مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات با افزونه Widget Context

0 / 5. تعداد رای: 0

مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات با افزونه Widget Context

ابزارک‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای هر سایتی با هر نوع فعالیتی به حساب می‌آید و بدون شک همه شما از کارایی بالای ابزارک‌های موجود در سایت خود باخبر هستید؛ تا حالا شده که وارد یک وب‌سایت شوید و ببینید که با استفاده از یک ابزارک، محتوای خاصی را در یک برگه قرار دادند؟ هدف ما امروز در این مقاله این است که دقیقاً همین موضوع را بررسی و یک ابزار بسیار کاربردی برای مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات به شما معرفی کنیم.

به‌بیان‌دیگر محتوای سایت مهم‌ترین بخش سایت می‌باشد و در یک کلام می‌توان گفت که کل چرخه توسعه و پیشرفت سایت شما بر روی محتوا می‌چرخد و شما باید اولویت اصلی خود را بررسی و سفارشی کردن محتوا در نظر بگیرید که این محتوا را می‌توانید در ابزارک‌ها نمایش دهید. گاهی شما نیاز پیدا می‌کنید که در بعضی از صفحات مطالب بیشتری به نمایش بگذارید و از ابزارک‌های خاصی تنها در آن صفحه استفاده کنید، بنابراین باید بتوانید ابزارک‌ها را شخصی‌سازی کنید. پس با ما همراه باشید تا راهکار این موضوع را برای شما بررسی کنیم.

معرفی افزونه Widget Context

افزونه‌ای که امروز قصد معرفی آن را داریم به شما این امکان را می‌دهد که هر ابزارکی را به‌دلخواه خود و با محتوای موردنظرتان، در یکی از صفحات سایت نمایش دهید؛ همچنین به شما کمک می‌کند که ابزارک‌های سایت خود را سفارشی کنید و برای ابزارک‌ها صفحات خاصی را مشخص کنید.

Widget Context یک افزونه بسیار کاربردی برای سفارشی کردن ابزارک‌های وردپرسی است که تاکنون بیشتر از 70 هزار نصب فعال داشته است و شما می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای، آن را از مخزن وردپرس خود و یا با استفاده از لینکی که در انتهای این صفحه قرار دارد، دانلود کنید. برای فعال کردن پلاگین می‌توانید از راهنمای نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید.

Widget
معرفی افزونه Widget Context

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این افزونه دارد، رابط کاربری بسیار ساده است و شما حتی اگر مبتدی هم باشید می‌توانید بدون هیچ مشکلی از این پلاگین استفاده کنید و ابزارک موردنظر خود را سفارشی کنید.

آموزش کار با افزونه Widget Context

طبق روال همیشه اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال‌سازی افزونه در وردپرس است، بعد از فعال کردن آن، باید به پیشخوان وردپرس خود بروید و روی تنظیمات »Widget Context کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه منتقل شوید.

در این صفحه شما این امکان را دارید که به‌صورت دلخواه، ماژول‌های افزونه را فعال و یا غیرفعال کنید. مانند تصویر زیر:

تنظیمات افزونه Widget Context
تنظیمات افزونه Widget Context

همچنین در انتها بر روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیماتی که تغییر دادید، روی سایت اعمال شود.

مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات

همچنین بعد از فعال‌سازی افزونه، یک گزینه به ابزارک‌ها اضافه خواهد شد که به شما امکان سفارشی‌سازی را می‌دهد، به پیشخوان وردپرس بروید و روی نمایش » ابزارک‌ها کلیک کنید، همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک گزینه به اسم “Widget Context” به تمامی ابزارک‌ها اضافه شده است.

در زیر این گزینه یک منو کشویی وجود دارد که شامل دو گزینه Show Widget Everywhere و Show Widget on Selected می‌باشد. این دو گزینه به شما این امکان را می‌دهدند که مشخص کنید که ابزارک در تمامی صفحات یا تنها در صفحه موردنظر نمایش داده شود.

مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات
مخفی کردن ابزارک وردپرس در برخی صفحات

اگر می‌خواهید در تمامی صفحات نمایش داده شود باید گزینه Show Widget Everywhere را انتخاب کنید و اگر بخواهید ابزارک در صفحات خاصی که انتخاب کردید، نشان داده شود، باید مورد بعدی را انتخاب کنید.

یک گزینه دیگر نیز برای شما وجود دارد، شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌هایی که در بخش “Global Sections” مشخص کنید که ابزارک موردنظرتان تنها در صفحه اصلی، صفحه نوشته، تمام نوشته‌ها، تمام برگه‌ها و پست‌های سفارشی و تاکسونومی و … نمایش داده شود؛ برای این کار کافی است، تیک گزینه‌های موردنظر خود که می‌خواهید ابزارک در آنها نمایش داده شود را فعال کنید. به همین راحتی!

امیدواریم این مقاله به شما برای سفارشی کردن ابزارک‌های سایتتان کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