نمایش پیام دلخواه در مدیریت وردپرس

5 / 5. تعداد رای: 1

افزودن اطلاعیه سفارشی در مدیریت وردپرس
افزودن اطلاعیه سفارشی در مدیریت وردپرس

آیا شما می‌خواهید اطلاعیه‌های جدیدی را به پنل مدیریت وردپرس خود اضافه کنید؟ می‌خواهید به کاربران سایتتان پیغامی را نمایش دهید تا به‌محض ورود به پنل مدیریت وردپرس مشاهده کنند؟ اطلاعیه‌های وردپرس درواقع توسط استه وردپرس، قالب‌ها و افزونه‌های مختلف در پنل مدیریت وردپرس نمایش داده می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم به شما توضیح دهیم چگونه نمایش پیام دلخواه در مدیریت وردپرس انجام دهید تا به همه کاربران نمایش داده شوند؟

در این آموزش در میهن وردپرس قصد داریم به شما افزودن اطلاعیه سفارشی در سایت وردپرس را آموزش دهیم. زمانی که شما سایت وردپرسی خود را راه‌اندازی کردید ممکن است نویسندگان مختلفی داشته باشید که در سایت شما فعالیت می‌کنند. شما به‌عنوان مدیر سایت قادر هستید آن‌ها را کنترل و مدیریت کنید. برخی اوقات نیز شما نیاز دارید که پیغامی را برای آن‌ها نمایش دهید.

درواقع می‌توان گفت بهترین جایی که شما می‌توانید این‌گونه پیغام را برای نویسندگان خود به نمایش دربیاورید در پنل مدیریت وردپرس است. چراکه نویسندگان در زمان فعالیت خود در سایت دائما پنل خود را چک کرده و از این قسمت استفاده زیادی دارند.

این پیغام‌ها به‌صورت یک نوار برای کاربر شما نمایش داده خواهد شد. شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید از این طریق کاربران خود را از اخبار موجود آگاه کنید. شما می‌توانید هر نوع اطلاع‌رسانی که بخواهید را توسط این کار انجام دهید.

نمایش اطلاعیه در پنل مدیریت وردپرس

نمایش اطلاعیه در پنل مدیریت وردپرس

وردپرس از اطلاعیه‌های مدیریتی برای نمایش خطاها، پیغام‌های موفقیت و اخطارهای خود استفاده می‌کند. شما می‌توانید از این قابلیت برای نمایش اطلاعیه‌های مدیریتی و پیغام‌های مهم به نویسندگان و مدیران سایت وردپرسی خود استفاده کنید. خب بیایید باهم این کار را شروع کنیم و پیغام‌های دلخواه خود را در بخش مدیریت وردپرس به نمایش بگذاریم.

این بخش یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی و مفید سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس است که توسط افزونه و یا کد می‌توانید به این سیستم متن‌باز اضافه کنید. با استفاده از این کار زمانی که نویسنده وارد پنل کاربری خود و پیشخوان می‌شود با پیغام شما مواجه خواهد شد. اگر شما بخواهید یک پیام ضروری را به اطلاع آن‌ها برسانید بهترین روشی که می‌توانید برای انجام این کار از آن استفاده کنید نمایش پیغام در پیشخوان است.

کارهای مختلفی وجود دارد که شما برای اینکه شما بتوانید سایت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید قادر هستید از آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید از آن‌ها در جهت برنامه‌ریزی برای بهبود عملکرد سایت خود و همچنین افزایش کارایی کاربران سایت خود استفاده نمایید.

در این میان برخی اوقات ممکن است شما یا کاربرانتان موضوعی را فراموش کنید. چنین مواقعی است که شما امکان این را دارید که توسط یک پیغام ضروری این کار را به کاربران خود یادآوری کرده و آن‌ها را در جریان قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید مشکلات خود را به‌راحتی حل کنید.

نمایش پیام دلخواه در مدیریت وردپرس

این کار به‌راحتی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید تنها در مدت چند دقیقه این کار را در سایت خود انجام دهید. بنابراین هر زمان که شما نیاز داشتید که اطلاعیه و پیغامی را به اطلاع کاربران وب‌سایت خود برسانید از این دستور استفاده نمایید.

این کار توسط افزودن یک قطعه کد به فایل همیشه کارآمد فانکشن امکان‌پذیر است. البته قبل از افزودن این کد به این فایل مهم حتماً یک نسخه بک آپ از سایت خود تهیه فرمایید. در این صورت هنگام بروز مشکل اطلاعات شما حفظ خواهد شد.

افزونه‌های زیادی وجود دارند که به شما برای انجام این کار کمک می‌کنند؛ اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که با کد نویسی آشنا هستید حتماً از این روش برای نمایش اطلاعیه استفاده کنید.

برای این کار بایستی کد زیر را به فایل functions.php قالب سایتتان اضافه کنید.

function general_admin_notice(){
     echo '<div class="notice notice-warning is-dismissible">
       <p>این پیغام در پنل مدیریت وردپرس شما نمایش داده می شود. با احترام - میهن وردپرس</p>
     </div>';
}
add_action('admin_notices', 'general_admin_notice');

با اضافه کردن این کد به فایل functions.php قالب وردپرس شما، پیغام زیر در تمامی صفحات مدیریت وردپرس نمایش داده می‌‌‌‌‌شود:

این پیغام در پنل مدیریت وردپرس شما نمایش داده می‌‌‌‌‌شود. با احترام – میهن وردپرس

علاوه بر این شما امکان این را دارید که متن بالا را در این کد تغییر دهید و اطلاعیه موردنظر خود را ایجاد کنید؛ تا در تمامی صفحات وردپرس نمایش داده شود. این کار یک اقدام بسیار خوب برای نشان دادن پیغام شما به کارکنان سایتتان است.

نتیجه‌‌‌‌‌گیری

در نظر داشته باشید که اگر شما قصد داشته باشید که این قسمت سفارشی باشد و یا امکانات بیشتری به آن بیفزایید؛ می‌توانید از افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند استفاده کنید. برخی از این افزونه‌ها به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند و شما بدون پرداخت هزینه می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. شما می‌توانید با استفاده از این افزونه‌ها مشخص کنید که این پیغام برای چه کسانی نمایش داده شود و می‌توانید محدودیت‌هایی را ایجاد کنید.

در برخی موارد نیز توسعه‌دهندگان وب در ساختار قالب و افزونه‌های خود می‌توانند از این کد برای قرار دادن اطلاعیه‌هایی به کاربران خود استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال پیغام خوشامدگویی که شما در هنگام نصب افزونه مشاهده می‌کنید نیز ازجمله همین پیغام‌ها است.

امیدواریم که طبق این آموزش توانسته باشید اطلاعیه دلخواه خود را به پیشخوان سایت خود اضافه نمایید. پیروز و موفق باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