بک آپ گرفتن از سایت وردپرس با افزونه BackWPup

4.3 / 5. تعداد رای: 8

بک آپ گرفتن از سایت وردپرس با افزونه BackWPup

زمانی که شما وب‌سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید پس از گذشت مدتی اطلاعات زیادی را درون آن قرار می‌دهید. تمامی این اطلاعات برای شما ارزشمند هستند و درواقع به‌وسیله آن‌ها شما می‌توانید مخاطبان را به سمت خود جذب کنید. اما آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر اطلاعات شما از بین برود چه اتفاقی می‌افتد؟ بک آپ گرفتن از سایت وردپرس یکی از آن کارهایی است که حتما باید به عنوان مدیر یک وب‌سایت انجام دهید.

تمامی مدیران وب‌سایت‌ها برای هر اطلاعاتی که در صفحه قرار می‌دهدند تلاش کرده‌اند وهمچنین برخی پلاگین‌ها و قالب‌‌ها هزینه‌هایی را نیز پرداخت کرده‌اند. اما باید با استفاده از روش‌هایی این اطلاعات را حفظ کنند تا درصورت هرگونه خطا و اشکالی امکان بازگشت این اطلاعات وجود داشته باشد. به همین دلیل است که پشتیبان گیری در سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مدیران سایت‌ها از ابزارهای مختلفی برای تهیه پشتیبان استفاده می‌کنند.

شما به‌عنوان مدیر سایت برای اینکه از بسیاری از این ابزارها استفاده کنید باید هزینه‌ای را پرداخت کنید اما ما در این آموزش از میهن وردپرس همراه شما عزیزان هستیم تا یک ابزار رایگان برای انجام این کار به شما دوستان عزیز معرفی کنیم. توسعه‌دهندگان وردپرس به دلیل اهمیت بالای بک آپ گیری افزونه‌های رایگان مختلفی را در اختیار کاربران وردپرس قرار داده‌اند که از بین آن‌ها ما افزونه کاربردی BackWPup را برای شما توضیح می‌دهیم.

پس با ما همراه باشید تا بتوانید این پلاگین را روی سایت خود نصب کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

بک آپ گرفتن از سایت وردپرس

پشتیبان گیری یک دفاع خوب در مقابل هر نوع تهدید امنیتی از سمت سایت می‌باشد. شما باید امنیت سایت خود و حفظ اطلاعات ارزشمند موجود در سایتتان را در درجه اول اهمیت قرار دهید و برای حفظ آن تلاش کنید. درگذشته ما در میهن وردپرس به شما نحوه‌ی بک آپ گیری از سایت توسط BackupBuddy را آموزش دادیم اما این افزونه دربردارنده‌ی هزینه می‌باشد.

ازاین‌رو در این مقاله نحوه‌ی پشتیبان گیری رایگان توسط BackWPup در وردپرس را آموزش می‌دهیم. این افزونه برای آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند این کار را بدون پرداخت هزینه انجام بدهند بسیار مفید و کاربردی است. این افزونه از زمان تولید توانسته بیش از 600 هزار بار نصب فعال داشته باشد که نشان از محبوبیت ان دارد.

خب حال که برای شما توضیح دادیم که انجام این کار چقدر می‌تواند در سایت شما ضروری باشد به سراغ آموزش نصب افزونه در سایت می‌رویم.

اولین کار نصب و فعال‌سازی افزونه BackWPup می‌باشد. شما می‌توانید آن را از مسیر افزودن > افزونه‌ها دریافت و فعال نمایید. پس از فعال‌سازی افزونه صفحه خوش‌آمدگویی را نشان می‌دهد و یک آیتم منوی BackWPup در نوار کناری مدیریت وردپرس اضافه می‌کند.

دریافت افزونه BackWPup
دریافت افزونه BackWPup

بک آپ گرفتن از وردپرس با BackWPup

افزونه BackWPup دارای قسمت‌های مختلفی است. قسمت اول Dashboard نام دارد و زمانی که روی آن کلیک کنید با صفحه زیر مواجه می‌شوید.

