افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

4 / 5. تعداد رای: 10

افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

قابلیتی که می‌توانید توسط آن یک ارتباط خوب با کاربران ایجاد کنید فرم تماس با ما است. برای ساخت فرم تماس در وردپرس نیاز به یک افزونه تماس با ما وردپرس دارید.

اگر شما هم سایت خود را بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بناکرده‌اید حتماً اطلاع دارید که می‌توانید امکانات فوق‌العاده زیادی را بر روی این سیستم پیاده کنید. اگر شما قصد دارید این امکانات را بر روی سیستم خود اجرا کنید کافی است پلاگین مربوط به آن را دریافت و در سایت خود نصب کنید.

امروز قصد داریم به شما کاربران عزیز میهن وردپرسی آموزش بدهیم که چگونه در وردپرس خود توسط یک افزونه رایگان فرم تماس با ما ایجاد کنید و با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. با ما همراه باشید تا بتوانید این کار را به‌راحتی انجام دهید.

افزونه تماس با ما وردپرس

ارتباط داشتن با کاربران یک امر بسیار مهم است که به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. برقراری ارتباط می‌تواند فواید زیادی برای سایت شما و کاربرانتان داشته باشد. کاربران می‌توانند به شما کمک کنند که نیازهای آن‌ها را بهتر بشناسید و آن‌ها را در دستور کار خود قرار دهید.

قرار گرفتن یک فرم تماس با ما در طراحی سایت شما مؤثر است و کاربران می‌توانند خیلی صریح با شما ارتباط برقرار کنند. کاربران شما می‌توانند برای شما در آنجا پیام‌هایی را ارسال کنند و سؤالات و مسائل خودشان را با شما در میان بگذارند.

یعنی اینکه شما قادر هستید نیاز و درخواست کاربرانتان را بفهمید و با رعایت کردن آن‌ها در سایت کاری کنید که تجربه کاربری بهتری را از سایت شما داشته باشند و از شما راضی باشند. امروزه فهمیدن و در اولویت قرار دادن نیاز مشتری جزء اصول اصلی سایت است که تمامی مدیران باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند تا کاربران خودشان را حفظ و کسب‌وکار خود را رونق دهند.

افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7

حتماً شما نیز تابه‌حال به فکر یک افزونه تماس با ما بوده‌اید و می‌خواهید فرمی به‌جز فرم نظرات سایت داشته باشید تا بازدیدکنندگان راهی دیگر برای ارتباط با شما داشته باشند. داشتن راه‌های متعدد برای کاربران با سلایق مختلف می‌تواند برای سایت مهم و عملکرد سایت نسبت به کاربران را بهبود دهد.

افزونه تماس با ما وردپرس یا بهتر است بگوییم contact form 7 یکی از بهترین ماژول‌های وردپرسی است که امکان قرار دادن فرمی به نام فرم تماس با ما را در سایت وردپرسی به شما می‌دهد که کاربران شما پس از تکمیل این فرم اطلاعات را به ایمیل شما ارسال می‌کنند.

یکی از مزیت‌های بسیار خوبی که این پلاگین دارد این است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید با خیال راحت آن را دانلود و در سایت خود نصب و فعال‌سازی کنید. این افزونه بسیار محبوب است و تعداد بسیار زیادی از مدیران سایت آن را در سایت خودشان نصب‌کرده‌اند.

این پلاگین بیش از 5 میلیون بار توسط سایت‌های وردپرسی نصب‌شده است. شما می‌توانید خیلی راحت این پلاگین کاربردی و مفید را از پایان همین صفحه دریافت و سپس در سایت خود نصب کنید.

کاربرد افزونه Contact Form 7

افزونه Contact form 7 به شما این امکان را می‌دهد تا فرم‌های مختلفی ازجمله فرم سفارش، فرم تماس با ما و هرگونه فرمی که شما بخواهید را در وب‌سایت شما نمایش خواهد داد. شما می‌توانید در این فرم‌ها المان‌های مختلفی ازجمله باکس متن، فیلد متنی، فیلد ایمیل، فیلد شماره تلفن، منوی انتخابی، منوی رادیویی و چک باکس را قرار دهید.

