شخصی سازی فرم ورود و عضویت در وردپرس

3.4 / 5. تعداد رای: 5

شخصی سازی فرم ورود و عضویت در وردپرس

آیا شما می‌خواهید یک فرم ورود برای کاربران در محیط سایت وردپرسی خود ایجاد کنید؟ امروز با میهن وردپرس باشید تا به شما نحوه قرار دادن فرم ورود در صفحات و ابزارک‌های سایت و شخصی سازی فرم ورود و عضویت را آموزش دهیم.

اینکه قرار باشد شما کاربران را به صفحه ورود پیش‌فرض وردپرس که همان wp-login.php است ارجاع دهید تا بتوانند وارد سایت شما شوند خودش کلی از راحتی کاربران کم می‌کند. درواقع کاربر باید بتواند در وب‌سایت شما راحت باشد. پس شما باید حتماً فرم ورود را در بخش Front-End سایتتان نمایش دهید. یعنی داخل صفحات اصلی سایت این کار را انجام دهید.

شما باید حتماً به این موضوع توجه اساسی داشته باشید. چراکه در هنگام عضویت کاربران در سایت اولین صفحه، صفحه ورود کاربر است. برای اینکه بتوانید این صفحه را برای کاربران خود سفارشی کنید افزونه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید خیلی راحت با استفاده از این پلاگین‌ها سایت خود را در دید مخاطب حرفه‌ای جلوه دهید.

شخصی سازی فرم ورود و عضویت وردپرس

خب اولین سؤالی که ممکن است برای شما در هنگام انجام این کار پیش بیاید این است که چه موقع به این کار نیاز دارید. پس در ابتدا اهمیت و دلیل انجام این کار را توضیح می‌دهیم.

درواقع به‌صورت پیش‌فرض، وردپرس کاربران را به صفحه پیش‌فرض ورود خود که همان Yoursite.com/wp-login.php است هدایت می‌کند. اما هنگام استفاده از این فرم و با این کار اکثر سایت‌ها فرم ورودی شبیه هم خواهند داشت. پس اگر از این فرم پیش‌فرض استفاده کنید سایت شما برای کاربر خسته‌کننده و تکراری خواهد شد. کاربران به دنبال سایت‌هایی با طرح و ایده نو هستند.

شما باید بتوانید حرفه‌ای این کار را انجام دهید. ما در اینجا توسط یک پلاگین رایگان انجام دادن این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

بااین‌حال اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید که کمی کاربر محور است این کار دارای اهمیت زیادی است. به‌عنوان‌مثال اگر شما چند نویسنده دارید که باید هر روز وارد پنل مدیریتی خود شوند و یا کاربرانی دارید که برای دانلود فایل‌های خود باید وارد سایت شوند. در چنین مواقعی است که نیاز دارید تا صفحه ورود پیش‌فرض خود را از بین برده و یک فرم ورود در سایتتان قرار دهید. خیلی شیک و پاکیزه. ?

خب ازآنجاکه انجام دادن این کار بین مدیران وردپرسی بسیار پرکاربرد است وردپرس 2 روش برای انجام دادن این کار به مدیران وب‌سایت‌ها پیشنهاد می‌کند:

 1. قرار دادن فرم ورود در ابزارک ( ستون کناری ، فوتر و… )
 2. قرار دادن فرم ورود در یک برگه ( مثلا برگه ورود به سایت )

ساخت فرم ورود و عضویت در وردپرس

خب تا اینجا توانستیم به شما بابت داشتن و طراحی یک صفحه ورود حرفه‌ای و زیبا توضیحاتی را ارائه کنیم. اکنون قصد داریم بگوییم که چطور می‌توانید این کارها را انجام دهید.

ما در اینجا برای قرار دادن فرم ورود در وردپرس دو افزونه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما طبق نیاز خود می‌توانید از هریک از آن‌ها استفاده کرده و از امکانات آن بهره‌مند شوید.

افزونه میهن پنل

اولین افزونه‌ای که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم پلاگین میهن پنل است که به‌صورت حرفه‌ای توسط تیم میهن وردپرس برای صفحه ورود وب‌سایت شما طراحی‌شده است. این افزونه کاملاً فارسی است و شما خیلی راحت می‌توانید آن را در وب‌سایت خود تنظیم کنید.

افزونه میهن پنل
افزونه میهن پنل

ما به دلیل درخواست بالای کاربران این پلاگین را طراحی کرده و در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم. درواقع میهن پنل به‌صورت اختصاصی برای صفحه ورود طراحی و برنامه‌نویسی شده است و نیاز شما را بابت نداشتن یک صفحه ورود حرفه‌ای برطرف می‌کند.

