ساخت ایمیل info برای سایت در سی پنل و دایرکت ادمین

3.7 / 5. تعداد رای: 7

ساخت ایمیل info برای سایت
ساخت ایمیل info برای سایت

حتما اطلاع دارید که وقتی یک سایت راه‌اندازی می‌کنیم. می‌توانیم یک یا چند ایمیل کاملا اختصاصی زیر مجموعه دامنه اختصاصی خود بسازیم. اکثر هاست‌های وردپرس قابلیت ساخت بی نهایت اکانت ایمیل اختصاصی را دارند. در این مقاله می‌خواهیم نحوه ساخت ایمیل info برای سایت را در کنترل پنل‌های سی پنل و دایرکت ادمین به شما آموزش دهیم.

ساخت ایمیل info برای سایت

قبل از هر چیزی باید یک سایت راه‌اندازی کنید. فرقی نمی‌کند از چه کنترل پنلی برای سایت خود استفاده می‌کنید. سی پنل یا دایرکت ادمین یا هر پنل مدیریت هاست دیگری این قابلیت را به شما می‌دهدند تا بتوانید بصورت اختصاصی ایمیل دلخواه خود را بسازید. مثلا برای سایت میهن وردپرس ایمیل‌های reza@mihanwp.com و ali@mihanwp.com را ایجاد کنیم.

بعد از ساخت ایمیل‌ها می‌توانید از طریق کنترل پنل هاست بصورت مستقیم به ایمیل‌ها دسترسی داشته باشید یا با وارد کردن ایمیل و رمز عبور از طریق نرم‌افزار‌های مدیریت ایمیل مثل Thunderbird یا Spark به اینباکس ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

ساخت ایمیل در سی پنل

برای ساخت ایمیل اختصاصی خود در سی پنل کافیست ابتدا وارد پنل مدیریت هاست خود شوید. پس آدرس yoursite.com:2082 را در مرورگر خود تایپ کنید. البته به جای yoursite.com باید آدرس سایت خود را وارد کنید.

سپس وارد بخش Email Accounts شوید.

بخش Email Accounts
بخش Email Accounts

حالا روی Create کلیک کنید. از این بخش می‌توانید ایمیل دلخواه خود را بسازید. کافیست اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید و مقدار فضایی که می‌خواهید به اکانت ایمیل برای ارسال و دریافت ایمیل دهید را مشخص کنید.

ساخت ایمیل در سی پنل
ساخت ایمیل در سی پنل

پس از ساخت اکانت ایمیل خود، می‌توانید به بخش Access Webmail در لیست ایمیل‌ها رفته و روی Roundcube کلیک کنید. این سرویس به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به ورود اطلاعات ایمیل خود، بتوانید اینباکس ایمیل را مشاهده کنید یا ایمیل جدید ارسال کنید.

ساخت ایمیل در دایرکت ادمین

برای ساخت ایمیل در دایرکت ادمین کافیست وارد کنترل پنل دایرکت ادمین سایت خود شوید. معمولا باید آدرس yoursite.com:2222 را در مرورگر خود وارد کنید. به جای yoursite.com آدرس دامنه خود را وارد کنید.

سپس از بخش E-mail Manager روی Email Accounts کلیک کنید.

Email Accounts
Email Accounts

روی CREATE ACCOUNT کلیک کنید.

ساخت ایمیل در دایرکت ادمین
ساخت ایمیل در دایرکت ادمین

اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید و در نهایت روی ساخت اکانت ایمیل کلیک کنید.

ساخت ایمیل در دایرکت ادمین
ساخت ایمیل در دایرکت ادمین

بعد از ساخت اکانت خود، می‌توانید برای ورود به Roundcube و مدیریت اکانت ایمیل خود، از بخش Extra Features > Roundcube به این بخش دسترسی داشته باشید.

ورود به Roundcube
ورود به Roundcube

برای ورود به RoundCube کافیست ایمیل خود را بصورت email@domain.com به عنوان نام کاربری و رمز ارائه شده برای ساخت اکانت ایمیل را وارد کنید.

ساخت اکانت ایمیل در سایر کنترل پنل‌ها دقیقا به همین شکل است. تنها کافیست کمی بگردید و بخش Email Accounts را پیدا کنید.

در بخش جامعه می‌توانید سوالات خود را بپرسید و با سایر هم‌میهنان وردپرسی در ارتباط باشید.

ورود به جامعه
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

جشنواره عیدانه شروع شد! تخفیف ۵۰ درصدی روی تمام محصولات سایت

فقط 0 روز و 0 ساعت و 0 دقیقه و 0 ثانیه مانده