فیشینگ و دردسر‌های آن برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی

4.2 / 5. تعداد رای: 5

سلام، در ویدیوی امروز در مورد فیشینگ و دردسر‌های آن برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی توضیح خواهم داد.

شاید این جمله‌‎ها را شنیده باشید که یک نفر فیشینگ کرده، حسابش فیشینگ شده و یا اینکه یک مدیر سایت با یک خرید فیشینگ به دردسر افتاده.

فیشینگ چیست؟

اصل کلمه فیشینگ مخفف عبارت Password Harvesting Fishing است. وقتی یک نفر خیلی تازه کار است مثل ماهی می‌تونیم آن را به قلاب بگیریم و ازش سواستفاده کنیم. در اصل در حوزه‌ی اینترنت فیشینگ از روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود.

فیشینگ در دوره قدیم 🙂

در زمان‌های قدیم تر که مثلا از یاهو مسنجر استفاده می‌کردیم خیلی از افراد می‌تونستند به راحتی حساب ما را فیشینگ کنند. به چه روشی؟ یک فرم جعلی می‌ساختن و با استفاده از آن فرم که در سایتی جعلی برای مثال yahoooo قرار می‌دادند و از ما میخواست که وارد این سایت بشیم و اطلاعات خودمون را وارد کنیم تا نسخه جدید یاهو مسنجر را در اختیار ما قرار بده. خیلی از افراد تازه وارد در دنیای اینترنت این اتفاق را تجربه می‌کردن و اطلاعت یاهو مسنجرشون در اختیار سایرن قرار گرفت.

فیشینگ حساب‌های بانکی

همین اتفاق می‌تواند برای حساب بانکی شما بیفته. یک نفر می‌تواند یک درگاه جعلی بسازه و آن درگاه جعلی اطلاعات کارت شما را بدزده. بعد از اینکه این اطلاعات به هر روشی از جمله درگاه پرداخت جعلی،پیدا کردن رمز دوم کارت شما و یا هر روش دیگه‌ای دزدیده شد اگر آن شخص بیاد و از یک درگاه پراخت اینترنتی دیگه خرید انجام بده، مثلا یک محصول 5 میلیونی را از یک وب‌سایت فروشگاهی سفارش بده.

قانون در ارتباط با این موضوع میگه که اگر چنین اتفاقی افتاد ما مدیر آن وب‌سایت را مقصر می‌دونه چرا که احراز هویت انجام نداده. شما باید در وب‌سایت‌تان حتما احراز هویت انجام دهید.

احراز هویت چیست؟

احراز هویت یعنی اینکه آن شخص اطلاعاتش را برای شما بفرسته، شماره موبایلش را با پیامک تایید کند و با کارتی که به نام خودش است خرید را انجام بده.اما اگر این کار را درست انجام ندید یا فروش شما کم می‌شود یا اینکه کامل و قوی انجام نمی‎‌شه و دوباره خرید فیشینگ روی وب‌سایت‌تان اتفاق می‌فته.

درنتیجه اگر شما احرازهویت را به درستی انجام ندید با مشکل خیلی خیلی بزرگی مواجه خواهید شد.

روش‌های جلوگیری از خرید جعلی در سایت شما

در دوره کسب‌وکارهای اینترنتی که تا چند وقت در در سایت میهن وردپرس منتشر می‌شود روش‌های دقیق جلوگیری از خریدهای فیشینگ در سایت را به شما توضیح خواهیم داد.اینکه چطور کاربر را احراز هویت کنیم و حتی چطور کاری کنیم که اگر کارت ما اطلاعاتش لو رفت و تونستند با کارت ما خریدی را انجام بدن، حداقل نتونن احراز هویت را به اسم ما انجام دهند.

امروزه در دنیای وب با خطرات زیادی مواجه هستیم، اما با رعایت یک سری نکات و اصول ساده به راحتی میتونیم از این فضا کسب درآمد داشته باشیم.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U19322 ۷ مرداد ۱۳۹۸

    سلام
    اگه درگاه سایتمون درگاه واسط باشه اون وقت مقصر کیه