نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

زمانی که شما سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید مطالب و محتوای زیادی را درون آن قرار می‌دهید. این پست‌ها می‌توانند با توجه به موارد مختلفی موردتوجه کاربران قرار بگیرند. برخی از این پست‌ها از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند و بازدیدکنندگان زیادی روزانه از آنها دیدن می‌کنند. شما می‌توانید این دسته از محتوای خود را به‌صورت ویژه در اختیار کاربران قرار دهید. با نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس، می‌توانید این مقالات را بیشتر و بیشتر نمایش دهید.

در اکثر سایت‌ها می‌بینید که پست‌های محبوب را به‌صورت یک لیست در سایت خود نمایش می‌دهند. به‌طور پیش‌فرض وردپرس نمی‌تواند صفحات را دنبال کند و پست‌های محبوب را نمایش دهد اما ما در اینجا با استفاده از یک روش بسیار ساده انجام این کار را تنها در چند دقیقه به شما آموزش می‌دهیم.

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

زمانی که شما این کار را انجام دهید کاربرانتان به سمت مطالب کاربردی و محبوب سایت جذب می‌شوند و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید بازدید از این صفحات را افزایش دهید. این کار در بسیاری از وب‌سایت‌های حرفه‌ای انجام می‌شود و مدیران زیادی در سایت خود برای نمایش مطالب ویژه خود از این روش استفاده می‌کنند. درواقع شما با استفاده از افزونه Top 10 می‌توانید صفحات، نوشته‌ها و نوع پست سفارشی خود را به‌راحتی نمایش دهید.

نمایش مطالب پر بازدید در وردپرس

معرفی افزونه Top 10

ما در میهن وردپرس همواره روش‌های مختلفی برای نمایش مطالب محبوب به شما معرفی کرده‌ایم. در میان این روش‌ها نمایش محتوای ویژه با Top 10 از محبوبیت بالایی برخوردار است. این افزونه دارای دو ویجت است که شما می‌توانید لیست پست‌های محبوب و تمام پست‌های وبلاگ یا سایت خود را نمایش دهید. اگرچه افزونه‌های مشابه‌ای در این زمینه وجود دارد اما Top 10 یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های نمایش پست محبوب است که از تصاویر بندانگشتی، شورت کدها، ابزارک‌ها، نوع پست سفارشی و استایل‌های CSS حمایت می‌کند.

علاوه بر این افزونه دارای سیستم کش داخلی می‌باشد که کمک می‌کند بارگذاری سرور کاهش یابد و دنبال کننده‌ها یا ردیاب از آژاکس استفاده می‌کند. همچنین این افزونه با افزونه‌های کش وردپرس سازگار است. این پلاگین کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دریافت کنید. همچنین به دلیل کاربرد فراوان توانسته است که الان بیشتر از 30 هزار نصب فعال در سایت‌های مختلف داشته باشد.

همچنین پلاگین Top 10 دارای کتابخانه API قدرتمندی است و به‌طور کامل با اکشن و فیلترهای وردپرس قابل توسعه است که به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی کد را برای اضافه کردن ویژگی‌های جدید و یا تغییر تنظیمات موجود گسترش یا توسعه دهید. این افزونه با توجه به ابزارک و شورت کدهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد این امکان را می‌دهد که بتوانید پست‌های محبوب را هرکجا که بخواهید نمایش دهید.

ویژگی‌های افزونه Top 10

افزونه Top 10 باوجوداینکه رایگان است ولی امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. ما در اینجا برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های ان را برای شما آورده‌ایم:

 • شمارنده صفحه: صفحات و نوشته‌ها و نوع پست سفارشی هر ساعت یک بار شمارش می‌شوند و  به‌صورت خودکار نمایش داده می‌شوند.
 • پست‌های محبوب: می‌توان مشخص کرد لیستی از پست‌های محبوب یا تمامی پست‌ها و یا در یک محدوده زمانی پست‌ها نمایش داده شوند.
 • ابزارک: با استفاده از ابزارک‌ها می‌توان پست‌ها را در یک محدوده زمانی خاص یا روزانه مشخص کرد یا تمامی پست‌ها را در سایدبار سایت نمایش داد.
 • شورت کدها: دارای دو شورت کد [tptn_list] و [tptn_views] که لیست پست‌ها و تعداد پست‌ها به‌ترتیب نمایش می‌دهد.
 • پشتیبانی از تصاویر بندانگشتی: یک اندازه تصویر سفارشی (Tptn_Thumbnail) با ابعاد مشخص شده در صفحه تنظیمات ایجاد می‌کند. یا به‌صورت خودکار اولین تصویر پست شما را استخراج و به‌عنوان تصویر بندانگشتی نمایش می‌دهد و یا به‌صورت دستی آدرس تصویر بندانگشتی را در فیلدهای متا وردپرس وارد نمایید.
 • در نظر نگرفتن پست‌ها: با انتخاب دسته‌بندی‌ها می‌توان پست موردنظر را نمایش نداد و حذف کرد یا با نوشتن شناسه‌های پست، پست موردنظر را در لیست پست‌های محبوب نمایش ندهید.
 • استایل‌ها: می‌توان انواع استایل‌های موجود یا css سفارشی دلخواه خود را به‌کار ببرید.
 • سازگاری با افزونه‌های کش