میهن پنل در دو نسخه رایگان و پرو منتشر شده که می‌توانید از طریق صفحه افزونه، آن‌را نصب و راه‌اندازی کنید.

همچنین دیگر نیاز نیست بابت آپدیت و پشتیبانی نگرانی داشته باشید و می‌توانید از وب‌سایت ما این خدمات را دریافت کنید. این پلاگین پولی بوده و بابت نصب باید هزینه آن را پرداخت کنید. اما شما می‌توانید امکانات خیلی بیشتری را نسبت به افزونه‌های رایگان از این پلاگین داشته باشید.

افزونه Theme My Login

افزونه بعدی که رایگان هم است و این امکان را برای شما فراهم می‌کند. اما همان‌طور که از رایگان بودنش مشخص است امکانات زیادی نسبت به میهن پنل ندارد. اما خب کار شما را راه می‌اندازد. ?

افزونه رایگان امروز ما Theme My Login است که برای شما فرمی ساده جهت ورود و عضویت کاربران در سایت ایجاد می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از آن در سایتتان، لذت ببرید.

این افزونه با توجه به رایگان بودنش کاربرد زیادی دارد و ازنظر مدیران وردپرسی بسیار محبوب است. این پلاگین تاکنون بیش از 100 هزار نصب فعال در وب‌سایت‌های گوناگون داشته است که نشان می‌دهد مفید و کاربردی است. اگر شما قصد دارید که از یک پلاگین رایگان برای صفحه ورود استفاده کنید این افزونه یکی از بهترین افزونه‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند.

آموزش Theme My Login

خب در ابتدا افزونه را از انتهای همین صفحه و یا مخزن وردپرس خود دانلود و نصب کنید. اگر آشنا به نصب افزونه نیستید نیز آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

نصب افزونه Theme My Login
نصب افزونه Theme My Login

بعدازاینکه این افزونه را نصب کردید یک قسمت جدید به نام “پوسته ورود من” در پنل مدیریت وردپرس شما نمایان می‌شود. از این قسمت شما می‌توانید تنظیمات پلاگین را تغییر دهید. پوسته ورود من دارای دو زیر بخش “عمومی” و “برنامه‌های افزودنی” است.

وقتی شما روی تب عمومی کلیک کنید می‌توانید در این بخش تنظیمات پیکربندی افزونه را مشاهده و تنظیم نمایید.

عمومی

اولین گزینه‌ای که در اینجا مشاهده می‌کنید نوع ورود است. این گزینه مشخص می‌کند که نوع ورود کاربر توسط چه چیزی باشد. برای ورود کاربر می‌تواند از سه حالت استفاده کند. اما اگر فقط رایانامه را انتخاب کنید کاربر تنها می‌تواند از طریق ایمیل خود وارد شود و اگر نام کاربری را انتخاب کنید تنها می‌تواند از طریق نام کاربری وارد شود. درنتیجه بهترین حالت “پیش‌فرض” است.

تنظیمات عمومی افزونه Theme My Login
تنظیمات عمومی افزونه Theme My Login

گزینه بعدی که در اینجا وجود دارد نوع ثبت‌نام است. این حالت برای مشخص کردن نحوه ثبت‌نام کاربر است که بهتر است این حالت نیز روی “پیش‌فرض” قرار بگیرد.

بعد از آن شما با فعال کردن تیک گزینه رمزهای عبور تعیین می‌کنید که کاربر در همان صفحه رمز عبور خود را بسازد. تیک گزینه ورود خودکار نیز برای این است که پس از ساخت حساب کاربری کاربر بتواند به‌صورت خودکار و مستقیم وارد وب‌سایت شما شود.

بخش بعدی نیز اسلایدها است که شما می‌توانید برای تغییر آدرس‌های مختلف در وب‌سایتتان از آن استفاده کنید. 5 قسمت مشخص وجود دارد که شما می‌توانید آدرس پیش‌فرض را در آن‌ها تغییر دهید.

آموزش نصب افزونه tml

حالا اگر وارد بخش برگه های وردپرس شوید میبینید که صفحات پیشفرض افزونه ساخته شده اند. حالا باید نام این برگه ها را به فارسی تغییر دهید. مثلا login را به ورود تغییر دهید الی آخر

حالا وارد بخش نمایش > ابزارک ها شده و ابزارک Theme My Login را به بخش مورد نظر خود انتقال دهید تا فرم ورود در آنجا نمایش داده شود.

