نقش سرمایه اولیه در راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی

5 / 5. تعداد رای: 6

این روزها سرمایه اولیه پاشنه آشیل خیلی از دوستان برای شروع کسب‌و‌کار اینترنتی شده. از آن بهانه‌هایی که همه ما برای شروع هر کاری داریم. اما یک نکته! در این چند سال افراد زیادی را دیدم که با تداوم به نتیجه خوبی رسیدند. تقریبا می‌توان گفت کسی را ندیده‌ام که با تداوم و پشتکار و قدم به قدم حرکت کردن (در کنار رعایت اصول) به نتیجه‌های خوبی نرسیده باشد. از طرف دیگر افراد زیادی را دیده‌ام که با وجود سرمایه‌های کلان، به دلیل نداشتن تداوم در کار واقعا کار به جایی نبرده‌اند!

نقش سرمایه اولیه در راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی

این روزها که بازار کسب‌وکارهای آنلاین داغ شده است، وقتی اسم فروش اینترنتی را جلوی برخی افراد می‌آوریم؛ می‌گویند کسب‌وکار اینترنتی و فروش اینترنتی نیاز به سرمایه اولیه دارد و اگر ما بخواهیم وارد همچین بازاری شویم که با غول‌های بزرگی همچون دیجی کالا رقابت کنیم، حتما باید بودجه بسیار زیادی داشته باشیم. اما طبق دیده‌های ما که بیش از 6 سال است در زمینه کسب‌وکارهای اینترنتی فعالیت می‌کنیم، افراد بسیار زیادی بودند که بدون هیچ سرمایه اولیه‌ای کسب‌وکار خود را شروع کردند و صرفا فقط با تلاش و پشتکار، توانستند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنند. احتمالا خود شما هم برخی از این افراد را می‌شناسید و یا در اینستاگرام فالو دارید. 😃

شروع کار میهن وردپرس

جالب است بدانید ما زمانی که میهن وردپرس را راه‌اندازی کردیم، با یک دفتر کوچک 40 متری شروع به کار کردیم. حدود 6 سال پیش که میهن وردپرس را راه‌اندازی کردیم، هر ماه مبلغ 200 هزار تومان بابت اجاره پرداخت می‌کردیم که واقعا آن زمان برای ما پرداخت همچین هزینه‌ای خیلی سخت و سنگین بود. اما با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه ما قرار داشت، ادامه دادیم و همین تداوم باعث شد به نتیجه برسیم. بنابراین خیلی درگیر مادیات نشوید و کار خود را شروع کنید. افراد بسیار زیادی بودند که بدون هیچ سرمایه‌ای از صفر شروع کردند و به نتیجه رسیدند. در مقابل این افراد، بسیاری بودند که با داشتن سرمایه‌های کلان، کسب‌وکار خود را شروع کردند و حتی بعد از گذشت 10 سال به موفقیت نرسیدند.

چگونه به موفقیت برسیم

چگونه به موفقیت برسیم
چگونه به موفقیت برسیم

در نتیجه اگر شما در کسب‌وکار خود تداوم و پشتکار داشته باشید، موفق خواهید شد. اما اگر صرفا بودجه زیادی داشته باشید، هیچ تضمینی برای موفقیت شما در کسب‌‎وکار اینترنتی نیست. سرمایه اولیه فقط می‌تواند یک شتاب‌دهنده برای افزیش فروش و رشد سازمان شما باشد. امروزه به لطف ابزارهای رایگانی مثل گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و اینستاگرام و… می‌توانید روز به روز در کسب‌وکار خود پیشرفت کنید و به موفقیت برسید. شاید اگر 10 سال پیش سرمایه اولیه نداشتید؛ شروع به راه‌اندازی یک کسب‌وکار و رسیدن به موفقیت، کار بسیار سخت و دشواری بود. اما امروز با این ابزارهای قدرتمند دیگر نیازی به سرمایه اولیه ندارید. در حال حاضر مهم‌ترین موضوعی که در موفقیت کسب‌وکار تاثیرگذار است، تداوم در تولید محتوا، بازاریابی و پشتیبانی مشتریان است. اگر این سه مورد را رعایت کنید، در چند سال آینده می‌توانید به یک کسب‌وکار موفق در حوزه کاری خود تبدیل شوید.

موفق باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U28063 ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام خوب هستید؟
    بالاخره باید از شما دوره آموزش سئو / آموزش افزایش سرعت سایت / امنیت و … را خرید 🙂