دوره جامع مدیریت سایت

رمز گذاری روی مطالب سایت وردپرس

رمز گذاری روی مطالب سایت وردپرس

رمز گذاری روی مطالب سایت وردپرس

آیا مایل به خصوصی کردن وبلاگ وردپرس خود هستید؟ ما در این مقاله نحوه ی خصوصی کردن وبلاگ را به شما آموزش میدهیم. همچنین نحوه نوشتن یک نوشته محافظت شده با رمز عبور در وردپرس برای کسانیکه میخواهند یک وبلاگ عمومی با پست های خصوصی ایجاد کنند را پوشش میدهیم.

چه کسی و چه زمانی به وبلاگ خصوصی نیاز دارد؟

 • یک وبلاگ خصوصی وردپرس برای به اشتراک گذاشتن مناسبت های خانوادگی مفید است،عکسهای عروسی،عکسهای کودک و عکسهای خانوادگی یا دوستانه.
 • یک وبلاگ خصوصی میتواند بعنوان دفتر خاطرات خصوصی یا مجله استفاده شود.
 • کارهای تیمی روی پروژه میتواند بر روی یک وبلاگ خصوصی همکاری شود.
 • یک وب سایت تحت ساخت و ساز برای مشاهده عموم آماده نیست.
 • یک وب سایت کلاس میتواند خصوصی شود و تنها برای دانش آموزان ثبت نام شده در دسترس باشد.

ایجاد یک وب سایت وردپرس کاملا خصوصی

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه My Private Site است. پس از فعال سازی به صفحه تنظیمات>Private Site برای پیکربندی تنظیمات افزونه بروید.

تنظیمات سایت خصوصی

ابتدا باید بخش Make Site Private را تیک بزنید تا سایت شما را خصوصی کند. بخش بعد اجازه دادن به کاربران برای ثبت نام در سایت وردپرس شماست. اگر نمیخواهید کاربران در سایت شما ثبت نام کنند میتوانید این بخش را رد کنید. در بخش Landing Location میتوانید صفحه ای را که میخواهید کاربر پس از ورود ببیند را انتخاب کنید. بطور پیش فرض افزونه آنها را به آدرسی که قبل از ورود به سیستم درخواست داده اند بازمیگرداند. همچنین میتوانید کاربران را به صفحه نخست،داشبورد مدیر و دیگر آدرسها در سایت وردپرس تغییر مسیر دهید.

محل فرود

بخش صفحه ورود سفارشی تنها زمانی مناسب است که از  custom login page در سایت وردپرس خود استفاده کنید. جعبه را تیک زده و آدرس صفحه ورود سفارشی خود را فراهم کنید. سپس افزونه از آن بعنوان آدرس ورود به صفحه استفاده می‌کند.

تنظیمات ورود سفارشی

افزونه سایت شخصی ما به شما اجازه ی حذف برخی قسمتهای وب سایت از خصوصی بودن را میدهد. برای مثال اگر از صفحه اصلی ثابت استفاده میکنید و میخواهید کاربران آنرا ببینند میتوانید آنرا بعنوان یک استثناء اضافه کنید. همچنین میتوانید آدرسهای دیگر مانند صفحه تماس با ما را بعنوان لیست خروج را اضافه کنید.

استثناء

برای ذخیره تنظیمات روی SAVE کلیک کنید. هم اکنون از افراد بازدید کننده خواسته میشود قبل از دیدن وب سایت شما وارد آن شوند. بسته به تنظیمات شما کاربران ممکن است قادر به دیدن صفحه حذف باشند یا فقط صفحه ورود را ببینند.

ایجاد پست شخصی فردی در وردپرس

وردپرس دارای یک ویژگی ساختاری است که به شما اجازه ی ایجاد پست یا صفحه خصوصی همراه با رمز عبور را میدهد. برای ایجاد پست خصوصی وردپرس نیاز دارید که در وردپرس یک پست جدید ایجاد کنید یا پست موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایشگر پست در جعبه ی انتشار گزینه نمایانی را خواهید دید. روی لینک ویرایش در نمایانی کلیک کنید.

ویرایش پست visibility

در آنجا گزینه ای برای خصوصی کردن پست یا ایجاد رمز عبور روی آن خواهید دید. گزینه خصوصی را برای خصوصی کردن یا ایجاد رمز عبور انتخاب کنید.

پست خصوصی وردپرس

اگر گزینه محافظت با رمز عبور را برای پست وردپرس انتخاب کنید،وردپرس از شما میخواهد که رمز عبور را وارد کنید. کاربران برای دیدن پست باید رمز را بصورت صحیح وارد کنند. میتوانید این رمز را برای دوستان خود از طریق ایمیل بفرستید تا پست شما را ببینند.

مهم: لطفا توجه داشته باشید که افراد با نقش کاربر از ویرایشگر یا مدیر با ورود به بخش مدیریت وردپرس میتوانند پست خصوصی شده را ببینند. اما اگر شما تنها کاربر سایت هستید از این موضوع نگران نباشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U5706 ۰۸ تیر ۱۳۹۸

  سلام . ببخشید خیلی برای ما مهمه که بجای رمز کپچا باشه یه چیزی باشه برای ربات ها .
  مثلا این نمونه . لینک ها رو درون کپا قرار داده
  https://www.downloadha.com/software/ps2019-incl-portable/
  خواهش میکنم کمک کنید امیدم پیش جواب شماس .

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۰۹ تیر ۱۳۹۸

   سلام. توی مخزن وردپرس سرچ کنید secure download link و افزونه‌های مربوطه رو تست کنید. موفق باشید.

 2. U7572 ۱۷ دی ۱۳۹۷

  سلام من اینکارو انجام دادم برای یک برگه ام. اما وقتی کاربر رمز رو میزنه وصل میشه به برگه عضویت سایت. چطور میشه بدون درخواست عضویت اینکارو انجام داد؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۷ دی ۱۳۹۷

   درود شاید برگه شما با افزونه خاصی محدود به اعضا شده. بررسی کنید این مورد رو