به‌صورت پیش‌فرض فرم تماس در این افزونه بعد از نصب مشاهده می‌شود که می‌توانید فرم‌های دیگری هم توسط گزینه ایجاد فرم جدید به زبان‌های مختلف ازجمله زبان فارسی اضافه کنید.

با این افزونه شما می‌توانید فرم تماس با ما که کاربران بتوانند سفارش‌های خود را ارسال نمایند را بسازید. شما امکان این را دارید که فرم‌های موردنیاز خود را به‌آسانی بسازید بدون اینکه کد نویسی انجام دهید. ما در میهن وردپرس این افزونه را به مدیرانی که می‌خواهند فرم تماس با ما خوب و بدون مشکلی داشته باشند توصیه می‌کنیم.

از امکانات این افزونه:

 • مراحل آسان ایجاد فرم
 • تنظیم پیام‌‌‌‌‌های فرم به کاربر
 • ایجاد کد امنیتی بر صفحه سایت شما
 • ایجاد فرم عالی بدون کد نویسی
 • سرعت لود بالا و کمترین مصرف از منابع سرور شما
 • امکان قرار دادن فرم در هر جای وب‌‌‌‌‌سایت شما توسط شورت کد

آموزش کار با افزونه Contact Form 7

خب بعدازاینکه این افزونه را از مخزن و یا از پایان این صفحه دریافت کردید، آن را روی سایت فعال کنید.

دریافت افزونه Contact Form 7
دریافت افزونه Contact Form 7

بعدازاینکه این افزونه را در سایت خود نصب کردید یک قسمت تحت عنوان فرم تماس به سایت شما اضافه می‌شود. وقتی روی آن کلیک می‌کنید مشاهده می‌کنید که یک فرم تماس برای شما به‌صورت پیش‌فرض به‌وجود آمده است. وقتی شما روی ویرایش در این فرم کلیک کنید می‌توانید برای این فرم یک عنوان انتخاب کرده و سپس برای خود یک فرم سفارشی ایجاد کنید.

ویرایش فرم تماس با ما در افزونه Contact Form 7
ویرایش فرم تماس با ما در افزونه Contact Form 7

خب همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید قسمت‌های مختلفی وجود دارد که کاملاً فارسی است. شما می‌توانید در اینجا نام عنوان خود را تغییر دهید. در این فرم شما می‌توانید یک سری اطلاعات که قصد دارید از طریق این فرم از کاربر بگیرید را تعیین کنید که شامل آدرس ایمیل، تلفن، تاریخ و… است.

شما می‌توانید در صورت نیاز این‌ها را به فرم خود اضافه کنید. مثلاً اگر روی تلفن کلیک کنید یک صفحه برای شما باز می‌شود که تنظیمات مربوط به تلفن را می‌توانید در آن وارد کنید. در این صفحه تنظیمات مختلفی وجود دارد. اگر تیک گزینه زمینه الزامی را انتخاب کنید کاربر به‌صورت الزامی باید شماره تلفنش را وارد کند.

اضافه کردن فیلد تلفن به فرم تماس با ما
اضافه کردن فیلد تلفن به فرم تماس با ما

در قسمت نام هم شما می‌توانید برای این فیلد نام دلخواه خود را وارد کنید. مقدار پیش‌فرض نیز امکان واردکردن یک شماره به‌صورت پیش‌فرض را برای شما فراهم می‌کند. برای پر کردن دو گزینه بعدی یعنی ویژگی شناسه و ویژگی کلاس باید با CSS آشنا باشید که بتوانید استایل این گزینه را تغییر دهید.

ایمیل

قسمت بعدی ایمیل است که این قسمت هم تنظیمات خاص خود را دارد. شما می‌توانید ایمیل‌های مشخص‌شده در این قسمت را به ایمیل دلخواه خود تغییر دهید. شما می‌توانید مشخص کنید کسانی که این فرم را پر می‌کنند به چه ایمیلی ارسال گردد.

