Corner Stone چیست؟ تاثیر محتوای سنگ بنا در سئو

3.7 / 5. تعداد رای: 3

Corner Stone چیست؟ تاثیر محتوای سنگ بنا در سئو

اگر نسخه جدید افزونه yoast seo premium را دریافت کرده باشید با گزینه جدیدی به نام This article is cornerstone content مواجه خواهید شد. امروز می خواهیم ببینیم واقعا cornerstone چیست و تاثیر آن در سئو چقدر است؟ با ما همراه باشید


Corner Stone چیست؟

همانطور که ساختمان از پی و شالوده، بنا می‌شود و ما بقی مصالح بر روی آن قرار میگیرد، ساختار سئو محتوای شما نیز به این شکل می‌باشد. قطعا محتوای سایت شما دارای مقاله و یا محتوایی است که در آن خدمات سایت خود را قرار داده اید و دیگر محتوای شما، زیر شاخه ای از مقاله اصلی محسوب می‌شوند.

نحوه انتخاب محتوای سنگ بنا و یا corner stone ها

برای انتخاب اینکه کدام یک از محتوای شما می‌تواند سنگ بنا انتخاب شود، باید ببینید که بازه فعالیت شما به شکل می‌باشد. اگر وبسایتی دارید که در یک الی دو موضوع اصلی فعالیت می‌کنید، پس می‌توانید برای هر موضوع سایت خود یک، دو و نهایت سه مقاله سنگ بنا نوشته که در آن نوع خدماتی که به مشتری ارايه می‌دهید را مشخص کنید. اما در صورتی که یک سایت با دامنه موضوعات متعدد را مدیریت می‌کنید، بهتر است که برای هر دسته بندی خود، یک و یا دو محتوای سنگ بنا انتخاب کنید.

نکته: سعی کنید که در انتخاب محتوای سنگ بنا سخت گیر باشید و بهترین مقاله خود را برای این کار انتخاب کنید.

چگونه محتوای خود را سنگ بنا کنیم؟

زمانی که شما پستی را ویرایش و یا ایجاد می‌کنید، گزینه ای به شکل چک باکس در پنل یواست سئو خود خواهید دید که میتوانید با زدن این تیک و بروزرسانی پست خود، مقاله خود را به عنوان سنگ بنا انتخاب کنید. با انجام این کار، افزونه یواست سئو در ایندکس بعدی سایت به گوگل اعلام می‌کنید که پست انتخابی شما، محتوای اصلی سایت شما می‌باشد و نسبت به دیگر مطالب، این مطلب را در اولویت و ارزش بیشتری قرار بده و در نتیجه پست انتخابی سنگ بنای شما دارای ارزش بالاتری خواهد بود و زمانی که کاربر سایت شما را برای اولین بار سرچ می‌کند، گوگل سعی می‌کند که کاربر را به این صفحات هدایت کند و پس از آن، دیگر صفحات را در جست و جو نمایش دهد. با این کار کاربر در اولین برخورد از خدمات سایت شما باخبر میشود و پس از آن، مابقی صفحات داخلی را می‌تواند در جست و جوی گوگل مشاهده کند.

اما در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و کامل تری در این زمینه دارید، پیشنهاد میکنم که پکیج آموزش سئو سایت را از دست ندهید. در این پکیج به صورت کاملا عملی نحوه انتخاب محتوای سنگ بنا را بر روی وبسایت نشان داده ایم.

موفق باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۲۴ مهر ۱۳۹۶

  سلام اگر راست کلیک و یا همچنین عدم امکان کپی کردن متن سایت رو (چه با کدهای جاوا یا چهب ا افزونه هایی مثل No Right Click Images Plugin و یا با تغییر در header.php یا …) انجام بدیم، آیا در سئو تاثیر منفی داره؟
  یعنی خود موتور جستجوگر گوگل می تونه متن رو اسکن بکنه و کلیدواژه ها و تگ ها و اینها رو بفهمه؟
  تاثیرش در سئو چیه؟
  ممنونم از شما

  • Reza Rad رضا راد ۱۰ آبان ۱۳۹۶

   سلام خیر مشکلی ندارد. این افزونه ها با جی کوئری کار میکنند و تاثیری در سئوی سایت شما ندارند.

 2. کاربر مهمان ۱۸ مهر ۱۳۹۶

  سلام ممنون از شما ، چند تا از مقاله ها رو میشه به عنوان سنگ بنا انتخاب کرد؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۰ مهر ۱۳۹۶

   سلام متشکر. در مورد الگوریتم انتخاب صفحات برای سنگ بنا و همچنین تعداد صفحات انتخابی توی پکیج نبرد صفحه اول گوگل کامل توضیح داده شده