رفع خطای Deceptive site ahead در وردپرس

4 / 5. تعداد رای: 1

رفع خطای Deceptive site ahead در وردپرس
رفع خطای Deceptive site ahead در وردپرس

آیا تاکنون با مشکل Deceptive site ahead یا this site contains harmful programs در سایت وردپرس خود مواجه شده‌اید؟ این خطا به این معنا است که سایت شما هک یا ویروسی‌شده و گوگل سایت شما را به‌عنوان یک وب‌سایت دارای کدهای مخرب شناسایی کرده است. اما برای رفع خطای Deceptive site ahead در وردپرس چه باید کرد؟

این خطا به‌صورت یک صفحه قرمز در سایت شما نمایش داده می‌شود. پس از به نمایش درآمدن این خطا اطلاعات سایت شما برای کاربران نمایش داده نمی‌شود. این خطا از جانب گوگل برای شما نمایش داده می‌شود و شما باید این خطا را جدی بگیرید.

در این آموزش قصد داریم برای شما چگونگی ایجاد این خطا و نحوه رفع آن را توضیح دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا اگر در سایت خود با چنین خطایی مواجه شدید بتوانید آن را حل کنید.

خطای Deceptive site ahead

برخی اوقات ممکن است سایت شما دارای کدهای مخرب باشد. در بعضی موارد دیگر نیز به خاطر هک شدن سایت شما ممکن است این خطا پیش بیاید. در این هنگام است که گوگل از ورود بازدیدکننده به سایت شما جلوگیری می‌کند. چراکه با ورود کاربر به سایت شما ممکن است ویروس به سیستم کاربران انتقال پیدا کند و یا کاربر را به صفحات دیگری که دارای محتوای مخرب هستند انتقال دهد.

در چنین مواقعی گوگل جهت عدم ورود کاربر و محافظت از او به آن‌ها توسط نمایش این خطا اخطار می‌دهد؛ در این صفحه به کاربر اعلام می‌شود که این سایت دارای کدهای مخرب است و ممکن است اطلاعات یا حریم خصوصی شما را به خطر اندازد.

دلیل این پیغام می‌تواند هک شدن سایت شما توسط هکرها یا نصب قالب‌ها و افزونه‌های غیر اورجینال باشد. درواقع قالب‌هایی که دارای کدهای مخرب هستند دلیل دیگر به وجود آمدن این خطا هستند. پس یکی از مواردی که شما باید حتماً به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید همیشه از منابع معتبر قالب‌ها و افزونه‌های خود را دریافت و یا خریداری کنید. با استفاده از این کار می‌توانید از بسیاری از مشکلاتی که در سایت شما به‌وجود می‌آید جلوگیری کنید. علاوه بر این خطا، قالب و پلاگین نال شده حاوی مشکلات بسیاری هستند که عملکرد سایت را مختل می‌‌‌‌‌کند.

حل مشکل سایت ویروسی شده

دلیل دیگر این پیغام نمایش کدهای تبلیغاتی از سایت‌های تبلیغات کلیکی غیر معتبر باکیفیت پایین است. برای حل این مشکل بهتر است این کدها را از روی سایت خود حذف کنید. در بسیاری از موارد با پاک کردن این کدها مشاهده می‌کنید که این خطا برای شما رفع می‌شود.

حل خطای Deceptive site ahead

پس از به‌وجود آمدن این مشکل شما باید هرچه سریع‌تر این خطا را برطرف نمایید. نمایش خطا از سمت گوگل به‌عنوان یک تذکر برای سایت شما محسوب می‌شود. شما باید پس از مشاهده آن سریعاً این کدهای مخرب یا نرم‌افزاری که سبب به‌وجود آمدن این خطا شود را شناسایی و مشکل را حل کنید.

این خطا بسیار مهم است و شما باید حتماً به آن توجه داشته باشید. این خطا یک مشکل امنیتی است که برای سایت شما مشکلات زیادی را به دنبال دارد. این موضوع پس از مدتی بر روی بازدید سایت شما تاثیر می‌گذارد. اگر به این ارور توجه نکنید باعث می‌شود آمار بازدید سایت شما کاهش پیداکرده و به‌تدریج بازدیدکنندگان سایت شما کم شوند.


سئو سایت شما جز موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. شما باید پس از راه‌اندازی سایت سئو سایت را در درجه اول اهمیت قرار دهید. از طرف دیگر امنیت سایت شما نیز حائز اهمیت بوده و ارورهای امنیتی به سایت شما ضررهای جبران‌ناپذیری وارد می‌کند. درنتیجه وقتی این‌گونه ارورها برای شما نمایش داده می‌شود باید خیلی زود آن‌ها را رفع کنید. چراکه بر روی قسمت‌های مهم سایت شما ضرر وارد کرده و در برخی موارد مانند ارو Deceptive site ahead باعث می‌شود سایت به‌کلی از دسترس خارج شود.


زمانی که این خطا نمایش داده شود کاربر می‌تواند با انتخاب گزینه روی صفحه، سایت شما را رؤیت کند. اما بااین‌وجود شما باید به‌عنوان مدیر سایت آن را برطرف کنید. چون بسیاری از کاربران به دلیل مشاهده این خطا از ورورد به سایت شما خودداری می‌کنند. درواقع اعتماد کاربران شما با دیدن این ارور در سایت شما ممکن است نسبت به شما از دست برود. شما باید در قدم اول وردپرس خود را ویروس‌یابی کنید. ما در اینجا برای شما نحوه کامل رفع این خطا را آموزش داده‌ایم. کافی است آموزش زیر را مطالعه کنید.

رفع ارور Deceptive site ahead در وردپرس

هنگام بروز این مشکل نگران نباشید. تنها کافی است این مراحل را طی کنید تا سایت شما به حالت قبل بازگردد. برای حل این مشکل اولین و ساده‌ترین راهکار استفاده از ویروس اسکنر هاست شما برای پیدا کردن سایت‌های ویروسی می‌باشد. بنابراین شما باید از هاستینگ خود بخواهید با ویروس اسکنرهایی نظیر clamav در لینوکس، هاست شما را اسکن کرده و به‌‌‌‌‌این‌‌‌‌‌ترتیب فایل‌های ویروسی را شناسایی کنند.

اگر با این کار مشکل حل نشد باید خود دست‌به‌کار شوید. ابتدا افزونه را چک کنید. برای انجام این کار باید افزونه‌های سایتتان را یکی‌یکی غیرفعال کنید. اگر مشکل حل شد افزونه دارای مشکل امنیتی و کدهای مخرب است. در مرحله بعدی قالب سایتتان را تغییر داده و مجدد سایت را بررسی کنید. اگر مشکل برطرف شد مشکل از قالب سایت شما است.

در مرحله آخر هم فایل htaccess سایت خود را بررسی کنید. شما باید این فایل را حذف کرده و مجدد سایت را بارگذاری کنید.

در صورت حل مشکل، به پنل کنسول گوگل مراجعه کنید. در اینجا روی سایتتان کلیک کنید. سپس از بخش Security & Manual actions روی Security Issues کلیک کنید.

security issues

پس از ورود از بخش Security Issues درخواست بررسی مجدد سایت و رفع ارور را ارسال کنید؛ تا گوگل سایت شما را مجدد بررسی کند.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