چگونه فرم ورود کاربران در وردپرس ایجاد کنیم؟

آیا می خواهید فرم ورود کاربران در محیط سایت وردپرسی خودتون ایجاد کنید؟ امروز با ما باشید تا به شما نحوه قرار دادن فرم ورود در صفحات و ابزارک های سایتتان را آموزش دهیم.اینکه قرار باشه شما کاربران رو به صفحه ورود پیشفرض وردپرس که همون wp-login.php هست ارجاع بدید تا بتونن وارد سایت شما بشن خودش کلی از راحتی کاربران کم میکنه. کاربر باید بتونه راحت باشه. پس شما باید حتما فرم ورود رو در بخش Front-End سایتتون نمایش بدید. یعنی داخل صفحات اصلی سایت شما

فرم ورود کاربران در وردپرس

چرا و چه موقع نیاز به فرم ورود کاربران داریم؟

بصورت پیشفرض، وردپرس کاربران را به صفحه پیشفرض ورود خود که همان yoursite.com/wp-login.php هست هدایت می کند. با این کار اکثر سایت ها فرم ورودی شبیه هم خواهند داشت، پس سایت شما برای کاربر خسته کننده و تکراری خواهد شد. کاربران به دنبال سایت هایی با طرح و ایده نو هستند.

با این حال اگر شما سایتی داشته باشید که کمی کاربر محور باشد. به عنوان مثال چند نویسنده دارید که باید هر روز وارد پنل مدیریتی خود شوند و یا کاربرانی دارید که برای دانلود فایل های خود باید وارد سایت شوند. پس نیاز دارید تا صفحه وود پیشفرض خود را از بین برده و یک فرم ورود در سایتتان قرار دهید . خیلی شیک و پاکیزه 😀 این کار رو به دو روش می تونیم انجام بدیم.

  1. قرار دادن فرم ورود در ابزارک ( ستون کناری ، فوتر و… )
  2. قرار دادن فرم ورود در یک برگه ( مثلا برگه ورود به سایت )

قرار دادن فرم ورود در قالب وردپرس:

برای قرار دادن فرم ورود در وردپرس دو افزونه رو پیشنهاد می کنیم.

افزونه اول پولی هست و خب طبیعتا امکانات زیادی داره و حرفه ای هم هست. این افزونه Userpro هست که به محض نصب و فعالسازی افزونه ، صفحه ورود فارسی شما ساخته شده و آماده استفاده می شود. برای دریافت یوزر پرو فارسی اینجا کلیک کنید.

افزونه بعدی که رایگان هم هست و این امکان رو برای شما فراهم میکنه. اما همانطور که از رایگان بودنش مشخصه امکانات زیادی نسبت به یوزر پرو نداره اما خب کار رو راه میندازه 😀

افزونه رایگان امروز ما اسمش Theme My Login هست که برای شما فرمی ساده جهت ورود و عضویت کاربران در سایت ایجاد می کنه و می تونید با قرار دادن شورت کد و ابزارک اون در سایتتون، لذت ببرید.

آموزش نصب افزونه وردپرس Theme My Login:

ابتدا افزونه را از انتهای همین صفحه دانلود و نصب کنید. آموزش نصب افزونه وردپرس

بعد از نصب و فعالسازی بخش جدیدی به نام TML به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد.

آموزش نصب افزونه tmlحالا اگر وارد بخش برگه های وردپرس شوید میبینید که صفحات پیشفرض افزونه ساخته شده اند. حالا باید نام این برگه ها رو به فارسی تغییر بدید. مثلا login رو به ورود تغییر بدهید الی آخر

حالا وارد بخش نمایش > ابزارک ها شده و ابزارک Theme My Login رو به بخش مورد نظر خودتون انتقال بدید تا فرم ورود در آنجا نمایش داده شود.

ابزارک ورود کاربران وردپرس

و در نهایت خواهید دید که بخش پروفایل به ناحیه ابزارک مورد نظر اضافه شده:

tml-3

این افزونه بصورت پیشفرض انگلیسی هست و هنوز فارسی نشده. البته اگر وقت شد فارسی خواهیم کرد اما فعلا می توانید با افزونه جهان فارسی وردپرس متن های مورد نظر رو فارسی کنید.

موفق و پاینده باشید 😉

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.