افزونه ضد هرزنامه وردپرس Antispam Bee

1 / 5. تعداد رای: 1

افزونه ضد هرزنامه وردپرس Antispam Bee

یکی از مشکلاتی که تقریباً همه مدیران سایت‌های وردپرسی با آن سروکله می‌زنند، اسپم‌هایی است که برای آن‌ها ارسال می‌شود، یکی از وظایف شما این است که با کمک یک سری ابزار، امنیت وب‌سایت خود را بالا ببرید و از ارسال اسپم‌ها به سایت خود جلوگیری کنید. برای این کار می‌توانید از افزونه ضد هرزنامه وردپرس که در این خصوص طراحی شده استفاده کنید.

خب همان‌طور که میدانید، بیشتر اسپم‌ها در فرم نظرات کاربران و یا در مطالب سایت ارسال می‌شوند و از این طریق به سایت شما حمله می‌کنند، شما باید دقت داشته باشید که نظرات اسپم یا جفنگی که به سایت شما ارسال می‌شود، نه تنها می‌تواند باعث کاهش امنیت سایتتان شود، بلکه می‌تواند حجم بالایی از دیتابیس شما را هم اشغال کند.

امروز تصمیم داریم در این مقاله به شما یک افزونه بسیار کاربردی را معرفی کنیم، که با کمک آن بتوانید به‌راحتی از ارسال ایمیل‌های اسپم در سایت وردپرسی خود جلوگیری کنید و از سایت خود در مقابل هکرها و نظرات اسپم جلوگیری کنید. پس با ما همراه باشید.

هرزنامه یا اسپم چیست

خب قبل از اینکه بریم سراغ معرفی و آموزش کارکرد افزونه، یک توضیح کلی از اسپم برای شما بگوییم؛ نام دیگر اسپم، همان هرزنامه یا جفنگ است، اما درواقع اسپم به معنای یک نامه یا پیغام الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده برای آن فرستاده می‌شود و برخی مواقع این اسپم‌ها در حجم بسیار بالا و تعداد زیاد برای افراد ارسال می‌شود.

اسپم ممکن است در موارد بسیار مختلفی مانند نظرات سایت، بخش ثبت‌نام، مطالب، پیام‌رسان‌ها و … ارسال شود اما رایج‌ترین نوع آن هرزنامه است که در دیدگاه‌ها می‌توانید مشاهده کنید. اسپم‌ها ممکن است از طریق ربات‌ها یا افراد برای شما ارسال شوند که هدف هر دو آن‌ها، فرستادن یک سری محتوا برای رسیدن به منافع غیرقانونی است.

افزونه ضد هرزنامه وردپرس Antispam Bee

Antispam Bee یکی از بهترین و کاربردی‌ترین پلاگین‌هایی است که شما می‌توانید از آن برای جلوگیری از هرزنامه‌ها در سایت خود استفاده کنید. این افزونه به شما کمک می‌کند که از ورود اسپمرها به سایت خود جلوگیری کنید و با استفاده از آن دیگر نیازی نیست شما نگران اسپم‌هایی که از طریق ربات‌ها یا افراد ارسال می‌شود، باشید.

معرفی افزونه Antispam Bee
معرفی افزونه Antispam Bee

به کمک این افزونه می‌توانید با اسپم‌ها مبارزه کرده و سایت خود را ایمن نگه دارید. متن اسپم‌ها اکثراً حاوی لینک‌هایی به سایت‌های غیر اخلاقی یا غیرقانونی هستند که به بخش دیدگاه‌ها ارسال می‌شوند و اصولاً با نام جفنگ به رسمیت شناخته شده‌اند. ممکن است این سایت‌ها حاوی فایل‌های مخربی باشند که به سایت شما آسیب برسانند. بخش دیدگاه‌ها یا نظرات سایت‌های وردپرسی یکی از مهم‌ترین اهداف این اسپمرها هستند که شما می‌توانید با کمک این افزونه از آن‌ها جلوگیری کنید.

