مدیریت اسناد در وردپرس با WP Document Revisions
4.4 از 18 رای

مدیریت اسناد در وردپرس با WP Document Revisions

مدیریت اسناد در وردپرس

در این مقاله ما میخواهیم به شما نشان دهیم که چطور مستندات خود را مدیریت کنید. هدف از مدیریت اسناد روی وردپرس این است که امکان کار روی مستندات را در هر کجا و هر زمان به شما خواهد داد.

سیستم مدیریت اسناد خود را راه اندازی کنید

اولین چیزی که شما برای انجام این کار نیاز دارید نصب و فعال کردن افزونه WP Document Revisions است. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. هنگامی که افزونه فعال شد آیتمی به اسم “Documents”  در زبانه کناری  صفحه مدیریت شما قرار میگیرد.با کلیک روی آن شما به صفحه مستندات میروید.

documentها

 

کار با مستندات

برای اضافه کردن یک document جدید روی “Add Document” کلیک کنید.در اینجا شما میتوانید یک عنوان به آن دهید و در وردپرس آنرا  آپلود کنید.شما همچنین میتوانید  حالت workflow  را از منوی کشویی انتخاب کنید. شما  وضعیت های پیش نویس اولیه(initial draft) ،درپردازش(in progress)،نهایی(final) و تحت بررسی (under review)را به صورت پیش فرض دارید.شما میتوانید مالکیت مستندات به دیگر کاربران در وردپرس تان اختصاص دهید. به طور پیش فرض وضعیت انتشار یک سند جدید “انتشار خصوصی ” است، که بدان معنی است که این سند برای کاربران دیگر در سیستم شما موجود است. شما همچنین می توانید یک رمز عبور محافظت سند بسازید و یا آن را در دسترس عموم در وب سایتتان قرار دهید.

ویرایش documentها

WP Document Revisions به کاربران اجازه میدهد که از یک  document خارج شوند. سیستم مدیریت اسناد سندی که بررسی شده را قفل میکند. اگر یک کاربر دیگر تلاش کند تا سند مشابه را ویرایش کند اطلاع رسانی خواهد شد که کاربر دیگری این کار را انجام داده است و سند قفل شده است. با این حال، در صورتی که کاربر دوم دارای امتیازاتی باشد قفل نادیده گرفته میشود.

مدیریت نقش کاربر در WP Document Revisions

قابلیت های کاربران در سیستم مدیریت اسناد شبیه به قابلیت کاربران در وبلاگ وردپرس است

همکاران میتوانند مستندات جدید بسازند اما نمیتوانند آنرا آپلود کنند. آنها همچنین می توانند اسناد منتشر شده را دانلود کنند. با این حال، آنها نمی توانند اسناد خصوصی منتشر شده توسط کاربران دیگر را مشاهده کنند.

نویسنده می تواند اسناد جدید را ایجاد و آپلود کند. آنها همچنین می توانند اسناد عمومی منتشر شده را دانلود و اسناد خود را ویرایش کنند.

ویراستاران می توانند روی تمام اسناد کار کنند، حذف اسناد و مدیریت workflow. آنها نمی توانند کاربران جدید به سیستم اضافه کنند.

مدیران می توانند تمام وظایف را انجام دهد و آنها نیز می تواند کاربران جدید به سیستم اضافه کنند.

وضعیتهای در گردش مستندات

شما وضعیت های پیش نویس اولیه(initial draft) ،درپردازش(in progress)،نهایی(final) و تحت بررسی (under review)را به صورت پیش فرض دارید.به قسمت document>>workflow states  برای ساختن workflow states   یا ویرایش وضعیتهای موجود بروید.

وضعیت workflow

WP document revisions همچنین با Edit Flow. به خوبی کار میکند.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.