Corner Stone چیست؟ تاثیر محتوای سنگ بنا در سئو

اگر نسخه جدید افزونه yoast seo premium را دریافت کرده باشید با گزینه جدیدی به نام This article is cornerstone content مواجه خواهید شد. امروز می خواهیم ببینیم واقعا cornerstone چیست و تاثیر آن در سئو چقدر هست؟ با ما همراه باشید

دریافت پکیج آموزش سئو


Corner Stone چیست؟

همانطور که ساختمان از پی و شالوده، بنا می‌شود و ما بقی مصالح بر روی آن قرار میگیرد، ساختار سئو محتوای شما نیز به این شکل می‌باشد. قطعا محتوای سایت شما دارای مقاله و یا محتوایی است که در آن خدمات سایت خود را قرار داده اید و دیگر محتوای شما، زیر شاخه ای از مقاله اصلی محسوب می‌شوند.

نحوه انتخاب محتوای سنگ بنا و یا corner stone ها

برای انتخاب اینکه کدام یک از محتوای شما می‌تواند سنگ بنا انتخاب شود، باید ببینید که بازه فعالیت شما به شکل می‌باشد. اگر وبسایتی دارید که در یک الی دو موضوع اصلی فعالیت می‌کنید، پس می‌توانید برای هر موضوع سایت خود یک، دو و نهایت سه مقاله سنگ بنا نوشته که در آن نوع خدماتی که به مشتری ارایه می‌دهید را مشخص کنید. اما در صورتی که یک سایت با دامنه موضوعات متعدد را مدیریت می‌کنید، بهتر است که برای هر دسته بندی خود، یک و یا دو محتوای سنگ بنا انتخاب کنید.

نکته: سعی کنید که در انتخاب محتوای سنگ بنا سخت گیر باشید و بهترین مقاله خود را برای این کار انتخاب کنید.

چگونه محتوای خود را سنگ بنا کنیم؟

زمانی که شما پستی را ویرایش و یا ایجاد می‌کنید، گزینه ای به شکل چک باکس در پنل یواست سئو خود خواهید دید که میتوانید با زدن این تیک و بروزرسانی پست خود، مقاله خود را به عنوان سنگ بنا انتخاب کنید. با انجام این کار، افزونه یواست سئو در ایندکس بعدی سایت به گوگل اعلام می‌کنید که پست انتخابی شما، محتوای اصلی سایت شما می‌باشد و نسبت به دیگر مطالب، این مطلب را در اولویت و ارزش بیشتری قرار بده و در نتیجه پست انتخابی سنگ بنای شما دارای ارزش بالاتری خواهد بود و زمانی که کاربر سایت شما را برای اولین بار سرچ می‌کند، گوگل سعی میکند که کاربر را به این صفحات هدایت کند و پس از آن، دیگر صفحات را در جست و جو نمایش دهد. با این کار کاربر در اولین برخورد از خدمات سایت شما باخبر میشود و پس از آن، مابقی صفحات داخلی را می‌تواند در جست و جوی گوگل مشاهده کند.

اما در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و کامل تری در این زمینه دارید، پیشنهاد میکنم که پکیج آموزش سئو سایت را از دست ندهید. در این پکیج به صورت کاملا عملی نحوه انتخاب محتوای سنگ بنا را بر روی وبسایت نشان داده ایم.

موفق باشید.

 

 

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.