این افزونه کاملاً رایگان است و تا الآن بیشتر از 500 هزار نصب فعال داشته است و شما می‌توانید به‌راحتی آن را از سایت WordPress.org یا مخزن وردپرس دانلود و روی سایت خود فعال کنید، برای راه‌اندازی افزونه می‌توانید از راهنمای نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید.

امکانات افزونه Antispam Bee

در این قسمت ما برخی از قابلیت‌ها و امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد را قرار دادیم:

 • اعتماد نظرات تایید شده
 • اعتماد به نظرات در گراواتار
 • در نظر گرفتن زمان دیدگاه
 •  اجازه ارسال نظر تنها در زبان خاص
 • اعتبار سنجی از طریق IP
 •  استفاده از عبارات منظم
 • حذف اسپم موجود پس از تعداد روزهای مشخص شده
 • محدود کردن دیدگاه‌ها
 • استفاده از یک پایگاه داده ضد هرزنامه عمومی
 • تولید آمار به‌عنوان یک ویجت در داشبورد
 • شماره اسپم در پیشخوان
 • بررسی Trackbacks
 • بررسی کردن فرم‌های دیدگاه در صفحات آرشیو
 • حذف نظرات توسط دلایل اسپم

نحوه کار با افزونه Antispam Bee

بعدازاینکه این افزونه را نصب و آن را روی سایت فعال کردید باید وارد پیشخوان » تنظیمات » Antispam Bee شوید تا به صفحه تنظیمات این افزونه بروید، مانند تصویر زیر:

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، این صفحه شامل 3 بخش More، Advanced و Antispam filter است که هر یک از آن‌ها دارای بخش‌های مختلف است که شما باید در صورت دلخواه تیک هر یک از این گزینه‌ها را برای فعال‌سازی بزنید. در این بخش زیرمجموعه هریک را برای شما بررسی خواهیم کرد.

تنظیمات افزونه Antispam Bee
تنظیمات افزونه Antispam Bee

فیلتر ضر هرزنامه

Trust Approved Commenters: اگر تیک این گزینه را فعال کنید، افرادی که قبلاً نظر ارسال کردند و این افزونه آن‌ها را تأیید کرده، با ارسال دیدگاه دوباره نیازی به اعتبارسنجی ندارند.

Trust Commenters With A Gravatar: عملکرد این بخش مانند گزینه قبلی است با این تفاوت که در اینجا، افرادی که ایمیل آن‌ها دارای گراواتار دارند، نیازی به تأیید از طریق افزونه ندارند.

Consider The Comment Time: این گزینه مربوط به زمان ارسال نظر است که می‌توانید به‌دلخواه این فیلتر را فعال کنید.

تنظیمات Antispam filter
تنظیمات Antispam filter

BBCode Is Spam: با فعال کردن این گزینه، افزونه محتوای مطالب و نظرات را برای پیدا کردن لینک‌های BBCode بررسی می‌کند و در صورت پیدا کردن آن‌ها، دیدگاه یا مطلب را به‌عنوان اسپم شناسایی می‌کند.

Validate The IP Address Of Commenters: این بخش برای این است که بررسی نظر، بر اساس آی پی کاربر صورت بگیرد، به این صورت که افزونه از طریق آی پی می‌تواند دیدگاه را اعتبارسنجی کند.

Use Regular Expressions: در صورت فعال کردن این گزینه، افزونه می‌تواند نظرات اسپمی که قبلاً ارسال شده و دارای یک الگوی مشخص هستند را به‌راحتی، شناسایی کند.

پیکربندی Antispam filter
پیکربندی Antispam filter

Look In The Local Spam Database: برای بررسی نظراتی که قبلاً در دیتابیس شما ذخیره شده، باید تیک این بخش را فعال کنید.

Block Or Allow Comments From Specific Countries: این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که نظرات هر کشور دلخواهی را مسدود کنید و یا اینکه مثلاً به کاربران کشورهای خاص امکان ارسال دیدگاه را دهید.