ابزارک ورود کاربران وردپرس

و در نهایت خواهید دید که بخش پروفایل به ناحیه ابزارک مورد نظر اضافه شده:

tml-3

برنامه‌های افزودنی

این تب نیاز به توضیح ندارد و اگر شما بخواهید از افزودنی‌های این پلاگین استفاده کنید باید روی این تب کلیک کنید. البته باید در نظر داشته باشید که تمامی این افزودنی‌ها پولی هستند و امکان استفاده رایگان وجود ندارد.

یک روش دیگر برای استفاده از افزونه توسط ابزارک وردپرس است. بنابراین به قسمت ابزارک‌ها > نمایش بروید. سپس شما باید روی ابزارک موردنظر یعنی پوسته ورود من کلیک نمایید. این ابزارک را شما باید به فوتر قالب و یا سایدبار اضافه نمایید تا در آنجا نمایش داده شود.

موفق و پاینده باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U338231 ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

  با سلام و خسته نباشید
  من فرم ورود و ثبت نام را با افزونه theme my login ساختم اما وقتی روی فراموشی رمز میزنم وارد صفحه ورود به پیشخوان میشه مشکلش چیه ؟

 2. U334530 ۴ بهمن ۱۴۰۲

  با سلام و خسته نباشید
  من زمانی که فراموشی رمز رو میزنم و ایمیل رو وارد میکنم ، پیغام میده اطلاعات ریست رمز به ایمیل شما ارسال شد اما توی ایمیل چیزی دریافت نمیکنم
  نه با فرم عضویت پیشفرض قالب اهوراو نه با افزونه theme my login ایا دلیل خاصی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 3. U322635 ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام وقت شما بخیر باشه
  چند سوال دارم خدمتتون راهنمایی کنید ممنون میشم
  در مورد افزونه میهن وردپرس فرقش با دیجتس چیه ؟
  من سایت میخوام ی فرم برای ورود دانش آموز ایجاد کنم که دانش آموزان اطلاعاتشونو وارد کنه و بعد ثبت نام کنند .
  و یک فرم ورود میخوام برای مربی که میخواد دوره تهیه کنم
  با این افزونه ایا میشه این کارو بکنیم ، اگه توضیح بدید ممنون میشم چطوری این کار انجام بدم یا این دوتا دکمه کنار هم موقع ثبت نام بذارم برای مربی / دانش آموز

  • Reza Rad رضا راد ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر این افزونه پنل کاربری هم داره و توسط خودمون ساخته شده. ضمن اینکه خیر بخش دوره نداره ولی فرم ورود رو میتونید بسازید. موقع ثبت نام کاربر میتونه مشخص کنه نقشش رو ولی بخش دوره رو خیر نداره باید از پلاگین دیگه ای کنارش استفاده بشه.

   • U322635 ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

    سلام خیلی ممنون
    برای دوره های از افزونه کنار مهین باید استفاده بشه
    این که میگید نقش کاربری یعنی موقع ثبت نام نقششو مشخص کنه
    اینم میشه بفرمایید از چه افزونه ای استفاده کنم

    • Reza Rad رضا راد ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

     خواهش میکنم. بله از افزونه لرن پس مثلا میتونین استفاده کنید. در مورد انتخاب نقش کاربری خود میهن پنل این قابلیت رو داره

   • U322635 ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

    سلام وقت شما بخیر باشه خیلی ممنون از پاسختون
    فقط اینک مجدد میپرسم برای تصمیم گیری نهایی هست
    برای اینکه فرم ثبت نام درست کنم میخوام اول نقش کاربریشو مشخص کنه بعد از اون بر اساس نقش کاربری فرم ثبت نام برای ایجاد بشه که اطلاعات وارد کنه مثلا دانش اموز = اطللاعات نام و مشخصات کامل بگیره .
    و مربی فقط اطلاعات موبایل اسم
    ——
    و با افزونه میهن میشه ؟ این کارو انجام داد اینکه شما میگید قابلیت مشخص کردن نقش کاربری داره داخل دمو من ندیدیم چیزی
    ———–
    من از لرن دش استفاده میکنم این قابلیت داره با شورت کد دوره ها رو داخل پنل مهین وارد کنیم
    یا ازمون ها داخل خود پنل دانش آموزان بیاد
    —————–
    و اینکه برای ثبت نام و ایجاد فرم بعضی ها میگن با دیجتیس بعضی ها میگن با گریتی فروم – بعضی ها میگن Ultimate membership pro
    من موندم دقیقا باید چیکار کنم اینکه شما تجربه بالای دارید لطف کنید راهنمایی کنید
    ک بعد از ثبت نام با موبایل بتونه وارد بشه و به مشکلی نخوریم
    سپاس گذاریم

