سایت برتر

آموزش بک آپ گرفتن از وردپرس با BackWPup

آموزش بک آپ گرفتن از وردپرس

آموزش بک آپ گرفتن از وردپرس

پشتیبان گیری یک دفاع خوب در مقابل هر نوع تهدید امنیتی از سمت سایت میباشد. در گذشته ما به شما نحوه ی بک آپ گیری از سایت توسط BackupBuddy را آموزش دادیم اما در بردارنده ی هزینه میباشد. از این را در این مقاله نحوه ی پشتیبان گیری رایگان توسط BackWPup در وردپرس را آموزش میدهیم.

اولین کار نصب و فعال سازی افزونه BackWPup میباشد. پس از فعال سازی افزونه صفحه خوش آمد گویی را نشان میدهد و یک آیتم منوی BackWPup در نوار کناری مدیریت وردپرس اضافه می‌کند.

خوش آمد backwpup

بک آپ گرفتن از وردپرس با BackWPup

برای ایجاد پشتیبان گیر خودکار روی سایت وردپرس روی Add New Job کلیک کنید. در بخش General یک نام برای این ساخته انتخاب کنید. در بخش Job Tasks, نوع وظیفه ای را که میخواهید را انتخاب کنید. و از بین وظایف موجود در این بخش برای ایجاد پشتیبان گیر وب سایت تمام گزینه ها به جز optimize و  check database tables را تیک بزنید.

بخش پشتیبان گیری

در بخش  backup file creation نوع archive را انتخاب کنید,گزینه پیش فرض  tar.gz میباشد. با این حال میتوانید اگر بخواهید آرشیو zip را انتخاب کنید. پس از آن بخش Job Destination را خواهید دید,اینجا مکان ذخیره پشتیبان شما میباشد. BackWPup چند گزینه برای ذخیره فایل پشتیبان در نظر دارد. میتوان فایل را روی سرور,فرستادن ایمیل,FTP,dropbox و گزینه های در دسترس دیگر ذخیره کرد. هر آنچه که شما انجام دهید پشتیبان گیری را روی سرور ذخیره نمی‌کند.

پشتیبانگیری

برنامه ریزی پشتیبان گیری خودکار با استفاده از BackWPup

روی تب Schedule کلیک کرده و زمانیکه میخواهید از سایت شما پشتیبانی گرفته شود را انتخاب کنید. میتوانید روی ماه,هفته یا روز تنظیم کنید. متناوبا میتوانید اجرای کار را به صورت دستی انتخاب کنید بطوری که میتوانید تقاضای پشتیبان گیری را از روی سایت خود انتخاب کنید. برای کاربران سطح پایین انتخاب های زیادی شامل استفاده از آدرس برای شروع کار خارجی با استفاده از برخی نرم افزارها یا شروع کار با استفاده از  WP-CLI وجود دارد.

به شدت توصیه میکنیم با انتخاب گزینه Cron وردپرس یک نسخه پشتیبان گیری روزانه یا هفتگی را برنامه ریزی کنند.

برنامه ریزی پشتیبان وردپرس

پشتیبان گیری دیتابیس چیست؟

برای انتخاب جدول هایی که میخواهید پشتیبان گیری شوند روی DB Backup کلیک کنید. گاهی افزونه های وردپرس جدول های خود را در پایگاه داده وردپرس ایجاد می‌کنند,اغلب اوقات این داده ها حیاتی نیستند و نیازی به آن ندارید. برداشتن علامت این جداول اندازه ی پشتیبان گیری را کاهش میدهد با این حال اگر نمیدانید باید چه کاری انجام دهید تمام جداول را نگه دارید.

انتخاب جدول

در بخش Files میتوانید دایرکتوری و فایل هایی که میخواهید شامل پشتیبان گیری شوند را انتخاب کنید. توصیه میکنیم فایل های استه ی وردپرس را پشتیبان گیری نکنید در عوض فایل های آپلود و محتوای وردپرس را پشتیبان گیری کنید. پشتیبان گیری ریشه را لغو کنید. پوشه هایی که در  wp-content نمیخواهید را حذف کنید. برای مثال گاهی افزونه ها دایرکتوری خود را در  wp-content برای ذخیره داده ی افزونه ایجاد می‌کنند.

