ساخت مگامنو در وردپرس با Mega Menu by WooRockets

3 / 5. تعداد رای: 1

ساخت مگامنو در وردپرس با Mega Menu by WooRockets

در آموزش امروز قصد داریم افزونه رایگان Mega Menu by WooRockets را به شما کاربران همیشگی میهن وردپرس معرفی کنیم، این افزونه برای سایت هایی مناسب است که موضوعات و محدرات زیادی دارند و برای دسترسی سریع کاربران قصد دارند آنها را در یک منو عریض در بالای سایت خود به نمایش بگذارند.

ساخت مگامنو در وردپرس با Mega Menu by WooRockets

در مرحله اول برای کاربران مبتدی عبارت مگامنو  را شرح می دهیم، مگامنو در اصل منو زیبایی است که با منوهای پیش فرض کشویی قالب های وردپرس متفاوت می باشد و منوها و زیر منوها را عریض و در چندین ستون نمایش می دهد و همچنین می توانید تصویر و متن در منو سایت خود قرار دهید.

کار با افزونه Mega Menu by WooRockets

برای شروع کار افزونه را نصب و فعال سازی کنید، پس از فعالسازی افزونه گزینه wr megamenu به بخش منو پیشخوان وردپرس اضافه شده است.

صفحه افزونه مگامنو

در زیر منو اول مشاهده می کنید که پروفایلی وجود ندارد اکنون نوبت ساخت مگامنو مورد نظرتان می رسد روی add new کلیک کنید و مگامنو را ایجاد کنید.

اضافه کردن منو

در این صفحه افزونه ابتدا یک عنوان برای منو خود انتخاب کنید سپس در بخش manage locations فهرست دلخواه خود را انتخاب کنید همانطور که ملاحضه می کنید آیتم منو نمایش داده شده است آیتم دلخواه که می خواهید زیر منو مگامنو داشته باشد را انتخاب و روی turn on megamenu کلیک کنید. سپس add element را حذف کنید و روی add row کلیک و حالت مگامنو  و تعداد ستون را انتخاب کنید.

انتخاب ستون بندی منو

ستون 6*6 را انتخاب و ساخت منو را آغاز میکنیم، روی add element کلیک کنید.

اضافه کردن المنت ها

در این بخش سه گزینه برای انتخاب وجود دارد در ستون ها می توانید متن، زیر منو، تصویر قرار دهید. این نکته را باید توجه داشته باشید که زیر منوها(submenu) همان برگه ها و دسته ها و نوشته های که از قبل در فهرست خود ایجاد و منتشر کردید می باشد که می توانید در مگامنو آنها را به نمایش بگذارید.

انتخاب زیرمنو

حال روی submenu کلیک و custome را انتخاب کنید برگه های آیتم انتخاب شده را مشاهده می کنید آنها را انتخاب و ذخیره کنید. سپس در ستون دوم هم متن یا تصویر یا زیر منو دلخواه را جایگذاری و ذخیره کنید، در آخر مگامنو ایجاد شده را به روز رسانی کنید.

پیش نمایش مگامنو

در تصویر بالا منو خود را مشاهده میکنید همچنین می توانید در صفحه wr megamenu روی دکمه styling کلیک کنید و نوع نمایش منو، فونت و رنگ پس زمینه و هاور یا کلیک را بر اساس سلیقه خود مشخص کنید.

استایل دهی منو

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

    من هم مگامنو رو نصب دارم هم راکت مگامنو رو ولی وقتی میخوام منو رو راه بندازم فقط موس مکامنو کار میکنه نمیدونم باید چکارش کنم تنظیمات راکت مگامنو کار نمیکنه فقط مکس مگامنو رو سایتم عمل میکنه.میشه راهنمایی کنید چطوری راکت مگامنو رو رو سایتم فعال کنم؟ مرسی

  2. کاربر مهمان ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

    با سلام . متاسفانه این افزونه با بعضی از قالب ها تداخل داره و به خوبی اجرا نمیشه