نحوه نصب و راه‌اندازی افزونه Top 10

خب در ابتدا جهت استفاده از این افزونه بایدان را روی سایت خود فعال کنید. مانند همیشه به مسیر افزونه‌ها > افزودن در پیشخوان وردپرس خود شوید و این پلاگین را از مخزن وردپرس خود دریافت و روی سایتتان آن را راه‌اندازی کنید. می‌توانید برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه آموزش نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید.

نصب افزونه Top10
نصب افزونه Top10

این پلاگین می‌تواند دو قابلیت نمایش مطالب محدود و نمایش بازدید این مطالب را در اختیار شما قرار دهد. نحوه نمایش بازدید در این افزونه توسط شمارنده آن امکان‌پذیر است و می‌تواند برای مطالب پربازدید بسیار مفید باشد و باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران شود. درواقع شمارنده تعداد بازدیدها را حساب کرده و مطالب شما را بر اساس تعداد بازدید مرتب می‌کند و آنها را در سایدبار سایت نمایش خواهد داد.

نحوه کار با افزونه

بعد از نصب منو Top 10 به پیشخوان وردپرس شما اضافه می‌شود که می‌توانید با کلیک روی آن به‌سادگی این پلاگین را پیکربندی کنید. تنظیمات این افزونه راحت و ساده است و شما می‌توانید خیلی راحت در چند دقیقه به‌صورت دلخواه خود آن را پیکربندی کنید.

حال برای اینکه بتوانید این پلاگین را روی سایتتان راه‌اندازی کنید باید به بخش نمایش> ابزارک‌ها بروید. به این بخش از سایت شما دو ابزارک جدید مربوط به این افزونه اضافه‌شده است و شما باید دو ابزارک Overall Count و popular posts را به سایدبار قالب دراگ کنید. سپس یک صفحه شامل تنظیمات این قسمت برای شما باز خواهد شد.

تنظیمات ابزارک پست های محبوب وردپرس
تنظیمات ابزارک پست های محبوب وردپرس

در اینجا برای تنظیمات ابزارک Overall Count کافی است که یک عنوان دلخواه وارد کنید و روی ذخیره کلیک کنید. برای تنظیمات ابزارک Popular Posts نیز باید تنظیمات را برای نمایش مطالب ویژه تکمیل نمایید که برای شما آنها را توضیح داده‌ایم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک عنوان برای آن انتخاب کنید. سپس تعداد پست‌ها برای انجام این کار را تعیین کرده و یک دوره زمانی برای انجام این کار با تعیین ساعت و روز مشخص کنید. سپس شما می‌توانید مشخص کنید که نحوه نمایش تعداد شمارش‌ها، گلچین‌ها، نویسنده و تاریخ به چه صورت باشد.

همچنین شما می‌توانید نحوه نمایش تصویر بندانگشتی را توسط گزینه Thumbnail options مشخص کنید. شما می‌توانید تعیین کنید که در نوشته‌های شما تصویر بندانگشتی نمایش داده شود و یا اینکه موقعیت قرارگیری آن به چه صورت باشد.

همچنین شما توسط گزینه Post Types to Include می‌توانید نوع پست سفارشی خود برای نمایش پست محبوب را مشخص کنید. سپس روی ذخیره کلیک کنید تا تغییرات شما اعمال شود.

تنظیمات افزونه

برای اینکه بتوانید به تنظیمات این افزونه دسترسی داشته باشید باید Top10 > Settings بروید تا بتوانید تنظیمات این پلاگین را به‌دلخواه تغییر دهید. در اینجا چندین زبانه وجود دارد که برای شما آنها را توضیح می‌دهیم.