    • Reza Rad رضا راد ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

     خواهش میکنم. خیر توی میهن پنل فقط میتونن نقش رو تعریف کنن با توجه به نقش انتخابی، فرم ثبت نام تغییر نمیکنه توی میهن پنل. سپس با لرن دش میتونید دوره ها رو تعریف کنید. بهترین حالت برای چیزی که شما می‌خواین یه افزونه اختصاصی هست.

 4. U322370 ۴ فروردین ۱۴۰۲

  سلام من theme my login رو نصب کردم . در تنطیمات وردپرس اجبار به لاگین برای گذاشتن کامنت رو فعال کردم اما وقتی کاربر برای گذاشتن کامنت روی ورود یا ساخت حساب کاربری میزنه هدایت میشه به صفحه ورود وردپرس. چیکار کنم هدایت بشه به فرم ثبت نام مخصوص کاربر؟

 5. کاربر مهمان ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

  سلام. ببخشید چرا در بخش ثبت نام کاربر نمی تواند با شناسه فارسی ثبت نام کند. وقتی شناسه فارسی وارد می کند می گه: شناسه نادرست است. لطفا بگید چجوری این مشکل رو حل کنم. خیلی برام مهمه.

 6. کاربر مهمان ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

  سلام
  من با تصب این افزونه برگه های پیشفرض در سایت من ایجاد نشده . لطفا من رو زاهنمایی کنید .

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

   درود از افزونه‌های دیگر مثل میهن پنل یا یوزر پرو استفاده کنید یا برگه‌ها را بصورت دستی بسازید.

 7. کاربر مهمان ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  با سلام چرا وقتی این افزونه رو نصب کردم…
  هرکاربری که ثبت نام کنه او بالا واسش وردپرس نمایش داده میشه ؟
  میتونه به صفحه پیشخوان بره
  اما با رنک مشترک

 8. U2775 ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

  سلام خسته نباشید.شورت کد  های برنامه رو از کدوم قسمت بیاریم؟

 9. کاربر مهمان ۱۹ فروردین ۱۳۹۵

  سلام
  اقای حسینی من چطوری میتونم سایتم رو تقریبا مثل سایت شما بکنم که برای دانلود بعضی از مطالب نیاز باشه کاربر در سایت ثبت نام کنه تا بتونه اون مطلب رو دانلود کنه؟
  باتشکر

 10. کاربر مهمان ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

  قالب مخصوص فیلم و سریال خریدم

 11. کاربر مهمان ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

  و ببخشید قالبی که گرفتم قابلیت پاسخ دادن تو نظرات نیست میشه همچین قابلیتی گذاشت که بشه کاربران بتونند به نظرات هم پاسخ بدن؟؟؟

 12. کاربر مهمان ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

  ممنون بابت پاسخ گویی
  واسه vip کردن سایت فیلم افزونه vip بهتره یا اسکریپت vip ؟

 13. کاربر مهمان ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

  سلام خسته نباشید…
  شاید سوالم اصلا به موضوع مربوط نباشه ولی میشه بگید چجوری واسه سایتم نویسنده تعریف کنم و فقط بتونه مطلب ویرایش کنه و مطلب جدید بذاره؟؟؟
  خودم از بخش کاربری اضافه کردم کاربر به عنوان نویسنده ولی نمیدونم چجوری وارد بشه که بتونه به مطالب دسترسی داشته باشه تا مطلب ویرایش و اضافه کنه…

  • Reza Rad رضا راد ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

   سلام
   شما از بخش کاربران > افزودن میتونید یه کاربر بسازید با سطح دسترسی نویسنده. حالا میتونه از siteshoma.com/wp-admin وارد شده و مطلب قرار بده

 14. کاربر مهمان ۲۵ بهمن ۱۳۹۴

  سلام.
  چطور میتونم یک ورد پرس درست کنم آموزش میخوام از ابتدا

 15. کاربر مهمان ۱۶ دی ۱۳۹۴

  ببخشید چطوری میتونم اینو داخل یه برگه بزارم که کاربر بر روی اون برگه رفت بتونه لوکین شه؟

 16. کاربر مهمان ۱۸ آبان ۱۳۹۴

  بابت آموزش ممنون
  Theme My Login واقعا افزونه به درد بخوریه.