اضافه کردن ایمیل در افزونه Contact Form 7
اضافه کردن ایمیل در افزونه Contact Form 7

توسط قسمت محتوای پیام شما می‌توانید تگ‌های دلخواه خود که می‌خواهید کاربر آن‌ها را پر کند در اینجا وارد کنید تا اطلاعات موردنیازتان را حتماً از کاربر دریافت کنید. همچنین قسمت ایمیل 2 که در پایین صفحه قرار دارد امکان یک پاسخ‌دهی خودکار را فراهم می‌کند. پس از انتخاب آن شما می‌توانید فیلدهای آن را پرکنید.

پیام

قسمت بعدی همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید امکان سفارشی‌کردن پیام‌ها را برای شما فراهم می‌کند. این قسمت مشخص می‌کند که در صورت موفق بودن یا نبودن و دیگر مسائلی که به‌وجود می‌آید چه پیامی برای کاربر نمایش داده شود.

قسمت پیام در افزونه Contact Form 7
قسمت پیام در افزونه Contact Form 7

قسمت بعدی که شامل تنظیمات اضافی است برای کاربرانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که با کد نویسی آشنا هستند و قصد دارند این فرم را برای خودشان شخصی‌سازی کنند.

البته این افزونه امکانات کاملی مثل افزونه‌های فرم‌‌‌‌‌ساز حرفه‌‌‌‌‌ای وردپرس را ندارد. اما برای دوستانی که می‌خواهند بدون پرداخت هزینه، یک فرم تماس با ما داشته باشند توصیه می‌شود.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U320439 ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  سوال اول : افزونه ی فرم ساز ی هست که رایگان باشه و به درگاه بانکی هم وصل بشه ؟
  سوال دوم : برا ی استفاده از گرویتی فرم آیا به جز خوده گرویتی فرم که باید خریداری بشه افزونه پرو دیگری هم نیاز هست خریداری بشه که بتونم فرم را به درگاه بانکی وصل کنم؟
  سپاس گزارم از شما بابت پاسخگویی

  • Reza Rad رضا راد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام ۱. ندیدم چیزی غیر از گرویتی فرم ۲. زرین پال خودش پلاگین درگاهش رو رایگان داره

   • U325890 ۲۲ دی ۱۴۰۲

    سلام و درود. مگر گرویتی فرم رایگانه؟ چون تو مخرن وردپرس که نیست و بعضی سایت ها هم میفروشن و فقط یک سایت رایگان داشت که میترسم مطمئن نباشه. از کجا رایگانشو بگیریم؟ ممنونم

 2. U39838 ۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر
  بعد از ساخت فرم هیچ اطلاعاتی از فرم برای من نمیاد چه کار کنم؟

 3. U34694 ۲۲ دی ۱۳۹۹

  سلام ببخشید من میخوام یه فرم با زبان انگلیسی درست کنم راست چینه. چه جوری باید چپ چینش کنم؟

 4. کاربر مهمان ۱۴ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز.
  از فرم ارتباط خیلی پیام خودکار دریافت می کنم. هم وارد صندوق اصلی ایمیلم میشه و هم صندوق اسپم.
  چیکار کنم که اینقدر پیام از فرم ارتباط ارسال نشه؟
  ممنون

 5. U9754 ۱۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام افزونه فرم سازی ک حالت فرم استخدامی داشته باشه و بشه عکس پرسنلیم اپلود کرد میشه لطفا معرفی کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ مهر ۱۳۹۸

   با سلام و احترام
   https://mihanwp.com/quform/ از این افزونه میتونید استفاده کنید

   • U9754 ۱۰ مهر ۱۳۹۸

    سلام این افزونه فرم تماس وقتی یه نفر فرم تکمیل میکنه بعد از کلیک ارسال با این خطا رو به رومیشه
    “ارسال پیام با شکست مواجه شد.لطفا بعدا امتحان کنید یا از روش های دیگری با مدیر سایت تماس بگیرید.”
    بعدم این افزونه وردپرس Quform که معرفی کردید فروش متوقف شده که …

    • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ مهر ۱۳۹۸

     بله ما افزونه ای که شما مد نظر دارید روبرای فروش ندارم کلا روی سایت این مورد هم صرفا پیشنهاد بود

 6. U19810 ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

  وقت بخیر… چک باکس و دکمه رادیو گذاشتم واسه فرم مشکلی که بوجود اومده ایم هست که . این هارو نشون نمیده واسه کاربر اما وقتی کاربر عضو سایت بشه . واسش نشون میده!!! ممنون میشم راهنماییم کنید که به چه علت هست..

  • Reza Rad رضا راد ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

   سلام یک فرم جدید بسازید یا تست کنید ببینید توی تنظیمات محدود به کاربر عضو نشده باشه. همچنین قالب سایت رو تغییر بدید و تست کنید.

 7. U16309 ۲۶ دی ۱۳۹۷

  سلام. دوست عزیزم در عکس پایین فرم تماس برای من یه خطا نشون میده. این خطا رو چطوری میشه رفع کرد. ممنون از راهنمایی تون.

 8. کاربر مهمان ۱۸ دی ۱۳۹۷

  سلام و خسته نباشید
  من مدت هاست که از فرم تماس 7 استفاده می کنم اما جدیدا مشکلی به وجود آمده و ایمیل های ارسالی را نمی توانم ریپلای کنم. هنگام ریپلای کردن آن، گیرنده را ایمیل خودم در نظر می گیرد و ایمیل پاسخ را به خودم ارسال می کند. اگر بخواهم به فرستنده پاسخ دهم باید ایمیل فرستنده را جداگانه کپی پیست کنم. تنظیمات فرم تماس هم درست است.
  اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید.
  سپاس

  • Reza Rad رضا راد ۱۹ دی ۱۳۹۷

   با عرض درود و احترام خدمت شما کاربر گرامی
   شما باید از تنظیمات ارسال از یا send from شورت کد ایمیل فرستنده را وارد کنید.

 9. کاربر مهمان ۳ دی ۱۳۹۷

  سلام و خسته نباشید
  من اخیرا در پیام های اسپم زیادی از طریق فرم تماس 7 دریافت می کنم و این موضوع واقعا آزار دهنده شده است. بررسی کردم و ظاهرا امکان فعال سازی کپچا برای فرم تماس نیست. همچنین در افزونه itheme security نیز راهی برای این مشکل وجود ندارد. آیا روشی برای جلوگیری از ایمیل های اسپم ارسالی از طریق فرم تماس 7 وجود دارد؟

  سپاس

 10. U14389 ۱۰ آذر ۱۳۹۷

  سوال اصلی من راجع به تنظیمات دقیق این ایمیل هاست چراکه محتوا دارای مشخصات درستی نمیباشند. یعنی نحوه تنظیم من به گونه ای است که فرستنده و گیرنده مشخص نیستند. اگر لینکی یا کانتنتی دارید که بشه دقیق تر این قسمت رو بررسی کرد ممنون میشم معرفی کنید.

  • Reza Rad رضا راد ۱۱ آذر ۱۳۹۷

   سلام توی پنل خودش میتونید گیرنده وفرستنده رو تغییر بدید. اگر افزونه بهتری میخواید quform رو استفاده کنید. روی سایت خودمون هم کیو فرم استفاده شده

 11. U14389 ۱۰ آذر ۱۳۹۷

  ای کاش یه مطلبی راجع به نحوه پر کردن فرم های contact form 7 در وبسایت بذارید تا راحت تر این ابهامات برطرف بشه

 12. U14389 ۱۰ آذر ۱۳۹۷

  قطعا افزونه نصب شده که این مشکل برای من پیش اومده دیگه . منتها نمیدونم تمامی اطلاعاتی که تو این فرم ها ثبت میشه اصلا کجا میره . چجوری باید دسترسی پیدا کرد. این سوال منه .