General

بخش تنظیمات عمومی
بخش تنظیمات عمومی

این قسمت شامل تنظیمات عمومی افزونه است که دارای گزینه‌های زیر است:

Enable Trackers: این افزونه دارای دو ردیاب است که بازدیدهای سایت شما را یا به‌صورت کلی توسط ردیاب Overall و یا به‌صورت روزانه توسط ردیاب Daily کنترل می‌کند که می‌توانید هرکدام که بخواهید را توسط این گزینه فعال کنید.

Enable Cache: این گزینه برای فعال کردن کش این افزونه می‌باشد.

Time to Cache: در این گزینه می‌توانید زمان را بر اساس ثانیه برای کش کردن خروجی نوشته‌ها تعیین کنید.

Start Daily Counts From Midnight: این گزینه مربوط به شمارنده روزانه است. شماره روزانه تعداد بازدیدها را از نیمه‌شب نمایش می‌دهد. اگر می‌خواهید از شمارنده ساعتی استفاده کنید این گزینه را غیرفعال کنید.

Default Custom Period Range: اگر می‌خواهید شمارنده شما دوره زمانی بیشتری را در ابزارک در اختیار شما قرار دهد این گزینه می‌تواند به شما کمک کند.

Delete Options On Uninstall: اگر می‌خواهید تنظیمات افزونه بعد از غیرفعال کردن آن از دیتابیس حذف شود این گزینه را فعال کنید.

Delete Counter Data On Uninstall: این گزینه برای این است که داده‌های این افزونه بعد از غیرفعال کردن آن از دیتابیس حذف شوند.

Show Metabox: این گزینه یک متاباکس در انتهای صفحه نوشته و برگه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید شمارش نوشته‌ها را در اختیار داشته باشید. اگر بخواهید می‌توانید این متاباکس را فعال یا غیرفعال کنید.

Limit Meta Box to Admins Only: این گزینه برای این است که متاباکس را تنها برای مدیر فعال کنید و دیگر کاربران قادر به دیدن آن نباشند.

Link to Top 10 Plugin Page: اگر می‌خواهید یک لینک نوفالو به پست‌های خود اضافه کنید تا نشان دهید که پست‌های محبوب خود را با این پلاگین ساخته‌اید می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

Counter and Tracker

تنظیمات Counter and Tracker در افزونه Top 10
تنظیمات Counter and Tracker در افزونه Top 10

Display Number Of Views On: برای تعیین مکان پست‌های محبوب می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

Format To Display The Post Views: شما می‌توانید در اینجا یک متن وارد کنید تا در این قسمت نمایش داده شود.

?What To Display When There Are No Visits: این قسمت برای نوشته‌های جدید است که بازدیدکننده‌ای ندارند. شما می‌توانید متن موردنظرتان را وارد کنید.

Number Format Post Count: با این گزینه تعداد نوشته‌ها به یک قالب شماره تبدیل می‌شود.

در ادامه تنظیمات شما امکان این را دارید که توسط بخش Post Lists تنظیمات مربوط به لیست پست‌ها را انجام دهید.

قسمت Thumbnail هم مربوط به تصاویر بندانگشتی است. Styles هم برای این است که شما تنظیمات استایل را برای این بخش از سایت به‌دلخواه انجام دهید. در آخر بخش Maintenance مربوط به زمان‌بندی پست‌ها است.

پیکربندی پست‌های محبوب در نوشته‌ها در افزونه Top 10
پیکربندی پست‌های محبوب در نوشته‌ها در افزونه Top 10

پس‌ازاینکه این فرایندها را انجام دادید یک متاباکس به پایین بخش ویرایشگر وردپرس شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید از طریق آن تنظیمات مربوط به این افزونه را انجام دهید.

متاباکس تنظیمات افزونه
متاباکس تنظیمات افزونه

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. شاد و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۳۰ آبان ۱۳۹۷

  سلام
  میخواستم بدونم چطور میشه مثلا 5 مطلب آخر وبلاگ وردپرس رو با کد html در یک سایت یا وبلاگ دیگه با سیستم متفاوت نمایش داد به صورتی که تصویر بندانگشتی هم کنارش باشه؟

 2. کاربر مهمان ۱۱ مرداد ۱۳۹۷

  سلام
  میخواستم قالبم مثل این سایت محبوب ترین ها ، جدیدترین ها و پرفروش ترین ها داشته باشد
  همچین قالبی دارید؟
  eltash.ir
  یا چگونه همچین چیزی درست کنم؟