افزودن مگامنو به سایت وردپرسی با Max Mega Menu
3.9 از 71 رای

افزودن مگامنو به سایت وردپرسی با Max Mega Menu

افزودن مگامنو به سایت وردپرسی با Max Mega Menu

در مباحث قبلی ساخت مگامنو در وردپرس را منتشر کردم، امروز با یکی دیگر از افرونه های مگامنو در خدمت‌تان هستیم. و آموزش افزودن مگامنو در سایت وردپرسی را توضیح می دهم.

دلیل  افزودن مگامنو در وردپرس

مگامنو مناسب برای وب سایت هایی است که از محتوای زیادی برخوردار هستند و کاربران بتوانند به تمامی محتویات در منو دسترسی داشته باشند.

در حالی منو های ناوبری پیش فرض وردپرس به شما امکان اضافه کردن منوهای کشویی و اضافه کردن آیکون های تصویر در کنار هر مورد را به شما میدهند، اما گاهی اوقات تنها نیاز به یک مگامنو دارید.

 افزودن یک مگامنو در وردپرس

اولین کاری که انجام میدهید افزونه Max Mega Menu را دانلود و فعالسازی کنید. سپس منو جدیدی به نام مگامنو به پیشخوان وردپرس شما اضافه میشود. وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کنند. با این حال، شما باید رنگ منو را تغییر دهید. چون آنها با رنگ پس زمینه قالب شما مطابقت دارند.

با عمل inspect میتوان کد رنگ پس‌زمینه قالب را یافته و یادداشت کنید. سپس وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید و روی مگامنو> پوسته منو> نوار منو کلیک کنید.

تنظیمات پوسته منو

در اینجا میتوانید رنگ پس زمینه ای که کپی کردید را در بخش پس زمینه منو جایگذاری کنید. و در اخر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

پس از پیکربندی مگامنو نوبت به ایجاد آن می رسد. روی نمایش> فهرست ها کلیک کنید و مانند تصویر زیر در متاباکس تنظیمات مگامنو، مگامنو را فعال و در بخش ساختار فهرست روی هر منو کلیک و دکمه مگامنو را انتخاب کنید.

ایجاد مگامنو

سپس در این صفحه میتوانید تعداد ستون ها را مشخص و هر تعداد ابزارک که مایل هستید به منو اضافه کنید و حالت نمایش زیر منو را به صورت آبشاری، استاندارد یا شبکه ای نمایش دهید.

پس از افزودن ابزارک ها روی آیکون آچار کلیک و ابزارک را ویرایش کنید و در آخر فراموش نکنید تغییرات را ذخیره کنید. برای هر منو، همین روش را به کار ببرید و از مگامنو وب سایت خود لذت ببرید.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.