پشتیبان گیری فایل

ذخیره پشتیبان گیری وردپرس در Dropbox

بسته به انتخاب شما بعنوان مقصد پشتیبان گیری برای این مورد تب خواهید دید. در این آموزش ما به شما نحوه ی آپدیت خودکار پشتیبان گیری وردپرس در Dropbox با استفاده از افزونه ی BackupWP را آموزش میدهیم. روی تب Dropbox کلیک کرده و (Reauthenticate (full Dropbox کلیک کنید.

پشتیبان گیری در dropbox

با این کلیک به وب سایت Dropbox جاییکه از شما خواسته میشود تا نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید میروید. پس از ورود DropBox برای دسترسی به پشتیبان گیری حساب شما از شما اجازه میخواهد.

BackWPup-Dropbox

ایجاد چندین پشتیبان گیری وردپرس با استفاده از BackWPup

شما میتوانید چندین نسخه پشتیبان گیری ایجاد کنید برای مثال میتوانید یک نسخه برای پشتیبان گیری روزانه و هفتگی داده های وردپرس ویک نسخه تنها برای پشتیبان گیری از فایل ها ایجاد کنید. میتوانید تمام نسخه های ساخته شده را در صفحه BackWPup » Jobs ببینید. همچنین میتوانید دیگر نسخه های پشتیبان گیری را با کلیک روی لینک  Run Now اجرا کنید. همچنین میتوانید تنظیمات را برای کار یا پاک کردن ویرایش کنید.

مدیریت پشتیبان گیری

اجرای کار پشتیبان گیری

زمانیکه با کلیک روی Run Now یک پشتیبان را اجرا میکنید BackWPup پیشرفت فایل پشتیبان گیری را نمایش میدهد. با کلیک روی  display working log میتوانید اتفاقاتی که در پس زمینه می افتد را ببینید. اگر به دلایلی پشتیبان گیری با شکست مواجه شد این log علت را نمایش میدهد. همچنین میتوانید در زمان پیشرفت با کلیک روی abort کار را قطع کنید.

اجرای پشتیبان

عیب یابی کار پشتیبان در BackWPup

اجرای پشتیبان گیری ممکن است موجب بارگذاری اضافه روی سرور شود که ممکن است باعث تمام نشدن کار پشتیبان گیری شود. همچنین در اغلب سرویس های میزبانی اشتراک گذاری زمان و حافظه ی مصرفی محدود میشود. زمانیکه سرور شما BackWPup را به علت محدودیت زمان یا حافظه متوقف کند 5 دقیقه منتظر میماند و سپس مراحل را دوباره بدست می آورد.

اولین کاری که باید انجام دهید افزایش محدودیت حافظه ی PHP میباشد سپس به BackWPup >تنظیمات بروید و روی تب Jobs کلیک کنید. گزینه Maximum number of restries for job steps را افزایش دهید. مقدرا پیش فرض برای این مورد 3 است اما میتوانید آنرا به 5 افزایش داده و نحوه ی عملکرد آنرا ببینید. سپس دربخش پایین به Reduce server load رفته و بارگذاری سرور را روی medium یا minimum قرار دهید.

پشتیبان گیر

پیشنهاد نهایی

وقتی که یک افزونه رایگان خوب مانند BackWPup وجود دارد,پس چرا مردم برای افزونه هایی مانند Backupuddy هزینه می‌کنند. یکی از دلایل آن حمایت از سازنده میباشد. همچنین زمانیکه برای یک محصول هزینه پرداخت میکنید آن محصول دارای گارانتی میباشد.

