنید.

طراحی سایت با برنامه نویسی

خب این یک روش بود و روش بعدی استفاده از کدنویسیه، شما با استفاده از برنامه نویسی می‌توانید یک قالب برای خودتون طراحی کنید. مراحل روش دوم چیه؟ شما باید HTML و CSS رو در مرحله اول یاد بگیرید، کار با فتوشاپ در حدی که بتوانید یک قالب رو با فتوشاپ طراحی کنید رو یاد بگیرید و بعد تبدیل کدنویسی یا همون زبان نشانه گذاری HTML و CSS به کدنویسی PHP.

یعنی HTML و CSS تون رو از اون حالت استاتیکی که بدون نیاز به یه CMS مدیریت میشه و باید کدش رو تغیر بدید تا سایت‌تون رو تغیر بدید، تبدیل می‌کنید به یه قالب داینامیک که با وردپرس مدیریت میشه و به همین راحتی بعد از این که این چهار تا کار رو یاد گرفتید یعنی HTML, CSS، فتوشاپ و تبدیل به وردپرس رو یادگرفتید بعدش به راحتی میتونید قالب برای خودتون طراحی کنید.

حالا اینکه از کجا شروع کنید این کار رو، خب توی مرحله اول میتونید سایت w3schools رو ببینید اگه میخواید رایگان باشه و هزینه‌ای رو پرداخت نکنید یه سایت هست به نام w3schools.com، که این وب‌سایت، سایتی هست که خودم از اونجا طراحی سایت رو یاد گرفتم، البته زبانش انگلیسیه! بعد از این که دوره رو تموم کردید میتونید مدرکتون رو هم دریافت کنید. اما در نهایت بعد از اینکه شما آموزشش رو دیدید (حالا چه مدرکشو گرفتید چه نگرفتید،مهم نیست. البته چون مدارکش بین المللیه،خودم مدارکش رو گرفتم) و بعد از این که از w3schools آموزشتون رو دیدید و HTML, CSS رو نوشتید حالا توی خود سایت وردپرس، بخش codex.wordpress.org رو ببینید تا بتونید کدهای وردپرس رو پیاده کنید روی قالب خودتون و قالب HTML, CSS رو تبدیل به وردپرس کنید.

اگر میخواید که اینها رو توی یک دوره ببینید ما دوره صفر تا صد رو داریم که ابتدا اومدیم HTML, CSS رو توضیح دادیم بعد فتوشاپ و بعد تبدیلش به وردپرس و به مرور تغییرات این قالب رو هم انجام دادیم.

توی این دوره درمورد بازاریابی برای کار طراحی سایت هم توضیح دادیم. اینکه چطوری مشتریان طراحی سایت خودتون رو پیدا کنید و از طریق طراحی سایت کسب در آمد کنید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.