قسمت Dashboard در افزونه BackWPup
قسمت Dashboard در افزونه BackWPup

Check the installation: زمانی که روی این گزینه کلیک کنید در یک صفحه اطلاعات کامل و دقیقی از مشخصات وب‌سایت خود در اختیارتان قرار می‌گیرد.

Create a Job: این گزینه برای مشخص کردن یک وظیفه جدید است که در ادامه کامل نحوه انجام ان را توضیح می‌دهیم.

Run the Created Job: توسط این گزینه نیز شما امکان این را دارید که وظیفه‌ای که در گزینه قبل ایجاد کرده‌اید را اجرا کنید.

Check The Job Log: زمانی که شما روی این گزینه کلیک کنید یک گزارش از وظیفه‌هایی که ایجاد کرده‌اید را دریافت می‌کنید.

دومین گزینه‌ای که در این افزونه وجود دارد Jobs است. وقتی روی این گزینه کلیک کنید می‌توانید صفحه زیر را مشاهده کنید. در این صفحه شما می‌توانید یک لیست از وظیفه‌های ایجادشده را ببینید. در این قسمت نام وظیفه، نوع وظیفه، تاریخ و آدرس را مشاهده کنید. در ادامه نیز شما می‌توانید یک وظیفه جدید ایجاد کنید.

قسمت Jobs در افزونه BackWPup
قسمت Jobs در افزونه BackWPup

افزودن زمانبندی جدید برای بک آپ گیری

شما برای ایجاد پشتیبان گیر خودکار روی سایت وردپرس باید روی Add New Job کلیک کنید. در اینجا گزینه‌های مختلفی وجود دارد که برای شما توضیح می‌دهیم. تب های مختلف موجود در این قسمت‌ها کمک می‌کنند که یه‌راحتی یک وظیفه جدید ایجاد کنید.

General

قسمت Job Name در پلاگین BackWPup
قسمت Job Name در پلاگین BackWPup

Please name this job: در این قسمت شما می‌توانید یک نام برای وظیفه خود تعیین کنید.

Job Tasks: در این بخش نوع وظیفه‌ای که می‌خواهید را انتخاب کنید و از بین وظایف موجود در این بخش برای ایجاد پشتیبان گیر وب‌سایت تمام گزینه‌ها به‌جز optimize و check database tables را تیک بزنید.

Backup File Creation: پس‌ازآن بخش Backup File Creation را خواهید دید که شما باید در اینجا در قسمت Archive name نام بک آپ خود را وارد نمایید. الگوهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. به‌طور دقیق سال، ماه، روز، ساعت دقیقه، ثانیه در اینجا مشخص خواهد شد.

قسمت Archive Format در پلاگین BackWPup
قسمت Archive Format در پلاگین BackWPup

Archive Format: خب در این بخش هم مشخص می‌کنید که بک آپ شما به چه شکلی ذخیره شود. سه فرمت در اینجا وجود دارد که فرمت Zip به‌طور پیش‌فرض فعال است.

Job Destination: در اینجا از شما پرسیده می‌شود که فایل بک آپ شما در چه مکانی باید ذخیره شود. چندین گزینه مختلف برای انجام دادن این کار وجود دارد. شما امکان این را دارید که فایل خود را روی سرور، فرستادن ایمیل، FTP ،Dropbox و گزینه‌های در دسترس دیگر ذخیره کنید.

Log Files: این قسمت نیز مربوط به گزارش‌ها می‌باشد که دارای گزینه‌های زیر است:

Send Log to Email Address: یعنی اینکه گزارش‌ها به آدرس ایمیلی که شما در اینجا وارد می‌کنید ارسال شود. اگر هم نیاز دارید که به چند آدرس ایمیل گزارش‌های شما ارسال شود می‌توانید بین آدرس‌ها “, ” را قرار دهید.

Email FROM Field: در این قسمت نیز شما باید زمینه مربوطه به گزارش را برای ارسال ایمیل مشخص نمایید.

Errors only: این گزینه مشخص می‌کند که شما تنها گزارش خطاها را دریافت می‌کنید. می‌توانید به‌دلخواه تیک این گزینه را فعال و یا غیرفعال کنید.

