هوک وردپرس چیست؟ چطور از آن استفاده کنیم؟
3 از 59 رای

هوک وردپرس چیست؟

هوک وردپرس چیست؟

به طور کلی وردپرس، یک مدیریت محتوا گسترده و انعطاف پذیر است، وردپرس دارای مجموعه توابعی از پیش آماده شده است که برخی مواقع لازم می شود نحوه کار آنها را تغییر دهیم. با استفاده از هوک ها این عمل به راحتی امکان پذیر است، همانطور که میدانید در وردپرس پس از به روز رسانی افزونه ها و قالب ها، تمامی تغییراتی که در کدهای اصلی قالب خود ایجاد کردید به حالت اولیه برمیگردند و این برای مدیران سایت مشکل ساز شده است، اما با هوک ها دیگر این مشکل برطرف شده و میتوانید توابع و دستورات خود را به توابع اصلی وردپرس قلاب کنید و تغییرات شما برای همیشه ماندگار واقع شود.

حال نوبت رسیده که بگوییم هوک ها چگونه در وردپرس استفاده میشوند. نام دیگر هوک قلاب یا چنگک است، هوک ها به دو دسته اکشن( action ) و فیلتر(filter) تقسیم میشوند.

اکشن در وردپرس

اکشن ها زمانی مورد استفاده قرار میگیرند که تابعی را ساخته اید و می خواهید زمان خاصی اجرا و افزوده شود به عنوان مثال زمانی که کاربر لاگین می کند آن تابع اجرا شود در این قسمت است که اکشن ها به کمک برنامه نویس می آیند و به سادگی توابع مورد نظر را در زمان مورد نیاز اجرا می کنند. اکشن ها بسیاری توابع آماده دارند که در زیر یکی از آنها را با ذکر مثال توضیح میدهم.

فیلتر در وردپرس

فیلترها زمانی مورد استفاده قرار میگیرند که بخواهید قبل از اجرای عملکردی در وردپرس تغییراتی لحاظ کنید، به فرض مثال قبل از نمایش پستهای خود مطلبی به انتهای تمامی پستها اضافه کنید. در اینجا از توابع از پیش آماده شده the_content مانند زیر استفاده کنید.

همانطور که مشاهده کردید فیلتر و اکشن دارای توابعی تعریف شده هستند که میتوانید آن توابع ها را به توابع اصلی وردپرس قلاب کنید. به طور کلی هوک ها به توسعه دهندگان قالب و افزونه برای ارائه قالب و افزونه هایشان کمک شایانی میکنند.

عنوان دکمه

موفق و پیروز باشید

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.