 13. کاربر مهمان ۲۶ آبان ۱۳۹۷

  با سلام . مورد ذکر شده یافت نشد. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

  • U8156 ۲۷ آبان ۱۳۹۷

   دقت داشته باشید افزونه را باید حتما نصب کرده باشید در صورتی که در پنل مدیریت شما نبود به ایمیل شما ارسال میشود.

 14. U14389 ۲۶ آبان ۱۳۹۷

  سلام
  میخواستم بدونم سیستم رزرواسیون یا appointment form در این افرونه چگونه است و اطلاعات در کدام بخش ذخیره شده و چطوری ما به این اطلاعات میتونیم دسترسی داشته باشیم.

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ آبان ۱۳۹۷

   سلام اطلاعات در بخش entry در پنل مدیریت افزونه ثبت می شود. البته بستگی به ماژول رزرواسیون شما دارد.

 15. کاربر مهمان ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

  نه همچی رو درست انجام دادم

 16. کاربر مهمان ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.

  من فرم تماس 7 رو دانلود کردم و فرم رو ساختم و برای تست اومدم یه پیام بدم.
  پیام بدون هیچ مشکلی ارسال شد ولی به ایمیل من چیزی ارسال نشده.
  الان هم 40 دقیقه از پیام دادن من گذشته.
  باید چه کار کنم.

 17. کاربر مهمان ۲۶ دی ۱۳۹۶

  سلام
  ممکنه یک افزونه حرفه ای برای ایجاد فرم معرفی بفرمائید.

  • U9864 ۲۶ دی ۱۳۹۶

   درود.
   افزونه حرفه ای Quform که در وبسایت در لینک زیر موجود است.
   https://mihanwp.com/quform/
   همچنین افزونه حرفه ای gravity نیز وجود است که می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید.

 18. کاربر مهمان ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
 19. کاربر مهمان ۳ دی ۱۳۹۵

  واقعا خیلی برام عجیب هست که پیامها فقط ایمیل میشود و در جعبه پیام این افزونه در سایت این پیامها قابل دیدن نیست…واقعا حتما باید برویم ایمیل چک کنیم تا ببینیم پیامی اومده یا نه؟ نمیشه مثل کامنت های سایت یک نوتیفکشن بیاد؟

 20. U286 ۱۲ آبان ۱۳۹۵

  سلام من یه فرم سفارش درست کردم ولی فقط متن توضیخات رو ارسال میکنه ممنون اگه کمک کنینو هیچ کدوم از چک باکس ها کار نمیکنه

 21. کاربر مهمان ۸ مرداد ۱۳۹۵

  سلام. من در این فرم ارسال فایل رو هم گذاشتم ولی در ایمیلی که میاد فقط اسم فایل هست و از خود فایل خبری نیست… با تشککر.

 22. U795 ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

  سلام خسته نباشید
  از فرم تماس با ما پیام میفرستم ولی پیامی به ایمیلم نمیرسه . از طریق smtp  تست کردم پیام ارسال میشه و میرسه مشکلی نداره .بنظر شما مشکل از کجاست ؟

 23. کاربر مهمان ۱۲ بهمن ۱۳۹۴

  سلام من افزونه رو نصب کردم.. ولی هیچ پیامی نمیفرسته یعنی اصلا ارسال نمیکنه. این پیغام رو میده
  ارسال پیام شما با شکست مواجه شد. لطفا دوباره امتحان کنید و یا از طریق دیگری با مدیر تماس بگیرید.

  چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم بگین

  ضمنا میخوام یه فیلد هر برای تلفن اضافه کنم کدش چی میشه
  و اینکه میخوام بطور پیش فرض ۰۹ داخل کادر قرار داشته باشه
  با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۱۲ بهمن ۱۳۹۴

   سلام
   از آموزش حل مشکل ارسال ایمیل وردپرس که توی سایت هست استفاده کنید
   در مورد فیلد جدید آموزشش توی همین پست هست.
   برای قرار دادن 09 هم از placeholder استفاده کنید.