تکرار شدن تصویر شاخص در وردپرس و نحوه حل آن

3 / 5. تعداد رای: 2

تکرار شدن تصویر شاخص در وردپرس و نحوه حل آن

محتوایی که شما در سایت خود قرار می‌دهید، مهم‌ترین و اصلی‌ترین عاملی استش که باعث پیشرفت یا شکست کسب‌وکار اینترنتی شما می‌شود. شما با کمک محتوای قوی می‌توانید کاربران زیادی را به سایت خود جذب کنید و باعث افزایش ترافیک ورودی سایت شوید. میتونید برای اظلاعات بیشتر مقاله اضافه کردن تصویر شاخص در وردپرس با کد تصویر شاخص را مطالعه کنید.

محتوای شما از اجزای مختلفی مثل ویدئو، تصویر و غیره تشکیل شده، اما بعضی مواقع، یک سری از افراد استن که اهمیت تصویر شاخص را دست‌کم می‌گیرند که این موضوع می‌تواند به کسب‌وکار آن‌ها صدمه وارد کند. اما خب مشکلی که برای بعضی از کاربرها به وجود می‌آید این استش که تصویر شاخص آن‌ها در یک پست تکرار می‌شود، که ما امروز در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم چطور این مشکل را برطرف کنید.

اهمیت تصویر شاخص در وردپرس

به‌صورت کلی تصویر شاخص یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید محتوا است و شما باید به آن توجه زیادی داشته باشید. تصویر شاخص با نشان دادن یک شمای کلی از سایت، محصول یا حتی مقاله شما، باعث می‌شود، کاربر ترغیب به باز کردن صفحه و یا دیدن محتوای آن شود.

در کل تصویر شاخص یک پست، مفهوم کلی موضوع را مشخص می‌کند و من بازدیدکننده می‌فهمم که پست راجع به چیه و هدفش چیه. مثلاً در سایت خود ما یعنی میهن وردپرس شما وقتی در قسمت مقالات آموزشی هستید می‌توانید با کمک تصویر شاخص هر مقاله، بفهمید که موضوع مقاله چی است و قرار چه محتوایی را در آن ببینید.

پس شما باید سعی کنید که تصاویر شاخص سایتتان بدون هیچ عیب و نقصی برای کاربر نمایش داده شود، حالا بریم سراغ مشکلی که برخی از کاربران با آن روبه‌رو هستند:

مشکل تکرار تصویر شاخص در سایت

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش بیاد این استش که تصویر شاخص به‌صورت نامنظم و تکراری در وب‌سایت‌تان نمایش داده شود که خب این موضوع خیلی ضایع است و صد درصد در ذهن کاربر تأثیر منفی دارد و باعث می‌شود کاربر با خودش فکر کند که سایت شما مشکل دارد و دیگه به ادامه مطلب توجهی نمی‌کند. این موضوع در تجربه کاربری هم تأثیر دارد و ممکن است کاربر تصورش از سایت شما برعکس شود و سایت شما در ذهنش دیگر حرفه‌ای نباشد.

این مشکل ممکن است به یک دلیل در سایت شما پیش بیاید، مثلاً یک تصویر باکیفیت بالا و عالی را به‌عنوان تصویر شاخص قرار می‌دهید، بعد همان تصویر را هم در بخش محتوا می‌گذارید. بعضیا دوست دارند تصویر را در حالت دیداری وردپرس هم بگذارند و نمیدونن همین امر باعث می‌شود دو بار تصویر در پست نمایش داده شود.

البته این سؤال برای افرادی که مدت‌زمان زیادی است با وردپرس کار می‌کنند، آسون باشد و ساده به نظر برسه، اما خیلی از کاربران مبتدی هستند که هیچ ایده‌ای در مورد این مشکل ندارند و زمانی که با این خطا روبه‌رو هستند، سردرگم می‌شوند.

نامنظم بودن تصویر که در بالا به آن اشاره شد به این معنا است که تصویر شاخص کنار هم کپی و دو بار در باکس ظاهر شده است، که در این حالت شما باید این خطا را سریعاً برطرف کنید.

روش رفع مسئله کپی شدن تصاویر شاخص در وردپرس

حالا بریم سراغ حل مشکلی که به آن اشاره کردیم؛ با استفاده از این روش می‌توانید از شر این مشکل خلاص شوید و زیبایی سایت خود را برگرادنید.

در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید و پستی که تصویر شاخصش تکثیر شده و مشکل دارد را باز کنید و در باکس تصویر شاخص، تصویر را بررسی کنید و سپس، در بخش دیداری ویرایشگر ببینید تصویر تکرار شده یا خیر! حال تصویر را در بخش دیداری حذف کنید و پست را به‌روزرسانی کنید. همین!

البته پیشنهاد ما این است که سعی کنید اسم تصویر شاخص را طوری انتخاب کنید که به‌هیچ‌وجه تکراری نباشد و از تصویر شاخص در محتوا هم استفاده نکنید.

خب حالا مجدداً وارد سایت خود شوید و پستی که تصویر شاخصش مشکل داشت را بررسی کنید و ببینید که تصویر کپی شده حذف شده باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