Allow Comments Only In Certain Language: برای تأیید شدن دیدگاه‌ها به یک زبان خاص باید از این گزینه استفاده کنید، مثلاً می‌توانید مشخص کنید که تنها نظرات با زبان فارسی تأیید شوند.

پیشرفته

قسمت دوم مربوط به Advanced است که شامل گزینه‌های زیر می‌باشد:

Mark As Spam, Do Not Delete: درصورتی‌که تیک این گزینه را فعال کنید، می‌توانید نظرات اسپم را در یک بخش جداگانه بررسی کنید.

Spam-Notification By eEmail: فعال کردن تیک این گزینه به این معناست که هنگام شناسایی اسپم، از طریق ایمیل به مدیر سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

Do Not Save The Spam Reason: اگر نمی‌خواهید افزونه دلیل اسپم شناخته شدن یک نظر را ذخیره کند، باید تیک این بخش را فعال کنید.

بررسی تنظیمات افزونه
بررسی تنظیمات افزونه

Delete Existing Spam After (N) Days: می‌توانید در قسمتی که برای عدد مشخص شده، تعداد روزهایی که می‌خواهید، اسپم بعدازآن حذف شود را وارد کنید.

Limit Approval To: این گزینه برای محدود کردن تأییدیه نظرات از طریق افزونه است و می‌توانید مشخص کنید که نظرات اسپم در یک مدت‌زمان مشخصی، سریعاً حذف شوند.

Delete Comments By Spam Reasons: یک سری گزینه در این بخش قرار دارد که شما می‌توانید با کمک آن‌ها مشخص کنید که کدام دسته از نظرات، اسپم شناخته شوند.

تنظیمات بیشتر

این قسمت یک سری گزینه‌های اضافی برای بررسی و آمارگیری دیدگاه‌ها در اختیار شما قرار داده می‌شود که موارد زیر را شامل می‌شود:

Generate Statistics As A Sashboard Widget: اگر می‌خواهید یک آمار کلی از نظرات و عملکرد افزونه را در قالب یک ابزارک در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید، باید تیک این گزینه را فعال کنید.

Spam Counter oOn tThe Dashboard: با فعال کردن این گزینه، یک گزارش کامل در مورد نظراتی که اسپم شناخته شدند و تعداد آن‌ها در پیشخوان برای شما نمایش داده خواهد شد.

Do Not Check Trackbacks / Pingbacks: فعال کردن این گزینه باعث می‌شود که trackbacks و pingbacks ها بدون بررسی تأیید شوند.

Comment Form Used Outside Of Posts: فعال کردن این بخش به این معنی است که افزونه باید نظرات خارج از پست و موجود در آرشیو را هم بررسی کند.

بعدازاینکه تمامی تغییرات دلخواه خود را ایجاد کردید و تیک گزینه‌های موردنظر خود را فعال کردید، باید روی گزینه “Save Changes” کلیک کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

  خیلی ممنونم از گذاشتن این افزونه کاربردی

 2. U10840 ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

  خسته نباشید میگم سوال دوم من این است که افزونه ضد هرزنامه داخل وردپرس اکسیمت که رویه خود وردپرس نصب است برای بدست اوردن کد api باید از فیترینگ استفاده کرد میخواستم بدونم اونها این فیتر را گذاشتند یا داخل چون اگه داخل گذاشته باشه بی دلیل نیست و حتما مشکلی داره وبهتره استفاده نکنیم این به من ثابت شده ایا شما میدونید ؟

 3. کاربر مهمان ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

  من افزونه که داخل وردپرس است به فارسی نوشته ضدهرز نامه اکسیمت از نظر کار کرد بین اون و این تفاوتی هست ؟ نظرتون کدوم بهتره
  یا دوتاش خوبه

 4. کاربر مهمان ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

  ممنون بابت مطالب مفیدتون

 5. U10840 ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

  واقعا از شما سازندگان عزیز با دله مهربونی که دارید تشکر میکنم تک تک شما به دل من و خانواده من نشسته اید