در انتها هم ذخیره تغییرات را کلیک کنید.

زمانبندی بک آپ گیری

در این قسمت شما تنظیمات مربوط به زمان را انجام می‌دهید که شامل موارد زیر است:

قسمت Schedule در پلاگین BackWPup
قسمت Schedule در پلاگین BackWPup

Start job: شما می‌توانید مشخص کنید که زمان شروع وظیفه به چه صورت باشد. گزینه Start job manually only مشخص می‌کند که این کار به‌صورت دستی انجام شود. گزینه بعدی with WordPress cron است که یعنی زمان‌بندی همراه با وردپرس باشد. همچنین گزینه Start job with CLI نیز برای این است که شما در صورت دلخواه اگر بخواهید از کد نویسی استفاده کنید این گزینه را انتخاب کنید.

Schedule Execution Time: این قسمت هم برای مشخص کردن زمان اجرای برنامه است. طبق تقویمی که برای شما در این قسمت نمایش داده‌شده است این قسمت را به خوبی می‌توانید تنظیم کنید.

و درنهایت ذخیره تغییرات را انتخاب کنید.

بک آپ گیری از دیتابیس

قسمت بعدی که در این افزونه وجود دارد Settings for database backup نام دارد. در اینجا فیلد Tables to backup مشخص می‌کند که چه جدول‌هایی باید در بک آپ شما وجود داشته باشد. بخش All تمامی جدول‌ها را انتخاب می‌کند. None نیز هیچ جدولی را انتخاب نمی‌کند و wp_ نیز تنها جدول‌های مهم را انتخاب می‌کند.

قسمت DB Backup در پلاگین BackWPup
قسمت DB Backup در پلاگین BackWPup

Backup file name: این قسمت نیز نام بک آپ شما است.

Backup file compression: این گزینه هم فشرده‌سازی فایل پشتیبان را انتخاب می‌کند که None یعنی بدون فشرده‌سازی و GZip یعنی تحت ساختار GZip کار فشرده‌سازی انجام شود.

بک آپ گیری از فایل‌ها

قسمت Files در پلاگین BackWPup
قسمت Files در پلاگین BackWPup

خب این قسمت نیز برای شما مشخص می‌کند که از چه پوشه‌هایی می‌خواهید پشتیبان تهیه کنید. شما می‌توانید مشخص کنید که از بخش‌های زیر از کدام‌یک بک آپ تهیه شود.

Backup WordPress install folder: این گزینه یعنی از پوشه‌ای که وردپرس در ان ذخیره‌شده است بک آپ تهیه شود.

Backup content folder: مربوط به محتوای وردپرس شما می‌باشد.

Backup plugins: مربوط به بک آپ گیری از پلاگین‌های وردپرس است.

قسمت Backup themes در پلاگین BackWPup
قسمت Backup themes در پلاگین BackWPup

Backup themes: مربوط به بک آپ گیری از قالب‌های وردپرس است.

Backup uploads folder: یعنی از پوشه‌هایی که شما در سایت آپلود کرده‌اید بک آپ گرفته شود.

Extra folders to backup: در این قسمت هم می‌توانید مشخص کنید که از چه پوشه‌هایی اضافی بک آپ گرفته شود.

Exclude from backup: شما در این قسمت مشخص می‌کنید که از چه قسمت‌هایی بک آپ گرفته نشود.

Thumbnails in uploads: مشخص می‌کنید که از تصاویر بندانگشتی در سایت پشتیبان تهیه نشود.

Exclude files/folders from backup: در این قسمت مشخص می‌کنید که از چه نوع فایل‌هایی بک آپ گرفته نشود.

قسمت بعدی Special options یعنی تنظیمات ویژه است که شامل موارد زیر می‌باشد:

قسمت Special options در پلاگین BackWPup
قسمت Special options در پلاگین BackWPup

Include special files: با استفاده از این گزینه شما امکان این را دارید که از فایل‌های مهم سایتتان بکاپ بگیرید که شامل فایل‌های مثل wp-config.php, robots.txt, nginx.conf,.htaccess,.htpasswd و… است.

