ثبت‌نام ورود

انتقال تنظیمات بخش سفارشی سازی به وردپرس دیگر

نحوه درون ریزی و برون ریزی تنظیمات سفارشی قالب وردپرس

انتقال تنظیمات بخش سفارشی سازی به وردپرس دیگر

همانطور که میدانید در سایت وردپرسی هنگامی که تنظیمات را پیکربندی میکنید، آن تنظیمات تنها مختص همان سایت می باشد. اگر بخواهبد تنظیمات سفارشی را در سایت دیگری استفاده کنید، با درون ریزی و برون ریزی این عمل به سادگی صورت میگیرد، با ما همراه باشید.

دلیل  درون ریزی و برون ریزی تنظیمات سفارشی

بسیاری از قالب های وردپرس به شما این امکان را می دهند که وب سایت خود را با استفاده از سفارش ساز قالب تنظیم کنید.  شما میتوانید رنگها، تصاویر هدر، تصاویر پس زمینه، انتخاب تنظیمات طرح بندی و … را تغییر دهید. بخش تنظیمات سفارش سازی قالب های و حرفه ای و رایگان شبیه هم نیستند و برخی تنها چند گزینه‌ی اساسی دارند.

زمانی که تغییراتی در قالب در سرور لوکال ایجاد میکنید گاهی نیاز میشود آن تنظیمات را به سرور و یک وب سایت جدید منتقل کنید. با این کار دیگر نیازی به انتقال محتوا و دیتابیس نیست و تنها با درون ریزی و برون ریزی تنظیمات سفارشی قالب به وب سایت جدید، این عمل امکان پذیر است.

نحوه درون ریزی و برون ریزی تنظیمات سفارشی

در ابتدا افزونه Customize Export/Import را در هر دو سایت مبدا و مقصد نصب و فعالسازی کنید. در گام اول وارد پیشخوان وب سایت کنونی خود شوید، به منو نمایش> سفارش سازی رفته و مشاهده میکنید گزینه جدیدی به نام export/import به بخش سفارش سازی قالب اضافه شده است.

تنظیمات افزونه

روی آن کلیک و روی دکمه export کلیک کنید. حال این افزونه تنظیمات سفارشی قالب را برون ریزی میکند و یک فایل dat. برای شما ارسال میکند. این افزونه تمام تنظیمات سفارشی که در دیتابیس ذخیره شده است را برون ریزی میکند. با این وجود، منوی های ناوبری، عنوان و توضیحات سایت، ویجت ها را برون ریزی نخواهد کرد و شما به صورت دستی تغییرات را تنظیم کنید.

سپس وارد وب سایت جدید شوید و روی منو نمایش> سفارش سازی در پیشخوان وردپرس خود کلیک کنید و مانند قبل روی export/import کلیک و روی دکمه Choose file کلیک و فایل که برون ریزی کردید را انتخاب و تیک گزینه‌ی ؟Download and import image files  را فعال و روی دکمه import کلیک کنید.

درون ریزی تنظیمات قالب

پس از اتمام کار روی دکمه Save & Publish کلیک و تغییرات را ذخیره کنید.

موفق و پیروز باشید و البته وردپرسی!

نظر شما در این‌باره چیست؟

  1. کاربر مهمان ۱۱ آبان ۱۳۹۷

    سلام
    شما سالمترین قالب املاک را در بین سایر عرضه کنندگان داشتید و من قبلا از سایت دیگری خرید کرده بودم و پشیمان شدم اما قالب شما بدون نقص بود که ممنونم
    سوال اینکه در صفحه اصلی گزینه امکانات فوق العاده در کجا قابل تغیر است ، چون در پانل تنظیمات قالب فقط عنوان آن قابل تغیر است
    با تشکر