سایت برتر

دسته بندی تصاویر در وردپرس با Taxonomy Images

دسته بندی تصاویر در وردپرس با Taxonomy Images

دسته بندی تصاویر در وردپرس

دسته بندی و برچسب دو طبقه بندی پیش فرض است که با وبلاگ های ساختاری وردپرس همراه است. در این مقاله نحوه ی افزودن طبقه بندی تصاویر را آموزش میدهیم و یا به عبارت دیگر شما قادر به افزودن آیکون تصاویر برای دسته بندی و برچسب ها می باشید.

دلیل دسته بندی تصاویر در وردپرس

انواع پست سفارشی و طبقه بندی به وردپرس اجازه میدهد به سیستم مدیریت محتوای کاملی تبدیل شود. بطور پیش فرض وردپرس با یک دسته بندی و برچسب بعنوان دو طبقه بندی پیش فرض می آید که میتوانید برای مرتب کردن پست ها از آن استفاده کنید. همچنین میتوانید طبقه بندی سفارشی خود را ایجاد کرده و آنها را با هر نوع پست در سایت وردپرس ثبت کنید و به کاربران اجازه ی دیدن تمام فیلدهای محتوا زیر آن طبقه بندی را میدهد.

با تصاویر طبقه بندی شما میتوانید ویژگی تصویر یا آیکون را به اصطلاحات در هر طبقه بندی اضافه کنید. برای مثال هر دسته بندی روی سایت میتواند دارای آیکون خودش باشد که میتواند در دسته صفحات آرشیو و لیست دسته بندی باشد.

افزودن دسته بندی کردن تصویر در وردپرس

ابتدا نیاز دارید افزونه Taxonomy Images را نصب و فعال سازی کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید و پس از فعال سازی به صفحه ی تنظیمات>Taxonomy Images برای پیکربندی تنظیمات افزونه بروید.

تنظیمات طبقه بندی تصویر

شما میتوانید لیستی از طبقه بندی در دسترس روی سایت وردپرس را ببینید. طبقه بندی را در جاییکه میخواهید ویژگی تصاویر طبقه بندی را فعال کنید انتخاب کنید و سپس روی  save changes کلیک کنید. در تصویر بالا ما طبقه بندی تصاویر را برای دسته بندی فعال کرده ایم. برای افزودن هر تصویر به دسته بندی به صفحه پست ها>دسته بندی بروید. اگر شما ویژگی طبقه بندی تصویر را برای دیگر طبقه بندیها فعال کنید سپس نیاز دارید به صفحه طبقه بندی ویژه در مدیریت وردپرس بروید.

در صفحه دسته بندی متوجه یک ستون جدید تصویر در لیست دسته بندی خواهید شد. از آنجا که هنوز تصویری به دسته بندی اضافه نکرده اید پس یک جای خالی تصویر با گزینه افزودن برای هر دسته بندی بطور پیش فرض نمایش داده میشود.

افزودن دسته بندی تصویر

زیر هر تصویر خالی روی add کلیک کنید که وردپرس بطور پیش فرض پنجره آپلود رسانه را خواهد آورد. میتوانید هر تصویر را از کتابخانه رسانه وردپرس انتخاب کنید و یا تصویر جدید را آپلود کنید. سپس پردازش را برای افزودن تصویر به برای تمام اصطلاحات در طبقه بندی تکرار کنید. میتوانید هر زمانی که بخواهید با کلیک روی remove زیر هر تصویر آنرا حذف کنید.

نمایش دسته تصاویر در سایت وردپرس

برای نمایش طبقه بندی تصویر در سایت وردپرس نیاز دارید قالب وردپرس خود را ویرایش کنید. ابتدا توسط FTP client به سایت وردپرس خود متصل شوید و پس از اتصال نیاز دارید قالب مسئول برای نمایش آرشیو طبقه را پیدا کنید. شما نیاز دارید فایل را دانلود کنید و آنرا در یک ویرایشگر متن مانند Notepad باز کنید. اکنون کد زیر را در جاییکه میخواهید طبقه بندی تصاویر نمایش داده شود کپی کنید. بطور معمول شما مایلید آنرا قبل از عنوان طبقه بندی و یا برچسب ()the_archive_title اضافه کنید.

print apply_filters( 'taxonomy-images-queried-term-image', '' );

پس از افزودن کد فایل را ذخیره کرده و توسط FTP به وب سایت خود آپلود کنید. اکنون میتوانید صفحه آرشیو طبقه بندی را ببینید.

آرشیو دسته بندی تصاویر

میتوانید از css سفارشی برای استایل دهی به این بخش نیز استفاده کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. U7097 ۵ مرداد ۱۳۹۸

  درود. وقتی از ووکامرس فایلها رو آپلود می کنم،
  درون هاست میره داخل پوشه آپلود ووکامرس و تا اینجا مشکلی نیست.
  اما در پیشخوان، در محیط پرونده های چندرسانه ای در کنار سایر فایلهای تصویری دیده میشه.
  چه راهی وجود داره،
  که در محیط پیشخوان(محیط پرونده های چندرسانه ای)،
  بتونم فایلهای دیگر (مثلا zip.pdf) رو در یک پوشه جدا قرار بدم که قاطی دیده نشه.
  با سپاس

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۵ مرداد ۱۳۹۸

   درود بر شما کاربر گرامی متاسفانه راهی نیست به جز همین دسته بندی که در این مقاله توضیح داده شده.

 2. کاربر مهمان ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام ، مقاله مربوط به اضافه کردن تصاویر در دسته بندی های وردپرس را مطالعه کردم سوالی که پیش می آید این است اون کد php در کدام صفحه
  و در کجا باید نوشته شود و آیا باید به این صورت نوشته شود :