Use one folder above as WP install folder: همان‌طور که میدانید وردپرس در پوشه مشخصی نصب‌شده است. اما اگر شما از این مسیر استفاده نکردید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

بک آپ گیری از افزونه‌ها

قسمت Plugins در پلاگین BackWPup
قسمت Plugins در پلاگین BackWPup

Plugin list file name: یعنی اینکه پلاگین‌های شما در چه پوشه‌ای ذخیره شده‌اند.

File compression: مشخص می‌کنید که فشرده‌سازی به چه صورت باشد.

لاگ فایل‌های پشتیبان

این قسمت از این افزونه مربوط به گزارش‌ها است و شما می‌توانید با کلیک کردن روی این قسمت گزارش‌های خود را بررسی کنید. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید اطلاعات مختلفی از بکاپ در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما متوانید با استفاده از این قسمت بفهمید که وضعیت بکاپ هایتان به چه صورت است.

قسمت Logs در پلاگین BackWPup
قسمت Logs در پلاگین BackWPup

تنظیمات بک آپ گیری از وردپرس

تنظیمات کلی افزونه در این قسمت قرار دارد و دارای زبانه‌های مختلفی است که آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

تنظیمات عمومی

اولین زبانه‌ای که در قسمت تنظیمات مشاهده می‌کنید General است که شامل موارد زیر است:

قسمت عمومی در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت عمومی در تنظیمات پلاگین BackWPup

Display Settings: این قسمت مربوط به تنظیمات نمایش می‌باشد.

?Do you want to see BackWPup in the WordPress admin bar: این گزینه از شما می‌پرسد که آیا دوست دارید که افزونه BackWPup را در نوار مدیریت مشاهده کنید یا خیر. گزینه Admin bar مشخص می‌کند که در نوار مدیریت قرار بگیرد.

با استفاده از گزینه بعدی یعنی Folder sizes شما مشخص می‌کنید که اندازه پوشه‌ها نشان داده شود.

Security: در این قسمت نیز شما تنظیمات امنیت را تعیین خواهید کرد. این افزونه دارای تنظیمات امنیتی است که شما می‌توانید آن‌ها را به‌دلخواه خود تغییر دهید.

Protect folders: این گزینه برای ایمن‌سازی پوشه‌ها است. Protect BackWPup folders (Temp, Log and Backups) with .htaccess and index.php یعنی اینکه فایل‌های شما توسط .htaccess و index.php ایمن شوند. در حالت پیش‌فرض این گزینه در حالت فعال قرار دارد که می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

وظایف بک آپ گیری

قسمت Jobs در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت Jobs در تنظیمات پلاگین BackWPup

Maximum number of retries for job steps: با استفاده از این قسمت مشخص می‌کنید که هر موقع وظیفه‌ای می‌خواهد انجام شود حداکثر چه تعداد تلاش برای انجام ان صورت بگیرد.

Maximum script execution time: حداکثر مدت‌زمان اجرای اسکریپت را مشخص کنید.

Key to start jobs externally with an URL: یک کد به شما می‌دهد که شما به‌وسیله آن بتوانید در خارج از طریق URL کار را شروع کنید. یعنی شما امکان این را دارید که به این طریق خارج از وب‌سایت این کار را انجام دهید.

Reduce server load: با استفاده از این گزینه می‌توانید بار سرور را کاهش دهید. نحوه کار این گزینه به نحوی است که با توقف‌های کوتاهی که ایجاد می‌کند به کاهش بار پردازنده کمک می‌کند.

Empty output on working: این گزینه کاری می‌کند که خروجی‌های خالی نیز فعال شوند. این گزینه را به پیشنهاد افزونه باید را سایت خود بررسی کنید. چراکه در بعضی از شرایط به شما کمک می‌کند و در بعضی از شرایط هم نه.

تنظیمات گزارش پشتیبان‌گیری

قسمت Logs در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت Logs در تنظیمات پلاگین BackWPup

زبانه بعدی Logs است که مربوط به گزارش‌ها می‌باشد. در این قسمت از افزونه شما می‌توانید یک گزارش مفید از عملکرد افزونه و بکاپ داشته باشید. این قسمت شامل چندین گزینه ساده است که رد زیر برای شما توضیح داده‌ایم.