یکی دیگر از مسائل در مورد بک آپ بادی اسکن نرم افزارهای مخرب میباشد که می تواند به شدت برای سایت شما مفید واقع شود.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

لطفا در این بخش، تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. سوالات ارسالی در این بخش تایید نخواهد شد. لطفا سوالات خود را از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. کاربر مهمان ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

  میتوان فایل را روی سرور,فرستادن ایمیل,FTP,dropbox و گزینه های در دسترس دیگر ذخیره کرد. هر آنچه که شما انجام دهید پشتیبان گیری را روی سرور ذخیره نمیکند.

  سلام . این متنی که توی نوشته بود یکم تناقض داره.جمله اول میگه که روی سرور ذخیره میشه .جمله دوم میگه که ذخیره نمی شه.میشه جواب بدید.ممنون

 2. U17486 ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر می خوام قالب اوادا نصب کنم در حالیکه اطلاعات روی سایتمه و قالب اوادا وقتی هاست را خریدم از میزبافا روش نصب بود اما نمی تونستم ابدیت کنم و اوادا قبلی child avada داره حالا از سایت شما قالب اوادا خریدم و می خوام فقط محتوای سایت بک اپ گرفته شود نه قالب اوادای قبلی از نرم افزار backwpup استفاده می کنم در تب فایل باید کدام گزینه را انتخاب کنم که محتوای سایت با حفظ سئو بک آپ گرفته شود و چطور باید ریستور کنم ؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

   سلام از کل سایت بک اپ بگیرید با افزونه . duplicator البته میتونید فقط قالب رو اپدیت کنید. آموزش آپدیت قالب و افزونه وردپرس: https://mihanwp.com/how-to-update/

   • U17486 ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

    سلام
    قالب قبلی اوادا روی سایتم نصب بود و نسخه childe داره اما اوادا شما نسخه child نداره این کار را می کنم سایت بالا نمی اید با duplicator هم قالب قبلی می یاد که من می خواستم حذف بشه لطفا راهنمایی کنید یک هفته با پشتیبانی شما در حال صحبت هستم جواب نگرفتم و خیلی دیر پاسخ می دین

    • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

     سلام تیکت شما بررسی شد. تیکت شما در عرض نیم ساعت پاسخ داده شده و در مورد محصول خریداری شده نیست. شما در مورد بک آپ گیری از سایت تیکت ارسال کرده‌اید که مربوط به پشتیبانی قالب نیست. چایلدتم همراه با قالب نیست. طبق این آموزش باید چایلد تم را طبق نیاز خود بسازید. https://mihanwp.com/create-child-theme/ در مورد بسته نصبی، لطفا بسته نصبی ما رو نصب بفرمایید قالب ما همراه با دموی فارسی ما نصب خواهد شد.

 3. U1679 ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

  سلام
  بهترین راه بکآپ گیری از سایت وردپرسی کدومه؟
  1) تهیه بسته نصبی با Duplicator مثل بسته نصبی قالب ها؟
  2) یا افزونه های بکآپ گیری؟
  3) یا تهیه فایل زیپ از public_html و دیتابیس؟
  4) یا تهیه بکآپ با خود امکان بکاپ سی پنل؟

  با ملاحظات زیر=
  اینکه همۀ فایل های جانبی (مثل اون فایلی که از گوگل و بینگ دانلود و آپلود می کنیم طبق روش استخدام دو کارمندی که قبلا گفته بودید تو بسته ارتقای سئو) رو بتونه داشته باشه + مثل Duplicator یک باگ درست نکنه که سایت رو هک کنه + تداخل افزونه و دغدغۀ آپدیت افزونه نداشته باشه + امکان تهیه بکآپ کلی یا بخش های دلخواه وجود داشته باشه + و اینکه وقتی سایت رو برگردوندیم سایت کامل بیاد بالا نه اینکه مثلا بعضی عکس هاش ناقص لود نشه.
  مرسی

 4. کاربر مهمان ۰۳ شهریور ۱۳۹۷

  سلام بکاپ گرفتم ارور داده که حجم بکاپ آرشیو بیشتر از اونه که بشه ایمیلش کرد. باید چکار کنم؟