Log file folder: شما در کادر جلوی این گزینه تعیین می‌کنید که گزارش شما در چه فایلی ذخیره شود.

Maximum log files: شما مشخص می‌کنید که حداکثر فایل‌های گزارش چه تعداد باشد که به‌صورت پیش‌فرض روی 30 است و شما می‌توانید آن را تغییر دهید.

Compression: این گزینه برای این است که نوع فشرده‌سازی خود را انتخاب نمایید. اگر تک جلوی این گزینه را فعال کنید فایل‌ها به‌صورت GZip فشرده سازی خواهند شد.

Logging Level: گزینه آخر در این قسمت سطح انتخابی شما برای ورود به سیستم را تعیین می‌کند. در اینجا حالت Debug اطلاعات دقیق‌تری را نسبت به گزارش‌های عادی در اختیار شما قرار می‌دهد.

شبکه

قسمت Network در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت Network در تنظیمات پلاگین BackWPup

این قسمت به شما اعلام می‌کند که اگر شما در حال حاضر از افزونه خاصی برای ارتقا امنیت وب‌سایت خود استفاده می‌کنید یا اینکه از اتصال https استفاده می‌کنید با استفاده از روش‌های زیر روش تأیید اعتبار را مشخص کنید.

بنابراین در این قسمت لازم است که شما با استفاده از گزینه Authentication method نوع تأیید اعتبار را مشخص کنید.

کلیدهای API

قسمت API Keys در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت API Keys در تنظیمات پلاگین BackWPup

یک لینک آبی رنگ در این قسمت قرار دارد که شما باید روی ان کلیک کنید و API را از طریق این لینک به‌دست آورید. بعدازاینکه این کار را انجام دادید آن را در قسمت Api key وارد نمایید.

اطلاعات کلی سایت شما

قسمت Information در تنظیمات پلاگین BackWPup
قسمت Information در تنظیمات پلاگین BackWPup

این زبانه تمامی اطلاعات وب‌سایتتان را برای شما آموزش می‌دهد.

آموزش این افزونه در این مرحله به‌پایان رسید اما شما برای داشتن اطلاعات بیشتر از برخی امکانات افزونه می‌توانید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

ایجاد چند بک آپ با BackWPup

شما می‌توانید چندین نسخه پشتیبان گیری ایجاد کنید برای مثال می‌توانید یک نسخه برای پشتیبان گیری روزانه و هفتگی داده‌های وردپرس و یک نسخه تنها برای پشتیبان گیری از فایل‌ها ایجاد کنید. می‌توانید تمام نسخه‌های ساخته‌شده را در صفحه BackWPup » Jobs ببینید. همچنین می‌توانید دیگر نسخه‌های پشتیبان گیری را با کلیک روی لینک Run Now اجرا کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات را برای کار یا پاک کردن ویرایش کنید.

اجرای کار پشتیبان گیری

زمانی که با کلیک روی Run Now یک پشتیبان را اجرا می‌کنید BackWPup پیشرفت فایل پشتیبان گیری را نمایش می‌دهد. با کلیک روی display working log می‌توانید اتفاقاتی که در پس‌زمینه می‌افتد را ببینید. اگر به دلایلی پشتیبان گیری با شکست مواجه شد این Log علت را نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید در زمان پیشرفت با کلیک روی Abort کار را قطع کنید.

عیب‌یابی سیستم در BackWPup

اجرای پشتیبان گیری ممکن است موجب بارگذاری اضافه روی سرور شود که ممکن است باعث تمام نشدن کار پشتیبان گیری شود. همچنین در اغلب سرویس‌های میزبانی اشتراک‌گذاری زمان و حافظه‌ی مصرفی محدود می‌شود. زمانی که سرور شما BackWPup را به علت محدودیت زمان یا حافظه متوقف کند 5 دقیقه منتظر می‌ماند و سپس مراحل را دوباره به‌دست می‌آورد.

اولین کاری که باید انجام دهید افزایش محدودیت حافظه‌ی PHP می‌باشد سپس به BackWPup > تنظیمات بروید و روی تب Jobs کلیک کنید. گزینه Maximum Number Of Restries For Job Steps را افزایش دهید. مقدار را پیش‌فرض برای این مورد 3 است اما می‌توانید آن را به 5 افزایش داده و نحوه‌ی عملکرد آن را ببینید. سپس در بخش پایین به Reduce Server Load رفته و بارگذاری سرور را روی Medium یا Minimum قرار دهید.

امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. موفق باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U341825 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  وقتتون بخیر، یه سوال داشتم، با توجه به این‌که می‌تونیم از طریق گزینه بکاپ دایرکت‌ادمین، بکاپ بگیریم، چه نیازی به این افزونه هست؟

 2. U338815 ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

  وقت بخیر
  این افزونه رو استفاده کنم یا updraft?

 3. U337791 ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  و اینکه چطور می توانم بکاپ رو پاک کنم که حجم مورد استفاده هاست کم بشه

 4. U337791 ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  از کدام قسمت فایل بکاپ رو دانلود کنم؟

 5. U318690 ۲ بهمن ۱۴۰۲

  و یک سوال دیگه اینکه دیگه زمانی که بک آپ گرفتم خیالم راحت باشه که دیگه سایت به مشکلی بخوره سریع میتونم برش گردونم یا نه ؟

 6. U318690 ۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام من تمامی کار های گفته شده رو انجام دادم و در نهایت بک آپ گیری رو شروع کردم . من محل بک آپ رو دروپ باکس گذاشتم و در نهایت کار م انجام شد ولی در آخر نوشت WARNING: File “/home/tablovip/public_html/xmlrpc.php” is not readable میخواستم بدونم مشکل از کجاست ؟ و اگه این مشکل حل نشه به مشکل میخورم یا نه ؟

 7. U313435 ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  با سلام و خسته نباشید،در مورد بک آپ گیر ی از سایتم با افزونه backwpup،چند تا سؤال داشتم :یکی اینکه در قسمت general>job denstination کدوم گزینه ها رو شما پیشنهاد می کنید؟من گزینه های backup to fille و backup sent via email رو انتخاب کردم،که وقتی بکاپ گرفتم اولاً ایمیلی دریافت نکردم.بعد backup to file در هاست دخیره میشه دیگه،به نظرتون این گزینه فعال بشه چون خیلی از حجم هاستم رو گرفته و الان یکی از مشکلاتم هم حجم فضای دیسک هاستم هستش که پر شده.حالا به نظرتون هاستم رو ارتقا بدم یا اینکه بکاپ هایی که در هاست ذخیره شده رو حذف کنم،شما چی رو پیشنهاد میکنید؟و بهترین روش برای این قسمت job denstination از تنظیمات،کدوم مورد رو شما تو صیه می کنید؟بعد چرا ایمیل واسم نمیاد؟بعد اینکه در قسمت DB Backup،فرمت فایل بکاپ رو روی GZIP بذارم یا none؟همینطور فرمت فایل در قسمت پلاگین؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

   سلام اگر حجم زیاده ارسال با ایمیل رو غیرفعال کنید. بهتره از گزینه google drive یا dropbox استفاده بشه. فرمت روی gzip باشه و فرمت فایل رو بذارید zip

   • U313435 ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

    اصلاً گزینه backup to folder درسته که فعال باشه که بکاپ روی هاست ذخیره بشه؟چون اگه مثلا یه سایتی هک بشه به بکاپ ذخیره شده در هاست هم دسترسی پیدا میشه دیگه؟
    می تونیم درقسمت Job Destination>backup to foler روانتخاب کنیم و وقتی که افزونه بکاپ رو ایجاد کرد و در هاست ذخیره شد،بکاپ رو دانلود کنیم و دوباره اون بکاپی که روی هاست ذخیره شده رو حذف کنیم؟به خاطر امنیت؟

    • Reza Rad رضا راد ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

     در هر صورت هاست شما هک بشه اطلاعات منتشر میشه فرقی نداره بک اپ باشه یا خیر. میتونید بله

 8. U314082 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام در آخر چه طور بک آپ را اجرا کنیم ؟

 9. کاربر مهمان ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

  میتوان فایل را روی سرور,فرستادن ایمیل,FTP,dropbox و گزینه های در دسترس دیگر ذخیره کرد. هر آنچه که شما انجام دهید پشتیبان گیری را روی سرور ذخیره نمیکند.

  سلام . این متنی که توی نوشته بود یکم تناقض داره.جمله اول میگه که روی سرور ذخیره میشه .جمله دوم میگه که ذخیره نمی شه.میشه جواب بدید.ممنون

 10. U17486 ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر می خوام قالب اوادا نصب کنم در حالیکه اطلاعات روی سایتمه و قالب اوادا وقتی هاست را خریدم از میزبافا روش نصب بود اما نمی تونستم ابدیت کنم و اوادا قبلی child avada داره حالا از سایت شما قالب اوادا خریدم و می خوام فقط محتوای سایت بک اپ گرفته شود نه قالب اوادای قبلی از نرم افزار backwpup استفاده می کنم در تب فایل باید کدام گزینه را انتخاب کنم که محتوای سایت با حفظ سئو بک آپ گرفته شود و چطور باید ریستور کنم ؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

   سلام از کل سایت بک اپ بگیرید با افزونه . duplicator البته میتونید فقط قالب رو اپدیت کنید. آموزش آپدیت قالب و افزونه وردپرس: https://mihanwp.com/how-to-update/

   • U17486 ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

    سلام
    قالب قبلی اوادا روی سایتم نصب بود و نسخه childe داره اما اوادا شما نسخه child نداره این کار را می کنم سایت بالا نمی اید با duplicator هم قالب قبلی می یاد که من می خواستم حذف بشه لطفا راهنمایی کنید یک هفته با پشتیبانی شما در حال صحبت هستم جواب نگرفتم و خیلی دیر پاسخ می دین

    • Reza Rad رضا راد ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

     سلام تیکت شما بررسی شد. تیکت شما در عرض نیم ساعت پاسخ داده شده و در مورد محصول خریداری شده نیست. شما در مورد بک آپ گیری از سایت تیکت ارسال کرده‌اید که مربوط به پشتیبانی قالب نیست. چایلدتم همراه با قالب نیست. طبق این آموزش باید چایلد تم را طبق نیاز خود بسازید. https://mihanwp.com/create-child-theme/ در مورد بسته نصبی، لطفا بسته نصبی ما رو نصب بفرمایید قالب ما همراه با دموی فارسی ما نصب خواهد شد.

 11. U1679 ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

  سلام
  بهترین راه بکآپ گیری از سایت وردپرسی کدومه؟
  1) تهیه بسته نصبی با Duplicator مثل بسته نصبی قالب ها؟
  2) یا افزونه های بکآپ گیری؟
  3) یا تهیه فایل زیپ از public_html و دیتابیس؟
  4) یا تهیه بکآپ با خود امکان بکاپ سی پنل؟

  با ملاحظات زیر=
  اینکه همۀ فایل های جانبی (مثل اون فایلی که از گوگل و بینگ دانلود و آپلود می کنیم طبق روش استخدام دو کارمندی که قبلا گفته بودید تو بسته ارتقای سئو) رو بتونه داشته باشه + مثل Duplicator یک باگ درست نکنه که سایت رو هک کنه + تداخل افزونه و دغدغۀ آپدیت افزونه نداشته باشه + امکان تهیه بکآپ کلی یا بخش های دلخواه وجود داشته باشه + و اینکه وقتی سایت رو برگردوندیم سایت کامل بیاد بالا نه اینکه مثلا بعضی عکس هاش ناقص لود نشه.
  مرسی

 12. کاربر مهمان ۳ شهریور ۱۳۹۷

  سلام بکاپ گرفتم ارور داده که حجم بکاپ آرشیو بیشتر از اونه که بشه ایمیلش کرد. باید چکار کنم؟